2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

Bir sorum olacak size oğluma kitap almak istiyorum önerisi olan varsa. Sizin alıp memnun kaldıginiz. Özellikle dil gelişimi ve nesneleri tanıtma adına geliştirici bir kitap önerisi olursa sevinirim.
Unuturmuyuz canım hiç çok şükür öncekinden daha iyi diyosun oda geçer inşallah
Kitap olarak ben oğlumu götürüyorum kitap bölümüne içeriğini açıyoruz birlikte ilgisini hangisi çekerse onu alıyoruz hayvanlar temalı kitaplarımız çok genel olarak renkli filan konuşmuyor henüz ama nesneleri tanımış kendi kendine herhangi Bi nesnenin adını söyleyince gidip bulup getiriyor bana ne bilim kitabını getirir misin diyorum getirir araba tren top vs. İsimlerini çıkardığı sesleri biliyor lakin konuşma geç olacak sanırım

Antibiyotik konusuna deginilmiş kızlar cok zor ama bazen hastalık ilerleyince şart oluyor;(
Yeni bisey ögrendim balgam sökturucu olarak.cevizin icinden ince,sert bi kabuk daha cıkar hani,demlediginiz bitki caylarının icine ondan da atın kaynatırken bikac tane.hem bebişlere hem bize,cok iyi geliyormuş.bilmiyodum

18aylık oglum,bu ara meme cok sık istiyor.sizde de böyle mi?aksam neredeyse yarım saatte bir istiyor.oyalayamıyorum peşimde.2yasına da daha cok var.emmeyi bırakmaya yaklasırken istegi artarmış ama daha simdiden böyleysek yandı
meme yok deyince de elimi ısırmaya kalktı bikere,pek sinirleniyoruz

Evet canım aynı öyle benim oğlumda canı sıkılsa meme diye yapışıyo yakama bu ara rahatsız diye vermemezlik yapmıyorum ama dediğin gibi ayırmak çok zor. Olacak önce bi odasını ayıraym o kolay olacak memeyide öyle böyle unutturcaz bklm

nasılsınız kızlarrr doğum yapanlar hamişler vallahi tebrik ediyorum sağlıkla gelsinler doğanlar sağlıkla büyüsünler inşallah... RABBİM canlarını sağ etsin hayırlı zamanda inşallah olmayanlara isteyenlere de nasip etsin... burayı da özlemişim vallahi @agresifportakal nasılsın canım hayat nasıl gidiyor iki yavruşunla

Merhaba arkadaşlar nasılsınız bende takip ediyorum yazılanları ama pek yazamıyorum arkadaslar fikirlerinize ihtiyacım var az çok konusmamdan yaşadıklarımdan tanımıştırsınız beni eşimle problemlerimizi çözdük şükür hasta olduk gribiz pedifen dışında biley vermiyorum bizimde alerjiniz vardı şükür yumurta keçi sütü et bi kaç sebze bikaç meyve devam ediyoruz kilomuz evde tartılınca 11 kg anne çocuk grubuna yazıldık haftanın 2 günü 1 saat gidiyoruz etrafında hiç yaşıtı yok o yüzden gidiyoruz bu aralar ikinci cocuga kafayı taktım biliyorsunuz alerjiden dolayı birde maşallah çok hareketli sinirli ve durumsuz bir çocuk oldugu için ikinci asla istemiyorum diyorum ama kardeşsiz olmaz Allah nasip ederse oda yani eger 4 5 yaşını beklersem rahatlıga alışmaktan korkuyorum dahada zorlanırmıyım diyorum yeme konusunda alerji ve benden dolayı pütürlü yiyoruz bisküvisini meyvesini krakerini ekmegi kendisi yiyor ama eti ve sebzeyi blendırda pütürlü yapmazsam yemiyor bu durum canımı sıkıyor yumurtayı mesela haslayı sarımsak ezecegi varya onunda ezip ekmek içiyle ıslatıp yediyorum yoksa agzına sürmüyor kızarmısını yiyor ama tadımlık oda ögün yemiyor kendi ögün olarak pirinç pilavını yiyor mesela ama baska şeyler tadımlık ikinci çocuk için erken mi kızlar çok kafamı kurcalıyor onunda alerjisi olursa vs vs vs

bence ikinci çocuk için şu an erken ben şahsen eşinizle problemlerinizi çözmüş olsanız bile şu an için ikinci çocuk olursa tekrar başa döneceğinize eminim... ayrıca artık blenderı hayatınızdan çıkarın çiğnemeyi yutmayı çoktan öğrendiler zaten, emek konusunda da ısrarcı olmayın oyunla vs deneyın yemezse bılınkı toktur , açken siz vermesenız bıle onlar mama mama dıye yırtınıyorlar...

Dogru söylüyorsun bende hemen düşünmüyorum ama 2 yaşında falan olsa 9 ayda üzerine diye düşündüm eşimi hiç takmıyorum çünkü çocuguna gelince harika baba herşeyi yapar blendırı çıkaramıyorum malesef çok üzülüyorum ama sanki yeni geçtik ek gıdaya alerjiden dolayı çignemede problem yok şükür ama blendırda bile pilav gibi taneli bırakıyorum yanlış yapıyorum biliyorum ama inan ögün yemiyor ozaman kiloyıda geçtim güçsüz düşecek diye korkuyorum

Bir sorum olacak size oğluma kitap almak istiyorum önerisi olan varsa. Sizin alıp memnun kaldıginiz. Özellikle dil gelişimi ve nesneleri tanıtma adına geliştirici bir kitap önerisi olursa sevinirim.

iş bankası yayınlarının hareketli kitapları favorimiz. iş bankası yayınlarını beğeniyorum genel olarak.
çoook sevindim alerjinin iyiye gitmesine. biz atlattık çok şükür sakınmadan yiyebiliyoruz artık. darısı süt ürünleri için başınıza

Merhaba arkadaşlar
Bizde de memeye aşırı düşkünlük oldu 15 dk da bir meme ye geliyor izinliyim şu sıra bunaldım resmen işe başlasam diye bakıyorum bide 2 sini birden emmeden bırakmıyor gecede çok sık kalkıyo. Çok bunalttı 1,5 ay daha dayanayım kesicem sonra memeden kabak tadı verdi artık.
Dişleride alt köpekler çıkıyo onunda etkisi var. En arka azılar kaldı hayırlısıyla onlarda tamalanınırsa rahatlarız inşallah.
Aşırı hareketli bide mama sandalyesinden çıkıp masanın üstüne geçti bugün şok oldum tabureye çıkıp masanın üstüne çıkıyo. Mutfakta bişey yapamıyorum artık uyumasını bekliyorum. Biraz daha büyüyüp akıllansalar zararı bilseler uslanırlar
biraz daha büyüüse diye diye geçiyor zaman iştw :)

Catalla ezmeye basla. Baslarda iyice ezerek ver. Yavas yavas irilestir parcalari alissin

Bizimde tek derdimiz meme. Acaip dustu memeye. Yinede biraktirmayi istemiyorum. Kendi birakana kadar dayabilirim insallah

Selam kızlar nasılsınız? Ne kadar da sessizleşmiş burası. Bende okuyup fırsat bulup yazamayanlardanım meme konuşulmuş bizde de durum aynı canı sıkılsa meme uykusu gelse meme eve hoşlanmayacağı birileri gelse yine meme.... herkes bırak artık diyo ama şuan hiç hazır hissetmiyorum kendimi onun ağlamalarına dayanamam gibi geliyo bana. 18 ay aşıları nasıl geçiyo kızlar ateş huysuzluk yapıyo mu? Yarın yaptırıcaz biz.

biz de sorunsuz geçti

Uyku konusuna gelişmemiz varbikac aksam meme verdim ama dalmadı,sonra dolandı biraz.gel dedim yanıma uzan.40-45dk yanımda sırtını sıvazladım.arada durdum masal anlattım,uyudu kendi kendine ve gece 8saat deliksiz uyku.şok oldum,geldim gittim kontrol tabi,alışmışız sık uyanmaya
Ama bi dun gece tutmadı bu,memeye uyandı hep.kulagını da kanatırcasına kasıyo.yanagını gösteriyo aglamaklı.diş galib
memeyi kesersem nasıl uyuturumki diyodum,simdiden ögrensin böyle.yer yatagı guzel bi model buldum,yanına uzanıp yatırırım sonra kalkarım enazından.belim de cok agrıyor parkyatagına bırakırken

Yer yatag ı böyle.pufuduk oldugu icin kenar koruyucu yastık gerekmiyor.45cm baza yuksekligi.tek duşundugum gece uyanir da inmeye kalkar mı?alısır sanki.yatakla beraber 1350tl ortalama fiyat,uygun geldi bana.ilkokulda bile kullanır bunu.instagramdan bu sayfa.
Reklam yapmıyorum yanlış anlasılmasın zor bulunuyo böyle yatak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…