2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar bu gece ateş basması nda n uyuyamadim resmen. Ya alev almış yanıyor vücudum. Ciddi yok böyle birşey. Ayaklarimi soğuk suya sokuyorum uyanıp. Çok değişik bir geceydi. Çok merak ediyorum bu durum bu kadar olmasi normal mi ve neden oluuor:KK34:

Kızlar bu gece ateş basması nda n uyuyamadim resmen. Ya alev almış yanıyor vücudum. Ciddi yok böyle birşey. Ayaklarimi soğuk suya sokuyorum uyanıp. Çok değişik bir geceydi. Çok merak ediyorum bu durum bu kadar olmasi normal mi ve neden oluuor:KK34:
Geçmiş olsun canım. Ama vücut sıcaklığı normal hormonlarla ilgili. Ben de yaşıyorum o kadar ki kimse bana dokunsun istemiyorum daha sıcak olacam diye Dr.A sormuştum normal dedi.
Ben de akşam çok kaşındım ya sırtım kolum ayaklarım kaşı kaşı bir hâl oldum her tarafım kızardı sabah geçti ama korktum biraz. yaşayan var mı bu durumu kızlar

Güzel anneler hepinize çok teşekkür ederim Allah'ım hepimizin evladını korusun dün akşamdan beri araştırıyorum testin güvenirliği gerçekten kötüymüş değeri çok iyi olan birinin bebeği down sendromu olabiliyormuş kötü olanında sağlam doğabiliyormuş . Her şey Allah'tan geliyor ultrason bulguları çok daha önemliymiş bugün doktoruma soracağım hangi değerden dolayı riski artmış diye . Eğer içimi çok rahatlamaz aklımda soru işareti bırakırsa doktorumu değiştireceğim . 3 tane risk hesabı çıkıyormuş doktor bana hiç birini söylemedi yaş riskim düşük olacak muhtemelen 24 yaşını bile doldurmadım henüz . Bana tek değer söyledi . Öğrenince haber vereceğim sizlere. Harmony test yaptırmayı düşünüyoruz eşimle şimdilik sonuç ne olursa olsun kıyamam yavruma ama bilmeden yaşamak daha kötü . Bu arada 270 in altındaki olanlar için risk diyorlarmış benim 480 dedi doktor labaroutar kağıdını görmeden inanmak istemiyorum nedense bir güvensizlik var içimde .

Canım yazdığını okuyunca hiç konduramadım inan, neden bilmem hislerim çok sağlıklısınız diyor. Doktorun harmony testle kafanızı karıştırmış resmen, hamileliğin başında niye böyle bişeyden bahsedilir ki... Bence sonuçları alınca perinaloğa görünsen, harmonynin sonuçlarını bekleyene kadar için rahatliycak bence

Tansiyonun çok düşükse gece ateş basması yaşayabilirsin. Takip et bakalım.

Canım Anadolu hastanesini tavsiye etmem sana.Eğer evine yakın gelirse Medstar Topçular var pergede.Orda Kerim Yavuz var.Ben ofisime yakın olduğu için rutin kontrolüm haricinde bebeği görmeye 2'dir ona gidiyorum.Kendisi bu riskli gebelikler konusunda bayağı uzman.Heterozigot dahi olsa gebelikte öneriyor.Ama gebelik öncesi iğneğe başlamak çok gereksiz.Çok gezdim,hiçbir perinatologdan bunu duymadım.Kendi doktorum da bende daha fazla gen olmasına rağmen gebelik çıkınca başlattı.Öncesinde coraspin içtim.
Canım nenımde 1298 degerımde heterozigot cıktı doktorum ve perinetolog gerek görmedi tedavıye zaten artık kan pıhtılasma testlerinde 1298 ve 677 degerıne bakılmasıda olur denıyomus onları gereklı görmüuorlarmıs 6 ekimde perinatologda ııkılı test randevum var ozman tekrar ayrıntılı konusuruz ama igneye gerek görmediler bende corasprın kullanıyorum sadece

Iki aksamdir bende de oluyor
Aksam yemeginden sonra hararet badiyor

Sanirim hormonlardan

Zaten ilk tecrubeme dayanarak soykeyeyim
Emzirme donemi bitene kadar menopozlu kadinlar gibi olacagiz
Bi terleyecez bi usuyecez
Ilk hamileligimin basinda kis mevsimindeydik boyle olmamistim

Bu cok hararetli geciyor :KK54:

Kızlar ya siz nasıl besleniyor sunuz bn adam akıllı hiç bise yyiyemiyorum bebeğe kilo aldıracak gelişimine iyi gelecek yiyecekler neler

Kızlar ya siz nasıl besleniyor sunuz bn adam akıllı hiç bise yyiyemiyorum bebeğe kilo aldıracak gelişimine iyi gelecek yiyecekler neler
Kahvaltıda yumurta peynir süt yemeye gayret et.pekmez ceviz badem çekirdekli üzüm yoğurt ve meyve ye ara öğünlerde. Haftada 2 gün et 2 gün balık 2 gün tavuk öneriyor doktorlar.günde 3 4 porsiyon meyve ve süt yada yoğurt yemek gerekiyor

Yumurtaya daha iki gündür yemeye basladim süt içmeye çalışırım ama balık ve et nasıl yiyeceksem hiç bilmiyorum
Kahvaltıda yumurta peynir süt yemeye gayret et.pekmez ceviz badem çekirdekli üzüm yoğurt ve meyve ye ara öğünlerde. Haftada 2 gün et 2 gün balık 2 gün tavuk öneriyor doktorlar.günde 3 4 porsiyon meyve ve süt yada yoğurt yemek gerekiyor

ozgesinan ozgesinan canım gördün mü. Bir daha nete giremeyebilirim. Evde değilim. Yasini okuyamayacağım. Sonraya bırakırsam daha da ulaşamam diye stres yaptım.bu hafta beni idare edebilecek olan var mı.

ozgesinan ozgesinan canım gördün mü. Bir daha nete giremeyebilirim. Evde değilim. Yasini okuyamayacağım. Sonraya bırakırsam daha da ulaşamam diye stres yaptım.bu hafta beni idare edebilecek olan var mı.
Tmm canım bu hafta zaten foruma gıren aZ cogu kısı gırmıyo okunurmu yasınler bılmıyorum bayram sebebıyle olmadı bu hafta gelen okudum cevaplarına göre degerlendırıcem sayı dolmazsa bagıslama yapamayız zaten

Iki aksamdir bende de oluyor
Aksam yemeginden sonra hararet badiyor

Sanirim hormonlardan

Zaten ilk tecrubeme dayanarak soykeyeyim
Emzirme donemi bitene kadar menopozlu kadinlar gibi olacagiz
Bi terleyecez bi usuyecez
Ilk hamileligimin basinda kis mevsimindeydik boyle olmamistim

Bu cok hararetli geciyor :KK54:
Çok doğru sabahtan beri dir de Üşüyorum . :KK53:

X