2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
puyenime canimvalla ben şu tarifi kullaniyorum ama siz dikkat edin cunku yumurta aki ve sut katiyorum alerjiniz olabklir dikkat

1yumurta
Yarim su bardagi sut
1 su bardagi kadar un ( akici kivam olcak sekilde goz karari koyuyorum)
1paket kabartma tozu
1pakette vanilin
Hepsini cirpiyorum az siviyag doktugum teflon tavaya yemek kasigi ile dokerek kabarip goz goz olana kadar pisiriyorum sonra diger tarafini pisiriyorum.
Bitki cayi icinde bizim dogustan reflumuz vardi dr ilac yerine hep bitki cayi icirdi ama cok az bitki bol su seklinde. Simdi ise hicbir sakincasi yok artik dedi. Bizim kizda ihlamur haric her bitki cayini cok severek iciyor. Ben yinede cok yogun bitki koymuyorum. 1 su bardagi kaynamis suya minik bir tutam bitki atip 5 dk kadar demliyorum.

Aslicim aman dkkkt et canim bak bizede bomtan bir grip icin tahlilde yaparak antibiyotik verdiler tam yilbasi gunuydu... o gun bugundur kizim ishal cunku agir gelmis bagirsak florasi bozulmus kizimin. Bide ishali yuzunden antibiyotik bazli 2. Bir ilac verdi onlada gecmeyince alerji bolumune sevketti salak kadin. Dun alerji dr bakti floramiz bozulmus. 1 aydir maflor kullaniyodum. Ilac degil takviye gida o. Ona ragmen hala ishal kivaminda kaka yapiyor bizimki.. bebeklere agir geliyor antibiyotik aman aman biz cekiyoruz siz cekmeyin.. okumustur doktordur benden iyi biliyodut diyip guvenme icine sinmeyen bisey varsa doiktor bile olsa cata cat kavga et. Ben o ilaclari istemiyorum degistirin vs diye konuya girdim esim susturup konuyu kapadi doktora guvendi o gun ama bugun essek gibi pisman..

Canım ishal olmasının başka bir nedeni de diş çıkarttığı için de olabilir.

Ayy kızlar 10 aylik kuzumu sabah akşam salliyorum şimdide gene.hamileyim. karnim agriyo sallarken düşük yapıcam diye korkuyorum
Ayy ne güzel hamissin. Ben de baya bayà istiodum da simdi bakiorum ki bebelrmz büyüdükçe zorlasio onlara yetismek kucaga almak .vs. artık istemiorum galiba hamis olmak . Allah yardimcin olsun

4. Aya kadar bizde kullanmıştık maflor sabah ikinci kez verdim antibiyotik hala kararsızım ama yarıda kesersem daha kötü olurmuş 1 hafta kullanmamz gerekirmiş ne kadar doğru bilmyrm ama

Kendi temizligimizden hic bahsetmiyorum le.. Baskalarinin cocugu 8 9 hadi 10 oldumi uyuyor..saat 12 bizimki cekmece boşaltıyor su an..
:) az değil bu sıpalar valla :)

Evet canım ama yogurttaki eksik kalabilir sen doktoruna sor
Haklısın gideceğim kendi doktoruna ctesi günü eşim evdeyken tek gidince kafayı yicek gibi oluyorum çantayımı tutayım arabayı mı çocuğu mu şaşırıyorum bide uzak

İnan hiç istemeyerek veriyorum canım 2 gündür ateşi vardı ilaçla düşürdük dedim kulağının birinden şüphelendim dedi boğazı da kızarmış dedi mikroplar temizlensin dedi fln kafam çok karışık dün akşam verdiğimi kustu şmdi verdim bide onu kusmadı kessem mi versem mi sonuçları ne olur ne kötü doktorlara güvenememek bide reklam yapıyorlar gereksiz antibiyotik kullanımıyla ilgili zaten bunu doktorlar yapıyor ki insanlar ilaç kullanmaya korkuyoruz artk güven kalmadı

Yaa bunlarin " anne "diyip parmagiyla istedigi seyi gosterdigi. Tisortlerini kafalarindan kendilerinin cikarttigi gunleri de mi gorecektik.cok sukurrr.
Bazen böyle anneeğğğ dediği olur bilinçli mi bilmiyorum ama eriyorum resmen :)) biz daha tshırt çıkaramıyoruz ama bnm dediklerime hııı diye cevap veriyor oda çok hoşuma gidiyo :)) maşallah kuzulara

Geçmiş olsun canım. Kendi doktorunuza telle ulaşabiliyorsan bi sorardın için rahat ederdi

Bence şuan yeni hamile kalmak riskli. Ağırlaştılar kucak istiyorlar bu aylarda anneye bi düşkünlük yakaya paçaya yapışma. Yürüyünce hamile kalınsa daha risksiz diye düşünüyorum hamile kalmayı düşünen hanımlar.

Kizlar size birsey soracagim biraz ivedi cevaplarsaniz suan yoldayim kaplicaya gidiyoruz. Internetten arastiriyorum kaplicaya 10 aylik bebek sokulurmu diye. Bebek havuzlari cok sicak olmazmis bakteri uremesin diye zaten termal suya normal su katarak iliklastiriyorlarmista ama hala kesin olarak havuza sokulur yada sokulmaz anlayamadim. Tecrubeli varmi aranizda?Opuyorum hepinizi...

Canim peki yiyebiliyormu yoksa ekmwk gibi eline verip takiliyormu? Mesela ben kizima versem yiyemez herhalde oguruyor bu aralar surekli

Geçmiş olsun canım. Kendi doktorunuza telle ulaşabiliyorsan bi sorardın için rahat ederdi
Aynen canım yoğun olduğundan bağlayamıyorlar iyi doktora gitmenin de zor tarafı istediğin zaman ulaşamıyorsun hastası çok oluyor ctesi bide ona götüreceğim bklm bide o muayene etsin yalnız gitmeye cesaret edemiyorum uzak eşimle gitcem bebekle zor oluyor yalnız

Canım asla yönlendirmek diil niyetim, böylesi fikir vermek nekadarda doğru bilmiyorum ama antibiyotiği tek doktorun bu kadar aceleci yazmasıyla vermezdim ben olsam. Ağrı kesici ateş düşürücüyü verirdim, öksürük durumuna bağlı verirdim belki arada. Ama antibiyotik için çok olumsuz şeyler duyuyoruz.
1 hafta kullanma olayını bende biliyorum evet ama antibiyotikle ilgili bildiğim biçok şey yanlışmış zaten, o yüzden ne kadar az tahribat o kadar iyi

Sende yazmıştın ya, bi tahlil yapılmalıydı.. ona göre enfeksiyon varsa verilir, yoksa boşu boşuna.

Aaa çok haklsin. Ya bu kucak isteme gelişim ozelligimi? Benin bebemm 8 Buck aylık 4 diş var. Ben de kucağa alıştırdi k.valide falan die çok kiziyordum. Haklisn zaten artık ben de şu halimiz ı gördükçe hamis fikri uzak vana

canım bence de gereksiz kullanım olacak düzeldi gibi bu gün bi bu sabah doğru düzgün verdim acaba bıraksam bşy olurmu bi yarım kaşık verdim off çok karıştı kafam antibiyotiğe karşı direnç geliştiriyormş bakteriler sonra öyle yazıyo dün akşamkini kustu verdikten sonra bide antibiyotik bakteriyel enfeksiyonlarda kullanılmalıymış gribal viral enfeksiyonlarda faydasızmış benden geçen hastalık yüzünden oldu ztn ulaşsam doktora bırak dicek muhtemelen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…