2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Peki kan tahlilinde hgb kaç çıkıyor. Birde kansızlık belirtileri yaşıyormusun? Üşüme, nefes daralması falan?
Gebelik basinda yapilan testlerde hepsi normal dedi doktorum yani bu zamana kadar cok test yaptrdim hic kansizsin dememislerdi ama doktora soracagim tekrardan

Ya kızlar ben size birşey soracağım bu gebeliğin ayını ve haftasını nasıl hesaplıyorsunuz dr.um bana 3.ayın bitecek 4 güne dedi ama kadınlar kulübünde ve başka sitelerde hesaplamada 4.ayımın 14. Haftamın içindeyim bir türlü anlamadım hangisinin doğru olduğunu.
Gebelik toplamda 9 ay diyoruz ama yumurtlama donemiyle falan 40 haftaya tekabül ediyor yani 13 haftadayken 14 olarak sayiyolar anlatabildimmi bilmiyorum:)

AKşam 7 den sonra yemek yemeyin hanımlar. Çok şişkinlik yapıyor. Hem çok kilo almamış olursunuz. İlla yiyecekseniz hazmı kolay meyveler yiyin. Armut,ayva gibi...
Geçen gün kaçırdım sabaha kadar kusmaktan uyuamadım ders oldu bana.

Kizlar oneriler yuruyus yapmamiz yonunde. Ben 3 ayi doldurayim diye bekliyodum korkuyodum daha once kanamam oldugundan. Yarindan itibaren gunde 1 saat duzenli yuruyus yapicam. Yoksa olmayacak bu siskinlikle. Resmen 6 aylik gebe gibiyim. Bi de boyle deneyelim bakalim

Uygun zaman için doktora soracagim. İlk zamanlar yurumeyin diyorlar ya. Bu soğuk havada akşamları nsl yuruyeceksem artık :110:

Ya kızlar ben size birşey soracağım bu gebeliğin ayını ve haftasını nasıl hesaplıyorsunuz dr.um bana 3.ayın bitecek 4 güne dedi ama kadınlar kulübünde ve başka sitelerde hesaplamada 4.ayımın 14. Haftamın içindeyim bir türlü anlamadım hangisinin doğru olduğunu.
Normalde son adet tarihi hamilelik başlangıcı sayiliyor .Ama bazen ustune gorme dedikleri yada yerleşme kanaması oluyor . Yada adetten hemen öncede hamile kalmis olabilirsiniz.En doğrusu ultrason daki haftaniz

Anlatabildin canım mesela senin doğumun 6 ayın 5inde benimde 6 ayın 3ünde sende bende 14.haftanın içindeyiz 4 aylık ama dr bana 3. ayın 4 güne bitecek dedi bir türlü anlamadım :)

Anlatabildin canım mesela senin doğumun 6 ayın 5inde benimde 6 ayın 3ünde sende bende 14.haftanın içindeyiz 4 aylık ama dr bana 3. ayın 4 güne bitecek dedi bir türlü anlamadım :)
Şöyle hesap et:) bir ay 4 hafta 4×7= 28 yani 4 haftalik bir bebek henuz 1 aylik bebek olmamis oluyor daha kucuk oluyor:)

Bence hemen tekrar doktora git.kanama varsa içerde dr rapor yazmak zorunda.ne olur olmaz dinlenmek şart.tehlikeli zamanların geçmesine bunkadar az zaman kalmışken riske atma...ben evde yatıyprum şuan.aynı durumdayız
Aslnda dun tekrar gitcem hatta gittimde ama izne ayrlms kadn dogum.bakicam pazartside boyle kotu olursa bel agrilarm rapor alcam ya.baya yurumeme engel olck kadr agryo

Günaydın tatlı gebiişleer. Ay bugün Cuma. Yaşasın haftasonu geliyor.:rolleyes: Özellikle çalışan gebişler, iyi tatiller şimdiden :KK24:

haftasonu daha yorucu geçiyor benim için. işte en azından oturuyorum. ama yarın bebişi görmeye gidicez o sebeple heyecan var he birde ne kadar olmasa insan stres yapıyor.

Şimdik şöyle oluyor cnm benim mesela aşşağıda 11. hafta içindeyim yazıyor Benim tel hamilelik takvimim var orda ben 10 haftamı bitirmiş 11. haftamın 6. gününü yaşıyorum.O Yüzden kk takviminde 11. hafta içindeyim yzıyo.Son Adet Tarihin baz alıyoruz neden döllenmemiş yumurta adet le gidiyo sonra yeni yumurta gelişiyor Adetin 14-16. Günlerinde yani yumurtlama günü yavaş yavaş kanalda yolculuğa çıkıyor o yolda spermle karşılaşıyor Allahın izniyle döllenme oluyor.O Günü net bilemediğimiz için adetin 11. gününden gün aşırı ilişki olmalı spermin ömrü içerde 7 gün olduğu için yumurtlama günü yola çıkan o yumurtayı yolda yakalamalıyız. Adetten Sonra 1 Gün ilişkiye girmiş hamile kalmış olabilirsin ama döllenme tarihi net değil o yüzden ultrasondaki gelişimine göre aşşağı yukarı 5 6 gün oynar zaten biz birebir gidiyoruz. Maşaallah.

haftasonu daha yorucu geçiyor benim için. işte en azından oturuyorum. ama yarın bebişi görmeye gidicez o sebeple heyecan var he birde ne kadar olmasa insan stres yapıyor.
Ne guzel benik gitmeme daha 3 hafta var ve ben cok evham yapiyirum acaba iyimi icerde diye Allahim meleklerimizi korusum Insallah

Aslında haklısın. Mesela bnm yrn 2 ayrı grup misafirim var. Ama Pazar günü yemek dışında hiçbişey yapmıycam. O bile yeter. :KK49: İnşaallah bebişinin keyfi yerindedir. :anne:

X