2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba kızlar; konunuzu bir kaç gündür takip ediyorum:) aranızdaki muhabbeti görünce katılmak istedim :) bende 13 haftalık hamileyim, midemden çok sıkıntı yaşıyorum tam geçiyor sanıyorum ama ertesi gün tekrar bulantılarım başlıyor ve hiçbir şey yiyemiyorum benim gibi olan veya tavsiyesi olan var mı acaba?

Ya bana doktor hic oyle ilaclar vermedi bitane vitamin kullaniyorum zencefilli icinde butun vitaminler var buna devam edelim dedi acaba onu mi kullanmak gerek

bilmiyorum ki canım buradaki arkadaşların çoğu da decavit kullanıyor
ilerleyen haftalarda da demire başlayacağız sanırım
benim ilk gebeliğim doktor ne derse onu alıyorum

Merhaba kızlar; konunuzu bir kaç gündür takip ediyorum:) aranızdaki muhabbeti görünce katılmak istedim :) bende 13 haftalık hamileyim, midemden çok sıkıntı yaşıyorum tam geçiyor sanıyorum ama ertesi gün tekrar bulantılarım başlıyor ve hiçbir şey yiyemiyorum benim gibi olan veya tavsiyesi olan var mı acaba?

canım kraker galeta ayva elma tuzlu çubuk peynir ekmek ve patates leblebi
3 ayım bunlarla geçti... Allah yardımcın olsun ben de 2 haftadır doğru düzgün yemeye başladım

canım kraker galeta ayva elma tuzlu çubuk peynir ekmek ve patates leblebi
3 ayım bunlarla geçti... Allah yardımcın olsun ben de 2 haftadır doğru düzgün yemeye başladım
Teşekkür ederim canım bu seferde bebeğimi besleyemezsem diye çok vicdan azabı çekiyorum :KK43:

Teşekkür ederim canım bu seferde bebeğimi besleyemezsem diye çok vicdan azabı çekiyorum :KK43:

ilk üç ayda bebek anneden geçiniyor..Şurada bulantı yaşamayan çok az kişi var..
Öyle olsa çoğu kişinin bebeği sağlıksız olurdu merak etme hepimiz aynı yollardan geçtik.
3 ay bitince düzene giriyor zaten 3 aydan sonrası önemli
folik asit kullan yiyebildiklerinden yemeye çalış kendini zorlamadan
zorlayınca bir de tiksinme oluyor çünkü

ilk üç ayda bebek anneden geçiniyor..Şurada bulantı yaşamayan çok az kişi var..
Öyle olsa çoğu kişinin bebeği sağlıksız olurdu merak etme hepimiz aynı yollardan geçtik.
3 ay bitince düzene giriyor zaten 3 aydan sonrası önemli
folik asit kullan yiyebildiklerinden yemeye çalış kendini zorlamadan
zorlayınca bir de tiksinme oluyor çünkü
Siz devam ediyor musunuz folik asite doktorum bıraktırdı bana demir hapı ve vitamin verdi

Kızlar bi akıl verin ben içinden çıkamadım.. Bu hafta ikili test için çağırdı doktorum ama çok kararsızım riskli çıksa bile bebeğime kıymak istemem dolayısıyla yaptırmanın bi anlamı yok gibi ama bi taraftanda temiz çıksın içim rahat olsun istiyorum. Siz yaptırdınız mı düşünceleriniz nedir bu konuda?
Canım bende 12. Haftamdayım sadece ense kalınlığını ölçtürecem test doğru olmadığı için yaptırmıycam çünkü ben zaten çok vesveseliyim bir de test kötü çıkarsa hamileliğim hep stresli olacak bence gerek yok

Kızlar bi akıl verin ben içinden çıkamadım.. Bu hafta ikili test için çağırdı doktorum ama çok kararsızım riskli çıksa bile bebeğime kıymak istemem dolayısıyla yaptırmanın bi anlamı yok gibi ama bi taraftanda temiz çıksın içim rahat olsun istiyorum. Siz yaptırdınız mı düşünceleriniz nedir bu konuda?
Canım ben ense kalınlığına ve burun kemiğine baktırdım. Sonra kan verdim. Yurt dışında yapılan bir test var. Onu yaptırdım. %99 doğru sonuç veriyor. Tüm genetiği inceleniyor cinsiyet de kesin çıkıyor.

Iyi aksamlar kizlae herkez birbirine tahmin yapiyo heralde cinsiyet hakkinda bende cok merak ediyorum pazartesi randevum var icinizden ne geliyo bnm hakkimda merak ettim :anneadayı::anneadayı:

Evet canım orası daha pahali dediğin gibi Bahçelievler de de normal doğum 3500 Sezeryan 4500 dediler
Yuhh ya o kadar var mi burda 2 bini buluyo anca iki sene once 950 tlye oldum ben sezeryan bu sefer gittigim hastane 2000 civari dediler sanki acisiz dogum yaptiriyolar anlamiyorum valla

Mide bulantisi tamamen biten var mi gündüz iyiyim ama sabahlari hala kahvalti yapamıyorum halbuki en sevdigim öğündu kahvalti aramiza yeni katilan arkadaslar hosgeldiniz
Benim fark ettogim.bisey var ilk gebeligimde doktorlar herkese ilac veriyolardi durmadan simdi ise ben israrla sordum decavit ic istersen dedi ilac vermek istemiyorlar artik nedense

Mide bulantisi tamamen biten var mi gündüz iyiyim ama sabahlari hala kahvalti yapamıyorum halbuki en sevdigim öğündu kahvalti aramiza yeni katilan arkadaslar hosgeldiniz
Benim fark ettogim.bisey var ilk gebeligimde doktorlar herkese ilac veriyolardi durmadan simdi ise ben israrla sordum decavit ic istersen dedi ilac vermek istemiyorlar artik nedense
Midem bulanmadı hiç ama o ağızdaki garip tat gitmedi hiç. Sakız şeker ile absorbe ediyorum . Decavit e gelince ; bana Dr vermedi. Sadece ferrum Fort demir ilacı kullanıyorum kan hapı olarak. Decavit için 31 aralıkta Dr a sormak istiyorum herkez kullanıyor ben de kullanayım mı diye :)

Ben demiri sordum ilk gebeligimde butun doktorlar direk yaziyordu decavit kalsiyum ilaci omega 3 demir simdiyse bakiyorum sadece demiri zorunlu tutuyolar ona da kan sonucu istiyolar dusukse kullan diyolar

Benim kuru bulantım oldu 1 ay kadar , 4-5 dk sürüp gidiyordu haftada 2-3 kere. 1-2 kere mi ne kustum bugüne kadar. Şu an kuru bulantı da tamamen geçti. sanırım en bulantısız geçirenlerden biriyim. ama 13-14. haftalarda tamamen geçiyor yazıyordu uygulamalarda.

İlaç konusuna gelince, 12. haftadan sonra genelde decavit veriyorlar. bence kullanın, besinlerden alamadığım vitamin takviyeleri var. geçmiş olsun şimdiden

Yok cnm benm hala devam bulantilara yemek yapamiyorum yemek yiyemiyorum iki gundur salatalik ekmek yiyodum sabah ogle aksam bugun saolsun komsucum iatedigim biseyi yapmis da bogazimdan dogru duzgun bisey gecti insallh daha fazla surmez

X