2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Gunaydin kizlar ikili testi yaptirin ama ense kalinligi ile bebegin burun kemigi varmi ona bakiliyo yani ultrason bilgi olan kismi onemli kan sonucu istatistiki olabiliyor yani iyi iken bebekte sorun kotu iken bebek turp gibi olabiliyor benim Allaha. Sukur ense ve burun iyi cikti ama kan sonucu kotu cikmisti ama perinatologum amnitosenteze bile gerek duymadi ultrason uzerinden takip etti.ama iste dedigim gibi en onenlisi 11-14arasi olmasi gereken ense kalinligi.yaptirin dememe gelince tabiki herkesin kendi karari saygi duyuyorum ama benim ozel bir durum benim hamileligimin ilk haftasi kan uyusmazligi pozitif cikmasi lazim bebegim 10.haftadan sonra Su toplayabilir bunu erken anlayip bebege mudahale edebilmek icin ense kalinligi olculmeli dedi doktor o yuzden ense kalinligini yaptirin herzaman her hastaliga demiyoruz ama karinda mudahale edilebilecek durumlar var

Mudahale olarakta bebefin karinda kani degistiriliyormus eger ense kalinligi 3mm uzerinde ise siniri bilmiyorum tabi ki kan degisimi icin insalllah sorun cikmaz bebsimin ense kalinligi 3 mm nin altinda cikar

1,5 mm gayet iyi bit sonic aorun yik arkadasim

Pardon edss arkadasim yazarken kelimelr yanlis olmus 1.5 mm iyi bir rakam hic sorun degil 3 mm alti ayni dedi doktor bana sinir o Kabul edildigi icin 0.5 cikan saglikli 1.7 mm cikan sagliksiz diye birsey yok icini ferah tut

Ikili testte ultrasona sokmadi mi bunun yas ile ilgisi yok diye biliyorum bebegin ense be burun kemigi cok onemli onlar daha cok fikir veriyo niye sana oyle demis anlamadim

Kızlar Günaydın bir sorum olacak ultrason çıktısının üzerinde hangisi ense kalinligi terimi internetten bakıyorum tutmuyor.bu terimlerle ilgili yardimci olursanız sevinirim

Kızlar Günaydın bir sorum olacak ultrason çıktısının üzerinde hangisi ense kalinligi terimi internetten bakıyorum tutmuyor.bu terimlerle ilgili yardimci olursanız sevinirim
NT yazar birds 1.5mm 0.7 mm vb bir deger SEN gordugun degerleri yaz bakalim Ben belki yardim edebilirim

Sen İlter Beye gidince farkı anlayacaksın zaten.aynı durumda olmasak normal bir gebelik olsa doktorun hiçbir önemi yok ama biz riskli gebeyiz.

NT yazar birds 1.5mm 0.7 mm vb bir deger SEN gordugun degerleri yaz bakalim Ben belki yardim edebilirim
MI 1.6 TIB 0.3 Lenght 0.161cm başka da bsy yok NT yi biliyorum ama yok bende NT.doktor normal dedi ama kaç mm olduğunu bilmek istedim

Eklentiler

• 1442990989823730566782.jpg
    84,6 KB · Görüntüleme: 72
MI 1.6 TIB 0.3 Lenght 0.161cm başka da bsy yok NT yi biliyorum ama yok bende NT.doktor normal dedi ama kaç mm olduğunu bilmek istedim
Ayy tamam lenght var ya burda iste manyak gibi oldum tamam ya buldum yine de çok tesekkurler

Güzel anneler hepinize çok teşekkür ederim Allah'ım hepimizin evladını korusun dün akşamdan beri araştırıyorum testin güvenirliği gerçekten kötüymüş değeri çok iyi olan birinin bebeği down sendromu olabiliyormuş kötü olanında sağlam doğabiliyormuş . Her şey Allah'tan geliyor ultrason bulguları çok daha önemliymiş bugün doktoruma soracağım hangi değerden dolayı riski artmış diye . Eğer içimi çok rahatlamaz aklımda soru işareti bırakırsa doktorumu değiştireceğim . 3 tane risk hesabı çıkıyormuş doktor bana hiç birini söylemedi yaş riskim düşük olacak muhtemelen 24 yaşını bile doldurmadım henüz . Bana tek değer söyledi . Öğrenince haber vereceğim sizlere. Harmony test yaptırmayı düşünüyoruz eşimle şimdilik sonuç ne olursa olsun kıyamam yavruma ama bilmeden yaşamak daha kötü . Bu arada 270 in altındaki olanlar için risk diyorlarmış benim 480 dedi doktor labaroutar kağıdını görmeden inanmak istemiyorum nedense bir güvensizlik var içimde .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…