2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Anneler merhaba karnınız büyüdü mü? Ben normalde de kiloluyum anlayamıyorum eşim biraz karnın büyüdü dedi ama o benim her zamanki göbisim bence :)
benim çıktı biraz 14. haftadayım ben zayıfım şişkinlik var ama bebeğin çıkıntısı belli ediyo kendini öyle göbek gibi şişkinlik gibi değil fark edersin daha aşşağı doğru bide sen 16 haftalık olmuşsun

aLINTIDIR

Hamilelikte (gebelikte) nasıl ve hangi yana yatmalı?
Hamilelikte özellikle sol yana yatış pozisyonu önerilir. Neden sağ tarafa değil de sol tarafa? Çünkü vücudun ortasından hafif sağ tarafta en büyük toplar damar (vena kava inferior) geçer. Sağ tarafa doğru yatılırsa bu toplar damara rahim bası yaapr ve kalbe dönen kan miktarı azalır, bu da bebeğe giden kan miktarının azalmasına neden olur. Sağ tarafa yatıldığında kalbe dönen kan azalacağı için vücuttaki şişlikler artabilir. Sol yana yatıldığında tersine plasentaya (bebeğin eşine) giden kan artar, böylece bebeğe daha fazla oksijen ve besin maddesi ulaşır. Sol tarafa yatmak kan dolaşımındaki sirkülasyonu arttırarak vücuttaki şişlikleri (ödem) azaltır. Hamileler için en rahat uyku pozisyonu sol yana yatarak bacakların karna doğru çekildiği pozisyondur. Sol yana yatarken sırtınızın arkasına büyükçe bir yastık koyarak hem daha rahat edersiniz hem de uykudayken sağa dönmeyi engelleyebilirsiniz.
İlk 3 ay, yatış pozisyonu:
Hamileliğin ilk 3 ayında yatış pozisyonu önemli değildir, yüzüstü hariç her pozisyonda yatılabilir çünkü bu aylarda rahim küçük ve hafif olduğu için damarları bası yapmaz.
Hamilelikte sırtüstü yatmak:
Gebeliğin özellikle son aylarında sırt üstü yatmaktan kaçınmak gerekir. Bu pozisyonda rahim bütün ağırlığıyla büyük kan damarlarına, omurgaya, sırt kaslarına ve barsaklara baskı yapar. Bu da bel ağrılarına ve hemoroide (basur) neden olabilir. Sırt üstü yatmak kan basıncında düşmeye neden olabilir, bazen anne adayları bu şekilde baş dönmesi, halsizlik gibi şikayetler hissederler.
Hamilelikte yüz üstü yatmak:
Hamilelikte yüzüstü yatmamak gerekir. Tahmin edilebileceği gibi bu pozisyonda rahim ve bebek baskıya uğrayabilir.

Günaydın kızlaaar, iyi haftalar tüm annişlere... perşembe günü dr a gidicem. 4'lü testi yaptırıcam. Çok heyecanlıyım. Günler geçmiyor, sonuç beklerken hiç geçmez artık herhaldeeee.

Ben ne rahmimi, ne de bebişimin hareketlerini hissetmiyorum henüz. Perşembe bebişi göreceğim için çooook mutluyum ama daha doğrusu heyecanlıyım ama :)

4'lü test yaptıracak olanınız var mı?
Canım dörtlü test ne zaman yapılıyo? Ben de 16. haftanın içinde gidicem doktora inşallah.. Gittiğimde isterse yaptırırım herhalde, ikili testi yaptırmıştık..

Canım dörtlü test ne zaman yapılıyo? Ben de 16. haftanın içinde gidicem doktora inşallah.. Gittiğimde isterse yaptırırım herhalde, ikili testi yaptırmıştık..
Tatlım 15+6 da , 16. hafta da yapılıyor imiş. Eğer ikili de risk çıkmadıysa yaptırmana gerek olmaz sanırım canım. Bende 2li de risk grubunda çıktığım için 4'lü yaptırıyorum. bunda da risk çıkarsa emin olmak için yurt dışına kan göndericem test için. 2.500 TL falanmış. Hiç bilginiz var mı kızlar, yaptıran var mı tam kaç tl idi vs.?

Tatlım 15+6 da , 16. hafta da yapılıyor imiş. Eğer ikili de risk çıkmadıysa yaptırmana gerek olmaz sanırım canım. Bende 2li de risk grubunda çıktığım için 4'lü yaptırıyorum. bunda da risk çıkarsa emin olmak için yurt dışına kan göndericem test için. 2.500 TL falanmış. Hiç bilginiz var mı kızlar, yaptıran var mı tam kaç tl idi vs.?

Ben yaptırdım kuzum 2500 tl idi. Genoks adlı firmaya yaptırdım.

Hımm.. Anlıyorum canım inşallah dörtlü sonucunuz çok güzel çıkar ve yurt dışına kan göndermeye gerek kalmaz.. Burda bi arkadaşımız o dediğin testten yaptırmıştı ama adını hatırlayamadım şu an..

Ben yaptırdım arkadaşım. synlab'a bonatest yaptırdım. 2000 tl idi fiyatı. 5 işgünü içinde sonucumu aldım. Değişik laboratuvarların değişik fiyatlı testleri oluyor. Yaptıran diğer arkadaşlar da laboratuvar ve test ismini paylaşır fiyatını yazarsa sana fikir olur.

ben de yaptırdım, 2000 tl ye , inşallah gerek kalmaz

3. lü test yaptırdınız mı?. İnş.. test sonucunuz temiz çıkarda, sağlıkla kucağınıza alırsınız yavrunuzu..

tencerekapakmisali tencerekapakmisali iyi haberlerle gel inş...

kızlar dün abla gitti buzdolabını tekrar açtım bıngo yine kokuyor.bugun kahve koyacağım.
dolapta pastırma sucuk tursu üçlüsüne şuc atmak üzereyım...

birde en çok ne yiyorsunuz. ben sabah akşam yeşil ekşi elma verseler yok demiyorum..sürekli yeşil elma yiyorum...
arada da ananas. neyseki kolay bulunan seyler.rahatca yazıyorum : DD

benim de canım sürekli limon çekiyor. Portakal gibi doğrayıp,üzerine limon ekip yiyorum. Bi süreden sonra midemi yakmaya başlıyor ama canım çok istiyor.

Bir de su içmeyi epey artırdım. Normolde de içen biriydim ama şimdi hiç içmemişim gibi ağzım kuruduğu için daha çok içmeye başladım. Onun dışında belli birşey yok sürekli yediğim,dönem dönem kolay erişebileceğim şeyler çekiyor canım.

doktor randevum güzel geçti kızlar.
geçen randevum da 3 gün öndeydi şimdi 5 gün önden gidiyor maşallah. Bize el salladı bebiş. Eşimle hastaneye girmeden önceden minik bir gerginlik yaşadık,daha doğrusu trafikte birine çok kızdı ben de beni çok strese sokuyorsun,bak bebek sana kızacak annemi üzme diye parmak sallıcak dedim salladı :anneadayı:

Kan hapı verdi, decavit falan vermedi. Folik asiti de elindekini bitir,yeni paket alma dedi. Çatlaklar için bir sürü yöntem var biraz da senin bütçen önemli dedi. Bir markanın broşurünü verdi ama kendi tercihin dedi. Zeytinyağını sordum,kokusu mideni bulandırmazsa kullanabilirsin dedi.

grip olma durumuna karşı zencefil & ıhlamur ikilisini bol bol tüketebilirsin bir zararı yok dedi.

Vee en önemlisi cinsiyeti söylemedi :KK12:
Bazı bebek erken gösterir ama birşey gözükmüyor dedi. Bir daha ki randevuya kadar bekle dur şimdi :KK51:

geçen randevum da 3 gün öndeydi şimdi 5 gün önden gidiyor maşallah. Bize el salladı bebiş. Eşimle hastaneye girmeden önceden minik bir gerginlik yaşadık,daha doğrusu trafikte birine çok kızdı ben de beni çok strese sokuyorsun,bak bebek sana kızacak annemi üzme diye parmak sallıcak dedim salladı :anneadayı:

Kan hapı verdi, decavit falan vermedi. Folik asiti de elindekini bitir,yeni paket alma dedi. Çatlaklar için bir sürü yöntem var biraz da senin bütçen önemli dedi. Bir markanın broşurünü verdi ama kendi tercihin dedi. Zeytinyağını sordum,kokusu mideni bulandırmazsa kullanabilirsin dedi.

grip olma durumuna karşı zencefil & ıhlamur ikilisini bol bol tüketebilirsin bir zararı yok dedi.

Bazı bebek erken gösterir ama birşey gözükmüyor dedi. Bir daha ki randevuya kadar bekle dur şimdi :KK51:

Gözün aydın :)) Bir sonrakinde görürsün kesin sık dişini :)

Gözünüz aydın cinsiyeti de diğer sefere öğrenirsiniz artık:)

Bayanlar bebeginizin kalp atisini hissedebiliyor musunuz? ben kendi kalbim mi bebegin mi ayırt edemiyorum.bi de surekli gormek istiyorum sizde de oluyor mu?

X