2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Nereyi seçtin peki :)
Ne güzel git gez kafan dağılır :)

Regl demişken regl olan arkadaşlar göbek esas regl olmaya başlayınca iner tam anlamıyla diye duydum ve okudum bi kaç kez gerçekten öylemi

Ben regl oldum göbeğim zaten inmişti, sadece sıkılaşmaya ihtiyacı var?
Sezaryenler için mi geçerli? Ben normal doğurdum.

Ben regl oldum göbeğim zaten inmişti, sadece sıkılaşmaya ihtiyacı var?
Sezaryenler için mi geçerli? Ben normal doğurdum.
Nerden anladın canım göbeğinin gittiğini. Bende normal doğum yaptım göbeğim var hala yumuşacık sallanıyor öyle :) regl de olmadım daha emzirmedigim halde

Nereyi seçtin peki :)
Ne güzel git gez kafan dağılır :)

Regl demişken regl olan arkadaşlar göbek esas regl olmaya başlayınca iner tam anlamıyla diye duydum ve okudum bi kaç kez gerçekten öylemi
Umut dünyası gobeklerin kaybolması için birşeyler arıyoruz :) korse takiyorum o daha da çıkartıyor sanki göbeği

Benim kız altı kilo. Sanırım sleepnın ebatı biraz küçük. Dört numara bacaklarına iyi geliyo. Göbek deliginin üstünü geciyo boyu:)
Ebebektekinin ebatı baya büyük oldugu için kesince rahat oluyo
Sleepy ve molfix bnmkini pisik yapti..simdi komili deniycm bakalim

Umut dünyası gobeklerin kaybolması için birşeyler arıyoruz :) korse takiyorum o daha da çıkartıyor sanki göbeği
Hiç sorma ya :) canımı sıkıyor bu göbek aslında başlangıç kilomdayım ama gel gör ki göbek ben burdayım diyo herkese diyet yapsam sütüm azalır diye korkuyorum egzersiz desen düzenli yapamıyorum..

42 günlük bebek denize sokulur mu dayanamıyorum da

Canım dün doktorumuza sorduk. Tatile cikicaz deniz hakkında ne düşünüyorsunuz diye. Bize hiç sıkıntı olmaz kafasını bile sokabilirsiniz dedi. Vücuduna da tuzlu-su iyi gelir dedi.

Ancak biz bodruma gideceğimiz için suyu biraz güneş altında ısınsın dedi.

Kizlar bebegim yaklasik 45 gunluk..kafasini tam olarak tutamiyor..yani omzumda dik tutup etrafi seyrediyor sonra kafasi kobra yilan kafasi gibi saga sola sallanip boynuma carpiyor..normal mi?

Bazen istemsiz çarpmalar bizde de oluyor ama her geçen gün daha fazla tutuyor kafasını.

Emzir sen annesi boşver gider o da elbet. Bazılarını görüyorum 3cocuk annesi 3 tane sezeyan ama maşallah yani. Sende öyle olursun inşallah emzir yeter ki. Neler vermezdim çocuğum sadece 6 ay beni emsin diye.

Nerden anladın canım göbeğinin gittiğini. Bende normal doğum yaptım göbeğim var hala yumuşacık sallanıyor öyle :) regl de olmadım daha emzirmedigim halde

Pantolonlarım oluyo , yükaek bel giyerim genelde.
Bir de sezaryende baya 4-5 aylık hamile gibi kalan arkadaşlarım vardı. Benim şu an yumuşak bi karın kaldı, o da normal bence. Sporla toplanır da.
Ben asıl çatlaklarıma sinir oluyorum.

Başka yokmu denize bebişini götüren antalyada dayanamıyorum ama tam cesaret toplayamadım
Ben ayaklarını soktum sadece. Çok soğuk geldi sanırım, ağladı. Banyo yapmayı çok seviyor aslında. Antalya daha sıcaktır, dene istersen ama ben olsam kafasını sokmazdım.

Evet sinir bozucu çatlaklar bilmiyorum ben görmek istemiyorum.

Normal uyanıkken hareketleri normalse sorun yoktur uykuyu seviyordur sadece.zaten doktorda birşey yok dediyse
Benim kızda ilk başta çok uyursun doktora sordum tadını çıkar ilerde uyumayacak zaten dedi

Kesinlikle katılıyorum sana bu konuda çok catistim herkesle bu kizimda da çatışmaya hazırım.annesi benim ben zaten herşeyi araştırıyorum olmadı doktorlar veya uzmanlar var.

Ben ilk kizimda ebebekten baby plu mama sandalyesi aldım hem yükseklik ayarı hemde yatma ayarı var.cok memnun kaldım hem.kilifi çıkıyor at makineye yıka tertemiz hemde mama sandalyesini koyuyordum dusakabine i güzel yıkıyorum.biraz ağır ama yerleşmesi ve sağlamlığı süper.

Ek gıdadan bahsedilmiş önceki sayfalarda .ben ilk kizimda 4.5 aylık başlamıştık.ilk önce öğleden sonraki ara ogunle başladık.cam rendede meyve suyu rendeledik ilk gün iki çay kaşığı ile başladık 5.gun 2 tatlı kasigina çıktık
6.gun yeni bı öğün ekledik öğlen çorbası .bir sebze bir kaşık irmik çorba yaptik içine pişince bir çay kaşığı zeytinyağı ekledik
Ve püre yasak sadece çatalla ezdik
3 günde bir yeni bir sebze ekledik çorbaya
Yine aynı 2 çay kaşığı ile başladık 5.gun 2 tatlı kaşığı
11.gun akşam ogunu evde günlük mayalanan yoğurdu ekledik
2 çay kaşığı ile başlayıp 5.gun 2 tatlı kaşığı.16.gun gece maması
21.gun öğleden önce ara ogunu yine meyve suyu ve 26.gun pekmez,yumurta sarısı tuzsuz peynirli kahvaltı.7.adan sonrada tanecikli beslenmeye geçtik
Püre hiç yapmadik hep eline verdim.kac kere boğazında kaldı diye acilin yollarına dustuk mutfak savaş alani.,duvarlar yemek pisliği kızımın kıyafetleri çöp oldu ama kendi başına yemeyi öğrendi bir yaşına kadar.ben doktorumun beslenme programından çok memnunum.hatta YouTube da videosu bile var diktorun ek gidaya geçiş hakkında

Bu arada ek gıda için benim doktorum doyumluk değil tadımlık demisti.hatta bzm bir ogunumuz iki tatli kaşığı ek gıda iki çay kaşığı ve arkasından varsa anne sütü yoksa devam sütü şeklindeydi
Ek gıda ile emzirme arasında zaman arası hiç verdirmedi.ek gıdayı da tanecikli beslenme kadar iki kasiktan yukarı çıkarmadı.hatta bı arkadaşım çocuğu ek gıdayı sevdi diye çok yedirdiler çocuk emmeyi bıraktı bu süreçte.

lilipit senin buyuk ikinci çocuğun diye soruyorum sandalyesinde yatar pozisyonda ne zaman koyabiliyorduk. Benim kız 2,5 aylık daha erken dimi.

İki çocuklu hayat çok zormuş büyükler boşuna tek çocuk hiç çocuk dememisler.ilk bebeği olan kızlar sakın yanlış anlamayın ikinci olunca büyük olan çok yoruyor
Benim buyugu fena huy değiştirdi artık sürekli sınırlı vuran bi çocuk oldu
Gecen tableti verdim diye kolumu öyle bı ısırdı ki tüm gün izi kaldı.istiyorki sürekli onunla oynayalım ama küçüğü de artık eskisi gibi degil yatmak istemiyor kucak istiyor konuşmak istiyor.buyuk kiskanmasin diye kucuguyle konuşamıyorum bile.bir psikolog ile görüşmeyi düşünüyorum kızım için
Çünkü hiç böyle bı çocuk değildi
Şimdi bizi hiç sallanıyor hiç dinlemiyor sakince söylemekte fayda etmiyor kizmakta.kendimden utanıyorum ama okulların açılmasını bekler oldum

Emzir sen annesi boşver gider o da elbet. Bazılarını görüyorum 3cocuk annesi 3 tane sezeyan ama maşallah yani. Sende öyle olursun inşallah emzir yeter ki. Neler vermezdim çocuğum sadece 6 ay beni emsin diye.
Hiç mi yok canım sütün

Doğumun ertesi günü koridorda yürüyüş yaparken herkes bebek daha içerdemi diye soruyorlardı neyseki iki gün sonra baya indi ve korse takmaya başlayınca dahada indi ama biraz daha var çatlaklarda bonus zaten onlarla barıştım da göbekle anlaşamayacaz beni terketmesi lazım :)

Evet canım. Emmedikce de bitti zaten. Sikinca bi damla geliyor ama artık işe yaramazlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…