2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
dogrudur canim :)bn hic karsilasmamistim oyle o yuzden bilmiyorm etrafimdada herks sutun korur demisti

Merhaba kızlar uzun zaman oldu ama okuyordum hep.. iki cocukla cok zor hiçbişeye yetişemiyorum aralarında 15 ay var oğlumun uyku problemi var gece sebepsiz ağlar sabaha kadar bir yıldan fazladır böyle uykusuzluktan ölüyorum anlayacağınız.şimdi kızımı sadece emziriyorum10 gün sonra 5 aylıkolucaz acaba ekgıdaya başlasammı oğlumda mama olduğu için başlamıştım kızım zayıf herkes başla diyor kafam karışıyor.. siz nasıl yaptınız..

Allah kolaylık versin canım sana inşallah ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum ben daha birine zor yeterken
Benim kızımında ilk aylarda kilo alımı çok azaldığı için 5 . Ayda ek gıdaya geçtik fakat bu doktor kontrolundeydi. Kesinlikle doyumluk değil tadımlık başladık. Mevsim sebzelerini et suyunda pişirip o sudan bi kaç kaşık içirirdim. Azıcık yoğurt ve elma armut püresi. Dediğim gibi doktor tavsiyesiyle başladım. Sende doktora danış aylık kilo alımına göre.

merhaba kızlar, buraya 4 yılı geçkin üyeliğim fakat 2 senedir filan girmeyince şifremi unuttum o yüzden yeni üyelik açtım yeni üyeyim diyebilirim. Bende nisan 2016 annesiyim bu arada. Size birşey danışmak istiyorum aslında. Forumda bebek çocuklar için 2.el ürün satışları var mı bilgisi olan yardımcı olabilir mi? ikea trofast oyuncak saklama ünitesi arıyorum da :)

Canım yengemde emzirirken hamile kalmıştı olur bence çoğu insanın oldu topiktede olan vardı kazayla özellikle.. ben yinede birkaç ay kesmeden korunayim baktim olmadı keserim tamamen sutten napalim.. bende cocuktan dolayi anneme yakin ev aldim yeni taşındık hatta onlara guvenerekte ikinciyi istiyorum.. ay hadi hayırlısı heyecan yaptim vallahi..

Canım sende kazali olanlardandin demi :) Allah anali babalı büyütsün inşallah ama senin zorluğun ikiside çok küçük ben ikinciyi istiyorum ama şimdi olsa bile doğana kadar ikibuçuk yasinda olur.. ek gıda konusu için doktora danis 5 ay dada tadımlık baslayabilirsin yavaştan.

hakkimizda hayirlisi canim insallah seninde olur sagliklica

aklıma kazınmış resmen onun o konuşmaları ya çocuğum annesinin hayatını kurtardı dedi ya etkilendim zaar

Merhaba kızlar,,
Hamilelik zamanı sayfalar sayfalar dolusu yazardık okurduk burada şimdi en Kasım Ayında yazılmış..
Benim oğlum 11inde 20 aylık olacak ama daha konuşmaya başlamadı. Bastıra bastıra çok güzel 'baba' diyor,ihtiyaç anında 'anne' gakgak (kuş) havhav,bu(su) düş (düştü) belki birkaç bişey daha şu an aklıma gelmeyen o kadar. Sanırım geç konuşacak
Söyleneni anlıyor ve yapıyor ama onda sorun yok.
İngilizce gibi anlıyor ama konulamıyor :)))

Valla aynen nerelerdesiniz kızlarrr hani o çok konuşan çenenize yada parmaklarınızamı diyeyim noldu :)) benim oğlanda öyle canm 15 inde 20 aylık oluyor gel gör ki tek tük konuşuyor baba diyor bana hala aba diyor anne dedirtemedim bitürlü aba diyip duruyo. Babama dede diyor kardeşimin adı özcan ona öcü diyor :) kediye pisi köpeğe kudu diyor nerden öğrendiyse.. bu kadarcık sadece ama ondan 20 gün küçük kuzeni var o maşallah cümle kuruyor artık bildiğin herseyi söylüyor.. acaba diyorum evde yanlızlar o yüzden mi çünkü o konuşan kuzenlere bakıyorum hepsi iki yada üç kardeş kardeşlere bakıpta mı konuşmayı öğreniyorlar erkenden acaba..

Bence kardeş arkadaş çok etkili hele ki evde abi Abla varsa kesinlikle konuşmayı oyuncakla oynamayı daha önce öğreniyorlar çünkü onları taklit ediyorlar..

Benim oğlumda konuşmuyor bana aba diyor canı isterse babasına baba diyor kedi miyav diyor köpeğe havhav.. okadar.. inş bi sıkıntı yoktur

bizde aynı canım anne baba dede hovv hovv diyor başka bir şey duymadım hiç dediğin gibi anlıyor herşeyi ama konuşamıyor kız bebekler daha erken konuşuyor erkekler daha geç galiba çevremdeki gözlemlerime göre :)

benim oglum da 20 aylik ayni dediginiz seyleri soyluyo baska bise yok bende dayisina cekmis gec konusacak diyordum ama anlasilan bizimkilerin hepsi ayniymis evde abla abi cok etkiliyo gercekten abimin kizi baya biseler soyluyo bizden 3 ay buyuk ama onun ablasi var onunde evde cocuk olunca farkli oluyo gercekten

2yaşına kadar cok net konusamayacaklar galiba.ben de yagız nasılsın diyorum iiiymm diye yuvarlıyo:)heralde ben telefonda konusurken duydu
buarada kan tahlili yaptırdım bu sabah.hepsi cıktı bi beta gebelik icin olan sonuclanmadı.sinir ederler insanı
idrarda hemen cıkmayabiliyor mu acaba,o negatifti.ama hic gecikmezdi benim reglim o yuzden beklemedeyim

bak sen taklit etmeyi seviyorlar benimde 5 gün gecikti test yaptım negatif sonunda oldum kendimizden emindik ama o şüphesi bile yetti beni stresten gecikiyor sanırım bide hala emmenin de etkisi olabilir

bak sen taklit etmeyi seviyorlar benimde 5 gün gecikti test yaptım negatif sonunda oldum kendimizden emindik ama o şüphesi bile yetti beni stresten gecikiyor sanırım bide hala emmenin de etkisi olabilir
0.18cıkmıs deger.haftaya bi daha tahlil yaptirim adet olmazsam.yükselir umarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…