2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ysfnannesi Ysfnannesi Canim kasik mama veriyorsun galiba hangi marka veriyorsun? ben formul sut olaraka hipp1 veriyorum.Benimki anne sutu hic almiyor. kilo alimi az oldugu icin bugun ilk defa hipp 4.aydan itibaren organik tahil bazli yulafli aldim.deneyecegim :KK43:

Kızlar günaydın, nasılsınız?

Geceleri bebeğin üstüne ne örtüyorsunuz? Penye , müslin, örgü battaniye vs..
bi kaç gündie kızı üşüttüm galiba :s

Evet canim 400gramin altindaymis doktorda soyledi.Zaten devam sutunude zorla veriyorum cok istahsiz calisiyorumda kayinvalidem bakiyor nasil yapacagim bilmiyorum galiba hic kasik mama kullanan yok kimseden cevap gelmedi :KK43:
@SaiKing

Bize doktor hipp inkini öneriyor sadece.

vay be hamileken az mı vakit harcadık burda simdi bakıyorumda buraya girmeye hiç vaktim bile olmuyor enson 1 ay once girmişim benim oğlan çok yaramazlaştı yapışık ikiz gibiyiz surekli kucagımda ek gıda konusunda daha küçük olduklarını düşünüyorum ama emzirmeyen anneler için devam sütlü buğday nişastalı bi tarıf var internette ondan yaptım deneme amaclı 4 aydan sonra verilebilir yazıyordu ama bizimkisi her verdiğimi tükürdü şimdilik sadeece emziriyorum çalışmaya başlayanınız varmı aranızda ben hala başlayamadım bırakamıyorum yuregim el vermiyor bide bende haşimato çiktı şu aralar çok hızlı çalışıyor troidim ve doktorum süte gecer diye ilaç vermedi bi zaman sonra düzelir dedi ama bende hiç hal kalmadı kolumu kalıracak gücüm yok troidim hızlı çalıştıgı için sizlerden ne haber var :halay:
Geçmiş olsun

Kızlar 9 kılo verdım
Hedefıme 2.9 kılocuk kaldı :)
Eskı halıme gorsel olarak gerı döndüm
Tum kıyafetlerım oluyor
Gogustekı dolgunluk ve gıtmeyen odemden dolayı kılo var
Yuzugum bıle zor oluyor
40 bedenım
Daha da zayıflamayı planlıyrm :)

Ay lilipit lilipit azmine hayranım maşallah.benim doğumdan sonra aldığım kilolarla beraber ilk hedefime 10 ,ikinci hedefime 15 kilo kaldı.ne ara vericem bilemiyorum.aslinda ben tatlıyı kesebilsem süper olur ama nerde . hamilelikte istemediğim kadar tatli istiyor canım bide ben potansiyel bı şeker hastası adayıyım

Masallah canım sana.tatlı yeme istegini nasıl dizginleyebiliyosun yada öyle bi istek tek bende mi var
Bide şunu merak ediyorum hani diyolarya az yedikçe zamanla mide küçülürmüş ve istesende artık fazla yiyemezsin gercekten öylemi.ben bir ay kadar ekmek cok az tuketiyodum gün içinde aç geziyodum ama hiç midem filan küçülmedio_O
Bı tatlıcı da benim

Kızlar galiba oğlum grip oluyor. Sürekli hapsiriyor ve burnu akıyor. Gözleri de sulu sulu. Ateşi normal Allah'tan. Sık sık burnunu temizliyorum tikanmaması için. Sizce ne yapmalıyım? Bu arada uyku durumumuz hala aynı. Uyanınca meme vermesem çığlığı basıyor. Oysa aç değil . 2 dk emip yatıyor. Bazen 10 bazen 40 dk sonra uyanıyor. Kala durumu da hala aynı .5.gunde fitille yaptırdım epey çıkarttı.

Çok geçmiş olsun burnunu hep açık tutmaya çalış yoksa öksürük başlıyor geniz akıntısından.bizim öyle oldu.coldmix damlatabilirsin yatağına ve kıyafetinin omzuna.bide odayı çok havalandir ve mümkünse cok sıcak yapma.Mesela bizim doktor 19 derece istiyor hastayken yattığı odayı. Srnin bu anlattıklarını ben büyük kizimda hep yasadim. O sebeple bu kizimdA bize doktor her kalktığında emzirme yoksa uyumak için hep emmek ister aç olmadigini biliyorsan normal uyutmaya çalış ,eğer emersede gevseyince yatakta dalmasını sagla demişti.tabi doktorlara hersey kolay.bizim kız asla memede uyumuyor tabi bu benim yaptığım birşey değil emmeyi çok sevmemesinden kaynaklı.ben kucağımda sallıyorum iyice dalmadan yatağa koyuyorum bazen bu birkaç defa tekrarlanıyor ama yatakta dalınca uyku suresi artıyor.

Ac kalıncada almaz
Emmedı mı emmez
Ne anneyı ne bıberonu
Dun bebegımız bezınde ıkı kez kan vardı
Sebebı vucudunun susuz kalması
Benıde emmıyor
Dun gece emme konusu daha ıyıydu
UyNıkken emmıyor aglıyor
Yay gıbı geriye gerılıyor
Ilk oglumda oyleydı bu donemde
Olmayınca olmuyor işte

Benim kizda bu sıralar çok iştahsız

Kızlar 9 kılo verdım
Tum kıyafetlerım oluyor
Yuzugum bıle zor oluyor
40 bedenım

Lilipit ben de 68 kiloya düştüm sonunda ama boy 1.70 olduğu için daha vermem gereken 10 kilo kadar var.Ama ben de artık eski kıyafetlerimi giyebiliyorum ve karnım hiç kalmadı dümdüz. Görenler yeni doğum yaptığıma inanamıyolar çok hoşuma gidiyo seni de tebrik ediyorum :nazar::nazar:

Kızlar 9 kılo verdım
Tum kıyafetlerım oluyor
Yuzugum bıle zor oluyor
40 bedenım

Bu arada ödemin için kiraz sapı tavsiye ederim

Ysfnannesi Ysfnannesi Canim kasik mama veriyorsun galiba hangi marka veriyorsun? ben formul sut olaraka hipp1 veriyorum.Benimki anne sutu hic almiyor. kilo alimi az oldugu icin bugun ilk defa hipp 4.aydan itibaren organik tahil bazli yulafli aldim.deneyecegim :KK43:
Ben de hipp nama aldım kaşık maması... çok güzel yiyor ... epey tok tutuyor ... paketin üzerinde nasıl yapılacağı yazıyor ama youtube da güzel tarifler de var isterseniz bakın

Lilipit ben de 68 kiloya düştüm sonunda ama boy 1.70 olduğu için daha vermem gereken 10 kilo kadar var.Ama ben de artık eski kıyafetlerimi giyebiliyorum ve karnım hiç kalmadı dümdüz. Görenler yeni doğum yaptığıma inanamıyolar çok hoşuma gidiyo seni de tebrik ediyorum :nazar::nazar:
Masallah cnm sana helal olsun :)

Ev içinde giydirmek için mi aldın? Çünkü ev için sıcak.disarisi için ben normal kıyafetler varken giydirmek istiyorum. Malum önümüzde kış var
Yok dışarda giydirmek için aldım. Montlar büyük beden vardı. Polar battaniye bulamadım en azından bunu giydiririm dedim ama kıyafetle olmadı. Denedim çocuk ter içinde kaldı

Ben yorgan ortuyrm ama bende usttum
Tam usutme zamanı ya sabah serın oluyor

Ben bitane pamuk dolgu uyku tulumu aldım . 2,5 tog muş. Bu akşam denicem bakalım. Çok gelir diyodum ama biz bile üşüyoruz artık.Üstünü açıyo çinkü
Senin yavru iyileşti mi soraamdım kaç gündür

Eklentiler

• IMG_7191.JPG
    IMG_7191.JPG
    38,4 KB · Görüntüleme: 110
Ben bitane pamuk dolgu uyku tulumu aldım . 2,5 tog muş. Bu akşam denicem bakalım. Çok gelir diyodum ama biz bile üşüyoruz artık.Üstünü açıyo çinkü
Senin yavru iyileşti mi soraamdım kaç gündür
Ay cok tatlı buu
Gıyınce yemelık olur tam
Bızımkı yumruklarıyla bırlıkte yorganı yıyor :KK70:

Hıc düzenlemıolar cnm

Ac kalıncada almaz
Emmedı mı emmez
Ne anneyı ne bıberonu
Dun bebegımız bezınde ıkı kez kan vardı
Sebebı vucudunun susuz kalması
Benıde emmıyor
Dun gece emme konusu daha ıyıydu
UyNıkken emmıyor aglıyor
Yay gıbı geriye gerılıyor
Ilk oglumda oyleydı bu donemde
Olmayınca olmuyor işte
Of yaa çok fenaymış öyle de :KK43: yay gibi germesi reflüden deil mi?

Ben yorgan ortuyrm ama bende usttum
Tam usutme zamanı ya sabah serın oluyor
Nerede yaşıyorsunuz yorgan olunca sorayım dedim.benim kız kollarini hic ortturmuyor öyle olunca gögus kısmi da açık kaliyor ne yapacagim bilmem kollarını tam acarak uyuyor

X