2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar 9 kılo verdım
Hedefıme 2.9 kılocuk kaldı :)
Eskı halıme gorsel olarak gerı döndüm
Tum kıyafetlerım oluyor
Gogustekı dolgunluk ve gıtmeyen odemden dolayı kılo var
Yuzugum bıle zor oluyor
40 bedenım
Daha da zayıflamayı planlıyrm :)
Maşallah yaa ne azim buuuu.bende de olmalı. Nazarimiz değer yazma sen,kiskandim ben :)

Kızlar galiba oğlum grip oluyor. Sürekli hapsiriyor ve burnu akıyor. Gözleri de sulu sulu. Ateşi normal Allah'tan. Sık sık burnunu temizliyorum tikanmaması için. Sizce ne yapmalıyım? Bu arada uyku durumumuz hala aynı. Uyanınca meme vermesem çığlığı basıyor. Oysa aç değil . 2 dk emip yatıyor. Bazen 10 bazen 40 dk sonra uyanıyor. Kala durumu da hala aynı .5.gunde fitille yaptırdım epey çıkarttı.
Cnm bızım ılerledı öksürüklele beraber cıgerlere ındı
Hafıf atesı vardı
Uzun sürdü
Antıbıyotık kullandık
Sımdı yıne huysuz
Atesı vardı yıne
Bu sefer usuttu herhal
Karnı agrıyor
Yapılabılecek sey bol besleme sıcak tutma

Masallah canım sana.tatlı yeme istegini nasıl dizginleyebiliyosun yada öyle bi istek tek bende mi var
Bide şunu merak ediyorum hani diyolarya az yedikçe zamanla mide küçülürmüş ve istesende artık fazla yiyemezsin gercekten öylemi.ben bir ay kadar ekmek cok az tuketiyodum gün içinde aç geziyodum ama hiç midem filan küçülmedio_O
Cnm ıstah hep var ancak tatlı oyle bırsey kı
Eger dırenır yemezsen hıııc aramıyorsun
Uzun zamandır yemıyrm
Tek tatlı helva yıyrm bıde recel okadar
Mıdem kuculdu ama kuculene kadar cok guruldadı :) e sen zayıfsın kı kuzu

Maşallah diyelim. Bende on kilo var vermem gereken. Nasıl vericem bilmiyorum.azmimdem
Birazda bana lazım.simdilik sadece diastic reacti hareketlerini yapıyorum azar azar. Ama boğazdan hala kesemedim

E bebekten bende buna benzer aldım 9 ay olmadı. Dışarıda giydirmek için almıştım.mont yerine bu tulumlar iyi gibi ama olmuyor ne enden ne boydan. Ne alicam bilemedim.

Ay bnm midem bulanıyor bakınca. Bence sen kendinle kiyaslayip zayıf olduğunu o yüzden biraz yiyebilecwgini düşünüyorsunuz :)
Cnm zararlı olduğunu dusundugun seylerı yemezsen ıyı kılo verırsın

kızlar bebeğim hala biberonu reddediyor ben eve gelene kadar 5 saat yani, en fazla 20ml içirebiliyorlar ki ben açlıktan ölüyorum eğer işte bişey yemezsem. çok üzülüyorum hani illa alışırdı aç kalınca alırdı biberonu:KK43:((

Selam arkadaşlar, bebeğim 2 ayı bittikten sonra yumruğunu emmeye başladı buraya sordum normal olduğunu hatta gelişim için iyi olduğunu söylediniz sağolun.
Ama hala emiyor uyurken bile yapıyor sizinkiler ne zaman bıraktı? Yoksa oğlum alışkanlık mı yapıyor?

Birde mesela siz koltukta otururken kucağınızda oturtuyor musunuz bebeğinizi?
Evet ise ne zaman başladınız.?

Oğlum biraz üşütmüş öksürüyo öksürük için ne yapmam lazım. Ve huzursuz dün büyük tuvaletini sadece bir kez yaptı. Ve bugünde yapmadı üşüttüğü için olabilir mi çok huysuz oluyor yapamadığında napayım bilmiyorum

Lütfen cevap verirmisiniz, teşekkür ederim.
Aynı benim oğlan... geçmişler olsun öksürük için... Ben araştırmıştım kaynamış ılımış su verdim boğaz acırmış çünkü ve bu onlar için bir şurup... Ben 3 haftanın sonunda balgam görünce dr.a gittim antibiyotik verdi .....

oturma meselesine gelince valla bi iki dakika en fazla kucakta oturtuyorum vakti saati gelince kendi oturur :)

Karnına sıcak havlu sardım ben deneyin acaip rahatlıyor bebek ... mama veriyorsanız içine çay kaşığının ucuyla zeytinyağı koyup bebeğinize verebilirsiniz kabız olduğunu düşünüyorsanız.. Ama bence o bebek aç aç:) yani büyük ihtimalle...

Bnmki yüklense de atsam resmini başparmak hastası uykuya o şekild e geçiyor epeydir eli ağzında korkulacak bir durum değil dedi dr.. zaten öylesine sormuştum...

Yani bebekler iste düşe kalka büyüyecekler..

Asıl benim derdim cok çalışmaya başladım sütüm bir anda çekildi... mamaya başladım... süt arttırıcı biseler deniyorum 5.aya yeni girdi .. küçücük çalışmaya başladığımdan beri kilosu 20 gram arttı 2 haftada :KK43:( malesef zehir veriyormuşum gibi hissediyorum mamamız hipp marka ıyi dediler ama işte analık başka bir olay ... bir anne en az 1 yıl çalışmamalı bence ... sağlıksız bir nesil yetisicek bu yanlış politikaların yüzünden....

Insallah hepimizin bebekleri sağlıklı sıhhatli olur ıyi geceler

kızlar bebeğim hala biberonu reddediyor ben eve gelene kadar 5 saat yani, en fazla 20ml içirebiliyorlar ki ben açlıktan ölüyorum eğer işte bişey yemezsem. çok üzülüyorum hani illa alışırdı aç kalınca alırdı biberonu:KK43:((
Neden kaşık denemiyorsunuz ki ...

Bak ben de çalışmaya başladım bebek 20 gram aldı sütüm çekiliyor gittim mama aldım bi ton iki gündür kaşıkla resmen ağzına basıyorum mamayı napalim mecbur ... deneyin siz de bnmki gibi kilo alımı durursa çok üzülürsünüz

Şırıngayla verenlerde oluyomus.oyle bi denesen

Bende e bebekten aldım. İçine zıbın giydirip mi giydircez üşür mü üşümez mi bilemedim
Ev içinde giydirmek için mi aldın? Çünkü ev için sıcak.disarisi için ben normal kıyafetler varken giydirmek istiyorum. Malum önümüzde kış var

Cnm bızım ılerledı öksürüklele beraber cıgerlere ındı
Hafıf atesı vardı
Uzun sürdü
Antıbıyotık kullandık
Sımdı yıne huysuz
Atesı vardı yıne
Bu sefer usuttu herhal
Karnı agrıyor
Yapılabılecek sey bol besleme sıcak tutma

Sizinde griple başladı demek. Geceleri oğlanın yattığı odayı yakiyorum artık.23 dereceye düşüyor sıcaklık ve hiç alışık değiliz ikimizde.en az 26 derece olacak.

Nöbetçi anneler iyi sabahlar.iki haftanın sonunda oğlum bu gece 3 saate yakın kesintisiz uyudu. Sütte arttı haliyle. Bu gece farklı olarak gece 10 da kalktığında mama verdim 60 CC. Burnunu temizledim , bir gündür grip.12ye doğru yatırdım ama şu şekilde.yatagina yatırıp eline uyku arkadaşını vererek ninni söyledi ve başını oksadim. Herhalde bi saati gecti. Uyku arkadaşını deli gibi kemirirken gözler kapanir gibi oldu ama hemen uyandı. Ne yaptıysam uyumadı. Ben de yine hamakta sallayıp uyuttum. Gece uyandığında emzirip yatırdım hemen uyandı. İki kez öyle olunca yine hamaga yatırdım . Alıp içinden yatağına koydum. bakalım ne kadar yatacak. aynı şekilde yarında yapacağım. Bakalım fayda edecekmi saat başı uyanmalarina

Ac kalıncada almaz
Emmedı mı emmez
Ne anneyı ne bıberonu
Dun bebegımız bezınde ıkı kez kan vardı
Sebebı vucudunun susuz kalması
Benıde emmıyor
Dun gece emme konusu daha ıyıydu
UyNıkken emmıyor aglıyor
Yay gıbı geriye gerılıyor
Ilk oglumda oyleydı bu donemde
Olmayınca olmuyor işte

Aynı benim oğlan... geçmişler olsun öksürük için... Ben araştırmıştım kaynamış ılımış su verdim boğaz acırmış çünkü ve bu onlar için bir şurup... Ben 3 haftanın sonunda balgam görünce dr.a gittim antibiyotik verdi .....

oturma meselesine gelince valla bi iki dakika en fazla kucakta oturtuyorum vakti saati gelince kendi oturur :)

Karnına sıcak havlu sardım ben deneyin acaip rahatlıyor bebek ... mama veriyorsanız içine çay kaşığının ucuyla zeytinyağı koyup bebeğinize verebilirsiniz kabız olduğunu düşünüyorsanız.. Ama bence o bebek aç aç:) yani büyük ihtimalle...

Bnmki yüklense de atsam resmini başparmak hastası uykuya o şekild e geçiyor epeydir eli ağzında korkulacak bir durum değil dedi dr.. zaten öylesine sormuştum...

Yani bebekler iste düşe kalka büyüyecekler..

Asıl benim derdim cok çalışmaya başladım sütüm bir anda çekildi... mamaya başladım... süt arttırıcı biseler deniyorum 5.aya yeni girdi .. küçücük çalışmaya başladığımdan beri kilosu 20 gram arttı 2 haftada :KK43:( malesef zehir veriyormuşum gibi hissediyorum mamamız hipp marka ıyi dediler ama işte analık başka bir olay ... bir anne en az 1 yıl çalışmamalı bence ... sağlıksız bir nesil yetisicek bu yanlış politikaların yüzünden....

Insallah hepimizin bebekleri sağlıklı sıhhatli olur ıyi geceler

Teşekkür ederim :)
Yok canım, normalde büyük tuvaletini yapar hep o gün çok geç yapmıştı ıkınıp duruyordu, çiş sayısı güzel aç olduğunu sanmıyorum :)
Sıcak havlu ve kaynamış suyu denicem kesinlikle teşekkürler. :)

Size de geçmiş olsun. Üzüldüm senin adına inşallah kilo alımı düzene girer.

Son düzenleme:
Kızlar galiba oğlum grip oluyor. Sürekli hapsiriyor ve burnu akıyor. Gözleri de sulu sulu. Ateşi normal Allah'tan. Sık sık burnunu temizliyorum tikanmaması için. Sizce ne yapmalıyım? Bu arada uyku durumumuz hala aynı. Uyanınca meme vermesem çığlığı basıyor. Oysa aç değil . 2 dk emip yatıyor. Bazen 10 bazen 40 dk sonra uyanıyor. Kala durumu da hala aynı .5.gunde fitille yaptırdım epey çıkarttı.

Nacizane uyku konusundaki bilgilerimden eğer kalktığında meme vermeden oyalamaya çalışırsan daha az uyanacaktir. Kucağına al pispisla evde gezdir uyut . Emzik olma durumu olmuş sizde

Günaydın kızlar dün akşam kafama bi ağrı girdi tek bir tarafına inanılmaz ağrıyordu bnde parol olmayınca aspirin içtim bebeğe bi zararı olur mu şimdi onu kafaya taktım bilgisi olan varmı acaba.. birde anestezi yan etkilerinden biride tek taraflı kafa agrisiymis bu sezeryanla doğum hiç güzel bişey değilmiş

X