2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ne güzel :) teşekkür ederim canım

Ben kostum dr a bugün. Küçük bu yapılacak bisey yok dedi. Serum f. Önerdi :))))) balgami yada öksürugu çok artarsa getir dedi. boşuna goturmusum yani

Ben kostum dr a bugün. Küçük bu yapılacak bisey yok dedi. Serum f. Önerdi :))))) balgami yada öksürugu çok artarsa getir dedi. boşuna goturmusum yani

İlk haftalardaki fotoğraflarına bakınca sanki başka bi bebekmiş gibi geliyo çok duygulanıyor insan. Çok özlüyorum o ilk zamanları. Biz hep şükrettik sağlıklı diye ne dertler yaşayanlar var. Minigimizle oyuncak gibi oynadık. Bende minyonum hep dedim allah dağına göre kar veriyor daha büyüğü de olmaz miş hani :)
Merak etme almıştır kilosunu :) aynen kıyas yapmamak lazım her bebek kendine özel
Aslında bol sıvı güzel beslenmek bide arttırıcılar ve yüksek moral :)

Hamile kalmadan önce 45 kiloydum doğuma gittiğim de 60 kilo olmuştum doğumdan çıkınca 53 e düştüm ve şimdi 50 kiloyum herkes burda kilo vermeye çalışıyor bnde alamıyorum diye üzülüyorum ne yesem de kilo olsa diye düşünüyorum dün çocuğun doktoru da kızında bişey yok iştahlı ama sen kendine bak ye iç dedi yesem süt olacak ama bende iştah yok ne yapmalıyım kızlar iştah açıcı ilaçlar alsam bebegime zararı olur mu

Bizimki bıraksan saatlerce izlicek. Çok seviyo tv ye bakmayı hareketli ilgisini çekiyo. Bazen farketmiyoruz baktığını görünce hemen başka tarafa çeviriyoruz kafasını
Ben acmiyorum arada izlenirken denk geliyor falan cok dikkatini cekiyor 6. Aydan sonra evden kaldirmayi dusunuyorum tv yi

@TuruncuHayal bugun kontrolumuz bardi sordum herseyi. Sansima dr bezi bi acti yesil kaka yapmis benimki. Ya cok sık banyo yapmistir suyu yutmustur ya da yeşilliği cok tuketiyosun dedi. Rezene de yaparmis hicbiri uymuyo bugune aslinda sadece belki su yutmustur. Sik sik bezi kirletmesini ya da kakasinin sivi olmasini konustuk. Snn yedigin biseye tepki veriyo onu bulmak gerek dedi.hemen oyle sut alerjisi onu kes bunu kes demedi. Ya yeni bisey yemissindir bebege degisik gelmistir ya da atiyorum bir ogun yiyince olmuyodur da cok yiyince bebege agir geliyodur. Uzum kayisi mevsimi simdi onlari yiyosan o da yapar. Fazla ne tuketiyosan onu bulup oyle engelliycez dedi. Biogaia ya devam edecekmisiz 1ay daha. Gecen ay bebek cok kilo aldigindan az emzir demisti bu sefer de 800 g almis. Totalde iyi ama kilo alimi boyle azalmaya giderse bu iyi degil dedi. Simdi hem bu hafta sık emzircem hem de yediklerimi biraz tartarak gidicem. Haftaya kilo alimina tekrar bakacaz eger az aliyosa da tahlil yapar bakarız dedi. Biraz cnm sıkıldı anlayacaginiz. Asilarimizi olduk verem asisi haftaya olacak. Rotayi da 3. Ayda yapacakmis. Su icirmek yok denize bi iki dakika vücudunu islatmak icin sokabiliyoruz. Ama gunes kremine izin yok teni bu tarz kremler icin hassasmis. Bizden hbrler boyle

Avent biberon ikinci kullanma da akıttı. Son baktım silikon ucun bi tık daha yerleşmesi gerekiyormuş onu da yerlestirdim şimdi sifir sorun.
Eldiven çoktan çıktı bizim. Dr o elleriyle çok şey algiliycak onu engelliyorsun su an dedi. Cikardim. Ben birer damla veriyorum bazı yiyeceklerin suyundan.

Boyun kaç canım

Nasılsın? Tosbaa nasıl? :)

Mesela hangi yemeklerin suyundan veriyorsun canım.

Şöyle Canan K. Esas zararlı olanın şeker olduğunu yağ tüketmezsek saglıklı olunmaz dedi, dukan da şekerle birlikte yağ kesinlikle tüketilmeyecekti. Hatta şöyle diyor, başka bir canlının yağını alarak kendi yağlarından nasıl kurtulabilirsin!!"
Bir de canan k. Türk damak tadı ve yeme altyapısından dolayı dukan bizlere uymaz deyip kendi kitabını çıkarmıştı o dönem.

Anladım canım
Şeker hakkında geçen bi yazı okumuştum aslında şeker zararlı değil eskiden tıpta kullanılırmış talep artınca insanlar seri ve çok üretim aşkına pancar ve kamıştan üretilirken kimyasal karıştırdılar ve adeta zehire dönüştürdüler " çok yazık ya

Mesela hangi yemeklerin suyundan veriyorsun canım.
Kesinlikle yapmayın hanımlar ilk 6 ay sadece anne sütü. Verdiklerinizden ne tat alır ne vitamin. Daha onları sindirecek durumda değil olsa olsa gaz yapar sıkıntı yapar, aynen dışarı çıkarır. Mide bagırsakta sıkıntı olan insanların çogunun sebebi bebeklikteki yanlış beslenme. Bence çok erken daha 2 aylıklar ya yapmayın. Onlara kokmaz.

Bir de püre konuşulmuştu evde şu anda kuzenimin oğlu var 1 yaşında sabah kahvaltısı: yumurta reçel peynir ceviz muz süt karıştır blendr, sonrası da: çorbası blendr, cicibebesüt blendr, pirinçunu mama blendr, meyve blendr, yoğurt.
Bugün inciri mıncıkladım önüne koydum sgzına ayçekirdeği büyüklüğünde koydum ve kustu ama ne kustu. Meğer taneli yiyince kusuyormuş çocuk. Annesi çok titiz yüreğim yok kendi kendine yemesine diyor evde de hergün tamgün yardımcısı var: YORUMSUZ

Merak ettim ya o yüzden ya. Daha veremem herhalde zaten anne sütü almıyor. Bizde 6 ay devam sütüne devam. Bende istiyorum kendi yemeye alissin diye. 4 yaşına girecek eşimin yeğeni hala annesi yediriyo

Aslında şöyle düşünürsen de zararlı (ama ben de çok düşkünüm tatlıya) doğadaki canlılara bak hiç obez var mı? Hepsi kendi ölçülerinde neden şeker, tuz ve un yok hayatlarında...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…