2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
yılanlı çermik mi? sivaslıyım, hatta çermiklerden biri köyümüze çok yakın ama yılanlı olanı duymadım. balıklı çermik var ona da sedef için de gidiliyor.
Odur ozaman canım ya, sedef içinmiş genelde evet. Nasıl, duydunmu hiç ciddi anlamda faydasını gören?? Çok olumlu şeyler duyuyoruz bu tip şeylerde ama genelde hüsran oluyor, birebir bilen birinden bişeyler duymak istiyorum

Menenjit de ayrı bi dert şimdi, kimiside diyoki türkiyede o aşının koruduğu tip hastalık görülmüyo zaten, kimide geçen şu yakalanmış çok ciddi ölümcül seyrediyomuş diyo...

Kızlar doğum günleri yaklaşıyor ponçiklerin kafanızda bişey varmı erkek anneleri nasıl giyinmeyi düşünüyorsunuz ben bide hamileyim nasıl olcak bilmiyorum

birebir bilemiyorum da faydasını gördüğünü söyleyen çok var. keşke yardımcı olabilseydim. ben de başka bi nedenden gitmek istedim ama balıklardan çekindim minicik şeyler

Kızlar doğum günleri yaklaşıyor ponçiklerin kafanızda bişey varmı erkek anneleri nasıl giyinmeyi düşünüyorsunuz ben bide hamileyim nasıl olcak bilmiyorum
bence güzel olur :) ben oğluma kurbağa konseptli bişeyler yapmayı düşünüyorum. sevimli dostlardaki kurbağayı çok seviyor. pastasını ona göre yapıcam. beyaz şeker hamuru üzerine mavi puanlar ve en üste kurbağa prens. kıyafet de yeşil tonları olabilir, erkek diye mavi olmak zorunda değil :)

biz geçen ekimde gittik 5 aylıktı henüz. o dönem bişey yemediği için yemek konusunda sıkıntı olmadı. su biraz serindi her gün denize sokamadık, soktuğumuzda da çok eğlendi. inşallah bu sene de mayıs sonu gibi gitmeyi düşünüyoruz. o zamana kadar salça vs. de alışırsa sorun olmayacağını düşünüyorum. hareketli oldukları için ayrıca dıkkat etmek gerekecek o ayrı

Ağaç dikicem oğlum için. Hatta şimdiden sonra geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz hersene oğlumun doğum günü zamanı 3 tane ağaç dikicez herbirimiz adına.

Ya ben öyle cocuk gibi kıyafet giymek istemiyorum.renk kombini yaparım yeter.oglana gömlek papyon bunlar idil baby'den düşünüyorum.kendime de atıyorum gömlegin renginden bi elbise.hadi siz hamilesiniz,ben de nerdeyse doguma girdgm kiloya yaklastm,cok sinir bozucu halim

Bende öyle sevmiyorum ama aynı renk giyinmek istiyorum.. şimdiden stres sardı beni doğum günü hazırlarıkları

Senin tatil meselesini okumadan bes dk once esime durumlar ve hava duzelince kacamak yapalim dedim. Bunlari okudum vazgectim

Ben başladım doğumgünü hazırlıklarına hatta bugün ilk siparişlerim geldi :) konsept 1 yaş.
Hayvanlı arabalı vs o konseptleri büyüyünce düşünüyorum kendi de söyleyebilir o zaman.

Çerçeve hoşgeldiniz yazısı ve anı panosu yaptırıcam. Kıyafetide oğlana gömlek papyon pantalon düşünüyorum kendimede elbise.
1 şeklinde de pasta düşünüyorum. Renkler mavi beyaz ağırlıklı

Kizlar bu guzel anı sizle de paylasayim.gecen gun kizimi sabaha karsi yanima almistim.dolayisiyla uyaninca yanimda oldugumu gordu ve ben hala uyuyordum.veee beni nasil uyandirdigini tahmin edemezsiniz. Cok tatli. Yanagima parmaklariyla hafif hafif dokunup anne anne dedi.duymazliktan geldim.bekledi.yine dokunup annnee annee diye uyandirmaya calisiyor.cok tatli degil mi ama yaaaa. Uyanasim gelmedi.

Merhaba kızlar nasılsınız buralar sessizlemis baya geçen sene bu zamanlar geceleri bı çoğumuz burda oluyor dk nasıl tatlı bir heyecan vardı hepimiz de zaman nasıl geçiyor meleklerimiz yaşlarına yaklaştılar bile

kız annesıyım tam bır bucuk ayımız var
sade ve sık bır elbıse hatta kombınleyebılırsem kendımde aynı tonlarda gıyınmeyı dusunuyorum ama boyle ana kız aynı falan degıl onları sevmıyorum..

bızdede malzeme hazır konsept mınnıe mouse ..

pastaya kızımın resmını bastırcam 1 seklınde de olabılır klasık dıkdortgende olabılır ....

ikramlık pasta yanına mercımeklı kofte,sıgara boregı,cup kek, poğaça ,kurabıye, patates salatası ıkram etmeyı dusunuyorum. masaya koyacagım herseyı açık büfe olacak ...

salon masasını hazırlayacagım sandalyelere pembe kurdele baglayacagım ıkı koseye balonları tavana bantla yapıstırcam ucer tane falan yeterlı masanın basındakı duvara da yaptıracagım afıslerı yapıstırcam ( bırınde sadece resmı olacak ve ıyıkı dogdun prenses yazacak, dıgerı ıse kısıye ozel afıslerden olacak hanı su kadar dogdum boyum su kılom su vs vs olanlardan)

yakın akrabaları cagırcam hala teyze kuzen gıbı zaten 30 kısıye yakın oluyoruz. bır ıkı de cocuklu arkadasımı cagırmayı dusunuyorum oynasınlar ve tanıssınlar cocuklar dıye

kızıma da pembe tonlarında tek parça bır elbıse ve bandana takmayı dusunuyorum, kendımde bulabılırsem o tonlarda duz bır elbıse gıymeyı planlıyorum, babamızda gıyer gomlek pantolon

hedıyelık cerceveler var ıcıne kızımın son halını yapıstırcam renklı baskı alarak ve onları dagıtcam hatıra kalsın dıye....

bırde anı defterı yapmayı planlıyorum, buyudugunde okusun dıye....

Ayy ne kadar güzel bir duygudur o yaa senin minik kızın gelişimi maşallah baya ilerde çok hızlı öğreniyor maşallah benim oğlum da bazen yanında uyuyorsam yanağıma başını koyuyor abbe abbe diyo anne diyemiyo henüz ben abla diyor sanıyordum ama meğer anne demeye çalışıyormuş

Baby shower gibi bşy yaparsın canım etrafa iki bebeğinin de isimlerini asarsın ikizmiş gibi bi konsept yaparsın çok güzel olur ilerde kıskançlık sebebi olmaz :) biz ise aile arasında yapcz doğum gününü ama tabi özenmeden olmaz evimizi süsleyeceğiz plan hazır da icraate geçemedim henüz fotoğraflarla bol bol anı biriktirCez bende fidan dikmek istiyorum oğlumla beraber büyüsün diye bahçemize hatta meyve ağacı bile olabilir onunla beraber büyür hem çevreye hemde bize yararlı bir hediye olur :)

İrmiğin bukadar cok faydası oldugunu bilmiyordum,hatta kabız yapar sanarken buyrun ne güzel şeymiş,bundan sonra içim rahat kullanıca

• Kan Şekerini Yavaş Yavaş Yükseltir:İrmik içerisindeki yüksek protein değeri sayesinde, düşük glisemik indekse sahip bir besindir. Bu yüzden yavaşça sindirilir ve kan şekerinizi yavaş yavaş yükseltir. Doktorlarca, diyet yapanlara, şeker hastalarına ve insülin direnci sorunu olanlara, belli ölçülerde irmik tüketmeleri tavsiye edilmektedir.
  • Yüksek Enerji Verir: İçerisinde bol miktarda karbonhidrat vardır. Bu da yüksek enerji sağlar. Aktif kişilerde, büyüme çağındaki çocuklarda irmik tüketimi önemlidir.
  • Tokluk Hissi Verir: İrmikdeki lifler, besleyici özelliği dışında, diyet yapan kişilerin tokluk hissetmelerini sağlar.
  • Kas Ve Sinir Sisteminin Çalışması:İçeriğindeki magnezyum sayesinde kas ve sinir sisteminin çalışabilmesi için gerekli olan minerali temin eder.
  • Hemoglobin İçin Faydası: Kanımızda oksijen taşımak ile görevli hemoglobin, demir minerali sayesinde verimli çalışır. İrmiğin içerisinde bolca bulunan demir minerali, hemoglobine fayda sağlar.
  • Kalp Ve Böbrek Sağlığına Faydası:Elektrolit, kalp ve böbrek için oldukça önemlidir. İrmikte bulunan potasyum sayesinde elektrolitler yeterli sayıda kalabilirler. Elektrolit eksikliği ölümcül sonuçlara sebep olabilir.
  • Hazmı kolaylaştırır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…