2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Özgecim ben her hafta okuyacağım benden yana okumuş mudur kuşkun olmasın. Aksilik olursa bildiririm sana. Okudum cevabı her hafta atmasak aslında senin için de kolaylık olurdu. Okuyamayan haber versin sadece yerini dolduralım diye düşünüyrm ben

Doktora gittim geldim canım yaş riskim 1:1390 kombine risk 1:480 çıktı doktordan tekrar ultrason istedim burun kemiği oluşmuş ensesi gayet iyi dedi . Burun kemiği varsa risk 2,5 kat düşüyormuş yani 1000 lere çıkıyor dedi doktorum baya içimi rahatlattı . Bu test zorunlu değil ama istiyorsan gerçekten yapalım dedi . Hormonlardan dolayı riskim artmış serbest beta hcg yüksek çıkmış zaten bulantım azalmamıştı doktor yükseklikten kaynaklanıyor dedi . Ama düşecek endişelenme dedi. Harmony testi pazartesi vereceğim sonuçlar 10 gün içinde çıkıyormuş bu sürede dediğin gibi perintologa gözükebilirim . Yavrum bugün nasıl güzel pozlar verdi burnu filan baya belliydi :)

Doktorun bosuna telefonda korkutmus seni ya, agladigin zamanlara yazik. Sapasaglam gelecek insallah bebeginiz

Gözünüz aydın çok sevindim.

Anneler Merhabalar biz 11. Haftamizin içindeyiz 9. Haftada bulantılarım azalmışti, kusmam hiç yoktu ama bir haftadır yeniden başladı. Epey korktum bende dün doktora gittim, idrarda enfeksiyon varmış, oda mide bulantını artırabilir dedi doktorum. Ayrıca zaman zaman ara vererek devam etmesi normal bulantılarin dedi. Antibiyotik verdi. Dünden beri içiyorum ama hiç sevmiyorum şu ilaç işini. YavrularıMiza birsey olur diye korkuyorum. Doktor combisid yazdı antibiyotik, bulmak için en az 15 eczane gezdik, farklı antibiyotik vermeye çalışıyor eczacılar, ya ben hamileyim kafaya takarm istemiyorum diye diye en sonunda bulduk :)

Canım ben her hafta okuyorum her seferin de okuduğumu yazamayabilirim siz direk her haftaya işaret koyun

Ikili testte ultrasona sokmadi mi bunun yas ile ilgisi yok diye biliyorum bebegin ense be burun kemigi cok onemli onlar daha cok fikir veriyo niye sana oyle demis anlamadim
Canim burda saglik sistemi tr den cok farkli.Ultrasona keseyi gormek icin ve 20.haftada ayrintili tarama harici girilmiyor.Sonrada doguma kadar bi aksilik olmazsa sadece ebe ile gorusuyorsun.Mezru ile karin olcumu alniyor.
İkili uclu testler rutin bile degil.

Merhaba bayanlar
Hepinizin kurban bayrami mübarek olsun.
Bir dahaki bayramda miniklerimiz kucagimizda olacak inşallah. Kendinize çok dikkat edin. Eldivensiz çiğ ete dokunmayin ciger kanina sakin bulasmayin bebekte dogum lekesi olur...

Merhaba bayanlar
Hepinizin kurban bayrami mübarek olsun.
Bir dahaki bayramda miniklerimiz kucagimizda olacak inşallah. Kendinize çok dikkat edin. Eldivensiz çiğ ete dokunmayin ciger kanina sakin bulasmayin bebekte dogum lekesi olur...

Tamam ciğere dokunmuyoruz ama yiyoruz dimi, doktor sakatat yeme demişti de, mevzu açılmışken sorayım deneyimli annelere

Selam kızlar, görüşmeyeli nasılsınız? Bebişler nasıllar? Bi haftadır giremedim okuyamadım da yazdıklarınızı umarım her şey yolundadır. Hepimizin kurban bayramı mübarek olsun, dualarımız kabul olsun.
Dikkat edin kendinize ve bebişlerinize
Öperim pek çoook

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…