2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Putür halinde yiyebiliyormu benimki yiyemiylr

kızlarr 2017 nisan annelerinden birinn bi sorusu var bize aynen ekliyorum
İyi akşamlar kızlar,
Forumdaki çoğu anne gibi uykusuzluktan ve gece boyu uyanan bebklerdn şikayetçiyim bi de benimkiler iki tane olunca bi yat bi kalk bütün gece ve bütün gün ayaktayım. Ama yine de çok tatlılar, oyyy yerim ben onları. Bi de yeni yeni birbirlerini keşfediyorlar, birbirlerinin yaptıklarına gülüşüyorlar falan çok tatlı, Allahım acılarını göstermesin. Bi arkadaş soru sormuş ana damarda çentik olması durumu bende de vardı. Ama çok şükür ilk zamanlarda bi problem olmadı, sona doğru bebekler kilo almamaya başlayınca 36. Haftada aldılar bebekleri. Tabi benimkiler ikizdi bi de. Buna rağmen ikişer kilo doğduklar. Sen içini ferah tut ve beslenmene dikkat et, gerisi olur inşallah@happymom87

Bnde oturarak yikadim bugün pek hoşnut olmadı pasa

Ben kahvaltısına rendeliyorum yarım ceviz canım dr söylemişti. Bazen de corbalarina koyuyorum.

lovelygirl_ ben ilk kez bu hafta balık verdim canım. Fırında somon yapmıştım çok severek yedi.

Kabızlık bizde de çok sorun olmuştu sabah akşam kuzuya kaşık kaşık zeytinyağı içirdim. Kuru kayısı İncir elma ve armuttan püre yapıp yedirdim. Ispanak ve balkabagi çorbası içirdim derken 2 haftada geçti. Biz acillik olmuştuk yalnız lavman yapılmıştı baya fena kabız olmuştu.

Masallah size.ben dogumdan sonra habire tıkınanlardanımgerci hamile kaldgm kilodayım ama o da az degl ,kış da geldi yandım
Valla bizim ufaklık çok gazlı bi bebekti ilk aylar ondan yemek aklıma bile gelmiyordu şimdide yorgunluktan gelmiyor çok hareketli bi bebek evin işi bebek vs yorgunluktan yemek bile gelmiyor aklıma akşam eşim gelince yiyoruz beraber onun dışında hep ufak atıştırma bu çocuk eritti beni yedi

Bugün balkabağı denicem

Konuştum canım nasıl oluyorsa farkında değilmiş...

Yok canim eşimin öyle pek utangaç çekingen yönü yoktur. Bir sene öncesine göre epey değişti davranışları.
Canım bir sene öncesi diyorsun hamilelik logsalık ve çocuk
Kırılgan ve alıngan olduğumuz dönemler
Sonrasında çocuk olunca annelik doğuştan babalar baba olmayı öğreniyo
Bu süreçte kavgalar artabiliyor bende yaşadım arkadaşlarımda yaşayanlar var
Ama çocuk büyüdükçe ve zamanla rayına oturuyor herşey bunu da gördüm
Bence seni rahatsız eden konuları eşinle uygun bir dille konuş içinde biriktirme
Eşini en iyi sen tanırsın nasıl yola gelir ne yapsan ya da ne ne yapmasan onlarıda uygula derim

happymom87
Helal olsun canım valla 2 bebişle aynı anda ilgilenmek tek bebiş bile bizi yorarken 2 taneyle uğraşmak büyük sabır gerektirn bşy yalnız mı bakıyosn bebşlere yardımcı olan yok mu merk ettim Evet ben adını aklıma getirememiştim o çentik durumunu canım

Teşekkürler canım. Evet hamileliğim sıkıntılı geçti lohusalik da öyle... Bu yüzden biraz koptuk belki. İnşallah zamanla rayına oturur çünkü konuşmak istediğimde gecistiriyor.

Kızlar nazarmıdır nedir oğlum geceleri saat başı uyanmaya başladı yaa ne güzel aralıksız sabaha kadar uyuyan bebek gitti sanki diş mi gelecek acaba nedir bu değişimin sebebi 7 ay 2 günlük oluyorz artk

Canım biz de yarın 8 aylık oluyoruz. Son bir buçuk aydır gece uykuları çok bölünüyor. Alttan iki diş çıktı başka bi dişin belirtisi de yok ama eli hep ağzında ve geceler her saat başı bazen yarim saatte uyanıyor. Mahvoluyorum.

Aynen canım bizimki de parmaklar hep ağızda salyalar desen o biçim bklm gelecek mi ne yakında kabarma kızarma şişme de yok damaklarda yada ben anlamıyorum bi kaç gündür bitik haldeyim gece uykusu çok başka oluyor yaa alışmıştım bnde uyumaya bebiş uyanmalara başlayınca zor gelmeye başladı ama onlar iyi olsunda elbette düzelir bu halleride Allah kolaylığını verir mutlaka

En azından rmmeye başlamış bunada şükür o kısa sürelerde emerse sen ondan sonra hemen sağ göğsünü süt artacak.. bence senin oğlunun bi sıkıntısı var canım kendinden bırakıp tekrar kendinden emmişse..temelli bırakırdı yoksa çocuk yinede emmeye başlıyor.. ne biliyim inşallah bidaha burakmaz senide yıpratmaz

uyumamayada alışıyo insan bi süre sonra canım. kızım hemen hemen 2aydr böyle diş diyoruz ama henüz bi şişme bende farketmedim. alıştım ama şimdi o kadar zor gelmiyo gece kalkmak. inşallah hemencecik çıkarırlarda onlarda ağrıdan kurtulur

Merhabalar arkadaşlar uzun zamandan sonra elhamdülillah görüştük.hepinizi merak ediyorum biraz okudum. özellikle hamile arkadaşları merak ediyorum kaç kişi hamile kız mı geliyo erkek mi herkese çok selam bebişlerin resimlerini paylaşalım lütfen...

Kızım var canım.. Bilmiyorum ki, ne gibi bir sıkıntısı olabilir? aslında 3-4 ayliktan beri akan salyalarimiz ve surekli agzimizda duran bir elimiz var ama, bir de herseyi isirmak istiyor.. Ama hala diş yok.. Bir de bu surekli olan bir durum ildugu icin emmeyi reddedip sonradan emmesi de değişik. Bir de dedigim gibi küçüklüğünden beri memeye cok düşkün degil rahatlamak icin filan emmezdi yani sadece aciktiginda.. Bir de ek gidayi biraz azalttim galiba ya da emmeye baslayinca dogal olarak azaldi,bilemiyorum yani hangisi hangisini etkiledi.. Kisacasi umarim tüm bebisler 2 yasina kadar emmeye devam eder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…