2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
canım bence de gereksiz kullanım olacak düzeldi gibi bu gün bi bu sabah doğru düzgün verdim acaba bıraksam bşy olurmu bi yarım kaşık verdim off çok karıştı kafam antibiyotiğe karşı direnç geliştiriyormş bakteriler sonra öyle yazıyo dün akşamkini kustu verdikten sonra bide antibiyotik bakteriyel enfeksiyonlarda kullanılmalıymış gribal viral enfeksiyonlarda faydasızmış benden geçen hastalık yüzünden oldu ztn ulaşsam doktora bırak dicek muhtemelen
Canım bakteriyel bi enfeksiyon varmı bilmiyoruzki direnç geliştirsin bakteriler. Hem 1 kaşıkla olmazki o. Daha iyi diyosun, enfeksiyon olsa ateşi devam eder, ilaçla düşer geri çıkardı diye biliyorum. İnşallah kendi halletmiştir belkide kuzucuk.. ah bi ulaşabilseydin şu doktoruna..

Canım bakteriyel bi enfeksiyon varmı bilmiyoruzki direnç geliştirsin bakteriler. Hem 1 kaşıkla olmazki o. Daha iyi diyosun, enfeksiyon olsa ateşi devam eder, ilaçla düşer geri çıkardı diye biliyorum. İnşallah kendi halletmiştir belkide kuzucuk.. ah bi ulaşabilseydin şu doktoruna..
2 gün ateşi oldu toplam iki kere fitil verdim düşürdüm kaça kadar çıkacak die bekledim hatta ateşi 38.5 i geçmedi belkide kendisi öldürdü mikropları sonraki günde baya terledi buğ buğ en iyisi keseyim ben ilacı bşy olursa da kendi doktorumuza gideriz ki oda kes dicektir bence tahlilsiz verilen bi ilaç çnki kendi numarası yok canım doktorumuzun hastaneyi arıyorum ordan bağlıyorlar ama ulaşamadım yoğunluktan

2 gün ateşi oldu toplam iki kere fitil verdim düşürdüm kaça kadar çıkacak die bekledim hatta ateşi 38.5 i geçmedi belkide kendisi öldürdü mikropları sonraki günde baya terledi buğ buğ en iyisi keseyim ben ilacı bşy olursa da kendi doktorumuza gideriz ki oda kes dicektir bence tahlilsiz verilen bi ilaç çnki kendi numarası yok canım doktorumuzun hastaneyi arıyorum ordan bağlıyorlar ama ulaşamadım yoğunluktan
maşallah çok da bişeyi yokmuş ozaman annesi. Şimdi nasıl kuzucuk? İnşallah daha iyiye gidiyodur (ateşde ve ishal kusmada çok su kaybediyolarmış, alıyosa anne sütü ve su içse bolca iyi olurdu)

maşallah çok da bişeyi yokmuş ozaman annesi. Şimdi nasıl kuzucuk? İnşallah daha iyiye gidiyodur (ateşde ve ishal kusmada çok su kaybediyolarmış, alıyosa anne sütü ve su içse bolca iyi olurdu)
Aynen canım çok fazla kötü bşyi yoktu üst dişlerde kabarık olunca dedim ben heralde paylayacak ben grip olmasam götürmezdim ztn benden geçti heralde diye bi göstereyim neyi varmış dedim ateşte olunca korktuk evet anne sütü alıyor suyu devamlı teklif ediyorum ek gıdadan yine brz uzaklaştı bu durumdan dolayı sabahları brz pekmezi zor veriyorum boğazına iyi gelsin diye oda genel hali iyi oğlumun maşallah sadece biraz nazlı kuzum kucak istiyor devamlı gezdirilmek istiyor haliyle hep evde canı sıkılıyor havalar bi düzelsin acısını çıkaracağız inşallah bu kış zor geçiyor

Bu arada canım desteğin ve verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim Allah razı olsun senden:KK60: Senin bebişin nasıl iyisiniz inşallah hasta falan olmayın valla çok zor oluyor size burdan kocaman mucck :KK15:

Bu arada canım desteğin ve verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim Allah razı olsun senden:KK60: Senin bebişin nasıl iyisiniz inşallah hasta falan olmayın valla çok zor oluyor size burdan kocaman mucck :KK15:
Estağfurullah canım, ne dedimki zaten.. inşallah atlatmıştır paşa:)
Valla bizde iyiyiz şuan şükür, bi yaza gelebilseydik, şu hastalık mevsimleri geçip gitseydi hayırlısıyla, rahata ericez

Kizlar size birsey soracagim biraz ivedi cevaplarsaniz suan yoldayim kaplicaya gidiyoruz. Internetten arastiriyorum kaplicaya 10 aylik bebek sokulurmu diye. Bebek havuzlari cok sicak olmazmis bakteri uremesin diye zaten termal suya normal su katarak iliklastiriyorlarmista ama hala kesin olarak havuza sokulur yada sokulmaz anlayamadim. Tecrubeli varmi aranizda?Opuyorum hepinizi...

Merhaba ben bu konuyu 2 ay önce bayağı araştırmış nette çok net bir bilgi bulamamıştım. Oğlumu 2 aylık olduğundan bu yana denizde ve havuzda yüzdürdüğüm ve yüzdürmemi doktorumda önerdiği için 7 aylık olduğunda kaplıcayada gittim:)) su sıcaklığının 40 dereceyi geçmediği müddetçe bir sıkıntı olacağını düşünmedim ve 1 hafta boyunca çok uzun kalmamak kaydıyla suya girdirdim. Suya girerkende bir gir bir çıkar şeklinde yaptım. Yabancı literatürlerde termal suların bebek gelişimi için çok faydalı olduğu belirtiliyordu. Temiz olduğuna inandığınız müddetçe çocuk havuzuna girebilir. Tabi gittiğiniz kaplıcanın sıcaklık derecesi önemli bazı kaplıcalar suyu ekstra ısıtıyorlardı. Bizim gittiğimiz doğadan geldiği şekilde verildiği için 40 derecenin üzerine çıkmıyordu.

Estağfurullah canım, ne dedimki zaten.. inşallah atlatmıştır paşa:)
Valla bizde iyiyiz şuan şükür, bi yaza gelebilseydik, şu hastalık mevsimleri geçip gitseydi hayırlısıyla, rahata ericez
İnşallah canım ya inşallah uyumuyor bu gece de hafif öksürük var boğazı batıyor heralde ıhlamur felan vereyim bari ctesi götüreceğiz yine doktora burnuda hafif akıyor gibi benden geçti hep yaa o kadr dikkat ettim ama yine de geçti yoksa kolay kolay hasta olmazdı kuzum

Canım ishal olmasının başka bir nedeni de diş çıkarttığı için de olabilir.
Alerji doktorumuzun dedigine gore kullandigimiz antibiyotik ve ikinci kullandigimiz antibiyotik sinifi diger ilac birledince florasini dagitmis yavrumun..

Ayy kızlar 10 aylik kuzumu sabah akşam salliyorum şimdide gene.hamileyim. karnim agriyo sallarken düşük yapıcam diye korkuyorum
Korkma sekerim dusmuyolar allahin izniyle.. allah zaten veriyomus 2.bebiskonun gucunu sabrini anneye. Hic korkma..

puyenime puyenime valla benim kiz bildigin camış gibi yiyor. Oyle veriyim eline oyalansin falan yok bizde. Ustelik blw takiliyoruz. Simdi elle yemegi birakip catala alistirdim onu. Sivilari pipetle katilari catalla yiyor. Ekmek pankek vs tarzi seyleride yine parmak seklinde eline veriyorum.. simdiki hedefim kasik kullanmayi ogretebilmek

Bence şuan yeni hamile kalmak riskli. Ağırlaştılar kucak istiyorlar bu aylarda anneye bi düşkünlük yakaya paçaya yapışma. Yürüyünce hamile kalınsa daha risksiz diye düşünüyorum hamile kalmayı düşünen hanımlar.
Valla tatlim kendi adima konusayim zaten 2. Bebegi dusunmuyodum ama iyi ki simdi olmus. Hazir bu deli tempoya vucut alismisken o da aradan cikacak. 2.bebegi planli sekilde yapmaj isteyen biri olsaydim bile ara verdikten sonra bir daha bu kosturmacaya asla girmez vazgecer tek cocukla kalirdim kesin. Simdi yaptin yaptin.. yapmadin... yapmazsin bence :))

İnşallah canım ya inşallah uyumuyor bu gece de hafif öksürük var boğazı batıyor heralde ıhlamur felan vereyim bari ctesi götüreceğiz yine doktora burnuda hafif akıyor gibi benden geçti hep yaa o kadr dikkat ettim ama yine de geçti yoksa kolay kolay hasta olmazdı kuzum

İyi akşamlar, bizde sizinkine benzer şekilde bir rahatsızlık geçirdik, diğer mesajlarınıza çok bakamadım ama Boğaz kültürü alındımı sizden öğrenmek istedim. Bu dönemde öksürük ve benzeri şekilde geçen Strep-A incelemesi yaptılar. Bu enfeksiyon için antibiyotik yazmak durumunda kalıyorlarmış. Bizde sonuç negatif çıkınca antibiyotik vermeden ateş düşürücü ve dolven dönüşümü ile 3 gün içerisinde atlattık. Ama detaylı bir bakteri taramasından sonra bu karara varıldı. Eğer doktorunuz detaylı incelemeden sonra kullanmanız gerektiğini söylediyse bakteriyelse, maalesef çözümü antibiyotik oluyor, virütik bir durumsa antibiyotik kullanmanızın söylenmesi ise yersiz oluyor.

Bazen böyle anneeğğğ dediği olur bilinçli mi bilmiyorum ama eriyorum resmen :)) biz daha tshırt çıkaramıyoruz ama bnm dediklerime hııı diye cevap veriyor oda çok hoşuma gidiyo :)) maşallah kuzulara
Onceden ben de acaba bana mi diyor falan diyordum da son zamanlarda cok net anne diyor. Bir seyi almak istediginde. Anne diyor.ona bakiyorum Isaret parmagiyla o istedigini gosteriyor. Derdini anlatmaya basladi artik. Dunden beri lamba ve maymun da soyleyebildigimiz kelimelere eklendi.geveze bir kizim olacak sanirim.
Tisort cikartmayi kesinlikle dene eminim basarir.elif cik cok seviyor.

Valla tatlim kendi adima konusayim zaten 2. Bebegi dusunmuyodum ama iyi ki simdi olmus. Hazir bu deli tempoya vucut alismisken o da aradan cikacak. 2.bebegi planli sekilde yapmaj isteyen biri olsaydim bile ara verdikten sonra bir daha bu kosturmacaya asla girmez vazgecer tek cocukla kalirdim kesin. Simdi yaptin yaptin.. yapmadin... yapmazsin bence :))
Senin neyin kaldı zaten 12 hafta daha:) ben yeni hamile kalınması riskli olarak görüyorum düşük tehlikesi yüzünden.
Ben oğlan 4 yaşına gelince belki :)

İyi akşamlar, bizde sizinkine benzer şekilde bir rahatsızlık geçirdik, diğer mesajlarınıza çok bakamadım ama Boğaz kültürü alındımı sizden öğrenmek istedim. Bu dönemde öksürük ve benzeri şekilde geçen Strep-A incelemesi yaptılar. Bu enfeksiyon için antibiyotik yazmak durumunda kalıyorlarmış. Bizde sonuç negatif çıkınca antibiyotik vermeden ateş düşürücü ve dolven dönüşümü ile 3 gün içerisinde atlattık. Ama detaylı bir bakteri taramasından sonra bu karara varıldı. Eğer doktorunuz detaylı incelemeden sonra kullanmanız gerektiğini söylediyse bakteriyelse, maalesef çözümü antibiyotik oluyor, virütik bir durumsa antibiyotik kullanmanızın söylenmesi ise yersiz oluyor.
Yok alınmadı canım devlet hastanesine her gidişimizde antibiyotiksiz göndermiyorlar bizi âdet olmuş heralde orda mecbur kaldım diye gittim yoksa gitmezdim o ateş düşürücü dönüşümünü ne için yapıyordun canım bize de dedi doktor ama ataş yok diye vermedim gel calpol hem dolven ver demişti

Yok alınmadı canım devlet hastanesine her gidişimizde antibiyotiksiz göndermiyorlar bizi âdet olmuş heralde orda mecbur kaldım diye gittim yoksa gitmezdim o ateş düşürücü dönüşümünü ne için yapıyordun canım bize de dedi doktor ama ataş yok diye vermedim gel calpol hem dolven ver demişti

Açıkcası canım, pek ihtiyaç olmadı dönüşüme calpol yeterli geldi düşmesine, biraz gece çıktığı için ateşimiz doktorumuz ihtimal olarak bir dolven verelim demişti. Calpol daha hafif bir ateş düşürücü normalde dönüşümü dahi önermiyorlar, biri parasetamol diğeri İbuprofen ilaç grubudur. Ateş konusunda pek bir korkunuz olmasın açıkcası ben bağışıklık sistemi güçlenmesi için 40.1 dereceye kadar bekledim. Çünkü oğlumda ağlama ve başka huzursuzluk olmadı rahat uyuduğu için vücudunun mücadelesine müsade ettim. İlk 2 günden sonra düşmeye başladı. Buradaki önemli nokta sizin rahatsızlığınızın bakteriyel yada enfeksiyon bazlı olup olmaması. Ve ateşin yanındaki kusmanında olup olmaması. Haricinde belli yaş grubu çocuklarında havaleden korkulmaması gerektiği belirtiliyor. Olabildiğince vücuda az kimyasal alarak atlatmak gerekiyor. O konuda da maalesef doktorların önemi ortaya çıkıyor. Sizde Ateş yoksa bence sizden geçmiş virüs bazlı bir rahatsızlıktır. Ama Boğaz kültürü konusunda olmadı bir daha giderseniz bilgi isteyebilirsiniz. Basit bir şekilde hemen gerçekleştiriliyor.

Açıkcası canım, pek ihtiyaç olmadı dönüşüme calpol yeterli geldi düşmesine, biraz gece çıktığı için ateşimiz doktorumuz ihtimal olarak bir dolven verelim demişti. Calpol daha hafif bir ateş düşürücü normalde dönüşümü dahi önermiyorlar, biri parasetamol diğeri İbuprofen ilaç grubudur. Ateş konusunda pek bir korkunuz olmasın açıkcası ben bağışıklık sistemi güçlenmesi için 40.1 dereceye kadar bekledim. Çünkü oğlumda ağlama ve başka huzursuzluk olmadı rahat uyuduğu için vücudunun mücadelesine müsade ettim. İlk 2 günden sonra düşmeye başladı. Buradaki önemli nokta sizin rahatsızlığınızın bakteriyel yada enfeksiyon bazlı olup olmaması. Ve ateşin yanındaki kusmanında olup olmaması. Haricinde belli yaş grubu çocuklarında havaleden korkulmaması gerektiği belirtiliyor. Olabildiğince vücuda az kimyasal alarak atlatmak gerekiyor. O konuda da maalesef doktorların önemi ortaya çıkıyor. Sizde Ateş yoksa bence sizden geçmiş virüs bazlı bir rahatsızlıktır. Ama Boğaz kültürü konusunda olmadı bir daha giderseniz bilgi isteyebilirsiniz. Basit bir şekilde hemen gerçekleştiriliyor.
Teşekkür ederim canım baya topladı sanki hafif nazlılık var parmaklarını çok ısırıyor dişi çıkacak heralde akşam burnu tıkanmıştı brz onuda açtık daha az iyi çok şükür kendi kendine atlatıyor

X