2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Fetal dna testi. % 99 küsürlerde güvenilirlik. 2500 civarı sanırım şuara fiyatları. Özel sigortalar karşılıyo genelde diye biliyorum. Keşke amniyon sıvısı da hiç aldırmasaymış
Sağol canım benim daha yeni haberim oluyor söylemediler ki o amniyosentezden sonra 3 hafta düşük riski varmş düşebilirmiş umarım bşy olmaz bi kez düşük oldu buda böyle olursa yıkılacaklar hepten

Canim benimyatak odasindaki besigim babytech ten cok memnunum.hem tekerlekli hem sallanabiliyor hem kademeli. Gerci biz simdiye kadar sacdece tekerlek kismini kullandik :) bir de kullanim suresi bitince cok yer kaplamiyor bozup ustuste geliyor parcalar.
Haksizlik meselesine gelince.tabi ki haksizlik degil.ama ben senin yerinde olsam ne yapardim diye dusundum bi an. Benim kızının odasi cilekten natura baby yani hem kiza hem erkege uygun.tabi ki hali aksesuar kizima uygun.ve ikinci erkek olsaydi.bizim cocuk odasi buyuk oldugu icin cekmeceli sifonyerden bir tane daha alirdim.hem ic camasiri vesaire ayri olsun hem ust kismi cikip calisma masasi oluyor.ikisine ayri masa olsun diye. Zaten oda uzun yillar kullanilabilecek bir model. Gardrop buyuk.beraber kullanirlar.
Ama onemli bir ayrinti.daha kucukluklerinde bile olsa oglanin odasinda.... Falan gibi cumlelere dikkat edin.alisirsaniz kotu olurr ilerde :)
Oğlumun odasıda bembeyaz aksesuarları mavı beyaz nevresimi mavi beyaz. dolap kocaman newjoydan almıştık.oda büyük değil bazada bilgisayar masasıda var başkada bişey girmez zaten oraya..değiştirmeyecem ama dediğin gibi cümlelerimize dikkat etmemiz gerekecek önemli detay :)

Sağol canım benim daha yeni haberim oluyor söylemediler ki o amniyosentezden sonra 3 hafta düşük riski varmş düşebilirmiş umarım bşy olmaz bi kez düşük oldu buda böyle olursa yıkılacaklar hepten
kuzenim hamile, 2li testte sorun yoktu 4lüde risk çıkmış. Bebeğin tahliyesi için amniyosentez yapılması gerekiyo demiş doktor, yasal gerekçe olarak ellerinde net veri olması için. Yaptırmadılar neyseki, biliyosun düşük riski var zaten. Fetal dna yaptılar, 10 günde fln sonuç çıktı, geçen hafta öğrendiler, bebek gayet sağlıklıymış neyseki. Ama bilemeden çok farklı sonuçlar yaşanabilirdi

Kızlarrrrrrr herşey mutlu mesut gidiyordu aşımızı bile olmustuk şükür problem yaşamamıştık ama gel gör ki üst yan dişlerin biri patladı öbürüde patlıcak mamasını almıyor memeyi istemiyor ek gıda 3 ögünümüz var zaten napayım geçen seferde böyle oldu patlayınca rahatladı ama kilo verdi şimdi ben yine kilo vermesinden korkuyorum böyle giderse verir her dişte böyle başamı saracagız morale çok ihtiyacım var

kuzenim hamile, 2li testte sorun yoktu 4lüde risk çıkmış. Bebeğin tahliyesi için amniyosentez yapılması gerekiyo demiş doktor, yasal gerekçe olarak ellerinde net veri olması için. Yaptırmadılar neyseki, biliyosun düşük riski var zaten. Fetal dna yaptılar, 10 günde fln sonuç çıktı, geçen hafta öğrendiler, bebek gayet sağlıklıymış neyseki. Ama bilemeden çok farklı sonuçlar yaşanabilirdi
İşin tuhafı onun doktoru ikili testi yaptırtmıyormuş 3 ve 4 u yaptırıyormuş bir doktorun lafıyla o kadar tehlikeli bir test yaptırmış amniyosentez yani bklm sonuç ne çıkacak
Kızlarrrrrrr herşey mutlu mesut gidiyordu aşımızı bile olmustuk şükür problem yaşamamıştık ama gel gör ki üst yan dişlerin biri patladı öbürüde patlıcak mamasını almıyor memeyi istemiyor ek gıda 3 ögünümüz var zaten napayım geçen seferde böyle oldu patlayınca rahatladı ama kilo verdi şimdi ben yine kilo vermesinden korkuyorum böyle giderse verir her dişte böyle başamı saracagız morale çok ihtiyacım var
Canım bizim iki diş oldu her dişte başa sarıyoruz üstler de gelecek gibi ve daha da beter olarak başa sardık malesef

Arkadaşlar mevlid için hediye yapanlar varmı ve nereden neler aldınız, paylaşırsanız sevinirim...
Haftaya cumartesi yapacağım kısmetse...
ben kokulu tas yaptırmıstım ve seker kutuları alıp ıcıne akıde sekerı yaptırmıstım pkaetlı olarak , gorumcemlerde havlu almıslardı onları dagıttık...
bana seker ve tasların malıyetı 50 ser adetı toplamda 90 tl ye falan mal olmustu...

Kıxlar bebek arabasını saticam chicco trio love nerde satabilirim sice bunu hiç bişeyini sevmedi puseti dışında sıfır gibi tertemiz fikri olan

Kıxlar bebek arabasını saticam chicco trio love nerde satabilirim sice bunu hiç bişeyini sevmedi puseti dışında sıfır gibi tertemiz fikri olan
Benim hayalimdeki arabaydı, pahalı gelip almamıştık:) urban plus almıştık.. çok aramıştım ozaman temiz bi ikinci elini. Tutumluanne, letgo, bebecruz, sahibinden fln, siteler bunlar aşağı yukarı zaten. Biz ilk başka bi ataba almıştık onu hiç sevememiştim bende, letgo ya koyduk öylesine pek ihtimal vermemiştim kolay satabileceğimize ama 2 yada 3 güne satmıştık, şaşırmıştık hatta hakikaten reklamları gibiumiş diye:) dene istersen, ücretsiz zaten

Ek gıda da gaz sorunu yaşayan var mı kızlar? Gece dönüp duruyor sonra ağlıyor uyanıyor gazı çıkarınca rahatlıyor. Gündüzde kaka yaparken ağladı karnı ağrıdı yapınca rahatladı.
Alışıcak mı zamanla yoksa böyle gaz sorunu olan bir çocuk mu olacak ki

Arkadaşlar mevlid için hediye yapanlar varmı ve nereden neler aldınız, paylaşırsanız sevinirim...
Haftaya cumartesi yapacağım kısmetse...
Ben mevlütü kendi memleketimde yeni yapcam. Taş magnet yaptırcam oğlanın resmi olan bide şeker vericez. Şekeri bilmiyorum ama taş magnetin tanesi 2 tl cnm.
Kokulu taş kese gibi şeyleri saklamak zor geliyor bana vitrinimde yok en azından magneti insanlar buz dolabına davulumbazına yapıştırır oğlumda onlara gülümser diye düşündüm :)

Bebekler artık malum hareketlendiler fazlasıyla.ortalıkta duran her seye el atıyorlar.laf anlatmanın bi yolunu buldunuz mu?
Mesela cız demek onlara keyif veren bi kelimeymiş.sırf bunu duymak icin aynı seyi tekrarlarlarmıs ne komik
Şöyle bi taktik okudum.ütünün el yakmayan en duşük ayarına getirip fişten cekin.istemedignz esyaya dokununca sıcagı hissettirin.5gün sürermis en az durumu anlaması.denerim belki

Bi de akşam akşam annem sinirimi bozdu.bizim oglan memede uyur.yok efendim gece cok sık emziriyomusum,mama verip yatıracakmısım,bikac gun idare etsem alısırmıs
O dediginin adı uyku egitimi dedim ayrıca gece mama vermeyi dogru bulmuyo doktor.amaan geç o doktoru diyo hemen.ay nasıl laf anlatayım .biz sizi şöyle büyüttük demelerine sinir oluyorum

Bebekler artık malum hareketlendiler fazlasıyla.ortalıkta duran her seye el atıyorlar.laf anlatmanın bi yolunu buldunuz mu?
Mesela cız demek onlara keyif veren bi kelimeymiş.sırf bunu duymak icin aynı seyi tekrarlarlarmıs ne komik
Şöyle bi taktik okudum.ütünün el yakmayan en duşük ayarına getirip fişten cekin.istemedignz esyaya dokununca sıcagı hissettirin.5gün sürermis en az durumu anlaması.denerim belki
Canim nerden okudun bunu sakin uygulama ben böyle bir öğretme tekniği olabilecegini hiç sanmıyorum. sen bir seyi yapmamasi icin söylediğin kelimeyi söylerken hafif suratini düşürüp hafif tonunun sertlestir (ama hafif:) o zaten anlar. Ben "Hayır " diyorum. Bir iki defa dan sonra şimdi anladı. Ama çok zorda kalmadikca kullanmiyorum hem etkisi azalmasın hemde korkmasin diye. Çünkü çok bozuluyor bir iki kere ağladı. İzin vermememe bozuluyor aslen . Hayır dediğimde direk elindekini atıyor yada yaptığı işi bırakıyor bir de ağzını kocaman açıp "aaaaaaaaa" diyor :) çok komik o hali :)

Arkadaşlar bişey danışmak istiyorum. Şimdi benim kuzum emekliyo güzel onda sorun yok. Ama sıralamalarda başladı ve sürekli bi yerlere tutunup kslkıyo, sonra bazen tutunmayı unutuyo yada tuttuğu yer kayıyo fln bişeyler oluyo düşüyo yani. Genelde yanında durup tutuyorum hemen, ama arada bırakıyorum, düşmeyi farketsin fln diye. Ama saçmalıyomuyum anlamadım, düştü az önce, vurdu kafasını parkeye, içini çeke çeke ağladı bitanem ya. Hiç kucağımda emerek uyumazdı, öyle uyudu bana sarılıp, bekliyorum şimdi başında.. çok vicdan azabı duyuyorum şuan.. siz nasıl yapıyosunuz, böyle arada kendi haline bırakmalımı?? Buda düşmesine izin vermek oluyo birazda?

Canim nerden okudun bunu sakin uygulama ben böyle bir öğretme tekniği olabilecegini hiç sanmıyorum. sen bir seyi yapmamasi icin söylediğin kelimeyi söylerken hafif suratini düşürüp hafif tonunun sertlestir (ama hafif:) o zaten anlar. Ben "Hayır " diyorum. Bir iki defa dan sonra şimdi anladı. Ama çok zorda kalmadikca kullanmiyorum hem etkisi azalmasın hemde korkmasin diye. Çünkü çok bozuluyor bir iki kere ağladı. İzin vermememe bozuluyor aslen . Hayır dediğimde direk elindekini atıyor yada yaptığı işi bırakıyor bir de ağzını kocaman açıp "aaaaaaaaa" diyor :) çok komik o hali :)
Adem güneş diye bir pedagogdan alıntı yapmıslar.annem de 'yapma.ütüden korkacak cocuk' diyo
Izin vermiyorum,tehlikeli gibi kelimeler kullanıyorum ben de.ögrenir inş.

Arkadaşlar bişey danışmak istiyorum. Şimdi benim kuzum emekliyo güzel onda sorun yok. Ama sıralamalarda başladı ve sürekli bi yerlere tutunup kslkıyo, sonra bazen tutunmayı unutuyo yada tuttuğu yer kayıyo fln bişeyler oluyo düşüyo yani. Genelde yanında durup tutuyorum hemen, ama arada bırakıyorum, düşmeyi farketsin fln diye. Ama saçmalıyomuyum anlamadım, düştü az önce, vurdu kafasını parkeye, içini çeke çeke ağladı bitanem ya. Hiç kucağımda emerek uyumazdı, öyle uyudu bana sarılıp, bekliyorum şimdi başında.. çok vicdan azabı duyuyorum şuan.. siz nasıl yapıyosunuz, böyle arada kendi haline bırakmalımı?? Buda düşmesine izin vermek oluyo birazda?
Ben gözümün önünde düstugunu biliyorum kollamama ragmen.üzülmeyin yani oluyor öyle.yani cok da sıkı sıkı ,emeklerken düsmesin derdinde olmadım,onun yerine ònlem aldım,ilave halı kestirdim parkeye.sehbaları kaldırdım.bi iki vurdu kafasını,sonra ögrendi yere düşse bile kafayı kaldırıyo hemen

X