2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Banyosu yarım saat kadar sürüyor rüzgarın :)
O sırada banyoya buhar makinası koyuyorum, banyoda havalandırmada var bunaltmıyor sürekli olarak hava sirkülasyonu oluyor, çıkana kadar bayağ bir çözülmüş oluyor rüzgar, çıkınca badem yapı ile masaj yapıyorum, yattığı odaya 2 köşeye selpağa Çin yağı damlatıp koyuyorum, dişten dolayı çok uyanıyor son zamanlarda ama hemen emiyor ve tekrar uyuyor...

Eki Görüntüle 1999967
Banyo havalandırmadını üşütür diye hiç açmıyorum ben. Çin yağını da yeni duydum, coldmix damlatıyorum şu ara, açılsın biraz diye. Buhar makinası yok bizde, buhar banyosu öneriliyormuş ama bebek için nasıl yapılır ona bakıyorum bende şmdi

Ben atalesi muhattaba alıyor iken size ne oluyor arkadaşlar? Ben gerçekten abartarak söylediğini düşünüyorum ve üstüne üstlük sürekli ÖĞRETMENİM demesi vs vs.. Vicdanlı çocuğu öğretmenler yetistirmiyor. BİR ÇOCUK AİLEDEN NE ÖĞRENİRSE ÇEVRESİNE ONU VERİR

Banyo havalandırmadını üşütür diye hiç açmıyorum ben. Çin yağını da yeni duydum, coldmix damlatıyorum şu ara, açılsın biraz diye. Buhar makinası yok bizde, buhar banyosu öneriliyormuş ama bebek için nasıl yapılır ona bakıyorum bende şmdi
Papatyayı kendin mi demliyorsun canım yoksa poşet olanlar mı aktarlarda vardır papatya

Organik papatya kurusu alıyorum aktardan
Kendim demliyorum

ya canım bize doktorumuz yoğurda pekmezin katılmayacağını söylemişti. beraber tüketildiğine demir emilimini azaltıcı etkisinden dolayı özelliğini kaybediyomuş diye biliyorum araştırmıstım o zamanlar. sende bi bak istersen

İyi hatırlattın sağol onu atlamışım ben tamamen... keçiboynuzu özü katıyordum 1 çay kaşığı
Sabahları sadece pekmez veriyorum artık ( şekersiz doğal keçi boynuzu özü )

Kızlar hasta olan yegenimi kaybettik burada babası ölen bir arkadas vardı herşey anlamsız geliyor demişti aynen öyle dünya malının hepsi anlamsız boş o benim çocugum gibiydi beraber büyümüştük minicik kalbi dayanamadı durdu bu pis dünyadan çekti gitti hakkınızj helal edin giremem heralde artık dertleştik paylaştık burada

Başınız sağolsun Allah sabır versin :KK43:

yalan söylemek değil de abartının dozu kaçmış gibi geldi şahsıma
ve gerçekten merakımdan sordum sorularımı
yadırgamakla alakası yok
rabbıme sukurler olsun ki bana dünyanın en güzel iki evladını emanet etti
kimsenin bebeğinin tırnağı ile kıyaslama yapmam
kaldı ki çocuklarım zeka engelli bedensel engelli de olabilirdi ve hiçbir hissim değişik olmazdı
ben çok yakınımda evladının annesine "anne" demesi için 13 yıl bekleyen annelerle birlikteyim
kıskanmak bilmem ne ohooo hayat okadar basit değil
şükür sebepleridir evlatlarımız
burası bir platformsa herkes istediğini yazabiliryorsa cevap hakkı doğduğunu da kabul eder ve birinin kendisini savunmasına izin vermez herkes kendini savunabilir yazdığının dediğinin arkasında durabilir diye düşünüyorum
Velevki abartıyor Abartı söylese ne olur :) niye büyüdü ki bu kadar. Her çocuk kendine özgü diyoruz hepimiz kendi çocuğumuzun profesörüysek atalesin dediklerine neden bu kadar takılındı. Kıyaslamıyorum ben oğlumu kimseyle dediğin gibi binlerce hamd olsun sevmeye doyamadığım bir oğlum var ne zaman yürüdü ne zaman konuştu çok geri olmadıkça takmam kıyaslamam.
Biri benim çocuğum tek basamaklı sayıları topluyor dese okur geçerim dalgaya almam yani. Olabilir konuşabilir, koşabilir, matematik işlemi yapabilir 10 yaşında üniye giden üstün zekalı çocuklarda var. Okur geçerim
Kimseyi savunmak gibi bir durumumda yok bu arada fikrimi söylüyorum

Arkadaşlar dr kadir tuğcunun ventolin vb ilaçlarla ilgili bi soruya cevabı aşağıdaki yazı, hızlıca bunu bulabildim.

"Bir defa Ventolin basladiginizda, bir daha pacanizi kurtaramazsiniz... Ventolin; Astim ilacidir, Grip veya
Allerji ilaci DEGIL!!
Grip esnasinda, akcigerler; kasten viruslar kolayca asagilara inmesin diye Bronslari daraltir.. Siz bir defa
bu sarlatanlarin gazina gelirde, rahat nefes ugruna, Bronslari acarsaniz, hic farkina varmadan, viruslarin
istilasini kolaylastirir ve her Gripte ayni zorluklarla karsilasirsiniz...

Bronslari Virusler daraltmiyor!!!! Akcigerler, kendini savunmak icin daraltiyor..

Duduklu tencere; basinc arttiginda, otmeye basladiginda, dudugu etkisiz hale getirirseniz ne olur???? "
Bu adam herşeye karşı doğru söylüyor da olabilir ama ekşi de onunla ilgili yazılanları okusana bi benim için çok dikkate alınmayacak biri kategorisine girdi :)

Ah ne canım.yazılanlara cevap vereyim diyorum. Sonra bakıyorum bir öncekini yanlış okumuş yanlış anlamış hatta okuyup anlayamamış birine ne yazılır ki.
Hic yazma, cevap yazipta anlayacak, muhattap olabilecegin kimse yok karsinda. Boyle kotu niyetli insanlardan uzak durmak en guzeli. Bende kimseye cevap vermeyecegim. Bir insanin meslegiyle dalga gecmek nedir? Ogretmen olmani bile hazmedemeyen insanlarin, cocugunun konusmasini cekememesi cok normal. Mesleginle dalga gecmeye calisan kisi muhtemelen universite mezunu bile degil. O yuzden aslinda takilmamak lazim. Ben yine uzaktan takilicam foruma. Tavsiyem sende takilma cunku mutsuz ve huzursuz insanlar herkesi kendilerine benzetmeye ugrasir. Tekrar sevgiler sana ve Elif'e.

Hic yazma, cevap yazipta anlayacak, muhattap olabilecegin kimse yok karsinda. Boyle kotu niyetli insanlardan uzak durmak en guzeli. Bende kimseye cevap vermeyecegim. Bir insanin meslegiyle dalga gecmek nedir? Ogretmen olmani bile hazmedemeyen insanlarin, cocugunun konusmasini cekememesi cok normal. Mesleginle dalga gecmeye calisan kisi muhtemelen universite mezunu bile degil. O yuzden aslinda takilmamak lazim. Ben yine uzaktan takilicam foruma. Tavsiyem sende takilma cunku mutsuz ve huzursuz insanlar herkesi kendilerine benzetmeye ugrasir. Tekrar sevgiler sana ve Elif'e.
Okudukça dayanamadım bişey yazmadan Bunun sokak ağzıyla hazımsızlık olarak adlandırılması cok komigime gitti.Ayrica üniversite mezunu olmayan ya da olamamış arkadaşları yüksek öğrenim görmedi diye ciddiye alınmayacak insanlar olarak görmek o arkadaşlara yapılmış çok büyük haksızlık Aylarca bildiğimiz, öğrendiğimiz herşeyi birbirimizle paylaştık, böyle bir platformda bile insanları sınıflara ayırıyosunuz

Velevki abartıyor Abartı söylese ne olur :) niye büyüdü ki bu kadar. Her çocuk kendine özgü diyoruz hepimiz kendi çocuğumuzun profesörüysek atalesin dediklerine neden bu kadar takılındı. Kıyaslamıyorum ben oğlumu kimseyle dediğin gibi binlerce hamd olsun sevmeye doyamadığım bir oğlum var ne zaman yürüdü ne zaman konuştu çok geri olmadıkça takmam kıyaslamam.
Biri benim çocuğum tek basamaklı sayıları topluyor dese okur geçerim dalgaya almam yani. Olabilir konuşabilir, koşabilir, matematik işlemi yapabilir 10 yaşında üniye giden üstün zekalı çocuklarda var. Okur geçerim
Kimseyi savunmak gibi bir durumumda yok bu arada fikrimi söylüyorum

kendi çocuğunun profesörü olsun herkes işte : ))
sizden yana neden büyüdü ki bu velev ki durum anlayamadım bende :KK28:

fikir alışverişi yapılıyorsa bende fikrimi beyan ettim sadece
kimsenin kimseyi savunmasına gerek yok dedim bide aynı fikir beyanında
hani bi rahatsızlığı varsa benim yazdıklarımdan Atales Atales desin diyorum ki şahsımın yazdıklarında bir yanlış göremedim
anlamaya çalıştım..
sizin yapmaya çalışmadığınız şeyde bu sanırsam "anlamaya" çalışmak
hemen yargı maşallah o kıskançlık bu yadırgama şu bilmeme ne demekle meşgul herkes

Cahilliğin kelimelerinden dökülürken aklıma şu söz geliyor " Cahille girme münakaşaya dım dım dım".. sanırım fazlaca yalaka birisin..

sen üniversite mezunu olan ve insan olamayan kısımdanmısın acaba??
yada anlamakla ilgili ciddi problem mi yaşıyorsun
bu nasıl bir açısızlık yahu
kötü niyetli kim sen mi
kendisini rahatsız eden konuya ilişkin fikir beyan edenler mi ahahaha
çok hoşsunuz valla evet evet uzaktan izle bence sen kaçak oyna iyidir senin için :))
ve bilhassa herkes için

Bu cevabiniza ben de kayitsiz kalamadim. Diger yazilanlari 'asagilama' gibi algilayip kendinizin 'universite mezunu bile degil' seklinde tanimadiginiz birini asagilamaya calismaniz gercekten hos degil. Insanlik egitimle olsaydi ulke olarak cok farkli bir konumda olurduk zaten.
Ayrica madem burasi mutsuz ve huzursuz bireylerin yaZdigi bir yer, siz de uzaktan dahi olsa takilmayin bence foruma. Zira bu mutsuz ve huzursuz insanlarin bilgilerinden, deneyimlerinden yararlanip kendinizin buraya hicbir sey katmamasi stratejisi de cok hos bir davranis olmasa gerek.

Kızlar bu ufak konunun bu kadar büyüyüp incitici olması çok içler acısı nisan annelerinin bu hareketliliğinin laf sokmalardan ibaret olmasıda çok üzücü keşke böyle olmasaydı kimse kimseyi kırmasaydı ne kadar yüzyüze görüşmesekte bunca paylaşılanlar hatırına kimse kimseyi bu denli incitmeseydi konuştuklarımız sadece bebeklerimizin gelişimleri merak ettiklerimiz mutluluklarımız üzüntülerimiz olsaydı nedense bu konudan dolayı çok üzüldüm ki bütün nisan annelerimizi seviyorum hiç kimsenin kalbini kırmadığımı düşünüyorum Allah ta kırdırtmasın inşallah tatlıya bağlanır da eskisi gibi olur diyeceğim ama kimsenin artk girip te yorum yapacağını pek sanmıyorum

@tlyozgr A after_before C coznur Esmeralda Esmeralda KardelenRuzgar KardelenRuzgar acelya2687 acelya2687 sagolun Allah razı olsun

Yapmayın gözünüzü seveyim hepimiz insanız kırmayın birbirinizi ayırmayın zengin fakir okumuş okumamış diye çocuklarınızla hava atmayın yok kilolu yok konusuyor yok şu yok bu!!! Bakın benim yegenim hiç birini yapamıyordu Allah saglık versin gerisi boş.

kendi çocuğunun profesörü olsun herkes işte : ))
sizden yana neden büyüdü ki bu velev ki durum anlayamadım bende :KK28:

fikir alışverişi yapılıyorsa bende fikrimi beyan ettim sadece
kimsenin kimseyi savunmasına gerek yok dedim bide aynı fikir beyanında
hani bi rahatsızlığı varsa benim yazdıklarımdan Atales Atales desin diyorum ki şahsımın yazdıklarında bir yanlış göremedim
anlamaya çalıştım..
sizin yapmaya çalışmadığınız şeyde bu sanırsam "anlamaya" çalışmak
hemen yargı maşallah o kıskançlık bu yadırgama şu bilmeme ne demekle meşgul herkes
Durumu ben mi büyütüyor oldum :) oldu iyi günler

X