2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canımm Allah sana en kısa vakitte sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin. Sen çok güçlü bir kadınsın. Harika bir anne olacaksın. Ben de aynı şeyleri yakında yaşayacağımı biliyorum ama ben senin kadar güçlü yolamıyorum. Bundan sonra çok güzel günlerin olsun inşallah.o güzel yüreğin hep mutlulukla çarpsın
Yaşamazsın belki canm, son ana kadar umudunu yitirme lütfen. İçindeki miniğin buna hakkı var. Kendine de ona da bir şans ver ve umudunu hep canlı tut

Canım doktor çok garipti. 24 saat kadın doğum var doktora.akşam gittim çok kanaman yoksa beni meşgul etme gündüz gel dedi.gündüz çalışıyorum izin alamıyorum dedim. Tamam bu seferlik bakayım ama bundan sonra olmaz dedi. Muayene ederken hala laf söylüyodu işten kaçta çıkıyosun yok sen iş arasında gel falan sanki hastanenin yanında çalışıyorum. Şikayet edicem doktoru canım.
Bi de keseye baktı kötü kötü konuştu. Ağzından bi tane iyi bişey çıkmadı. En son dedi ki yarın sabah ayrıntılı ulttasona gel 8.30a randevu yazdım dedi. İşe gitmeden uğra öyle git diyo.sanki herkes özel arabasıyla gidiyo işe. Ne dediyse tamam dedim.zaten konuşacak durumda değildim. Eşimi de içeri almadılar.eşim yanımda olsa benle böyle konuşamazdı.
Hangi hastane canm doktorun adı neydi merak ettim bende pendikteyim bilelim böyle aldıgı paranın hakkını vermeyenleri cevremizdkileri uyaralm.

Canım sana kolay gelsin ben bırak misafr ağırlamayı çay koycak halim yok yemek yapmak zaten bir kabusa dönüştü ,sadece yatıyorum :KK43:
Ben de oyleyim canim ama gorumcem atandi göreve gidecek, aksam sekizde yola çıkacak. Bizim ev terminale cok yakin hem bizle vedalaşıp hem burdan gidecek.yolluycaz. o yuzden geliyorlar dört gibi geleceklermis kayinvalidem yapar artik yemeği. Aksam sekizde yola çıkacak

mersah22 mersah22 canim iyiyim teşekkür ederim midem biraz daha iyi az da olsa yiyebiliyorum izmire geldim annemlerin yanina bir bakiyorum sayfalarca yazilmis okuyup takip edemedim hic. Dun dr gittim ayaklarinin kollarinin tomurcugu olusmus minigimin simdilik yolunda hersey. Sen ne yaptin gittin mi dra ?

Kızlar size birşey soracam, bebislerimiz anne karninda bas aşağı mi duruyo acaba sırt üstü mü
Valla oglum 38.haftaya kadar bas yukarida ayaklar asagidaydi ters bebek
Günaydınlar arkadaşlar. Hikayemi az çok biliyorsunuz. Bende son durumlar şöyle.. Ptesi gecesi acile gittim, düşük yapacağımı anladım, karnıma sancılar kramplar giriyordu. Ultrasonla bakıldı, bebeğimin kalp atışları yoktu. Kan ölçümlerim yapıldı, kanım o kadar düşük ki 11-16 olması gerekirken benimki 7. Dr dedi sen bu kanla kürtaj da olamazsın. Şimdi hangi bir derdime yanmalıydım? Derken orda gözüm bir kadına ilişti, doğum yapacağını sandım. Oysa ki 9 aylık bebeği karnında ölmüş, ve öleli 3 gün olmuş, anneyi zehirlemiş, ateşiyle tansiyonu fırlamış onu düşürmeye çalışıyorlar. Öyle kötü oldum ki, elim ayağım titredi, boğazımda kelimeler düğümlendi. Ya dedim bende yüzünü görseydim ve bebeğimi öyle kaybetseydim... Nasıl bir acıydı bu, tarifi yok. Sonra ağlamaklı Allah'a şükür ettim, koca gece dua ettim. Beterin beteri vardı, ve herkes değişik sınavlardan geçiyordu ömründe. O gece düşük yapmadım, kanamam az az başlamıştı. Ertesi sabah kendi dr uma gittim hemen. Evet bebeğimin kalbi durmuştu, artk atmıyordu. Meleğim çok bile dayanmıştı, kendi gelişememişti ama iki hafta belki daha fazla kalbi atmıştı. Dr um kendi düşer ama nezaman düşer bilemem dedi. Çok yoğun bi kanaman olur, parçalar düşer şiddetli ağrılar çekersin, bu seni korkutmasın dedi. Haftalığın büyük, içerde parça kalma riski de var dedi. Diğer bir seçeneğim de kürtajdı. Ben kürtaj olmayı seçtim ve oldum. 10 15 dk lık bir müdahale sonucu bebeğimle vedalaştım. Hiç kolay olmadı, işin fiziki acısını geçtim ama manevi yönden çok acı çektim. Rabbime sığındım hep. Veren de oydu, alan da, ondan gelen herşey başım üstüne. İsyan etmek haddim diildi. Böyle işte arkadaşlar, iki meleğime de giydirmek nasip olmayan bir zıbın kaldı elimde, yastığımın altında, onunla uyucam bir süre daha... Uzun bir süre hamile kalmaya cesaret edemem artık. Günün birinde cesaretim yerine gelir de hamileliği tekrar tadarsam, Allah'ım inşallah bu sefer sağlıklısını, hayırlısını nasip eder bana da... Belki başka topiclerde tekrar buluşuruz, sizler ikinci üçüncü bebiş heyecanını yaşarken, ben de ilk heyecanımı yaşarım:KK68::KK68: Sizlere tüm anne adaylarına, sağlıklı gebelikler, sağlıklı bebekler diliyorum. Hepiniz Allah'a emanet olun, hoşça kalın:nazar::KK200::KK54::KK3:
Okurken gozlerim dolu dolu okudum cok uzuldum allah sabir versin canim dedigin gibi herkes farklı sinavlardan geçiyor :KK43:

Kızlar kendimi çözemiyorum varmı ben gibi olan . Aşırı halsiz hissediyoum kndimi ama oturup yatmaktanda bacaklarım agrıyo.aslında güniçi normal hareketliyim cocukların peşinde yemegiydi ev işiydi. Kalkıp harekwt etsm iyi hissedecekmişim gibi hissediyorum ama iş yaparknde olüyorum halsizlikten. Uzanıyorum ama rahatlayamıyorum bi türlü anlamadım gitti. Birde sabahları kahvaltıdan sonra elim ayağımkesiliyor uyumak istiyorum bikaçkz uyudum ama bu seferde kalkınca cok kötü hissediyorum kendimi. Doktora gidince söyleyecgim kan şekerimin yükseldiğinden şüphelniyorum

Kızlar kendimi çözemiyorum varmı ben gibi olan . Aşırı halsiz hissediyoum kndimi ama oturup yatmaktanda bacaklarım agrıyo.aslında güniçi normal hareketliyim cocukların peşinde yemegiydi ev işiydi. Kalkıp harekwt etsm iyi hissedecekmişim gibi hissediyorum ama iş yaparknde olüyorum halsizlikten. Uzanıyorum ama rahatlayamıyorum bi türlü anlamadım gitti. Birde sabahları kahvaltıdan sonra elim ayağımkesiliyor uyumak istiyorum bikaçkz uyudum ama bu seferde kalkınca cok kötü hissediyorum kendimi. Doktora gidince söyleyecgim kan şekerimin yükseldiğinden şüphelniyorum
Canım yiyip yatmak mide asidinin agzina gelmesine sebep olur. Karnin tokken yatma. En azindan yastığını yukselt. Ben gece hep asit ve bulanti ile uyaniyordum bugün yastigimi iki tane yapip yattim gece hiç kalkmadim deliksiz uyumusum.
Yemekten sonra uyuma isteği nirmal zamanda bile olur ki biz hamileyiz. Hepimiz ayni durumdayız. Ben de carpintidan cok sikayetciyim . dr. Kardiyolojiye git dedi ama gerek gormedim ben çünkü tuzlu ayran falan ictim hemen geçti carpinti demekki o anlarda tansiyonum dusuyor

Ben oyleyim canim halim hic yok yatmaktanda oldu galiba uyumak istiyorum hep boyle olunca modum dusuyor keyif alamiyorum dun hava aliyim dedim ama yok belim agridi bugunde bacaklarim tutmuyor.kansizlil vardi omu yapiyor bilmiyorum

Ben de oyleyim canim ama gorumcem atandi göreve gidecek, aksam sekizde yola çıkacak. Bizim ev terminale cok yakin hem bizle vedalaşıp hem burdan gidecek.yolluycaz. o yuzden geliyorlar dört gibi geleceklermis kayinvalidem yapar artik yemeği. Aksam sekizde yola çıkacak

Ay yardımcı oluyosa ne güzel çok yorulmazsın bizim kayınvalide asla karısmaz sofraya yemeğe vs yemeğini yer çekilir hep gelinler yapar herşeyi

Hamile kadigimdan beri bir tek belirti yok inan doktora gidince bebeği görünce ben hamileymisim diyorum :) konu açılınca sadece cinsiyet merak ediyorum o kadar :) bazen zorla belirti çıkarıyorum yada ay tiksindim diyorum sonra tmm bu kadar sacmalamas diyorum :)

Ben de sadece kabızlık var onu da bi türlü geçiremedim :KK43: ne diyeyim bulantıdan iyidir sonuçta. Bizim bebişler bizi yormayacak anlaşılan :) bu haftadan sonra da başlamaz inşallah. Ben de ultrason kağıdı olmasa inanamıycam valla ama var çok şükür bebişlerimiz :)

kızlar selamlar ben 6+4üm hala bulantılarım başlamadı çok şükür, bulantıları 6 ve 7. haftalarda yaşamaya başladınız değil mi? Cuma günü dr randevum var, kalp atışını duyar mıyız diye heyecanlıyım:) ctesi amerika yolculuğum var aksilik olmadan gidip gelirsek süper olacak. Bebeğin cinsiyeti henüz belli değil ama belli başlı şeyleri gidiyorken almak istiyorum. Bilen ve ordayken almamı önerebileceğiniz şeyler olur mu? Örneğin çatlaklar için krem vs ya da hamilelik vitaminleri? çocuk için de bikaç malzeme bakıcam unisex olarak carters gap kids gibi yerlerden.. çocuk arabası almalısın diyenler var ama o başlı başına bir araştırma şimdi sıfır bilgiyle almayayım diyorum.. önerebileceğiniz şeyler varsa iletebilirseniz çok sevinirim kızlar.

deli_mavi_59 deli_mavi_59 ah kuzum benim ya inan kaç gündür aklımdasın. Burada hepimiz güzel haberlerle dönmeni dilemiştik Rabbimden ama hayırlısı buymuş demekki. Cesaretin kırılmasın Allah daha kötüsünden korusun. Bak o yazdığın kadının durumu bin kat daha zor doğum yapıyor sandığın :KK43: demekki bu da senin imtihanınmış canım dilerim en kısa zamanda sağlıklı bir bebekle mükafatını alırsın. Allah sabır versin.

günaydın kızlaar:KK54:
Bugün misafirlerim gelicek onun için hazırlık yapıyorum ama geberdim yorgunluktan. Kasığım hafif hafif sızladı. Neyse bugünlük hazır olayım da diğer günler baksınlar başlarının çaresine
Bu arada bana da doktorbi ay sonrasına randevu verdi. Şimdi rahatım da zaman kusaldıkça heyecan artacak yine. Kendi kendime panik yapıyorum kontrol zamanı :KK20:

@nisanannesiece @pdrci1 @aktayarda @perdecan @Sibelsss @nur1441 @Byzcrcv @ayluc A armoisee @KardelenYlmz @gullsee @yesilime @massskara kızlar sizden haber bekliyorum yasınlerınız için cuma namaz vaktıne kadar zaman var okuyacagınıza dair bana geri dönüş yaparmısınız not alıyorum ve her hafta cumaya kadar bir yasın okumanız gerek bu hafta herkes iki yasin okucak sehıtlerımızede bagıslıcaz haber beklıyorum kızlar sizden
Ben bugün okurum okudum say hatta:KK66:

@tommbik kız nereden buluyorsun bu amerika doktorları :) ayy nasıl sinirlendim saçını başını yolsaydın oracıkta keşke. Bence sen onu hiç ciddiye alma. Hem kilon var hem sıkışık gitmemişsin karından görünmemesi normal. Bi dahakine sıkışık git kendi doktoruna. Zaten bebeği görmesen de yolk sacı görmüştün bebeğin oluşacak azıcık sabır, en kötü ihtimalle Mayıs annesi olursun boşver :)

Kızlar benim sat a göre 7+4 ultrasyona göre ise 6+6 haftalık.2 gün önce 6+4 iken doktora gittim kese 25 mm gözüktü ama bebek ve yolk tespit edilemedi karından.bi kaç gün sonra yeniden bol su içip gel dedi sizce bugün gideyim mi yoksa bi kaç gün daha bekleyim mi gitmek için aklımdan çıkmıyor.hemen gitmek istiyorum ama gidincede görünmezse üzüleceğim yeniden beklememi tavsiye edermisiniz 2 günde çok şey değişebilirmi görünebilirmi

X