2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Çok saolun Allah razı olsun hepinizden kızlar.. dediğim gibi eşim gül alıpta gelmiş önce konuşmadık ama annemle babamla konuştuktan sonra konuştuk.. babam baya kızdı ona erkek erkege konuştular ben kapıyı dinledim :))) kızıma birdaha kötü söz edersen senin yüzünden bidaha ağlarsa başka türlü kpnuşurum artık seninle dedi eşimde özür diledi eve gecicez şimdi.. hala içim buruk ama napalım işte
Ailene ozellikle babana helal olsun. arkanda durmus. boyle ailen oldukca sirtin yere gelmez. kocan da anlamistir hatasini gullerle gelmesinden belli zaten:)

Bide banyo işe yaramadı yine uyandı ağladı zırladı brz emdi sallıyorum ama yok uyumayacak bu gece belliki :KK43::'(

Bizim 2.haftamız düzensiz
Dün gece zaten rekor kırdık
Saat başı uyandı emdi uyandı emdi
Sabahtan beride uyku yok ama huzursuz
Hafif ishal gibi kusması var inşallah kısa zamanda bekliyoruz dişi
Üst dişler bayağ sıkıntılı geliyor

Ailene ozellikle babana helal olsun. arkanda durmus. boyle ailen oldukca sirtin yere gelmez. kocan da anlamistir hatasini gullerle gelmesinden belli zaten:)

askbahcem askbahcem
Maşallah size Allah yaşatmasın birdaha
Erkeklerde genel bir sıkıntı devam ediyor lohusalıktan çıkamadılar sanırım henüz kendileri
Sabah işe gidip akşam eve geliyorlar 2 saat çocuk bakmak dert oluyor , gece zaten hak getire uykuları çok kıymetli
Yapacak birşey yok Allah birliği düzeni bozmasın öyle böyle yoluna girecek elbet ...

askbahcem askbahcem
Erkeklerde genel bir sıkıntı devam ediyor lohusalıktan çıkamadılar sanırım henüz kendileri
Sabah işe gidip akşam eve geliyorlar 2 saat çocuk bakmak dert oluyor , gece zaten hak getire uykuları çok kıymetli
Yapacak birşey yok Allah birliği düzeni bozmasın öyle böyle yoluna girecek elbet ...
Biz ayrı yatıyoruz sanki gece o bakmış gibi davraniyo misal gülermisin aglarmısın

fildisisahili fildisisahili kolay gelsin canım. Az uyanan bir bebek olsaydı bende acele etmezdim belki ama gece deortalama 10 kez uyanan bir bebek için uyku eğitimi gayet güzel oldu. Netten mutlaka bir araştırma yap canım. Fikrin oluşur zaten. Benim için korktuğum gibi olmadı. Ne olursa olsun emerek uyumasina gündüz de izin verme. İlk günler gündüz yanıma uzanıp uyumaya direndi 3 gün fln gece ki gibj kolay olmadı. O süreçte çok uykusu gelene kadar bekledim oyaladim. Takıldığı birsey olursa sorabilirsin. Kendini tam hazır hissedince başla :)
Cok tesekkurler canim. dun baslamayi dusunuyordum. hasta oldu. ates ve hafif ishal var. doktor dislerden olabilir dedi. bogazda da biraz enfeksiyon var dedi

askbahcem askbahcem canim ilk mesajini gordugumde yazicaktim ama gerisini okim dedim once donmussun eve. konuyu tam bilmesem de belliki canina tak demis. iyi etmissin. arkanda ailenin durdugunu bilirse o kadar cirkinlesemez tekrar.
Her zaman sineye cekersek yuz bulup ileri gidiyorlar. arada kaybetme korkusunu yasamalari gerektigini dusunuyorum.
Ben de buna benzer bir tepki verdim. ayrilmayi dusundugumu de ima ettim. bi geldi eve kafa da azicik iyi. hungur hungur agladi. bi laflar bi laflar vay be ben neymisim dedirtti valla :KK70:
Yine de sert durdum dedim bu haldeyken bunlari konusmanin anlami yok benim icin. itici oluyorsun dedim. koktugu icin de uzak tuttum kendimden. ilerleyen gunlerde kendine ceki duzen verdi. simdi iyiyiz cok sukur

Buranın en güzel yani yalnız olmadığını hissetmek benzer sorunların olduğunu görmek. Benim eşim de doğumdan sonra ailesine aşırı düşkünlesti. Lohusaligim çok zor geçti sonrası da bir iyi bir kötü. Akşamları 2 saat çocuğa zor bakar oldu her an peşimde. Sonra bakıyorum da davranışları değişti çok konuştuk çok irdeledik ama bir türlü düzelmedi. Burayi okuyunca anlıyorum ki benzer sorunlar hepimizde var rahatlıyorum yalnız değilim bu sorunlar sadece Biz de olmadi elbet geçecek diyorum :)

Tesekkür ederim canm aileme aslında bişi anlatmazdım ben ama doğumdan sonra baya kavgalar arttı bide dün ağır konuşunca artık bunun kulağını çekme vakti geldi dedim.. iyide oldu biraz düzelir umarım..

askbahcem askbahcem
Ayy sorma gitsin valla biz bütün gün ev iş yemek çamaşır uğraş dur kendileri bi işe gidiyolar 40 laf.. valla Allah kimsenin evine huzursuzluk vermesin ama arada erkeklere "orda dur bende ana evladıyım" demek lazım..

askbahcem askbahcem canim ilk mesajini gordugumde yazicaktim ama gerisini okim dedim once donmussun eve. konuyu tam bilmesem de belliki canina tak demis. iyi etmissin. arkanda ailenin durdugunu bilirse o kadar cirkinlesemez tekrar.
Her zaman sineye cekersek yuz bulup ileri gidiyorlar. arada kaybetme korkusunu yasamalari gerektigini dusunuyorum.
Ben de buna benzer bir tepki verdim. ayrilmayi dusundugumu de ima ettim. bi geldi eve kafa da azicik iyi. hungur hungur agladi. bi laflar bi laflar vay be ben neymisim dedirtti valla :KK70:
Yine de sert durdum dedim bu haldeyken bunlari konusmanin anlami yok benim icin. itici oluyorsun dedim. koktugu icin de uzak tuttum kendimden. ilerleyen gunlerde kendine ceki duzen verdi. simdi iyiyiz cok sukur
Ben öyle her kavgada aileme koşan biri değildim canm ama dediğin gibi artık tak etti değer bilmez kırıcı olmaya başladı ama dersini aldı.. valla sende iyi yapmşsn ağlasada zırlasada değeer bilecek hiç yüz verilmeye gelmiyolar valla.. eşim dün babamdan iyi ders aldı bende sabah uyardım bidaha konuştuk hersey iyi şuan sözü var ceza olarak bana maaşında kar taneli bi bileklik begenmiştm onu alıcak :))

Selam kizlar bayadir girmiyorum yine bu sefer mesajlari da okuyamadım konusuldu mu bilmiyorum ama 21 nisan dogumlu bebisim oyunlarda ufak ufak eslik etmeye basladi ama mesela kac haftadir gel babasi gel veya alkis ogretmeye calisiykrum tik yok ve emekleme meselesi ne durumdasiniz emekliyomu bebikleriniz hep geriden geliyo evladim ya donme konusunda da boyleydi bu hafta son artik ise baslicam bende ucretsiz izin kullanmistim onun icin de cok kotu hissediyorum nasil birakip gidicem diye.. Biraz fazla oldu ama burdan gelen mesajlara cok ihtiyacim var gercekten ek gida isi de blw icin okadar merakliyim ki oglum besin haric herseyi agzina goturur sokar bitek eline verdiğim besinleri minciklayip yana atiyo bi yudum goturse agzina..bakici simdi ben gibi nerde ilgilenecek boyle.. Ayy son olarak su iciremiyorum ben surekli bogulacak gibi oluyo istemiyo suluk filan aldim yine yok siz neyle veriyosunuz suyu nasil alistirdiniz cok tesekkur ederim seviyorum sizi :)

Selam kizlar bayadir girmiyorum yine bu sefer mesajlari da okuyamadım konusuldu mu bilmiyorum ama 21 nisan dogumlu bebisim oyunlarda ufak ufak eslik etmeye basladi ama mesela kac haftadir gel babasi gel veya alkis ogretmeye calisiykrum tik yok ve emekleme meselesi ne durumdasiniz emekliyomu bebikleriniz hep geriden geliyo evladim ya donme konusunda da boyleydi bu hafta son artik ise baslicam bende ucretsiz izin kullanmistim onun icin de cok kotu hissediyorum nasil birakip gidicem diye.. Biraz fazla oldu ama burdan gelen mesajlara cok ihtiyacim var gercekten ek gida isi de blw icin okadar merakliyim ki oglum besin haric herseyi agzina goturur sokar bitek eline verdiğim besinleri minciklayip yana atiyo bi yudum goturse agzina..bakici simdi ben gibi nerde ilgilenecek boyle.. Ayy son olarak su iciremiyorum ben surekli bogulacak gibi oluyo istemiyo suluk filan aldim yine yok siz neyle veriyosunuz suyu nasil alistirdiniz cok tesekkur ederim seviyorum sizi :)

İş olayı sıkıntı Allah kolaylık versin.
Ek gıdaya ufak ufak bebekte alışıyor bizde alışıyoruz,
21 nisan bizim
BLW yapmak İçin mama sandalyesinde oturuyor ve tutabiliyor olması gerekiyor, çorbasınıda biraz koyu yapıyorum veriyorum kaşığı yarısı ağzına yarısı üstüne yiyor, başlarda yemiyordu burayada yazmıştım yemiyor diye sonra sonra düzene girdi , emiyorsa acele etme elbet yer, gün içinde ara ara dene yiyeceği saatleri vardır onunda, mesela akşam yemeği öncesinde azıcık emzir ve birlikte yemeğe oturun siz yerken görsün onunda önüne tabak koy
Patates havuç kıyma üçlüsüne bayılıyor,
1 er adet Elma ve armutu biraz haşlayıp pütürlü kalacak şekilde eziyorum 2 gün yiyor onu (irmik koyan var bende koyuyordum ama doktor koyma dedi, siyez irmiği bekliyorum) pirinç çorbasını seviyor , yoğurt yiyor,
Bunların hepsini organik alıyorum, pirinci makarnalütfen sitesinden aldım, bazı akşamlar elmayı eline veriyorum gözüm üstünde tabi, anne sütüne tam gaz devam ama ...
kıyma 1 hafta önce başladık sevdi bayağ bayağ yiyor, kasaptan rica ettik 2-3 defa çekti, yağsız kuzu kıyma ...
Emekliyor ayağa kalkıyor sıralıyor birkaç Sn duruyor tutunmadan ben evden çalışıyorum ama kilit durumdayım bütün gün , oyun ablası başlıyor Pazartesi günü bakalım iyi olur inşallah ...
Uzun oldu biraz sormak istediğin detayları yazarsın canım ...

IMG_0430.JPG

Kızlar iyi geceler. 9 nisan dogumluyuz emekleme ve diş yok.. Dönme desteksiz oturma, gel yapınca kucağımıza atılma, oyunlara eşlik etme,bin bir çeşit ses çıkarma bağırma, ben veya babası odadan çıkınca çılgın gibi ağlama var :) ek gıda olarak sabah kahvalti öğlen çorba ara öğünde meyveli veya sebzeli yoğurt akşam yatmadan arı mama veriyorum. Bazen sadece annesütü aldığı bile oluyor pek yuklenmiyorum. Bizden haberler böyle :)

X