2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizlar konu yemeklere geldigi icin ben yaptigim birkac arastirma sonucu dogruluguna inandigim birkac konuyu sizinle paylasmak istiyorum.
*Duduklu tencerede basincla pisen yemeklerin besin degeri cok azaliyor.
*Kemik suyu kaynatmak ve sakatatlar besin degeri cok yuksek, bircok konuda vucuda faydasi olan seyler. Ancak kemik kaynatirken yuksek isida kaynamamasi gerekli. Yani fokur fokur degil de hafif hafif kaynamali. Soba kullanan varsa nasil yavas pismesi gerektigini anlamistir. Icine sirke atmak kemiklerdeki iliklerin suya gecmesini kolaylastiriyor. Sogan ve sarimsak da atilmasi oneriliyor.
*bakliyatlarin evde yapilan peynir alti sulari ile fermente edilmesinden sonra pisirilmesi hem besin degerini yukseltiyor, hazmi cok kolaylastiriyor. Hem de gaz yapmiyor.
*evde yapilan yogurtlara arada bir marketlerde satilan probiyotik ve kombiyotik yogurt mayalari katilmasi yogurttaki yararli bakteri sayisini milyarlara cikartiyor. Bu da bagirsak duvarini guclendirdigi icin daha iyi emilim yapiyor ve bagisiklik sistemi gucleniyor
*yapabiliyorsak eksi mayali ekmek cok fayfali ve en zararsiz ekmek.
*sirkelerimizi evde icine hicbirsey koymadan yapmamiz, sirke anasi olusuncs onu da diger sirkelerin yapiminda kullanmamiz gerekiyor. Sirke anasi sirkenin cabucak olmasini sagliyor. Sadece elma degil, elma kabugu ve hatta temizlikte benim gibi kullanan varsa sirkeyi portakal kabugu gibi atilmadan degerlendirilecek bircok meyvenin kabugunu kullanabilir

Uzun oldu kusura bakmayin. Bazi arkadaslar benim bu tarz yorumlarimi nasil buldugunu biliyorum ama yine de ucundan kosesinden birisine faydam dokunursa diye paylasmak istedim..

Kizlar konu yemeklere geldigi icin ben yaptigim birkac arastirma sonucu dogruluguna inandigim birkac konuyu sizinle paylasmak istiyorum.
*Kemik suyu kaynatmak ve sakatatlar besin degeri cok yuksek, bircok konuda vucuda faydasi olan seyler. Ancak kemik kaynatirken yuksek isida kaynamamasi gerekli. Yani fokur fokur degil de hafif hafif kaynamali. Soba kullanan varsa nasil yavas pismesi gerektigini anlamistir. Icine sirke atmak kemiklerdeki iliklerin suya gecmesini kolaylastiriyor. Sogan ve sarimsak da atilmasi oneriliyor.
*bakliyatlarin evde yapilan peynir alti sulari ile fermente edilmesinden sonra pisirilmesi hem besin degerini yukseltiyor, hazmi cok kolaylastiriyor. Hem de gaz yapmiyor.
*evde yapilan yogurtlara arada bir marketlerde satilan probiyotik ve kombiyotik yogurt mayalari katilmasi yogurttaki yararli bakteri sayisini milyarlara cikartiyor. Bu da bagirsak duvarini guclendirdigi icin daha iyi emilim yapiyor ve bagisiklik sistemi gucleniyor
*sirkelerimizi evde icine hicbirsey koymadan yapmamiz, sirke anasi olusuncs onu da diger sirkelerin yapiminda kullanmamiz gerekiyor. Sirke anasi sirkenin cabucak olmasini sagliyor. Sadece elma degil, elma kabugu ve hatta temizlikte benim gibi kullanan varsa sirkeyi portakal kabugu gibi atilmadan degerlendirilecek bircok meyvenin kabugunu kullanabilir

Uzun oldu kusura bakmayin. Bazi arkadaslar benim bu tarz yorumlarimi nasil buldugunu biliyorum ama yine de ucundan kosesinden birisine faydam dokunursa diye paylasmak istedim..
Düdüklü tencerede azalıyormuymuş?? Ben tam tersi diye özellikle onda pişirmeye çalışıyodum. Gerçi nutricook bendeki, ama aynı mantık sanırım

Bide ben keçi sütünden yapıyorum yoğurdu mecburen alerjiden dolayı, marketlerdeki mayalardada süt ürünü varmış (geçen içindekiler kısmına baktım) sıkıntı yaratırmı tereddütteyim. Az süt ürününü tolere edebiliyo artık, ama mayalanınca nolur bilmiyorum

şu lazere bi başlayamadım arkadaş şimdide emzirme bitsin diyorlar. Başlıcam sıra hamile kalıp başlayamamıştım. Seneye anca bu gidişle.

İpek kirpik, 3d kıl tekniği ile kaş, protez tırnakta yaptırmak istiyorum :halay: doğum sonrası depresyonuna yeni girdim sanırım ben :KK45::KK53::KK70:

Bide spora gitmeliyim kilolar gitti ama cıvıdık:mad:

Düdüklü tencerede azalıyormuymuş?? Ben tam tersi diye özellikle onda pişirmeye çalışıyodum. Gerçi nutricook bendeki, ama aynı mantık sanırım
Evet canim azaliyormus. Bu nedenle onermiyorlar
Bide ben keçi sütünden yapıyorum yoğurdu mecburen alerjiden dolayı, marketlerdeki mayalardada süt ürünü varmış (geçen içindekiler kısmına baktım) sıkıntı yaratırmı tereddütteyim. Az süt ürününü tolere edebiliyo artık, ama mayalanınca nolur bilmiyorum
Konu alerji olunca bilmedigim icin bisi diyemiyorum. Cok da zor olsa gerek Allah kolaylik versin.

şu lazere bi başlayamadım arkadaş şimdide emzirme bitsin diyorlar. Başlıcam sıra hamile kalıp başlayamamıştım. Seneye anca bu gidişle.

İpek kirpik, 3d kıl tekniği ile kaş, protez tırnakta yaptırmak istiyorum :halay: doğum sonrası depresyonuna yeni girdim sanırım ben :KK45::KK53::KK70:

Lazer gercekten cok rahat oluyor tavsiye ederim canim. Tamamen bitmedi ama sadece inceler kaldi islem yapilan yerlerde

Aynen canım bakım istiyor beden artk dediğin gibi bende yaptıracaktım lazer ama hamilelik emzirme derken seneye kışa kaldı epiderm Bakırköy'de yaptırasım var en iyisi orasıymış heralde kurtulmak istiyorum bende bu dertten

Kızlar kuzenimin eşi hamileymiş ikinciye yanlış anlaşılmasın lütfen bende çok istiyorum ama eşim problemli sanki biri bize bişey yaptı sonra kızım alerjik ikincide böyle olur diye çok korkuyorum ve asıl benim moralimi bozan şey eşimin ailesi erkek ister yüzüme söylemezler ama ikümcide kız olacak biliyorum içime doguyor :) olsun saglıklı alerjik olmayan olsunda bu arada hamile degilim ama kızımın bir kardeşi olsun çok istiyorum ama sanırım 3 4 sene sonra Allah nasip ederse o da
eşinizle problemlerinizi aşmadan asla ama asla ir ikinci çocuk yapmayın kızım kardeş ister ben çocuk istiyorum ile olmuyor bu işler sonra tüm yük size kalınca isyan ediyorsunuz hem tek çocukta iyidir, tek çocuğum , bir ikinciyi yapmayı düşünmüyorum ve gayette mutluyuz :KK70::KK70:

eşinizle problemlerinizi aşmadan asla ama asla ir ikinci çocuk yapmayın kızım kardeş ister ben çocuk istiyorum ile olmuyor bu işler sonra tüm yük size kalınca isyan ediyorsunuz hem tek çocukta iyidir, tek çocuğum , bir ikinciyi yapmayı düşünmüyorum ve gayette mutluyuz :KK70::KK70:

Çok çok haklısın çok zor zamanlar geçirdim artık sabrımın tükendiği bir noktadayım bu halime binlerce şükür kızım maşallah çok hareketli ve agrasif ciddi anlamda çok sinirli :) bu huyu tamamen ben kimseye bırakamıyorum mesela bıraksam geldiğimde ya kafasını çarpmış yada bişey yedirmiş oluyorlar kaynanam tarafı geçen mutfaktaydım kv içerde kızımla oynuyordu bi geldiler yüzünün yarısı kıp kırmızı bu diyo ben geldiğimde de vardı bari yalan söyleme dünde babasına bıraktım arabada 10 dk dakika direksiyona kafa atmış alnı mosmor noldu diyorum bilmiyorum benle bişey olmadı diyor :KK66:) korkuyolar ama söylemeleri gerek yani kızımı kimseye bırakamam ikinci içinde 5 sene sonra inşallah hala istersem Allah ta verirse inşallah bir an heveslenmiştim ben sadece :)

Çok çok haklısın çok zor zamanlar geçirdim artık sabrımın tükendiği bir noktadayım bu halime binlerce şükür kızım maşallah çok hareketli ve agrasif ciddi anlamda çok sinirli :) bu huyu tamamen ben kimseye bırakamıyorum mesela bıraksam geldiğimde ya kafasını çarpmış yada bişey yedirmiş oluyorlar kaynanam tarafı geçen mutfaktaydım kv içerde kızımla oynuyordu bi geldiler yüzünün yarısı kıp kırmızı bu diyo ben geldiğimde de vardı bari yalan söyleme dünde babasına bıraktım arabada 10 dk dakika direksiyona kafa atmış alnı mosmor noldu diyorum bilmiyorum benle bişey olmadı diyor :KK66:) korkuyolar ama söylemeleri gerek yani kızımı kimseye bırakamam ikinci içinde 5 sene sonra inşallah hala istersem Allah ta verirse inşallah bir an heveslenmiştim ben sadece :)
kafasını carpması kısmına bırsye dıyemem cocuk bu carpacak düşecek sizin tepkilerinin abartı ise onlarda söylemekten çekiniyor olabilirler ama tabiki küçük olduğu için daha dikkatli olmaları gerek, yemek konusunda ben çoğu anneden farklıyım herşeyi yediriyorum ona öze menüm yok canı istemezse zorlamıyorum zaten açsa yiyor herşeyi ve kimseyede müğdahale etmiyorum onu yedirdin bunu yedirdin gibisinden insanlardan doğruyu yanlışı bilecek yaşta sonuçta....
birde çocugunuza bagımlı olmayın lütfen, benim ailem bakıyor bizimle kalıyorlar ama bazen işleri oluyor memlekete gidiyorlar kızımda gidiyor onlarla, ben ahh vahh kızım gıttı demıyorum o gunler kafa dınlıyorum evımın ısını halledıyorum esımle yalnız takılıyorum zaten sayılı gun dedıgım ama aılemle ıken onlara karısmıyorum onlarda bıze karısmıyor ne ev ne cocuk bakımı konusunda boylelıkle herkes bır sekılde yasayıp gıdıyor..

Benim kız 11.ayını doldurdu hala tık yok :kızgın:
Ne emekleme,ne sıralama, ne tutunup kalkma..
Doktor keyfine düşkün tembel diyor ama annelik işte çok kafama takiyorum..
Öyle içimi dökmek istedim
Hoşçakalın güzeller. :oops:

Öncelikle merhaba.sayfayı takip etmeme rağmen üyeliğimi yeni yapabildim.13 nisan doğumlu Eylül isimli bir kız annesiyim.8 dişimiz var.Köpek dişlerimiz geliyor oldukça sancılı bir süreç.bu süreçte iki gün meme reddi yaşadık geçen hafta.havuç ve tarçın alerjimiz var.emekleme sıralama yok anne baba gel gibi kelimelerimiz var.kitapları seviyoruz kopeği görünce hemen sesini taklit ediyor.Allahım hepimizin bebeğine sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.

Bugun doğum günüm gecen yılda hamileydim bu yılda :anneadayı::oha::KK33:
Mutlu yillar canim... ona bakarsan dogumgunu olarak degilde yil bakimindan ben 3 yildir hamileyim:KK70: 2015 2016 ve 2017...
2018den rabbim esirgesin artik hahahahhha..

Ta uk konusunda cok haklisin canim.benim annemin baktigi tavuklardan yiyoruz biz.kuzu konusunda da haklisin.ama bu anne hic kirmizi et yemedigi kokusuna dayanamadigi icin.danayla basliyim dedim.kuzu ya cesaret edemedim :) tesekkur ederim tavsiye icin. Basaricam galiba bu isi. Bizim evde hic et pismedi daha.esim eve geldi.bi sey kokuyo ya bizim ev.et mi diyorum.ne eti.et mi yaptin diye sasirdi kaldi.
Guzel annecik kirmizi etle aran yoksa aslinda kuzu eti daha kolay baslangic icin. Hem daha cabuk piser hem daha lezzetlidir hem kokusuzdur. Koyun etiyle karistirma yani.. guzel bir kuzu eti buldunmu etle aran daha iyi olur.. yillarca koyun eti kokusuna takmisligimla kuzu yemedim pisirmedim cok pismanim coook :)

Eee dogumgunleri yaklasiyo kizlar. Hazirlik var mi kutlama var mi :))
Ben simdiden totomu kaldirmaya basladim anca yetistiririm temizlik gunluk isler alisveris vs derken...
Ay sonu anali kizli dogumgunumuz var bekleriz :)))
Cücük napıyor? İsim buldunuz mu karnında çıkmıştır iyice :) 2 kız ne güzel olacaklar

kafasını carpması kısmına bırsye dıyemem cocuk bu carpacak düşecek sizin tepkilerinin abartı ise onlarda söylemekten çekiniyor olabilirler ama tabiki küçük olduğu için daha dikkatli olmaları gerek, yemek konusunda ben çoğu anneden farklıyım herşeyi yediriyorum ona öze menüm yok canı istemezse zorlamıyorum zaten açsa yiyor herşeyi ve kimseyede müğdahale etmiyorum onu yedirdin bunu yedirdin gibisinden insanlardan doğruyu yanlışı bilecek yaşta sonuçta....
birde çocugunuza bagımlı olmayın lütfen, benim ailem bakıyor bizimle kalıyorlar ama bazen işleri oluyor memlekete gidiyorlar kızımda gidiyor onlarla, ben ahh vahh kızım gıttı demıyorum o gunler kafa dınlıyorum evımın ısını halledıyorum esımle yalnız takılıyorum zaten sayılı gun dedıgım ama aılemle ıken onlara karısmıyorum onlarda bıze karısmıyor ne ev ne cocuk bakımı konusunda boylelıkle herkes bır sekılde yasayıp gıdıyor..

Bu konuda ciddi bir yardıma ihtiyacım var kızımı kimseye bırakamıyorum bırakıncada suçlu hissediyorum hep yapışık olmalıyız eşimlede bu yüzden aramız kötü herkes farkında. Alerjimiz olmasaydı inan bende yeme konusunda rahat olurdum bilmiyorum ama ben olmayınca birşey olacakmış gibi geliyor bırakamıyorum kimseye

Bu konuda ciddi bir yardıma ihtiyacım var kızımı kimseye bırakamıyorum bırakıncada suçlu hissediyorum hep yapışık olmalıyız eşimlede bu yüzden aramız kötü herkes farkında. Alerjimiz olmasaydı inan bende yeme konusunda rahat olurdum bilmiyorum ama ben olmayınca birşey olacakmış gibi geliyor bırakamıyorum kimseye
Bir kere bıraksan hep bırakmak istersin emin ol :KK66:

Yazında kendimi gördüm :KK43: yanımda ne kendi ailem var ne eşimin ailesi o yüzden çok bağlandık oğlumla bende 10 dk bile kimseye bırakamam alerjimiz yok şükür ama biri bişey yapar düşer korkar beni ister ağlar :KK17::cry: düşünceler bitmiyo ve bikaç gün sonra kreşe başlatacağım içim içimi yiyo kafayı yememe az kaldı nasıl bırakacağım düşündükçe ağlayasım geliyo bi yandanda kendimi rahatlatmaya çalışıyorum kreş iyi arkadaşları olacak falan diye

Bi yoklama çekeyim a dan başlıyorum :)

@alyildiz @ARTVINLI9876 @acelya2687 @BaRtuMM @Camaron @dilaraokan @GKBgkb @cle C coznur @Nergis26 @sclkvnc aklıma gelmeyen vardır daha
Nerelerdesiniz bebişler nasıl

A after_before iyidir senden naber :))
öznur simay maşallah kocaman oldu
sıralıyor 2-3 adım atıyor ama tam yürüme yok henüz..
aslında 2 ay önce falan yürüyecek gibi oldu sonra bir düştü korktu sanırım : ))
doğumgunu hazırlıklarımız var 7 nisana az kaldı : ))
iki çocuklu çalışan anne olma durumuna alışmaya çalışmaktayımm :KK53:
:KK53:

Ben de kimseye birakamiyorum. Bana oyle bir bakiso var ki delip geciyor yuregimi. Birakmak da istemiyorum acikcasi.yani keske birakabilsem de demiyorum. Şu an o mutlu ben mutlu ve bu gunler geri gelmiyo

X