2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar oglumun atesini koltuk altından olctüm birinde 35.5 cıktı ası vurulan kolunda 35.8 cıktı aynı cikmaması normal mi birde atesi nasıl üsüyor mu benim oglan hemsire 35.5 ile 37.5 arası normal demisti

Kanguru almayı düşünenler varsa, bugün eniği kanguruya atıp kuaföre gittim. Yol boyu uyudu, saç yapılırken uyudu:) Tavsiye ederim:)
Markası ne ? Bir de benim kızım kucağıma alıp kafasını böyle göğsüme koyunca kafasını ileri geri bana çarpmaya tepinmeye ağlamaya başlıyor. Hiç sevmiyor kucağımda durmayı. Kangurı almak istiyorum ama yine öyle tepinir ve beni istemez diye çok korkuyorım. Sen her konuda bilgilisin ya sence neden böyle yapıyo ? Emme dışında hiç kucağımda durmak istemiyo, emmesi bitince beni itmeye tepinmeye başlıyo kafa atıyo kemiklerime. Koynumda uyusun istiyorum ama elleri ve ayaklarıyla beni itip uzaklaşmaya çalışıyo. Kanguruda durur mu sence ?

Kızlar oglumun atesini koltuk altından olctüm birinde 35.5 cıktı ası vurulan kolunda 35.8 cıktı aynı cikmaması normal mi birde atesi nasıl üsüyor mu benim oglan hemsire 35.5 ile 37.5 arası normal demisti
Benim kızın da aşıdan sonra vücut ısısı aynı böyle düştü şimdi 36 yı geçmiyo. Eskiden hep 37 çıkardı. Ben de anlamadım yaz günü üşüyo olamaz dimi

Slm kızlar ya benim oglan bronşit oldu nasıl oldu bilmiorum burnu tıkandı az öksürdü hemen dr a gittik ciğere inmiş cok deil ama inmiş dedi gerekirse buhar makinesi alıcan dedi basladık tedaviye. Cok terlio bu sıcaklar mahvetti bizi sürekli deiştirmeme ragmen oldu yani moralim çok bozuk

Günaydın herkese:) şu çocuğu gece uyuyor, arada uyanmıyor diye endişelenen analara sesleniyorum; gidin evlatlarınızın ayağını filan öpün:KK70:
Benim enik kurulu saat gibi. 21:30 yat/ 23:30 meme sonra uyku/ 3:30 meme. Sonra belki uyuur belki konuşmak ister, belki sarılmak ister... 6:30-7:30 baba saati. Babaya dil döker :) Şimdi yine uyuyor ama kucakta. E enik kucağımdayken ben uyuyamıyorum...
Uyku denen arkadaşı çok özledim:)
Seninkine iki mola daha ekliyoruz biz. Kesintisiz uyku istiyorum yaa.

Slm kızlar ya benim oglan bronşit oldu nasıl oldu bilmiorum burnu tıkandı az öksürdü hemen dr a gittik ciğere inmiş cok deil ama inmiş dedi gerekirse buhar makinesi alıcan dedi basladık tedaviye. Cok terlio bu sıcaklar mahvetti bizi sürekli deiştirmeme ragmen oldu yani moralim çok bozuk
Geçmiş olsun. Buhar makinelerine de sağlıksız diyorlar. Ben bı ara bez ıslatıp yattığı odanın kaloriferine koyuyorsun. Pek etki etmiyordu..

Markası ne ? Bir de benim kızım kucağıma alıp kafasını böyle göğsüme koyunca kafasını ileri geri bana çarpmaya tepinmeye ağlamaya başlıyor. Hiç sevmiyor kucağımda durmayı. Kangurı almak istiyorum ama yine öyle tepinir ve beni istemez diye çok korkuyorım. Sen her konuda bilgilisin ya sence neden böyle yapıyo ? Emme dışında hiç kucağımda durmak istemiyo, emmesi bitince beni itmeye tepinmeye başlıyo kafa atıyo kemiklerime. Koynumda uyusun istiyorum ama elleri ve ayaklarıyla beni itip uzaklaşmaya çalışıyo. Kanguruda durur mu sence ?
Markası Boba.
Benim oğlan da canı istemedi mi tepinip duruyor:) Sen üzülme bunlar normal şeyler, sonuçta herkes kucağa alıştırmamdiyor, sen istemeden de olsa bunu yapmışsın, rahat edersin. Hem zaten bebek dediğinin de bir karakteri var, istediğini yapmıyor ki kimsenin.

Şimdi ben kanguruyu tavsiye ederim, ama sen biraz detaycısın. Mesela kanguruda çok terleniyor, o yüzden çok ince giydirmek gerekiyor. Bu seni rahatsız edebilir.

Bir de benim oğlan anneci tipli, yaka iğnesi diyor benim annem, her çocuk aynı değil, belki seninki sevmez.

Bir de kanguruda da yağmur kar demeden gezmek lazım yine ince giydirerek.

Tuniko.com'da haftalık kiralama seçeneği var. İstersen öyle dene.

Son düzenleme:
Günaydııın canlar,
Dün büyüme atağının alasını yaşadığımızı düşünüyorum ya da ben nazar değdirdim çocuğuma; çok uslu akıllı diyordum gündüz emziriyordum tak 2 saat uyku peşinden, ama dün hiç öyle olmadı, gerçi kabızlık biraz etkilemişti önceden ama, dün hiç uyumadığı gibi sürekli emmek istedi göğüslerim acıdı bir de yalnızdık evde, gece 12 oldu bizimki uyudu sabah 5bucuk da kalktı. İlk defa bu kadar uzun uyudu ( tabi karnı tıka basa tok bir de uykusuz olunca) bakalım bugün nasıl olacak, bir de bugün babamızın doğumgünü bir de nişan yıldönümümüz :)
Al bendende okadar bizimkiside dün gece 12ye kadar hiç uyumadı hep kucak ve meme istedi 12de uyudu 5.30da kalktı şuan yine çok hareketli ve uyumuyor buginde böyle yaparsa yandım kv bebek görmeye gelicekler oraya gidicem :KK43:büyüme atağımıdır nedir

Günaydın herkese:) şu çocuğu gece uyuyor, arada uyanmıyor diye endişelenen analara sesleniyorum; gidin evlatlarınızın ayağını filan öpün:KK70:
Benim enik kurulu saat gibi. 21:30 yat/ 23:30 meme sonra uyku/ 3:30 meme. Sonra belki uyuur belki konuşmak ister, belki sarılmak ister... 6:30-7:30 baba saati. Babaya dil döker :) Şimdi yine uyuyor ama kucakta. E enik kucağımdayken ben uyuyamıyorum...
Uyku denen arkadaşı çok özledim:)
Ahhh ahh bende bende uykusuzgillerdenim :eek:

Canım herşeyi deniyorum yok durmak istemiyor kucağımda

O seni sevmediğinden değil canım kucak sevmediğinden, mesela benim oğlanda kucak hastası ama illa ben olmak zorunda değilim kucak olsunda kimin kucağı olursa olsun. Hem daha öyle sen öpmeye calıstıgında seni itecek kadar bilinçli davranamıyorlar, bilerek yaptıgından değil yani. Benimkide asla yatmaz göğsümde basar çığlığı ama ben cocuğumu biliyorum sıkıntıya gelemiyor.

Keşke benimki de kucağımda olmak istese hep. Beni sevdiğini bana ihtiyacı olduğunu hissedebilsem

Canım bebeğin kaç günlük bilmiyorum ama daha öpmekten elini tutmaktan pek anlamıyorlar ki. Elini kullanmayı bile bilmiyor ki bebekçik, senin elini tuttuğunu falan sevgi işareti olarak göremez ki. Benim kızımı da ben hiç omzuma yatırmıyordum, her yattığında emmek geliyordu aklına emmek için ağlıyordu çünkü. Hep kucağımda dışa dönük tutuyordum. Bir kaç gündür omuz seviyor. Yani demem o ki bebeklerin bir günleri bir günlerini tutmuyor. Bir hafta öncesine kadar omzumda kesinlikle durmayan bebek şimdi başka yerde uyumaz oldu. Daha çok küçükler canını sıkma. Bak haklıymışsın diceksin. Huyları Değişiyor sürekli.

Çok geçmiş olsun kuzucuğa. İnşallah çabucak atlatır.

Ve böyle giderse meme için bile gelmek istemez meme reddi olursa diye korkuyorum. Çevremdeki diğer annelere bakıyırum bebekleri hep koyunlarında uyuyo, başlarını annelerinin göğsüne koyuyolar, onları görünce ağlıyorum çok içerliyorum bu durumu. Günde kaç kez deniyorum, uykusu varken alıyorum oturuyorum yatağa üstüme doğru koyuyorum hemen ayaklarını tepiniyo beni itmeye çalışıyo kafayı kaldırmaya çalışıyo kafası göğsüme kafa atar gibi çarpıp duruyo uzaklaşmaya çalıştığı için

Canım çocuk kucağa alışmamış ondan öyle yapıyo. Aynısını geçen yazmıştım. Ağrılarımdan dolayı alamadım kucağıma yere alıştı. Ben de özendim alayım kucağımda dursun biraz diye. Başlarda ağladı tepindi. Şimdilerde canı isterse duruyo. İstemezse yine. Ama bunda bu kadar üzülcek bişey yok, meme reddi diye bişey yokmuş zaten. Çocuk dış dünyayı tanıdıkça emmeyi bırakabiliyoemuş, öyle durumda pes etmemek, uyksusunda filan emzirmek lazım.
Ben şimdi kucağa alışsın diye kanguru aldım, kaşınıyoruz bence :KK70:

İyi geceler arkadaslar.benim için büyük denecek bi derdim var.belki aranızda yardım eden olur
Şöyleki ;bi ksç kez cok afedersiniz ilişki durumu oldu fakat her defasında cok feci yanma hissettim
Kafama cok takılıyo bu durum neden olmuş olabilir acsba
Birde bazen sarı bazen acık kahve bazen acık pembe seklinde akıntım dewamlı oluyo.ama koku kasıntı filan yok
Off doktora gitmek istemiyorum,bi sizlere danışayım önce dedim:KK43:
Bendede normal dogumun verdiği genişleme olmus sanırm hiç acımıyor onceden acırdı fakat enfeksiyondan dolayı fitil kullandım hala akıntım var sarı bugünde kahve az lekelenme yaşayan var mı?

Sünnetçiler biz dün bebek arabasıyla gezdik sanırım pusette bez sürttü pipinin ucu kızarmıs cok üzüldüm kaç gün dikkat etmiştim bunu düşünemedim of siz sakın yapmayın iyileşmeyi geçiktirdik sanırım pazarda izmire bayrama gidicez napcam bilmiyorum

X