2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım bende erken yürümüşüm, babamızda özellikle uğraştı tay tay durmaya başlayınca... her bebişin yapısı işte, bizimki de konuşiim, oturalım kitap okuyalım istemiyo hiç
Çok güzel Bi fikir teşekkürler ağaç fikri için :)

Isin sirri annede degil bence canim.cocugun ilgi alaniyla alakali.butun kitap oku kartlarla ilgilen biktim demez.hatirlarsaniz evvelden ezelden oyleydi.daha o siyah beyaz kartlara bile uzuuuunn uzuuunn bakip inceliyordu. Ama neye dikkat ediyorsun diye sorarsan.oncelikle cok net konusmaya calisiyorum.yani mesela köpek kartini alinca bak bu kopek hav hav der demiyorum mesela.bi bakip inceliyor 2 3 saniye sonra ben " köpek kööpek hav hav köpek " diyorum ve diger karta geciyoruz. Yani o karti gosterirken baska hicbir sozcuk kullanmiyorum. Sonra diyelim kirmizi baslikli kizi okuyoruz. Parmagimla resimleri takip ettirerek kirmizi baslikli kiz sepetini almis anneannesine gidiyooorrr.annesi ona el salliyor.bay bay kizim diyor bay bayy. Mesela ilk sayfada binlari anlatiyorum.ama kirmizi baslikli kiz derken kizi.sepeti almis derken sepeti.annesi derken annesini gosteriyorum.el salliyor derken kendi elimi salliyorum mesela.ve cok tane tane konusuyorum. Babamizin masal okumasini daha yeni toparlayabildim. O baya okuyor anlatiyordu. E elif de hic dikkat edip dinlemiyordu sıkılır inmek istiyordu kucagindan.cunku anlamiyordu. Yani bizim kart ve kitap isimiz boyle.simdi kitaptaki her anlattigimi gosteriyor. Kartlardan zor olanlari soylemiyorum.mesela mama sandalyesi var.onu anlatmiyorum bile.zor cunku.

Hmm anladım canım bişeyi öğretirken net olacağız yani kelime kalabalığı yapmıcaz bizimki kitapları sever karıştırır yırtar hevesli gibi öğrenmesi anlaması geç oluyor arabayı çok güzel öğrendi inşallah bizde elifi yakalarız bu konuda hem o beni anlar bende onu güzel bir şey derdini anlatabiliyor olması maşallah ona

Kızlar napıcam ben bu bozuk psikolojiyle evli kalmak istemiyorum ama boşanayım desem kimse yok yanımda üstüne kızım babasına cok düşkün nasıl olacak bu böyle aklımı kaybedecegim

Kızlar napıcam ben bu bozuk psikolojiyle evli kalmak istemiyorum ama boşanayım desem kimse yok yanımda üstüne kızım babasına cok düşkün nasıl olacak bu böyle aklımı kaybedecegim
bir dönem sıkıntılarınız olmuştu ama tam net hatırlayamadım sorununuzu ben egerkı ortada çözülecek birşey kalmadı ise ve mutsuz iseniz kimseye boşanmayın demem ama öncelikle şartlarınızı iyileştirin, aile desteği çok önemli ama yok diyorsunuz o zaman işi garantiye alın çocuga bakacak kişiyi garantileyin, eşinizle konuşun istek ve taleplerinizi ve ayrılmak isteme nedenlerinizi detaylıca konuşun , eğer gerçekten iyi bir baba ise sizde aradaki saygıyı koruyabilirseniz ayrılsanız bile kızınız babasını istediği her an görür ve onunla kaliteli zaman geçirir...
sonuçta babalar evde olsa bile çocuklarla ne kadar ilgileniyorlar ki istisnalar hariç tüm yük annelerde...
önce siz mutlu olun ki kızınızda mutlu olsun...

A
aynı sıkıntılar devam ediyor ona bazen koluma istemsizce vuruyor ama ona göre bu şiddet değil ona göre tekme tokat atmak şidder onun dışındakiler degil ben çok iyiyim demiyorum ama yoruldum artık hamileliğimden bu yana o kadar biriktiki çogu balayında gibi bizim geldiğimiz durum bu sabah iş aksam yemek sonra ben kızımı uyuturum bi gelirimki oturma odasına uyumus iki saat kaldırmya ugraş dur sonra benim uykum kaçar böyle sabah ı ederiz yine aynı şükür diyorum ama özel günlerde bile hediyemi kendim istiyorum resmen gurur falan kalmadı psikolojim alt üst kimse destek olmuyor boşansan nolacak diyorlar geçen hafta toplanıp anneme gittim kendisi bile degil babası geldi kızım evine git diye düşünüyorum da nerden nereye gelmişiz aklıma gelen en iyi çözüm yatakları falan ayırmak zaten ayrı yatıyoruz tam ayırmak ve hiç muhatap olmamak gerçekten bende psikoloji falan kalmadı yani eski halimle şimdiyi bir araya getirsen kafayı yemiş bu dersin eş seçimi çok önemli ben dogru seçim yapamadım herzaman ki gibi.

Kadınlar günümuz kutlu olsun kızlar ne çok şey yükleniyoruz ama kimse farkında degil

Cocuk yaşına girecek,kaka olayını çözemedim:)
Dun iki kez cıvık yaptı.her yapısında kıyafetine geciyo,ishal diyebilmek icin gunde 6-7kez yapması mı gerekiyomuş,öyle okudum.emin olamıyorum ne dokundu,bezelye,yeşil mercmek yemekleri yedi iki gundur.bugun patates havuc haslar veririm
Gece cok komiktik,yapmiş kaka aynı sekilde,ben de gece alt degismem hic,bi baktım koku var,o halde kac saat uyumus nasıl rahatsız etmiyosa.odanın ışıgını actım,bi viyakladı sonra bi guzel uyudu ben altını soguk mendille siliyoken

yanlışı doğruya çevirmekte insanların elinde ama bunda eşinde rolü büyük, dediğim gibi mutsuzsanız ayrılın Tostikdana hayata bir kere geliyorsunuz ve bu süreçte çocuğunuza yönelin , ben bu aralar mutsuz olmamama rağmen eşimden çok kızımla vakit geçiriyorum ve onunla çok ama çok mutluyum....

eşim zaten işi gereği haftanın yarısı yok, pek konuşmaz, dışarda takılmayı sevmez vs vs ... bulunduğum yerde arkadaşımda yok pek iş harici bende kızımla takılıyorum

Arkadaşlar 2 nisan günü çekud fidan dikim şenliği var, durusu park ormanda. Bilginiz olsun. Doğum günlerine yakın bi günde, ailece adınıza fidanınızı birlikte dikebilirsiniz

Selam kızlar sizce bebeğimde çıkan bu noktalar neyin nesi normalde renksizdi bi kaç gündür kırmızı kırmızı isilik diyorlar ama hiç isilik olmadı bizim oğlan böyle bşymidir önemli bişey mi

Eklentiler

• WP_20170308_004.jpg
    19,2 KB · Görüntüleme: 50
  • WP_20170308_005.jpg
    49,6 KB · Görüntüleme: 52
Bizim oğlan da tam anlamıyla ishal değildi ishal gibi kakalar yapardı taşardı bez üst baş kaka olurdu reflor fln geçirmiyordu bu durumu tahlilde dizanteri dediler ilaç kullandık tam anlamıyla geçti sayılmaz ama kakalar taşmıyor kıvamı düzeliyor gibi inşallah bizim ki gibi bi durumu yoktur bebeğin çok zordu bizimki kaka yapaken çok ağlardı karnı gurul guruldu genel durumu iyi değilse kusma olursa ateş götürmeni tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…