2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Hanımlar merhaba,
Temmuz annesiyim.
Bebeğimin hırıltısı var ve arada bir öksürüyo cumartesiden beri. Burnuna serum suyu koyuyorum geçiyor. Öksürüğü normal öyle çok değil. Üşütmüş kısacası bence ve bende üşüttüm.

Sorum şu;
dün bebeğim kakası sarı ve yeşil karışıktı. Bu sabahta sadece yeşildi. Ne olabilir. Sanki bir ara burdan okumuştum yeşil kaka süt alerjisi gibi bişeyler tam hatırlamıyorum. Doğrusu nedir? Yarın doktora gidicem. Bebeğim 58 günlük. Süt alerjisi olsa şimdiye çıkar mıydı? Kilo alımı güzeldi şimdiye kadar en son 11 gün önce kilosuna baktık güzeldi kilo alımı.

Geçmiş olsun, bebekler herşeyden etkileniyo malesef. Bence alerji değil de cereyanda kalmış olabilir. Benim kızımda da oluyo bazen. Bi iki kaka sonra normale dönüyo. Sürekli olursa dr a sorabilirsin. Bir de devamlı burnunu temizlemek gerekiyormuş.

Kızlar bayram bize yaramadı eşimin ailesini ziyareti geldik. Bebişlerden birinin ateşi çok yükseldi burda bir sürü kişi kucağa aldı çünkü :KK43: Allah bilir noldu ne bulaştı, iki gündür calpol kullanıyoruz. Demin uyandı ölçtüm 40.7 kulaktan. Hemen soydum, calpol verdim ıslak bezle kasıklarını koltukaltlarını sildim. Alnında bir bez yatıyor. Yarın eve dönüyoruz bütün gün arabada olacağız. Bebişim iyileşir biran önce inşallah.

Nazara inanır mısın bilmiyorum ama okuyun bol bol. Hem ikiz seninkiler. Maşallah onlara. Çok geçmiş olsun

Gecmis olsun
Cok yuksek ates dr acil getirmeniz gerekir

Ne yaptiniz acaba
Kızlar bayram bize yaramadı eşimin ailesini ziyareti geldik. Bebişlerden birinin ateşi çok yükseldi burda bir sürü kişi kucağa aldı çünkü :KK43: Allah bilir noldu ne bulaştı, iki gündür calpol kullanıyoruz. Demin uyandı ölçtüm 40.7 kulaktan. Hemen soydum, calpol verdim ıslak bezle kasıklarını koltukaltlarını sildim. Alnında bir bez yatıyor. Yarın eve dönüyoruz bütün gün arabada olacağız. Bebişim iyileşir biran önce inşallah.
get

mavimli mavimli cok geçmiş olsun, yolculuk sıkıntısız geçer insallah

gecmis olsun canım

Nazara inanır mısın bilmiyorum ama okuyun bol bol. Hem ikiz seninkiler. Maşallah onlara. Çok geçmiş olsun

Gecmis olsun
Cok yuksek ates dr acil getirmeniz gerekir

Ne yaptiniz acaba

get
Sağolun kızlar. lilipit lilipit 72 saatte düşmezse hastaneye gidermiş ( iki doktor ile telefonda görüştüm) yarın sabaha inşallah iyi olur yoksa götüreceğim.

Canım sen yada bebek üşüttügünde de kaka yeşil olabiliyor.yada bebek çok sık beslendiginde.benim kızıma doktor süt alerjisi dediginde kızımın kakası köpük seklindeydi.seninkinin alerji oldugunu sanmıyorum
Geçmiş olsun, bebekler herşeyden etkileniyo malesef. Bence alerji değil de cereyanda kalmış olabilir. Benim kızımda da oluyo bazen. Bi iki kaka sonra normale dönüyo. Sürekli olursa dr a sorabilirsin. Bir de devamlı burnunu temizlemek gerekiyormuş.
Kızlar çok sağolun Allah razı olsun inşallah değildir

Benim kızım hep öyle yapıyor 4. Yada 5.gun yapıyor ve çok yapıyor
Yaklaşık 2 aydır bu böyle doktor biriktirip yapıyor dedi
3 gün normal 4. Ve 5.gun çok huzursuz yapınca rahatliyor
Kilo alımını etkilediğini zannetmiyorum çünkü benim kızım kilo alımı aylık 600-700 Gr ancak
Hepsi hurafe demek ki. Keşke 3 günü geçmese. Çok huysuz oluyor oğul. Bi de sürekli çok fena korkutuyor.

Çok geçmiş olsun. Ben olsam.panikten soluğu hastanede alırdım herhalde. Güya rahat bir anne olacaktım..

Benimkiler 12 Mayıs. Bir ay büyükler. Sorana 3,5 aylıklar diyorum. 12 eylülde 4 bitecek, 5 ten gün alacaklar bence. O zaman sorana 4 aylık diyeceğim.
Ozaman bnm oğlan 12 Eylül'de 3 aylık oluyor. Ben yine de 4 diyeyim m nazar değmesin :KK66:

Hanımlar merhaba,
Temmuz annesiyim.
Bebeğimin hırıltısı var ve arada bir öksürüyo cumartesiden beri. Burnuna serum suyu koyuyorum geçiyor. Öksürüğü normal öyle çok değil. Üşütmüş kısacası bence ve bende üşüttüm.

Sorum şu;
dün bebeğim kakası sarı ve yeşil karışıktı. Bu sabahta sadece yeşildi. Ne olabilir. Sanki bir ara burdan okumuştum yeşil kaka süt alerjisi gibi bişeyler tam hatırlamıyorum. Doğrusu nedir? Yarın doktora gidicem. Bebeğim 58 günlük. Süt alerjisi olsa şimdiye çıkar mıydı? Kilo alımı güzeldi şimdiye kadar en son 11 gün önce kilosuna baktık güzeldi kilo alımı.
Geçmiş olsun.

Merhaba,
Mama kullanıyor musunuz yoksa sadece anne sütü ile mi besleniyor?
Benim kızımda da düzensizdi kaka olayı, mamayı azalttık 1/4 oranında ortalama düzene girdi ve her gün rahat rahat yapmaya başladı... belki siz de bir deneyebilirsiniz
Gerçi benim bir tezim daha var. Rota virüsü aşısını olduktan sonra da bir düzene girmiş olabilir diye düşünüyorum
Ayrıca bir insanın kaka yapmasına bu kadar sevineceğim hiç aklıma gelmezdi...:halay:
Sadece akşam 7 gibi 90 ml veriyorum. Ama doğduğundan beri böyle. Bende 12 Eylül'de rota için götüreceğim . Bu değişiklik olursa yazarım .

Hepsi hurafe demek ki. Keşke 3 günü geçmese. Çok huysuz oluyor oğul. Bi de sürekli çok fena korkutuyor.

Çok geçmiş olsun. Ben olsam.panikten soluğu hastanede alırdım herhalde. Güya rahat bir anne olacaktım..

Ozaman bnm oğlan 12 Eylül'de 3 aylık oluyor. Ben yine de 4 diyeyim m nazar değmesin :KK66:

Geçmiş olsun.

Sadece akşam 7 gibi 90 ml veriyorum. Ama doğduğundan beri böyle. Bende 12 Eylül'de rota için götüreceğim . Bu değişiklik olursa yazarım .
Canım bayramda hastanede nöbetçi doktorlar falan var bir de bilinmedik yer. Daha çok hasta olur insan hastaneye gidip :)

IMG_5169.PNG
IMG_5170.PNG
Vaayy.. çok beğendim. Ama daha önce hiç böyle bişi görmedim :eek:
Türkiye'de direk bu amaçla yapılmış herhangi bir şey bulamadım Koroplastın bebek bezi torbaları dışında ama ekteki gibi bir şey sanırım işimizi görür. Sonuçta kullanım amacı önemli olan...:rapci:

lilipit lilipit arkadaşım sana bi sorum olacak. İlk çocuğunda meme reddi yaşadım demştin , öyle hatırlıyorum.
Ben de bi iki haftadır gündüzleri zor emzirir oldum. Özellikle sol memeyi. Aslında solağım , sol kolumda daha rahat tutuyorum bebeği. Bi iki fırt çekiyo şımarık ağlaması yapıyo. Sonra doymadığına eminim ama kafasını çeviremiyorun ağlamaya başlıyor resmen. Yere koyduğumda gülücükler atıyo. Hele bayramda kafayı yedim başka başka evler incelemekten hiç emmek istemedi gibi bişey. Bugün evdeyim bi tık daha rahat emdi sanki. Kan ter içinde kalıyorum resmen.
Sende de böyle mi olmuştu, nasıl atlattın. Aklıma emzirme süresini uzatmak geldi denesem mi acaba.

lilipit lilipit arkadaşım sana bi sorum olacak. İlk çocuğunda meme reddi yaşadım demştin , öyle hatırlıyorum.
Ben de bi iki haftadır gündüzleri zor emzirir oldum. Özellikle sol memeyi. Aslında solağım , sol kolumda daha rahat tutuyorum bebeği. Bi iki fırt çekiyo şımarık ağlaması yapıyo. Sonra doymadığına eminim ama kafasını çeviremiyorun ağlamaya başlıyor resmen. Yere koyduğumda gülücükler atıyo. Hele bayramda kafayı yedim başka başka evler incelemekten hiç emmek istemedi gibi bişey. Bugün evdeyim bi tık daha rahat emdi sanki. Kan ter içinde kalıyorum resmen.
Sende de böyle mi olmuştu, nasıl atlattın. Aklıma emzirme süresini uzatmak geldi denesem mi acaba.
Valla uyku halindeyken veriyrdum
Baska turlu atıyordu kafasinj geri, ac olmasina ragmen ağlıyor ama bi turlu almiyordu
Bi sekilde zor bela uyuyup uykulu iken emziriyordum
Bi ay falan surdu bu durum

Kızlar ayın 7. Snde 2. Ay aşımız var. Napmalıyım? Saat başı ateşini ölçerim. Peki nerden ölçeyim?
Birde 2. Ayında bebekleriniz kaç Kg idi. Söylemek isterseniz tabi :)

Tüm bebeklere maşallah Allah hepsini korusun kötü olan herşeyden..

X