2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Doktor bana lieraci sadece karnina sur dedi, bir damla koyacaksin tum karna yayacaksin dedi. Basen ve diger bolgeler icin kakao yagini onerdi.
Dedigin gibi olursa cok pahali oluyor zaten. 100ml tup 110tl falan. Hayatta yetistiremeyiz :)
Sadece karnimiza sürebiliriz ya doğru diğer taraflara da yağlardan süreriz olabilir aslında bunu bi arastirayim bonal varmış bide onu da çok öven olmuş

Cok sukur bunu da gördük nihayet. Darisi sizin basiniza insallah. Bu arada cinsiyet olarak cok erken dedi. 2 hafta sonra yine gidicez. ama %51 kız olarak goruyorum diye de ekledi.

Bitanem sakın üzme kendini doktorda şüphe demiş kesin bişey yokki bol bol dua et canm Allah böyle bir mucize yaratmış sen annesin artık duanı kabul eder rabbim inşallah sağlıklı bişekilde doğurursun Rabbim kimseye göstermesi zaten seninde kesin değilmiş ben inanıyorumki o çok sağlıklı doğacak Allahın izniyle sakın üzülüpte onuuda üzme..
Allah razı olsun canım benim kimseye göstermesin Allah'ım , gönlümü ferah tutmaya çalışıyorum şimdi daha iyim bebeğimin sağlıklı olduğunu hissediyorum ben inşallah öyle olur . Eşimde içimi çok rahatlattı sonuçta o bize emanet dedi bol bol dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden . Onu üzmemek için sabrediyorum artık

Allah razı olsun canım benim kimseye göstermesin Allah'ım , gönlümü ferah tutmaya çalışıyorum şimdi daha iyim bebeğimin sağlıklı olduğunu hissediyorum ben inşallah öyle olur . Eşimde içimi çok rahatlattı sonuçta o bize emanet dedi bol bol dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden . Onu üzmemek için sabrediyorum artık
Tabikide annesi üzme bebişi bak halamada bebeğin özürlü demiş doktor aldır demiş halam aldırmadı şimdi çok şirin bi kızı var.. Doktorlar anca korkutsun Alllah var gerisi boş dualarımız seninle inşallah..

Kizlar doktorum aradi az once ikili test 480 de 1 çıkmış 300 un alti olsa harmony test onerirdim simdi de sana kalmış dedi sanırım harmony test yaptiracagim morelim çok bozuk :KK43: ense kalinligi 1.5 mm cikmisti
Canim herkesin dedigi gibi icini ferah tut diyecegim tabi ki ama sunu da unutma riskli hatta kesin denilenler bile saglikla dunyaya geldi.allaha emanetiz biz de cocugumuz da. Ben de bugun yaptirdim testi sonuc bayramdan sonraya kaldi. Allah korusun yavrularimizi.

Evet canım bu testlere çok güven olmuyor ama şüphesi bile yetermiş . Allah'ım hepimize sağlıklı evlat versin . Harmony testi yaptırmaya karar verdik eşimle . Sonuç ne olursa olsun evladımız o bizim ama sağlıklı olması için bol bol dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimden :KK43:
Bizim de dualarımız seninle canım inşallah o testin sonucu iyi çıkacak sen gönlünü ferah tut.

edss edss canim gecmis olsun oncelikle dur sakin ol,kanamamda panikleyonce yavrumun kalp atislari kabus gibiydi... yavruna bu stresi yasatma uzulupte..
Bizim icin cok degerli olan hayatimozin merkezi olan bebeklerimiz, cogu hastane ve dr'lar icin ticaret, istatistik ve arastirma konusu. Bunu unutmayalim lutfen.
Zaten hicbir guvenilirligi olmayan bu ikili teste sebep benim minik yeğenimi uzme sakın!!!! Anlastik mi? En kisa surede diger testi yaptirip icini rahatlatirsin kolay degil tabi ama ense kalinligi falanda normalmis zaten.
%100 ozurlu dogacak denipte %500 saglikli dogan bebislerimiz yok degil..

Kızlar çok ilginç birsey yaşadım. Normal mi durumum bilmiyorum. Canim birsey çekti ismini söyle miyim. Ama anlatamam nasıl çektiğini. Birsey de yiyemiyorum ekmek bile yiyemiyom bulantı dan ama o istediğim seu olsa yerdim onla birlikte. Annemin yaptığı çok güzel olurdu ben gurbette yim de. Hem o şeyi dusundum hemde gurbette olduğumu oturdum agladim ama ne ağlama resmen bir yiyecek için agladim. Gözümü kapatinca gözümün önüne geliyo. Hormon lardan mi acaba

Canim herkesin dedigi gibi icini ferah tut diyecegim tabi ki ama sunu da unutma riskli hatta kesin denilenler bile saglikla dunyaya geldi.allaha emanetiz biz de cocugumuz da. Ben de bugun yaptirdim testi sonuc bayramdan sonraya kaldi. Allah korusun yavrularimizi.
Amin canım hepimizin evladını Allah'ım korusun bu testlere güven olmadığını biliyorum ama şüphesi bile yetti canım .

edss edss canim gecmis olsun oncelikle dur sakin ol,kanamamda panikleyonce yavrumun kalp atislari kabus gibiydi... yavruna bu stresi yasatma uzulupte..
Bizim icin cok degerli olan hayatimozin merkezi olan bebeklerimiz, cogu hastane ve dr'lar icin ticaret, istatistik ve arastirma konusu. Bunu unutmayalim lutfen.
Zaten hicbir guvenilirligi olmayan bu ikili teste sebep benim minik yeğenimi uzme sakın!!!! Anlastik mi? En kisa surede diger testi yaptirip icini rahatlatirsin kolay degil tabi ama ense kalinligi falanda normalmis zaten.
%100 ozurlu dogacak denipte %500 saglikli dogan bebislerimiz yok degil..
Haklısın canım Dr baştan beri bu harmony teste ısrar ettı ben anlamadım 8 haftalıkken bile diyordu . Sakin olmaya çalışıyorum bebeğimi etkilememek için ama bazen kötü oluyorum işte :KK43: Allah'ım sağsalim kucağımıza almayı nasip etsin hepimizin kuzularını . Kuzenimin 116 da 1 risk çıktı ama kızı sapasağlam 3 yaşında ki o risk alıp aminyosentez bile yaptırdı. Bu testi yaptırmakla hata yaptım galiba :KK43:

Haklısın canım Dr baştan beri bu harmony teste ısrar ettı ben anlamadım 8 haftalıkken bile diyordu . Sakin olmaya çalışıyorum bebeğimi etkilememek için ama bazen kötü oluyorum işte :KK43: Allah'ım sağsalim kucağımıza almayı nasip etsin hepimizin kuzularını . Kuzenimin 116 da 1 risk çıktı ama kızı sapasağlam 3 yaşında ki o risk alıp aminyosentez bile yaptırdı. Bu testi yaptırmakla hata yaptım galiba :KK43:
Arkadaşım senin yerine ben olsam testi başka bi hastanede tekrar yaptırırım. Vereceğin bi tüp kan ve para...niye harmony testi için ısrar ediyor bu Dr bi düşündüm açıkçası...ense kalınlığı iyiymiş üzülme. Strese girip de bebeği etkileme.

Kızlar çok ilginç birsey yaşadım. Normal mi durumum bilmiyorum. Canim birsey çekti ismini söyle miyim. Ama anlatamam nasıl çektiğini. Birsey de yiyemiyorum ekmek bile yiyemiyom bulantı dan ama o istediğim seu olsa yerdim onla birlikte. Annemin yaptığı çok güzel olurdu ben gurbette yim de. Hem o şeyi dusundum hemde gurbette olduğumu oturdum agladim ama ne ağlama resmen bir yiyecek için agladim. Gözümü kapatinca gözümün önüne geliyo. Hormon lardan mi acaba
Ahh normal..ilk gebeligimde de,bu gebeligimde de canim neler neler cekiyor.Amerikadayim her istedigimi.nerde bulayim.Yapmaya mecal de olmuyor ilk aylarda..Kizima hamileyken bulantim coktu, ac olunca daha da artar malum.Mutfaga giremezdim biseyler hazirlamaya.Geldi gecti..Kizim simdi 4 yasinda.Bu sefer biraz daha iyiyim en azindan kendime yapamazsam kizima hazirlamam gerekiyor mecbur giriyorum mutfaga.Diyecegim o ki gurbet zor.Hele boyle zamanlarda.

Amin canım hepimizin evladını Allah'ım korusun bu testlere güven olmadığını biliyorum ama şüphesi bile yetti canım .
Ay kuzu üzülme :) komşumun kızı %100 özürlü aldır dediler dr den dr ye gitti karnından sıvı aldılar o da kotu çıktı kadın dediki olsun ben gene doguracam ve inan şuan çok zeki ni kızı var, ilkokul 4 de. Tam tersine super zeka bizi parmagindaa oynatıyor :)

Ay kuzu üzülme :) komşumun kızı %100 özürlü aldır dediler dr den dr ye gitti karnından sıvı aldılar o da kotu çıktı kadın dediki olsun ben gene doguracam ve inan şuan çok zeki ni kızı var, ilkokul 4 de. Tam tersine super zeka bizi parmagindaa oynatıyor :)
Bi arkadasimin kizina %80 ozurlu dediler.Hamileligi cok kotu gecti, cok uzulduler.Kizi masallah saglikli dogdu.
Benimde bugun kontrolum vardi ultrasonsuz.Bu testlerden isteyip istemedigimi sordular.Yapin madem dedim.8 tup kan verdim ama 35, yas alti oldugum icin ultrasona girmeme gerek gormediler.İnsallah iyi sonuçlar aliriz hepimiz.

X