2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kanguru düşünmez misin? Ben çok kudurunca atıyorum kangurusuna, orda taşıya taşıya geziyorum.
Cumartesi kraft ın domino kangurusunu aldık. Beyin çocuklu arkadaşları aman efendim pahalı bişey almayın gerek yok dedi, iyi dedim kırmayayım eşimi, sözünü dinleyeyim,aldık. Gayette uygun bişey ama gel gör ki içine koyunca ipek bas bas ağlıyor. Öne baktırıyorum yok, kendime dönük yapıyorum iyice kuduruyor. Kanguru bize yaramadı galiba yada bu marka rahat değil bilemedim.

Günaydın güzel anneler siz bebeleri nasıl uyutuyorsunuz?
Benimki önceleri karnını doyurunca 2 saat rahat uyurdu şimdi besleniyor 1 saat oynuyoruz gaz çıkar alt degiş yarim saat e yakın sallamak zorunda kalıyorum dalıyo bırakıyorum öylece 15 dk sonra uyanıyo hoop başa dönsün sayaç yeminle algoritma gibi döngüde hissediyorum kendimi. Hala kahvaltı yapamadım açım aslında gün içinde hep açım :KK43: hiç fırsat vermiyor
Uyanık kalma süresini uzun tutuyorum ben uyku için ağlamadığı sürece sallamıyorum son günlerde müzik sesini açıyorum kafası şişiyor:)) agliyor uyuyor en uzun uykusu gündüz 2 3 saat eğer ki uyku diye ağlamadan sallarsam 10 dakka uyuyo ve en ufak sese uyanıyor şimdi güzel ...
Dene bakalım sallama bosver uyku için ağlasın oyala yorulsun götür mutfağa ac müziğin sesini ağlamaz hem hem de karnını doyurursun .... ben rahat ettim ya

beatrices beatrices uzgungul uzgungul acımasızca oldu evden kovuşum ama sonuç iyi oldu, demek ki böyle olmak gerekiyor bu erkeklere.
Öyle oluyorda. Benimde bu konu da küsmüşlüğüm olmuştur eşime itiraf etmek gerekirse. Ama sonra kendime sınır oluyordum zorla olmuş gibi hissediyordum sanki. Çok hevesli görünmek uyandırıyordu. Boyleler işte. İsteyince olmuyordu. Dua ediyodum aklına bile gelmez inşallah diye o zaman da o istiyordu ilginç :) bu da lazim evlilikte. Bi çok yuva yikiliyor bi sebepten. Devamı gelsin inşallah diyelim :)))))

Uyanık kalma süresini uzun tutuyorum ben uyku için ağlamadığı sürece sallamıyorum son günlerde müzik sesini açıyorum kafası şişiyor:)) agliyor uyuyor en uzun uykusu gündüz 2 3 saat eğer ki uyku diye ağlamadan sallarsam 10 dakka uyuyo ve en ufak sese uyanıyor şimdi güzel ...
Dene bakalım sallama bosver uyku için ağlasın oyala yorulsun götür mutfağa ac müziğin sesini ağlamaz hem hem de karnını doyurursun .... ben rahat ettim ya
Bide öyle deniyeyim. Bugün mesela 6 da uyandı besledim 8 de uyudu 15 dk tekrar salla yine 15 dk uyudu saat 11 oldu açıktı sütünü hazırladım içmedi meme verdim emdi hepsini kustu uykudan ağlıyo saat 1 oldu tekrar salladım şimdi daldı uyur inş ama aç fazla sürmez :KK43:

Cumartesi kraft ın domino kangurusunu aldık. Beyin çocuklu arkadaşları aman efendim pahalı bişey almayın gerek yok dedi, iyi dedim kırmayayım eşimi, sözünü dinleyeyim,aldık. Gayette uygun bişey ama gel gör ki içine koyunca ipek bas bas ağlıyor. Öne baktırıyorum yok, kendime dönük yapıyorum iyice kuduruyor. Kanguru bize yaramadı galiba yada bu marka rahat değil bilemedim.
O kanguru sanırım ergonomik değil ondan durmamış olabilir yada benimki gibi cins :) bende sling aldım 6 aydan sonra kanguru alıcam ama benim bıdık sıkıya gelmiyo hele sıcağı hiç sevmiyo rüzgar ve güneş en büyük kabusumuz :)

Canımıniçi o ergonomik değil, onu geri verip "neko bitter" filan alman lazım

Benimki önceleri karnını doyurunca 2 saat rahat uyurdu şimdi besleniyor 1 saat oynuyoruz gaz çıkar alt degiş yarim saat e yakın sallamak zorunda kalıyorum dalıyo bırakıyorum öylece 15 dk sonra uyanıyo hoop başa dönsün sayaç yeminle algoritma gibi döngüde hissediyorum kendimi. Hala kahvaltı yapamadım açım aslında gün içinde hep açım :KK43: hiç fırsat vermiyor

Yarım kundak denediniz mi? İnce muslinler ile yapıyorum bazen benim bidik da uykusunu almadan kalkarsa kollarını sarıp uyutuyorum zaten on dakikaya acıyor kendisi ama uykusu derinleşmiş olduğundan acıkmadan uyanmıyor

Bizim en sevdiğimiz uyku pozisyonu omuzda 5 dakika pis pis tabi şarkı eşliğinde annesinin engin çocuk şarkısı repertuarının dinliyor kızım ama favorimiz arkadaşım eşek, ben arkadaşım İpek olarak söylüyorum tabi :))

Valla bulaşık makinası doldurup boşaltmışlığım var :KK48:
Yürümeye başlayınca seninle çamaşır makinası doldurup çamaşır da asacak :) kocam sen oğlana yakında cam da sildirirsin diyor :KK66: evde nazi subayı gibi oldum annelikten sonra... herkese verecek bir görevim var, kızım da ayaklansın hele... ahahahhahhaaa

O kanguru sanırım ergonomik değil ondan durmamış olabilir yada benimki gibi cins :) bende sling aldım 6 aydan sonra kanguru alıcam ama benim bıdık sıkıya gelmiyo hele sıcağı hiç sevmiyo rüzgar ve güneş en büyük kabusumuz :)
Slıngı ben kullanmayı beceremıyrm hıc
Nasıl kullanıyorsun
Vıdeolarını ızledım ama yok
Bu bebegımde denemedım bıle

Kızlar merhaba. Geçtiğimiz salı eşim izne cıktı ve çarşamba akşamı arabayla bodruma yolculuğumuz başladı. Gece 22.30 da çıktık sabah 08.30 da ancak varabildik. 2 kere mola verdik sadece. Ilk bindiğinde biraz ağladı arabada kucak istedi sıpa sonra uyudu. Arada süt seansları biraz arabada sıkıştık ama sıkıntısız ulaştık. En uzun yolculuk benim oldu galiba grupta.

Güya sıpanin kafasini denize sokmayacaktım ama bir dalga geldi hooop Karan denizin içinde. Şükür biseycik olmadı. Zaten doktorda sokabilirsin demişti. Büyük kız denizden çıkmıyor babasıyla biz oğlanla evdeyiz cooooookkkk sıcak bezle duruyor bitek. Ben zaten denizi hiiiiicccc sevmem.

Eller bizimde ağızda öyle sapirdatiyor çap çap yumrukla sokuyor deli gibi. Saçları dökülüyor heryer sac içinde.

En rahat yüzüstü yatıyor adet etti sabah uyku seansı yüzüstü oluyor. Agular var artık hayatımızda.

Solomom kanguru aldım Bodrumun sıcağında deneyemiyoruz. Belki bi ara deneriz.

Bizden bu kadar. Hasta olan, sünnet olan tüm bebiklere geçmiş olsun. :KK36:

Yarım kundak denediniz mi? İnce muslinler ile yapıyorum bazen benim bidik da uykusunu almadan kalkarsa kollarını sarıp uyutuyorum zaten on dakikaya acıyor kendisi ama uykusu derinleşmiş olduğundan acıkmadan uyanmıyor

Bizim en sevdiğimiz uyku pozisyonu omuzda 5 dakika pis pis tabi şarkı eşliğinde annesinin engin çocuk şarkısı repertuarının dinliyor kızım ama favorimiz arkadaşım eşek, ben arkadaşım İpek olarak söylüyorum tabi :))
Oh oh maşallah o huyu bana çekmiş kolları örtülü olmayacak doğdu geldi odaya daha orda başladı açmaya açana kadar ayrı bi debeleniyo açınca rahatlıyo :) uyuyacagı zaman elektrik süpürge sesini seviyoruz :) o şarkıları oyun oynarken söylüyorum gülüyoruz agulasıyoruz :anne: inşallah çabuk atlatırım bu dönemi

Slıngı ben kullanmayı beceremıyrm hıc
Nasıl kullanıyorsun
Vıdeolarını ızledım ama yok
Bu bebegımde denemedım bıle
Bende video inceleyip yaptım deneye deneye dogruyu buldum göbeği düşer düşmez attım içine çok tatlıydı o zamanlar uyuyordu orda ama şimdi durmak istemiyo dışarı çıkmadım belki ondan bi ara bebeğimi giyip dışarı çıkmayı deneyeceğim belki o zaman durur.

geceleri emerken uyuyor beşiğine koyuyorum
sabah evin içinde omzumda gezinirken uyuyakalıyor beşiğine koyuyorum
ara uykularda sallanmak istiyor çıt sesine uyanıyor
kahvaltı masasına birlikte oturuyoruz dizimde yastık üstünde bebek sallana sallana kahvaltı

Bende 2 kez tatilde yakalandım yağmura hemde Antalya zaten 5 gün 2 gün yağmurlu oluyordu :)!olsundu otelde gez hamam sauna masaj falan oraları kullanıp Yagmur karşısında kahve içersiniz 3 ünüz:)
Canım havuzdu saunaydı şuan yaşadığım sitenin altında da var. Ben gezip temiz hava almak istemiştim.
İki seferdir yaptığımız planlar yatıyor çok kızıyorum. Valiz hazır bir yere gidemiyoruz.. Kalktım bari kahvaltıya gideyim dedim o bile kapalı ortamda oldu. Sabah ankara bile yağmurluydu.

Bizde bugün aşımızi olduk fazla ağlamadi beklemiyordum zaten ağlamasıni çünkü hemşiremiz iğne yaparken hiç hissetmiyoruz :) inşallah ateş de olmaz. İki gün sonra yıkarsin dedi. Kabuk olacak orası dedi. Mubtemelen 4. Ay da dedi bi gelirsin kontrol ederiz dedi. Bebis. 6 kilo 300 gram olmuş.
Kilosuna bişey dedi mi hemşire. Benimki aynı kilodayken fazla buldu hemşire.
Mamayı tamamen kestim şükür.

Kızlar merhaba. Geçtiğimiz salı eşim izne cıktı ve çarşamba akşamı arabayla bodruma yolculuğumuz başladı. Gece 22.30 da çıktık sabah 08.30 da ancak varabildik. 2 kere mola verdik sadece. Ilk bindiğinde biraz ağladı arabada kucak istedi sıpa sonra uyudu. Arada süt seansları biraz arabada sıkıştık ama sıkıntısız ulaştık. En uzun yolculuk benim oldu galiba grupta.

Güya sıpanin kafasini denize sokmayacaktım ama bir dalga geldi hooop Karan denizin içinde. Şükür biseycik olmadı. Zaten doktorda sokabilirsin demişti. Büyük kız denizden çıkmıyor babasıyla biz oğlanla evdeyiz cooooookkkk sıcak bezle duruyor bitek. Ben zaten denizi hiiiiicccc sevmem.

Eller bizimde ağızda öyle sapirdatiyor çap çap yumrukla sokuyor deli gibi. Saçları dökülüyor heryer sac içinde.

En rahat yüzüstü yatıyor adet etti sabah uyku seansı yüzüstü oluyor. Agular var artık hayatımızda.

Solomom kanguru aldım Bodrumun sıcağında deneyemiyoruz. Belki bi ara deneriz.

Bizden bu kadar. Hasta olan, sünnet olan tüm bebiklere geçmiş olsun. :KK36:
Merhaba Burcu, görünmüyordun.
İyi tatiller...

Kızlar kanguru almayan hatta bakmayan bir ben varım sanırım. Hiç halim yok. Onu öyle taşımaya. Belim öyle ağrıyorki.buda sezeryan iğnesinden hediye kaldı bana.
Ama alsaydım çok severdi eminim oğluşum.

A aydogdu06 büyük kız, ufaklık birde koca var o hepsinden çocuk zaten. İş güç bitmiyor. Amaaaaa tüm yazılanları okudum. Takipteyimmmm. :halay:
İyi olmana sevindim sevgili burcu. İyi tatiller sana....
@beatrices @uzines @mavimli
Kediciklerle bebekler nasıl onlardan bahsedin... Uydular mı birbirleriyle.

X