2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım benim sendemi annesiz kalmştın.. kızlar ikiniz adınaa çok üzüldüm annesizlik ne zor olmuştur Allah evlatlarınızı size sizide onlara bağşlasın..öbür dünyada ilk annenize kavuşursunuz inşallah..

Canım ben kar kış demeden çıkarıyorum valla dışarı izmirde kar çok zor gerçi.. bizimki hiç sevmiyor evde oturmayı

Saol teyzesi senin oğlanıda meerak ettim en son esmer güzeliydi :))
Artık sarışın canım sarardı büyüdükçe
Amin canım sağ olasın bizde istanbuldayz aslında o kdsr çok soğuk olmuyor bu kış çıkarız bizde geçen kış bebeklerdi :)

Bizde kestik berbat oldu dümdüzdü oğlumun saçları kıvır kıvır taş gibi oldu ya
bi kere kestik bizde şmdi yine uzadı korkuyor kesemiyoruz

Kızlar dünden beri yazan olmamış.. bir sorum var sizin kızçeler paşalar huy değiştirdimi okuduğum yazılara göre sanırım biz 2 yaş sendromuna doğru gidiyoruz kii gidişat hiç iyi değilllll.. bir haftadır çocuk değişti gitti yeni ev değiştirdik biryandanda ondand mı diye düşünüyorum.. yemek yemicem diye ısrar ediyor ağzını kapatıyor.. birşeyleri ağlayarak istemeye başladı.. durduk yere hırçınlaşıyo bağırıyo herkese.. en önemliside gece deli gibi uykusu olmasına rağmen uyumuyo en geç 10 da yatardı dün gece 1.40 da yattı.. 1 haftadır sinirlerime hakim olmaya çalşyorum sanırım bazen başaramıyorum sesimi yükseltiyorum..

Olabilir canım ufaktan bizde de başladı istediğini yapmayınca kendini atıyor yerlere kafasını vuruyor sakin olmaya çalışıyorum ama inan bazen dayanamayıp bağırıyorum sonra da üzülüyorum inşallah daha kötüsü olmaz uykusuzluk vardı ama geçti şükür en kötüsü de o

aynisi bizde de var. hele uyku konusu beni çok yıpratıyor

Bizimkinin uykuya direnmesi falan bizi epey yoruyo düzelmezse yandıkk.. küçük ergen bildiğin kızdığım zamanda dudaklarını büküp küsüyo :)

aynisi bizde de var. hele uyku konusu beni çok yıpratıyor
Canm hatrlıyorum seni ikinciye mi hamilesin Allah sağlıkla doğurmanı nasip etsin.. küçük ergen diyorum bizimkine artık bi değişik oldu çocuk.. inşallah düzelirler yeniden uykusuz kalmak istemiyorum 1 sebe boyunca gece doğru düzgün uyutmamıştı velet tam düzeldi derken

Bizimkinin uykuya direnmesi falan bizi epey yoruyo düzelmezse yandıkk.. küçük ergen bildiğin kızdığım zamanda dudaklarını büküp küsüyo :)
Ay Allah yardımcın olsun canım ya uyku hem anne hem çocuk için çok önemli huysuzluğun sebebi bile o olabilir ben kızınca benim oğlan gelip sarılıyor omzuma başını koyuyo yumuşatmayı iyi biliyor sıpam ya

Selam kızlar
Bizde de aksilikler başladı kızlar. Ben kızdığımda oda bana bağırıyor vıruyor. Neden vuruyorsun vurma diyorum bida vuruyor tekrar kızıyorum bu sefer gülüp oyuna çeviriyor. Ben anlamadım yapmaması gerekenleri nasıl öğreticem.
Gece uykuları hala kötü 4 5 kere uyanıyo. 20. Aydan sonra heran memeden kesebilirim.

Kelime dağarcığınız nasıl bizde 2 kelimeli cümle yok hep tek. Oda 15 20 kelime. Mesela su demiyor çok üsteliyorum oğlum su mu istiyorsun, su içmek istediğinde su de, su kelimesini baya kullanıyorum ama yok detirtemedim hala. Hayır diyor su demiyor :)

Bu arada paşalara maşşallahh cle askbahcem gurtmingotam

Hoşgeldin canm vallahi okudukça kafamı sallıyorum sanki bizi anlattın.. biz kelimeleri tekrar ettirebiliyoruz ama konuşmaya gelince tık yok.. ayrıca vurması hırçınlaşmasıda aynı.. bu arada sütten kesmek istiyorum ama beceremedim bide kıyamıyorum ama heryerde yakama yapışıyor birde gece sabaha kadar emiyor öff bende senin gibi kara düşünüyorum napsam diye..

Selam kızlar eskilerden gelenler olmuş çok sevindim buna:) cle askbahcem maşallah oğluşlara :) askbahcem yanlış hatırlamıyorsam zayıflamak için uğraşıyodun ama oğlun bayağa eritmiş seni söylediğine göre:) ahh ahh bende eridim bittim

Kızıma gelince her fırsatta meme istiyo canı sıkıldığında uykusu geldiğinde sevmediği birini gördüğünde vs. Ama meme istediği zamanlar yastığı bi alıp gelişi var yanıma ‘anne meme’ diye onu ısırasım geliyoo:))))
Evet kızımın tek kurduğu cümle anne meme. ( o işine geliyo sanırım) ama söylediğim çoğu kelimeyi tekrar edebiliyor ve beni anlıyor. Gece uykularımız hala düzenli değil 7-8 kere uyanıyo. Memeden kesince eskisi gibi uyanmaz diyolar ama bakıcaz artık. Beraber oyun oynamayı çok seviyor. Babasına resmen aşık bir kızım var. O eve gelince pek benim peşimde dolanmıyo işlerimin çoğunuda akşam yapıyorum böylelikle.
Yemek konusuna gelince evde ne varsa onlardan yiyor ona özel yaptığım bişey yok artık ama asla beyaz peynir ve türevi şeyler yemiyor.
Bide doğduğundan beri arada kabızlık şikayetimiz var Allah kimsenin başına vermesin. Alt katımızdaki komşumuzun kızımdan 2 ay küçük bir oğlu var çok yaramaz ve vuruyor. Bir araya geldiğimizden sonra farkettim Meyra hırcınlaşıyor koltuk tepelerine çıkmaya çalışıyo oyuncakları fırlatıyor fazla tepki vermeden ‘hayır yapılmaz kızım oyuncakların üzülür’ ya da burdan düşersen canın yanar diye anlatıyorum bi kaç gün komşuyu görmeyince düzeliyo ama görünce al başa....

Ne çok şey varmış anlatacağım yahuuu:))

Sende hoşgeldin canm kilo vermek ne kelime hedefin altına düştüm.. biz iki gündür memeyi kesmeyi çalşyoruz gerçi 10 gün öncedrn azaltmıştım artık yavaş iki gündür gündüz hiç vermiyorum yakama yapışıyor hoop hemen dikkTini dağıtıyorum bazende memeler gezmeye gitmiş diyorum uykuya dalması zorlaştı ama en azndan alıştı gibi azıcık bikaç gün sonra gecede vermemeye başlayacağım ama oğlum biberon kullanmadı hiç belki bikaç gün süt verirdim diyorum ama nasıl zapetcem bilmiyorum şimdi.. komşunun oğlu senin kızı hırçınlaştırıyo belliki bence annesine söyle oğluna öğretsin vurmamayı tabi öğrenebilirse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…