2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ben demiri sordum ilk gebeligimde butun doktorlar direk yaziyordu decavit kalsiyum ilaci omega 3 demir simdiyse bakiyorum sadece demiri zorunlu tutuyolar ona da kan sonucu istiyolar dusukse kullan diyolar
Kan değerim 13.3 çıkmıştı ( 12-17 ) neyse mecbur kullanacaz

Arkadaşlar kafanızı karıştırmamak için bu zamana kadar yazmadım ama görüyorum ki zaten bu konuda bayağı kafalar karışmış. Daha önce de yazmıştım benim eşim kadın doğum uzmanı ve bu bizim üçüncü çocuğumuz. Ben hiçbir hamileliğinde vitamin kullanmadım. Eşim hiç gerekli olmadığını söyledi. Düzenli ve çeşitli beslenen bir annenin ve bebeğinin dışarıdan vitamin takviyesine ihtiyacı olmadığını söylüyor. Gebeliğin 4. Ayından itibaren sebze meyve et tahıl süt grubu besinlerden düzenli tüketebiliyorsanız vitamin almanıza gerek yok. Ama demir öyle değil. Gebelikte demir takviyesi şart. O yüzden doktorunuz vitamin vermezse şaşırmayın. Beslenmenizi sorguluyor bulantı ve mide problemlerinizin olmadığına ikna olduysa vitamin vermeyedebilir
İyiki varsın degemen yaa. Harika oldu bunu öğrenmek. O zaman hiç açmayayım konuyu çünkü herşeyden alıyorum ben. Teşekkürlerrrrr :super:

Kızlar bi akıl verin ben içinden çıkamadım.. Bu hafta ikili test için çağırdı doktorum ama çok kararsızım riskli çıksa bile bebeğime kıymak istemem dolayısıyla yaptırmanın bi anlamı yok gibi ama bi taraftanda temiz çıksın içim rahat olsun istiyorum. Siz yaptırdınız mı düşünceleriniz nedir bu konuda?
Canım ben yaptırmadım. kesin kararliydım öncesinde de yaptırmayacağım diye çünkü kesin sonuç vermiyor verse bile müdahale edilemiyor. onun yerine 20. haftada yapılan ayrıntılı ultrasonu yaptiricam bütün üç organlara bayılıyormuş..

Benim doktor da vitamininde yan etkisi var 16 dan önce vermicem dedi vericek sanrm ama sonra

Ayy gebişler perşembe günü yeni doktora gitcem profösör bir bayan doktor seçmek çok zor. Bakalım inş alttan muayene etmez gerçi kabul etmem zaten 12. hahaftayım ve ben ara ara kanamam ve lekelenmem var

kizlar aktiflik pasiflik bos verelim bunlarida birbirimizin dertlerine derman olalim:)kafama cok taktigim bi sorunum var.daha oncede paylasmistim ama bir arkadas disinda kimseden cwp gelmedi.fikriniz olmayabilir tabikide saygi duyarim .tsh 0.02 gibi bisey cikiyo.t3 ve t4 normal diye dahikiueci ve endokrin pek onemsemedi.ilac filan vermediler.ama ben cok korkuyorum bebegimde hasar birakir diye.sonucta 16 haftalik oldum.doktora gidene kadar 18 olucam.gec kalmaktan cok korkuyorum.kadin dogumcum mutlaka dahiliyeye git ilac weririler demisti.
Her. İhtimale karşı git ben de tiroit hastasıyım ama benim değerim 2,5 un altına düşmüyor yarın Dr ma tahlilimi göstereceğim muhtemelen dozu artıracak hamilelikte hormonlar değiştiği için tsh da değişiyor benim hamilelik sonrasında oldu önceden yoktu için rahat etsin başka Dr A da git endokrine gitmeni tavsiye ederim basit bir hastalık değil hamilelikte önemsemeyecek bilhassa hamilelikte çok önemli

Kizlar fitre kahve içebilir miyiz acaba ben tam kahve canavariyim normalde gunde 3 fincan rahat olur ne zmndir icmiyodum bu aksam bir bardak odul verdim kendime dr sormadim hic

Kizlar fitre kahve içebilir miyiz acaba ben tam kahve canavariyim normalde gunde 3 fincan rahat olur ne zmndir icmiyodum bu aksam bir bardak odul verdim kendime dr sormadim hic

Bana doktorum abartmadıkça canının istediğini ye iç dedi. Tabi yasaklı olanlar var ama kahve için bişey demedi. 1 bardaktan da bişey olacağını sanmıyorum. :)

Tatlış bende de aynı sorun var senin gibiyim 16 da bende Dr a gidecem bütün Dr lar düzeleceğini söylüyorlar ilaç vermek istemiyorlar çünkü t3 t4 normal vücut hcg yi tsh gibi algılayıp böyle tepki verirmiş ilaç zarar verir bebeğine dediler geçeceğine inanıyorum hiç kötü hissetmiyorum çok şükür
Bir başka Dr A da mı muayene olsanız çünkü ben tiroit hastasıyım her zaman t3 ve t4 normaldir tsh değildir Dr her zaman tsh ında çok önemli olduğunu özellikle hamilelikte dikkat edilmesi gerektiğini söyler. Benim değerim yüksek 2,76 ve 2,5 un altında olması gerekiyor diyor düşük değerler için olması gereken değer nedir bilmiyorum ama sizin değeriniz düşükse metabolizmanız hızlı çalışıyor buna bağlı kalp atışınız vb. falan daha hızlı. Riske atmayın bir başka Dr ada görünün ben bir kaç Dr a göründüm hepsi aynısını söyledi

Bana doktorum abartmadıkça canının istediğini ye iç dedi. Tabi yasaklı olanlar var ama kahve için bişey demedi. 1 bardaktan da bişey olacağını sanmıyorum. :)
Her zmn icmiyorum zaten kafein var die ben kendimi durduramam diyodum kahve yuzunden ama bulantilarin bi yarari oldu kahve bagimliligim biraz dindi sukur normalde sabah mutlaka kahve mi icer gune baslardim

Tatlış bende de aynı sorun var senin gibiyim 16 da bende Dr a gidecem bütün Dr lar düzeleceğini söylüyorlar ilaç vermek istemiyorlar çünkü t3 t4 normal vücut hcg yi tsh gibi algılayıp böyle tepki verirmiş ilaç zarar verir bebeğine dediler geçeceğine inanıyorum hiç kötü hissetmiyorum çok şükür
Sizi tedirgin etmek de istemem bu arada ama ben riske atmak istemezdim bu hastalıkta yanlış tedavide gördüm o yüzden 1 Dr la kalmıyorum bir kaç Dr gezdim o yüzden biraz olumsuz gibi oldu yorumum dediğim gibi sizin değeriniz sanırım düşük ve nasıl bir uygulama yapıyorlar bilmiyorum sizin tedaviniz drunuzun dediği gibi de olabilir okuyunca fikrimi söylemek istedim yanlış. Tedaviden sonra bu hastalıkta güvenim azaldı Dr lara

Arkadaşlar D vitamini düşük olan var mı sağlık ocağında tahlil yaptırıyorum olması gereken değer aralığı 30-80 arası hamile kaldım kalalı yaptırıyorum 24-11 ve en son 8,7 git gide düşüyor nette araştırdım bebekte gelişim geriliği zeka geriliği vb ciddi rahatsızlıklara sebep oluyormuş kadın doğumcuma ve aile hekimime sordum hamilelikte hep düşük çıkar dedi önemsemediler. Decavit verdim o yeterli dedi dr.um stres oldum düşük olan varsa Dr unuz ne diyor

Arkadaşlar D vitamini düşük olan var mı sağlık ocağında tahlil yaptırıyorum olması gereken değer aralığı 30-80 arası hamile kaldım kalalı yaptırıyorum 24-11 ve en son 8,7 git gide düşüyor nette araştırdım bebekte gelişim geriliği zeka geriliği vb ciddi rahatsızlıklara sebep oluyormuş kadın doğumcuma ve aile hekimime sordum hamilelikte hep düşük çıkar dedi önemsemediler. Decavit verdim o yeterli dedi dr.um stres oldum düşük olan varsa Dr unuz ne diyor
Merhabalar. Boyle bi sorunum olmadi ama demiri olcmek icin sadece normal demire bakmiyo doktorlar bi de ferritin var demir deposu demek. Eger depon normal araliktaysa zamanla demir decavit ve 16 dan snra verilen kan damlasi/hapiyla yukseliyomus. Bu yuzden doktorunuza guvenin derim ama ferritin de dusukse baska bi doktora gitmekte fayda var. Bir de saglik ocagindaki ebeler baya detayli inceliyorlar iciniz rahat olsun.

X