2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

Cok tesekkur ederim cevap icin emeklemesi icin veya siralamasi icin bisey yaptiniz mi bikac kiside kilodan dedi 9bucuk kilo71 cm sizinki nasil

Benimkide elektrik supurgesinden korkuyor. Evi supuremiyorum onu baska odaya almam gerekiyordu. Bugun yine aglayinca aldim supurgenin yanina getirdim bakmaya bile korkuyor. Actim kapattim yaninda bir kac defa korkudan ne yaptigimida anlamadi. Babasinin kucaguna verdim izlesin ne yaptigimi diye anlamadigini farkettim yine ziril ziril. Kapattim supurgeyi mecburen. Nasil korkmamasini saglarim cozemedim bende...

İMDAAAATTT((
kızım 3 gecedir ağlama nöbetlerinde. napcagımı şaşırdım artık. gündüzde mız mız hiç yalnız kalmak istemiyo. dün gece en son saat 4te babasının omuzunda evi turlarken uyuya kaldı tabi ağlaya ağlaya. ondan sonra kaç kere uyandığını sayamadım bile. bi türlü uykuya dalamıyo. dün doktora gittik bişeyi yok dedi. dişte gelecek gibi değil dedi. kızarıklık şişme vs yok. ne olabilir sizce böyle bi durumda olan var mı?

Arkadaşlar burada hepimiz dert ortagı olduk sizdem ricam kızımın adı ecem ona bir dua okumanız dün ısrarla mandalina suyu verdiker ve bugun kanlı kaka yaptı kaç gündür iyi gidiyordu düzelmiştik nolur kızıma ve tün şifa bekleyenlere birer dua edermisiniz Allah tan baska kimsem yok kendimi çaresiz hissediyorum ama şükür buna

Canim benim kizim da blendrdan korkuyordu. Ciglik cigliga agliyordu.bana bi seyolacak sabiyordu herhalde.beni blendrla yalniz birakip babasiyla oteki odaya bile gitmiyordu. Onu mama sandalyesine oturttum. Blendri elime aldim.bak kizim simdi acicam.vuuuu yapacak tamam mi.vuuuu.diye ses cikartiyor.bak aciyorum.vuuu yaparak actim.ve bir yandan agzim kulaklarimda gulumseyerek hafif dans ederek bir ona bir blendra baktim. Simdi ne zaman blendri gorse acalim diye mizliyor bu sefer de.cok sevdi :)

Dualarimiz seninle canim.mandalina suyunu sen ictin di mi

Kızlar size (bilenler vardır ama bilmeyenlere) biraz hayatı kolaylaştıracak tavsiye vereyim. Minik kavanozlar aldım. Tuzsuz çorbanizj yapınca bir kaç tane kavanozlara ocağı kapatır kapatmaz koyup ters çevirin konserve misali kapak tutsun. Soguyunca aynen ters vaziyette dolaba koyun. Ne zama ihtiyaç olursa açıp ilk günkü tazelikte verebilirsiniz. Ben bunu kendimiz için de tüm yemeklerde yapıyorum. Mesela nohut yemeği mi yaptım. Fazla yapıp bir buyuk kavanoz ters ceviiyorum 1 ay sonra aç ısit sofraya koy o gün yapmış gibi ye. Benim işimi çok kolaylastoriyor siz de belki deneme k istersinjz çünkü yoruyor her gün çeşit çeşit yemekler; )

Canım biz aşıdan sonra oyle olurduk genelde hep ağlardı doktor bşy yok dediyse korkmuş yada kendi kendine canını yakmış olabilir mi butun vücudunubş kontrol et istersen bşy batmış dolanmış olabilr

Okuruz tbi canım Allah şifasını versin inşallah ama kim niye veriyorki hasta doktr yasakladı deseydin keşke ben artk oyle diyorum verdirmiyorm benden başka kmse beslemiyor ki öyle olmalı yani sen devamlı yanındaysan bu millet de ne anlayışsız yaa sormadan verilir mi hiç cefasını sen çekyosn snra

Can'ım arı mama demişsin ya pirinç unu mu acaba biz onu kullanıyorduk doktor önce bir kendiniz iyin sonra çocuğa vijdanınız el verirse yedirin dedi içindekilerden dedi galiba tam sormadım da ama normal pirinç unu verin dedi onu veriyoruz. görünce söyliyim dedim :)

Var var.bizimki de 4 5 gecedir sööööyle mışıl mışıl uyumuyor.gozlerini yine acmiyor ama emmek icin kalktiktan sonra tekrar yatirdigimda gozler kapali kafa bir saga bir sola gidiyor.ayaklar tepisiyor.hadi bi daha aliyorum memeye.dalamiyor uykuya.

Kızlar bebisleri gun sonunda en son ne zaman besliyorsunuz.yani gece uykusuna yatmadan ne kadar önce. Ve nekadar yiyor. Son gunlerde gece uyku arasinda temdikten sonra tekrar zor daliyor uykuya acaba ac mi diyorum.

Salçalı yemeklere gectiniz mi?ben de minik mama kavanozlarına koyuyodum sıcakken ama cok sıkı degl onlar,anca bikac gun tutuyorum,dısarı bir yere gitceksem atıyorum cantama

Kızlar bebisleri gun sonunda en son ne zaman besliyorsunuz.yani gece uykusuna yatmadan ne kadar önce. Ve nekadar yiyor. Son gunlerde gece uyku arasinda temdikten sonra tekrar zor daliyor uykuya acaba ac mi diyorum.
Yatmadan 2 saat önce hipp meyveli sütlü muhallebi yiyor 1 çay bardağı kadar 11 de bazen 10 yatıyor 3 gibi emmeye kalkıyor sonra 6 da en son 8 de emiyor yataktan çıkıyoruz zaten uyanmış oluyor.. bu arada sıkıntısı yoksa böule bi sıkıntısı varsa ne kadar yesede saat başı kalkıyor..

Buraya en sn yazdigimdan beri yani yarim saattir emiyor arkadaslar. Niye boyle olduk son gunlerde.sabaha kadar memede.uyanmiyor tamamiyle ama surekli emiyor. Hele dun gece.bes dakika emmeden durup yatiriyorum sadece. Disler de gelecege benzemiyor.

Bu gece uyumadan bir saat once corba icti azcik.yarim fincan kadar.bi ton emdi uyudu.yarim saat sonra uyanir gibi oldu yine bir ton emdi.daha bes dakika olmadi yatirdim.bak yine kipirdiyor. Dun gece yorganimi uzerime cekmeye bile firsat vermedi.hep gozler kapali mizmiz emdi emdi emdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…