2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Cok tesekkur ederim biraz rahatladim. Otelde bir havuz var bebek havuzu ayri ama sicakligi dusuk birde kaplica havuzu var ki oda cok sicak. Yarin biraz kaplica suyuna sokmayi deneyecegim bakalim umarim bir sorun cikmaz... deneyimlerimi paylasirim sizinle. Ama su kadarini soyleyeyim bebekle tatilmi? Bence oturum evinizde

Sıcak suya sokma derim sudan korkarsa banyoda bile ağlar.
Memlekette hamam çok gider gelirizde ama 10 aylık bebeğe rastlamadım hiç. hele bazı yerler suyu kendi ısıtıp veriyor onlara hiç sokmayın şifası olmaz.

Arkadaşlar 10. Ayda aşı var mı acaba
Ben artık sallamiyorum bu aşıları,kafam karıstı:)1yaşında var da öncekileri yaptır diyen dr da var yaptırma diyen de.
kızamık 1.doz(2.si yaşında olckmış),
menenjit(takvimde yok,özel),
Kızamık2.doz

Bunların aralarında 1ay zaman olmalıymış,bekliyorum daha arayacak saglık ocagı,23ünde 10aylık oluyoruz

Yaa emekleyen bebekle zor tabi,yere inmek isteyecek bırakamazsın da otelde.yazın deniz tatili istiyorum yururse artık işim daha mı zor olur görcez.enazından yemek,temizlik derdi olmayacak:)tadını cıkar,sever inş.kaplicayı

Neden ki canım bizde kurban bayramından sonra gitmeyi planlıyoruz zor mu oluyor bebekle tatil gerçekten ama yemek temizlik bulaşık derdi yok büyüyecek aslında ama sudan çıkmak istemez bizim oğlan kesin duştan bile zor çıkarıyoruz denizden çıkmaz artk balık gibi ilk defa bu yıl bu kadar fazla yaza özlem duyuyorum nedense bu kış çok uzun geldi

Bende dun kizi anneme birakip bir kesif yaptim gozlemlemeye calistim havuz kisminda bebek cokta kaplica kisminda bebek goremedim bende. Cocuklari sokuyorlardi sadece. Birde su sicakliklarina baktim evet bencede bebegin girebilecegi bir sicaklik degil derisi bile yanar cnm. Havuz kisminda sicakligi dusuk tutuyorlarmis bakteri uremesin diye ama butun bebegi olan anneler soyleniyordu suyun soguklugundan dolayi. Aksama dogru biraz daha isittilar. Bencede kimse kaplicaya sokmasin cocugunu...

Canim yururse isin daha kolay olur cunku kucaginda tasimak zorunda kalmayacaksin ama onunde arkasinda durman gerekecek o kadarinida zaten yapiyoruz. Birde ben ona icine oturmali sisme havuz aldim onun icine koyup elimle gezdiriyorum havuzda sisme havuz almani tavsiye ederim canim.

Canim persembe geldik yarin donucrz ve ben cok yorgunum esinle gidiyorsan ve ayri havuzlarda girmeyeceksen sikinti yok. Ama ayri havuzlarda girecekseniz ve yaninda kimse olmayacaksa Allah kolaylik versin canim simdiden...Dun kizi aldim indim havuza kucaktan kucagayiz havuzun icinde zor cikardim zaten aglamalar falan. Hemen ust bas degistir uyut ve ben iptal basladim basinda beklemeye. Tuvalete gidicem gidemiyorum nasil birakayim cocugumu kimseyede emanet etmem tanimadigim insana bakiver 2 dk diye. Annemi aradim giy mayonu gel dedim Allah razi olsun annem geldide onlar havuzda eglenirken bende tuvvalete gidio sonrada havuza firebildim. Geceleri zaten daha fena... odalarda bebekler icin yatak yok park yatak istiyormussun oda ucretli tabi. Dun aksam yatagin kiyisinda ve ustum acik bir sekilde uyudum. Sabah belim tutulmustu. Ay daha ne yazayim canim yaa cok yoruldum ben ((

Haklısın canm yalnız olunca zor olur biz eşimle gidicz 17 aylık fln olack o zmn umarım güzel bir tatil olur 3 yıl önce gitmiştik balayına oda özledim valla tatil yapmayı bebeklede iyi olur inşallah

Arkadaşlar kaplıcalardan konu açılmışken bişey sorucam; sivastaki yılanlı çermik ile ilgili bilgisi olan var mı? Sedef hastalığı için

Onu duymustum canim da kullanmafim hic. Bizim de sorunlar probiyotik yogurt ile cozuldu sanki.
Canim marketlerde var. Ben sok marketten aldim. Valla tesadufmu bilmiyorum ama artik gaz sancisinda aglamiyor, cirt cirt cikartiyor kendisi. Sindirimi de kuvvetlendi sanki. Facebookta ikinci beyin bagirsak isimli bir grup var. Basta maya satisi sandim ama baya doktorlar falan bilgi veriyor. Sadece gaz degil, kabizlik icin de cocuklarina cozum bulan insanlar ysziyorlar

Canim sonraki sayfalarda okudum atlatmissiniz masallah. Bazi dislerde yuksek atesi bogazda kizariklik takip edince doktor antibiyotik yaziyor. Sana da ondan vermistir. Grip diye degil. Bir de bu donemde nerdeyse her cocuk en az bir kere atesli, enfeksiyonlu dis cikarma donemini yasadigi dikkatimi cekti.
Gec cvp oldu ama konu acilmisken yazayim. Ozellikle bebek havuzlarinda bebegin su yutmamasina cok ozen gosterin. Cis ve kakalar nedeniyle tehlikeli ve temizlik icin atilan klor da ayni derecede zararli.

Evet canım tamamen atlatamasa da şükürler olsun daha da iyileşiyor gün geçtikçe poposu pişik gibi sivilce sivilce kırmızı kırmızı ondan sanırım bu kalan huzursuzluk bepanthol her bez değişiminde kullanıyoruz ama pişik için eumovate merhem vardı onu kullandık pek fayda göremedi zeytinyağı mı sürsem acaba iyi gelir mi ki

Hastalik azalinca o da geciyor kendiliginden. Bizde de oldu merhemler de fayda etmiyor malesef. Ben bol bol yikadim bir de ev ortamin iyiyse sal hava alsin benim o sansim olmadi

canım pişik için sudocrem öneririm ilk sürüşte fark edersin

Hastalik azalinca o da geciyor kendiliginden. Bizde de oldu merhemler de fayda etmiyor malesef. Ben bol bol yikadim bir de ev ortamin iyiyse sal hava alsin benim o sansim olmadi
Evet canım yavrucakların popişleri hep bez içinde arada açık bırakmak lazım zeytinyağı aldım bide onu denicem sık kaka yaptığı için iyileşmesi daha zor oluyor günde 4 kere fln yapıyor az az da olsa bezini değiştirirken ağlıyo kızıyo bana

canım pişik için sudocrem öneririm ilk sürüşte fark edersin
Sağolasın canım onuda Bi deneyim sivilce sivilce nette mantar felan diyorlar ama geceden sabaha azalıyo kaka yapmadığı için gündüzleri yaptığından kızarıyo ve çoğalıyor inşallah geçer çabucak

Merhabalar herkese. Gece çok sık uyanan bebelerin anneleri, ben 2 gündür yatmadan önce 4ml dolven veriyorum daha rahat uyuyor. Ağrı kesici olduğundan diş yerlerinin ağrısını alıyor sanırım. Deneyebilirsiniz.

Bozayı bende bi deneyim merak ettim :)

Canim belki cok aglayinca olabilir ama ben hic tavsiye etmiyorum. Bitkisel caylarin bile surekli kullanilmasini uygun bulmuyorum. Kaldiki bu norolojik bi ilac. Her ilacin yarari kadar zarari da var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…