2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar merhaba öncelikle Rabbim bebeklerimizi hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin. benim sat 15 Eylül, buna göre 7+2yim. Dün kalp atışlarını duyduk çok şükür ama ultrasona göre 6+2 oluyorum. acaba bir sorun olur mu çok korkuyorum daha önce kimyasal yaşadım 1 yıl olacak.

Beslenmene nasıl dikkat ettin canım? Neler yaptın? Bende bu hamileliğimde 12 kilo almak istiyorum. tabi önce saglık sonra kilo kontrolü.
Ekmek ve şekeri resmen hayatımdan çıkarmıştım ilk hamileligimde. Şimdi canım bir şey isteemdiği ixin yeniden yiyorum ama yakın zaman da ekmeği yeniden çıkaracağım. şekerde bir sınır getirmistim çünkü ilaya hamileyken hep tatlı aseriyordum. Sadece pazar günleri kendime izin vermiştim. O günler tatlı yiyordum. onun dışında hep sebze ağırlık beslendim ki zaten vejateryanim ben. Ve İlay 37+3 de doğmasına rağmen gayet iyi bir kiloda doğdu ve hiç bir sorun yaşamadık. yine öyle bir beslenme tarzi ile izleyecegim bu hamileliğimde . sende kendine böyle bir düzen oluşturabilirsin

canım benim sabahları daha yoğun gece acıkıyorum..
ama sabah aç karnına tiroit ilacı içmem gerektiği için birşey ağzıma atmıyorum...sonuç bazen ilacı da istifra ile çıkartıyorum...
aç kaldığım zaman daha kötü oluyorum...
bazılarının 16. haftaya kadar sürüyormuş bazılarının 20. haftaya kadar..
eğer benim gibi ilaç içmiyorsan gece atıştır leblebi kraker galeta..gerçi bunlardan da gına geldi ama
Canim benim dahiliyeci bu ilacin da bulanti yapabilcegini soyledi.sanirim ilacin da etkisi var:KK43:

Ekmek ve şekeri resmen hayatımdan çıkarmıştım ilk hamileligimde. Şimdi canım bir şey isteemdiği ixin yeniden yiyorum ama yakın zaman da ekmeği yeniden çıkaracağım. şekerde bir sınır getirmistim çünkü ilaya hamileyken hep tatlı aseriyordum. Sadece pazar günleri kendime izin vermiştim. O günler tatlı yiyordum. onun dışında hep sebze ağırlık beslendim ki zaten vejateryanim ben. Ve İlay 37+3 de doğmasına rağmen gayet iyi bir kiloda doğdu ve hiç bir sorun yaşamadık. yine öyle bir beslenme tarzi ile izleyecegim bu hamileliğimde . sende kendine böyle bir düzen oluşturabilirsin
Canım bende ekmek bagımlılığı yok. Ama tatlı pasta abartmadan yerim.
Psikolojik olarak kestim dediğim şeyleri daha çok canım istiyor. Bende dengede kalmaya çalışacağım.
Dün tvde derya baykalda bir diyetisyen çıktı. 5aylık hamileymiş ama hiç karnı yoktu. Dengeli besleniyorum dedi.
Bunların hepsinden önemlisi bebeğimizin ve bizim sağlığımız tabiki.

Merhaba hoşgeldin canım hayırlı olsun benim de 29 haziran görünüyor birlikte devam edicez inş bende Nisan ayında düşük yaptım bu ikinci hamilelik haftaya kontrolümüz var inş herşey yolunda gider
Hoşbuldum canım.ben ilk kontrole gecen hafta gıttım kese gozuktu ama 2.kontrole 3 hafta sonra gel kalbi duyalım dedi.nasıl geçecek bilmiyorum

Hepimiz inşallah sağ salim bebislerimizi alırız kızlar bende haziran annesiyim 8 hafta 5 günlük benim sorum vitamin almaya başladınızmı bide tetanoz asisi 2 ci ayda bide 3 ayda olunuyomus olan varmı bende pazartesi aile hekimime gidicem
Aşı 20. Ve 24. Haftalarda yapılıyor. İlk kontrolun sağlık ocağında 14 haftaya kadar yapılmış olması gerekiyor. Folikasit kullanmak önemli bu dönemde 12. Haftaya kadat

EsmaMeryem EsmaMeryem canım benim randewum 22 kasımda.14 haftalık olacam o zaman.inş cinsiyeti % 90 belli olur da ailelere söyleriz bir an önce.annemle bazen tlf konuştugumuzda canım şunu cekiyo dedigimde kalk yapsana iyicd tembel oldun diyo:) garibim ne halde oldugumu bilmiyoki

EsmaMeryem EsmaMeryem canım benim randewum 22 kasımda.14 haftalık olacam o zaman.inş cinsiyeti % 90 belli olur da ailelere söyleriz bir an önce.annemle bazen tlf konuştugumuzda canım şunu cekiyo dedigimde kalk yapsana iyicd tembel oldun diyo:) garibim ne halde oldugumu bilmiyoki
İnşallah canım. Benimde o hafta 11. hafta olacak inşallah..
Ay niye söylemiyosun annene bak ben annemi çağırdım. Canım ne isterse yaptırıyorum. Eşimde adam akıllı yemek yiyor :))

İnşallah canım. Benimde o hafta 11. hafta olacak inşallah..
Ay niye söylemiyosun annene bak ben annemi çağırdım. Canım ne isterse yaptırıyorum. Eşimde adam akıllı yemek yiyor :))
keske benimde annem gelse canim.gerci benim istahim tamamen gitti.belki esime faydasi dokunur du:110:

kizlar biliyorumki yemekten konusmak istemiyosunuz ama benim istahim tamamen gitti:110:.butun gun midem bulaniyo.:kusmuk:.ne yemek yapabiliyorum.ne yiyebiliyorum.soyle varsa tavsiyeniz mideyi rahatlatan yemekler söylermisiniz :anne:

Ben de haziran 17 annesiyim miniğin kesesi göründü doktor 3 hafta sonra tekrar gel kalp atışına bakalım dedi, 7 haftalık hamileyim persembe randevum var hayırlısı olsun hakkımızda kızlar kalp atışlarını duyarım inşallah isteyen herkese allahım nasip etsin

A angelina 34 benim canımın tek cektigi ve midemi rahatlatan yayla corbası canım.24 saat sesim cıkmadan yerim.ama diger yemeklerin adını bile duyunca ögürüyorum.inş kimsenin canı cekmemiştiro_O

Hos geldin ne guzel uc cocugun olacak allah hayirlisiyla dogurmayi ve bakmayi nasip etsin bize
Destek olacak yakinim olsa hic dusunmem 4 cocuk yaparim kalabalik aile hayalimdi ama tek bakmak cok zor oluyor
benimde desteğim yok canım bakalım nasıl olacak

Mrb canim.hosgeldin.hayirli olsun bebisin:KK66: saglikla gelsin insallah..bende de pihtilasma var onceden kayiplarim oldu bu yuzden..insallah bu defa saglikla ilerlerler bebislerim.. Her aksam ben de igne yapiyorum.kendime cnm..saglikli olsunlar da katlaniriz insallah..
inş. sağlıkla kucağına alırsın cnm benimde oldu kayıplarım sonra da iki prensesim
kardelen2558 kardelen2558 sen iğneni nerden vuruyorsun?

mpb mpb bende akşamları iğne yapıyorum. Senin daha önce kaybın oldu mu mpb mpb ?
iki düşüğüm oldu cnm. bende göbekten yaptım hep bu arada iğneyi sabah yapmak daha iyiymiş. ilkinde akşamları yaptım hep diş kanamam oldu. ikincide sabah yaptım bir sorun yaşamadım. bir açıklaması vardı sabah olmasının ama aklımda değil şuan

X