2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Evet kızlar anlıyorum ki bu sene erkek senesi hepinizinki erkek benimde 15 inde kontrol ve ikili testim var cinsiyeyıde söyliycek.esimin içine erkek doğuyomuş tabiki en önemlisi sağlıklı sıhhatli ve eli ayağının tastamam olması ama benim içimde dişi aslan yatıyodu gizlidenbende ama umudum tükenmeye başladı.Hadi hayırlısı bakalım.

Benimki de gostermedi cinsiyetini gcn hfta yrn kntrle cgrdi ikili test sncmu alcm insllah bebegim ve herkesin bebegi sagliklidir.

Yarin bidaha cinsiyete bakck bnm icime erkk dguo esime de oyle ama ne olirsa olsun istegimiz yok sadece saglikli akilli olsun yeter bana insallah

Ben iki gundur salya smk ytyorum
El yapimi limonata ve kivi yedim baya iyi geldi bgnde evde dinlenp ksmtse yrn ise donucm insllah
Evet Al Battaniyeni yat.Çok iyi Limonata çok iyi kividede bol c vitamini varr aman bitki çayı içmeyin çok korkuyorum yaaa

Kızlar okuyorum da bende mi bi acayiplik var... Göbüş çıktı bebiş hissetmetse özellikle İdrar geldipinde bebiş taş gibi oluyor bacaklarımı toplayıp yatıyorum gece kaldırıyor bildiğin... Aç bacakları diye hareketler gece daha çok gaz değil ayırt edebiliyorum şuan bile oynuyor minnak çokmu yaramaz ne... Benim 3. Gebelik ilk kez karnım bukadar hızlı büyüdü ilk gebelik te 2. De genelde daha geç çıkıyor insan acemi oluyor... Hareketlerdede bende öyleydim... Merak etmeyin hepsini Yaşayacaksınız İnşallah... Gece kalk Diye Sabahın körü taş Gibi sıkmış kendini olucakyarın randevum var umarım gösterir ikili tarama yaptırcam unutmuşum aç tok fark ediyormuydu... 7 yıl aradan sonra...
Canim.ben de hissediyorum hele tatli yedigimde karnim tokken daha cok hareket ediyo vurup kaciyo bazen kayiyo kizimda 16 haftada hissetmistim erkek çocuklar kizlara gore erken hareket eder derler ya ondan ya da tecrubeden hissediyoruz

Cinsiyet ile ilgili bir şey dediler mi kuzum sana
bize doktorumuz cinsiyetleri söyledi, bize doktorumuz genetik ve kromozom araştırması için nifty testini yaptırmalısınız dedi, acıbadem 2650 tl fiyat verdi, genoks firması 2000 tl dedi, bizde orda yaptırdık testi ama sonucu daha almadık, sizde yaptırdınız mı

Arkadaşlar merhaba,
Doktordan geldim çok şükür herşey yolunda. Ense kalınlığı 1,8 mm. Burun kemiği olmuşmuş. İkili testi anlattı. Yaptırmak istemedik. Hakkımızda hayırlısı. Boyu da 67,68 mm olmuş. Cinsiyeti bir ay sonra söylicekmiş.

bize doktorumuz cinsiyetleri söyledi, bize doktorumuz genetik ve kromozom araştırması için nifty testini yaptırmalısınız dedi, acıbadem 2650 tl fiyat verdi, genoks firması 2000 tl dedi, bizde orda yaptırdık testi ama sonucu daha almadık, sizde yaptırdınız mı

Hımm ben de orada yaptırdım geçen hafta salı verdim kan ama hala almadık sonucu hafraya çıkar dediler. Ben sordum cinsiyet söylüyor musunuz diye hayır dediler :KK43:

Kizlar benim tsh 3 cikmisti doktor levotiron diye bir ilac verdi her sabah ac karnina icilecek diye ilaci 4 5 gun duzenli ictim ilactan mi baska biseyden mi asiri usume basladi bende surekli tuylerim diken diken ilaci biraktim usumem de gecti bu durumu yasayan varmi aranizda

Benimki de gostermedi cinsiyetini gcn hfta yrn kntrle cgrdi ikili test sncmu alcm insllah bebegim ve herkesin bebegi sagliklidir.

Yarin bidaha cinsiyete bakck bnm icime erkk dguo esime de oyle ama ne olirsa olsun istegimiz yok sadece saglikli akilli olsun yeter bana insallah
Aminnn insallah sagliklidir bebislerimiz

Bu down sendromu için mi. İkili tarama mı. Tam olarak ne için yapılıyor ?

Bu down sendromu için mi. İkili tarama mı. Tam olarak ne için yapılıyor ?
yok bu ikili tarama değil, ikiz gebeliklerde ikili, üçlü ve dörtlü tarama yapılamadığından bu testi yaptırdık,13-18 ve 21 kromozoma bakılıyor ikizlerde ama tekli gebeliklerde 29 genetik ve kromozom araştırması yapıyorlar, yani sadece down sendromu için değil birçok kromozom ve genetik araştırma yapıyorlar,

kızlar vitamin kullanıyor musunuz sizde ben geçen hafta başladım doktorum devacit verdi, bide sağlık ocağından d3 vitamini verdi ebe, tamam bu dönemlerde vitamine daha çok ihtiyacimız var ama fazlası da zararlı, fazla gelirde bi zararı olur diye korkuyorum açıkçası, benimle aynı düşünenler var mı

X