2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Gunaydin herkese.
Bugun forumumuzda mutsuz haberler okuyorum:KK43:
Ya arkadaslar hemen hepimizde kanama var neden boyle oluyor. Kanama bisi diil de kaybetme korkusu mahvediyor insani. Hepimiz icin yatip dua etmekten baska elimizden bir sey gelmez.

Bi yerde okudum 4 hamilelikten biri kanamalı olur diye. Bi de cinsiyet degıstıgınde (2. Veya 3. Hamilelik farklı cinsiyetse) de kanama olabiliyor yazıyordu.

Bende öyle düşünüyorum eşimde hiç kimseye sakın soyleme diyor ama ben annem ve ve eşimin ailesine söylemek istiyorum. Bakalım nezaman soylicem
Ya biz memlekete geldik o yuzde surekli annemgilde ve kaynanamgildeyim mecbur syledik yani uzak olsak bnde soylemezdim simdilik

Kizlar kusmaktan ve bulantidan ölüyorum.
ne yesem cikariyorum..ama bu durum tam 4. Ayda bicak gibi kesiliyoo daha cok varr yanii
Bende hala tık yok mide bulantısı hiç olmadı aksine iştahım çok açık çıldırmış gibi yemek yiyorum :skandal:Dün akşam canm lahmacun istedi eşim koşup aldı sağolsun sonra limonlayıp yedimm ohhh diyormm müthiş bişy bu,, normalde 2 lahmacun anca yerim dün porsiyonu devirdim üstüne dondurma yedim:kk77: :dondurma: Sanırım yakında filll olarak aranıza katılmam :eek:

Kızlar bir uygulamanın için babalar için öneriler kısmı vardı;eşime gönderdim-çok hoşuma gitti.size de kopyalıyorum :)

Tebrikler baba adayları, gerçek şu ki anne adayına hamileliği sırasında sayısız yolla yardım edebilirsiniz. Kendinizi kısmen koç, kısmen arkadaş, kısmen tamirci ve çoğunlukla eş gibi hissedin. İster inanın ister inanmayın baba beyni diye bir şey gerçekten vardır. Baba adayları hamile eşlerininkine aşağı yukarı paralel olarak hormonlarında ve beyinlerinde değişiklik yaşarlar; bunun nedeni duygudaş kilo alımı ve duygudaş hamilelik gibi fenomenlerdir. Bebeğin doğumundan haftalar önce prolaktin seviyesi babalarda yüzde 20 artar ve stres hormonu kortizolu ikiye katlanır. Bebek geldikten sonra testosteron seviyesi dahi düşer ve erkek beyninin erkeksi koruyucusu hayal kırıklığına uğratarak bağlılığa açık hale gelir. Erkekler eşlerinin hamileliklerinin fiziksel aşaması üzerinde çok az kontrole sahipken hamilelik ve babalıkla ilgili çok yoğun duygular yaşarlar. LOJİSTİK Odayı hazırlayın. Duvarları boyamak da sizin işiniz (eşinizin burnundan dumanlar çıksın istemezsiniz). Ayrıca karyolayı ve diğer yeni mobilyaları da temin edin. Gelecek birkaç yılın karyola, bebek arabası ve oyuncaktan sorumlu bakanı siz olacaksınız. Çocuğunuza zarar verebilecek şeyler konusunda önlem alın. Elektirik prizlerinin üzerini kapatın, temizlik malzemelerini ortadan kaldırın vs. Bebeğinizin emekleyip çevreyi keşfetmesi için uzun bir zaman gerektiğini düşünebilirsiniz, ama göz açıp kapayıncaya kadar o zaman gelecektir. Şimdi hemen bu görevden kurtulun ki daha sonra endişelenmeniz gerekmesin. Finans ve bütçeleme işlerini halledin. Yiyeceklerin, bezlerin ve kıyafetlerin fiyatlarını yazın ve makul bir harcama bütçesi çıkarın. Finans işleriyle nasıl baş edileceğine dair öneriler yapan siz olun. Mali durumun o an için kötü olduğunu düşünüyorsanız biraz bekleyin. Henüz yapmadıysanız bir vasiyet, sağlık poliçesi ve kredi ayarlayın; Hayat ve sakatlık poliçelerinin yapıldığından emin olun. Ev işlerine katkıda bulunun. Çok önemli babalık kurallarını -anne adayının ruh halini iyileştirmek için- öğrenmiş olacaksınız. Temizliğe, çamaşıra, işlerine yardım ederseniz büyük resmide görürsünüz. Unutmayın ki evde, bebekle ilgili ya da değil, yaptığınız her şey eşinizin stresini azaltmaya yardımcı olacaktır. Yemek işleriyle ilgilenin. Sabahın dördü olsa bile. Elinizde sadece zeytin, muz ve alabalık süzgeci olsa bile. Hastane çantasını hazırlayın ve bebek gelmeden önce ihtiyacınız olan herşeyi toplamaya yardımcı olun. Eşinize doğumdan sonra emzirme işlerine nasıl yardımcı olacağını sorun. Yorgun olmasına rağmen çocuğu her üç saatte bir beslemesi gerekecektir. Emziriyor olsa bile yerinden kalkmasına yardım edebilir ve bebeği yatağına getirebilirsiniz. Tüm sorumluluğu onun üzerine atmayın. Küçük enerji tasarruflarının büyük faydaları olacaktır. DUYGUSAL Konuşun, konuşun, konuşun, dinleyin, dinleyin, dinleyin. Spor, politika ve pop kültürü hakkında yapacağınız sohbetler sabah bulantılarını, ultrasonları ve kayınpeder ve kayınvalide hiddetini arka planda bırakacaktır. Bu tür sohbetleri sıklaştırın, eşinizin bunlara ihtiyacı olacaktır. Aynı şekilde, nereye baktığınız da dikkat edin. Örneğin açık mankenlerin olduğu reklamlarda gezinirseniz eşinize vereceğiniz mesaj, eşinizin kendi vücudundan memnun olmayabileceği bir zamanda bir başka kadının vücudundan hoşlanıyor olduğunuzdur. Kusura bakmayın ama playboy dergisine abonelik talebiniz reddedildi. Eşinizin vücudunun birçok açıdan değiştiğinin farkında olduğunuzu biliyoruz, ama size bilhassa dikkat vermenizi öneririz. Çok fazla sıkıntı içine gireceği için sizin bu fiziksel değişiklikleri anlayışla karşılamanız onun için önemli olacaktır. Eşiniz size bir an kızıp ardından öpmek isterse şaşırmayın. Elbette tartışmalar yaşanması iyi olsa da unutmayın ki onu bu hale getiren ve normalde yapmadığı şeyler yaptırıp söylemediği sözler söyleten hormonlarıdır. Artık bir numara olmadığınızı kendinize sık sık hatırlatın. Bunun olacağını bilmek işin kolay tarafıdır ancak arka plana itileceğiniz aşikar olduğunda farklı hissedeceksiniz. Egonuzu şişirmek gibi gelebilir ama kendinize bunun aileniz için gerçekten bir itici güç olduğunu söyleyin. Tavsiyede bulunan herkesle (dikkatinizi buraya verin; eşinizin ailesiyle) aynı fikirde olmaya çalışın. Öyle görünse de onlar size kötü bir iş yaptığınızı söylemiyorlar. İyi niyetlerinden böyle yapıyorlar, bu yüzden derin bir nefes alın ve siz biberon şişesinin memesini çevirirken anneniz sizi düzeltirse soğukkanlılığınızı kaybetmeyin. Nazik yollarla desteğinizi gösterin: O da artık içmediği için şarap kadehinizi bir kenara koyun. Doğum öncesi bütün randevulara girmeye çalışın. Doğuma hazırlık kurslarının aktif katılımcısı olun. Doğum sancıları ve doğumla ilgili neler istediğini bilin, böylelikle onun avukatı gibi davranabilirsiniz. FİZİKSEL Her ne kadar çoğu kadın hamilelikte daha yoğun seks yapma dürtüsüne sahip olsa da ona göre yakınlık seks anlamına gelmeyebilir. Ancak duygusal sezdirime sahip fiziksel hareketeri anlayışla karşılayacaktır. Bunlar kucaklaşma, öpüşme, el ele tutuşmadır. Kendinizi geri çekmeyin. Hatta bunları sık sık yapın. İki eliniz var değil mi? Kullanın onları. Sırtında, boynunda, omuzlarında, ayaklarında. Ovalayın, okşayın, hamur yoğurur gibi masaj yapın. Fazladan taşıdığı ağırlık, aşırı derecede gerginliğin de nedenidir. Onu rahatlatarak yardımcı olabilirsiniz. Doğum sancıları sırasında elinizin altında birkaç tenis topu bulundurun. Kaslarını gevşetmek ve ağrısını dindirmek için ağrıyan noktaların üzerinde bu topları yuvarlayabilirsiniz.

Merhaba...Uğur getireceğini düşünerek konuyu açtım...Hayırlı gebelik diliyorum herkese...
Mart ayına aday annelerin bilgileri aşağıdadır...Herkese hayırlı gebelikler:))

Anne Adı ..... Şehir ...... Sat ...... Bdt ..... Yaş ..... Kaçıncı Gebelik ...... Cinsiyeti
1. @kumruatlas ..... İstanbul...31/05/2016 07/03/2017 34 4
2. @boza 03/03/2017
3. @dankek
4. @Veson 21/03/2017
5. @LeYLa_21 09/03/2017
6. @Sarakizim 03/03/2016 5
7. @sezey 07/03/2017
8. @Minemacar 30/05/2016 06/03/2017 26
9. @hrm 06/03/2017
10. @cigdosch5050 50 02/03/2017
11. @blucean11 02/03/2017
12. @arzuayten 29/05/2016
13. @yasmince 01/03/2017
14. ruzigarr ruzigarr 01/06/2016 08/03/2017 29
15. @Fatma albayrak 02/03/2017
16. A asteroid4 01/06/2016 08/03/2017 @orkidekaramel 09/03/2017
18. @EbruKALAYCI 09/03/2017
19. @mehlikaerva 15/03/2017
20. @Auralee 01/06/2016 08/03/2017
21. @ poohie 03/03/2017
22. @sedser 08/03/2017
23. @oz_gul 12/03/2017
24. @country 01/06/2016 08/03/2017 25 1
25. @sevicira 27/05/2016 02/03/2017 32 1
26. @tom raider
27. @Zerence 09/03/2017
28. @Swartbabe 05/03/2017
29. @dream_19 07/03/2017
30. @Nehirimmmm 12/03/2017
31. @pc_pccik 03/03/2017
32. @javiera
33. @guluzar 03/03/2017
34. @detayci
35. @jeanneCdarc 08/06/2016 15/03/2017 39 2
36. @masalolsunnn 09/03/2017
37. @Honey_86 13/03/2017
38 @SedanuR54 03/03/2017
39. @bsrdklts 13/03/2017
40. @daisyp 8/05/2016 04/3/2017 35 3
41. @MrsNurrr 03/03/2017
42. @birisii
43. @princess esra
44. @aselaze 03/03/2017
45. @aslibo 11/03/2017
46. @Cnscansu
47. @weltttew
48. @bet@ 01/06/2016 08/03/2017 29 1
49. @sedser 08/03/2017
50. @emelll42
51. Tesnim1903 Tesnim1903 10/03/2017
52. @Hilaldrsn 13/03/2017
Canım beni de listeye ekleyebilirsin. Istanbul'da yaşıyorum. Adete göre 17\03\2017 doğum görünüyor ama ne zaman olur Allah bilir. Yaşım 39. Ikinci gebeliğim. Ilki erkekti. Bu da kesin erkek hissediyorum :)
Allah hepimize sağlıklı hamilelik geçirmeyi nasip etsin, tamamına erdirsin. Inşallah hepimiz hayırlisiyla sağlıkla analı babalı vaktinde bebek\bebeklerimizi kucağımiza alırız.

Canm bn en az 1 saat yatıyorum oda en az yani.yoksa ilac geri gelir diye korkuyorum
Ben de artik yatiyorum. Bide ben 2ser tane gunde 3 kere koyuyorum. Vajinanin icinden jel gibi koyu kivamli bisi geliyo elime heralde ilac kalintisi. Ay igne daha iyi mi ne midemi bulabdirdi bu is benimo_O

Kizlar ne olur bana dua edin allah bebeğimi bana bağışlasın kanamam dungece su gibiydi sanki şimdi biraz azaldı korkudan lavaboya gidemiyorum bi doktor kurtas olman lazim dedi kendi doktorum bekle dedi ama hala kalp atisi yok yine bebegimi kaybetmek istemiyorum ne olur allahım bebeğim benimle kalsin
Canım Allah yardımcın olsun. Bebişini sana bağışlasın.

Merhaba arkadaşlar,
Bende cuma günü öğrendim hamile olduğumu :)
Sat 14.06.2016 ydı biraz erken öğrenmiş oldum. Beta hcg 101 çıktı, daha çok yeni dediler.
Yarın doktora gidicem bakalım ne durumdayız heyecanla bekliyorum :))
Allah hepimize sorunsuz gebelikler ve sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

Arkadaslar mide bulantisi ilaclarinin bebege zarari olabiliyormus mumkun oldugu takdirde kullanmamaya calisin derim doktorlar yonlendirir ama bnm bi arkadasima bebege zarar verir die doktoru tavsiye etmemis
Banada mide bulantisi geçsin diye hap vermişti ilk oğluma hamileyken. Ama icmemisim. Sakin icmeyin. Haplar ilaçlar yaramaz size.. Bana kan hapi verdi folik asit verdi bide. 2 hafta sora başka doktora gidicem

Kızlar birşey sorcam ilki düşük oldu bende ya şimdi yine hamileyim ama kimseye daha demedim sizler söylediniz mi aile veya arkdas soylenmesi gereklimi?
Bende solemedim aileler biliyor sadece.. Aileleri de tembih ettik söylemeyin diye. Şimdi solemeyi bile düşünmüyorum. İlk 5 aya kadar. Karnim belli olsun o zaman anlarlar artik

X