2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
uyumamayada alışıyo insan bi süre sonra canım. kızım hemen hemen 2aydr böyle diş diyoruz ama henüz bi şişme bende farketmedim. alıştım ama şimdi o kadar zor gelmiyo gece kalkmak. inşallah hemencecik çıkarırlarda onlarda ağrıdan kurtulur
Ay inşallah canım ya bi çıksada rahatlasalar valla uykusuzluk zor ama bebişler iyi olsun da hepsi geçer

Kızım var canım.. Bilmiyorum ki, ne gibi bir sıkıntısı olabilir?:KK43: aslında 3-4 ayliktan beri akan salyalarimiz ve surekli agzimizda duran bir elimiz var ama, bir de herseyi isirmak istiyor.. Ama hala diş yok.. Bir de bu surekli olan bir durum ildugu icin emmeyi reddedip sonradan emmesi de değişik. Bir de dedigim gibi küçüklüğünden beri memeye cok düşkün degil rahatlamak icin filan emmezdi yani sadece aciktiginda.. Bir de ek gidayi biraz azalttim galiba ya da emmeye baslayinca dogal olarak azaldi,bilemiyorum yani hangisi hangisini etkiledi.. Kisacasi umarim tüm bebisler 2 yasina kadar emmeye devam eder:KK43:
Pardon canm oğlun sandm. Sen ek gıdayı az vermeye devam et sayıyı arttırmaya bak süreyi boşver.. benimde tek dileğim bu benim oğlum ve bütün bebişler iki yaşına kadar emer inşallah..

Pardon canm oğlun sandm. Sen ek gıdayı az vermeye devam et sayıyı arttırmaya bak süreyi boşver.. benimde tek dileğim bu benim oğlum ve bütün bebişler iki yaşına kadar emer inşallah..
Tamam canım sağol, öyle yapayım en iyisi ek gidayi sadece 3 öğün vereceğim bundan sonra, kahvaltı öğle ve akşam yemeği olmak üzere.. Aralarda birşey vermeyeceğim ve ek gıdadan once de artık emdiği kadar emzirecegim çünkü önce yerse sonra emmiyor ama emdikten sonra yiyebiliyor.. Teşekkür ederim tekrar canım..

Canım biz de yarın 8 aylık oluyoruz. Son bir buçuk aydır gece uykuları çok bölünüyor. Alttan iki diş çıktı başka bi dişin belirtisi de yok ama eli hep ağzında ve geceler her saat başı bazen yarim saatte uyanıyor. Mahvoluyorum.
Biz de öyleyiz sabaha kadar uyanmayan çocuk şimdi hiç uyumuyo uykusuzluk çok zormuş bi de iş bizde de diş yok 8 aylığız diş çıkaran çok heralde demekki herkesin aynı değişiyolar o zaman belli bi aydan sonra biz nerdeyse 3 aydır böyleyiz o kadar yorgunum ki ek gıdayı bazen aksatıyorum hiçbişey yapmıyorum bir yaşına girselerdi hayırlısıyla yaza umudum artık yaza kadar umudu kestim

Tamam canım sağol, öyle yapayım en iyisi ek gidayi sadece 3 öğün vereceğim bundan sonra, kahvaltı öğle ve akşam yemeği olmak üzere.. Aralarda birşey vermeyeceğim ve ek gıdadan once de artık emdiği kadar emzirecegim çünkü önce yerse sonra emmiyor ama emdikten sonra yiyebiliyor.. Teşekkür ederim tekrar canım..
Aynen öyle canım.. rica ederim öptüm kızçeni :)

@happymom87
Helal olsun canım valla 2 bebişle aynı anda ilgilenmek tek bebiş bile bizi yorarken 2 taneyle uğraşmak büyük sabır gerektirn bşy yalnız mı bakıyosn bebşlere yardımcı olan yok mu merk ettim :KK9: Evet ben adını aklıma getirememiştim o çentik durumunu canım
Yok canım yalnız bskmıyorum,bakamam da.gerçi bakarsın ama çocuklara yazık olur. Her istekleri her zaman karşılayamazsın. Şimdi bile bazen yetişemeyince üzülüyoruz. Bazen de sanrımın tükendiği noktaya geliyor, yemek yemediklerinde veya sebepsiz ağladıklarında. Yoksa döksün, dağıtsın o kadar takmıyorum, toplarım nasılsa

Herkese hayirli geceler.
Bir kac gundur bakamadim nasilsiniz arkadaslar.

Bende bol kosturmaca ugrasi yogunluk yigite disbugdayi yapicam demistim kismetse yarin olacak.
Tek basina yapinca herseyi yardimcin olmayinca epey yordu ugrastirdi beni.
Dis bugdayi yapmak isteyenlere fikir olur belki.Yarinki haxirlik soyle arkadaslar.

Disbugdayi pastamiz(disseklinde
Dis seklinde kurabiyeler(kendim yaptim)
Brovni kurabiye
Findikli kurabiye cilekli cikolata ile suslenmis
Yapraksarmasi
Sacakli yogurtlu salata
Acma/ patatesli borek
Milfoyden sosisli borek
Bunlar ikramliklarimiz.

Hediyelikler
Tulden kese icinde minik havlular
Yarin yetistirebilirsem cocuklar icin macun ve firca almak istiyorum.

Suslemeler
Yemek masasinin arka duvarina yigitin ilk gunden ay ay resimlerini cikarttirdim onlari asicam nostalji olsun misafirlere nerdrn nereye:))
Balonlar aldim ,disim cikti bayragi aldim,
Disim cikti kurdanlari aldim.

Bizde hazirliklar boyleydi bugun arkadaslar:))

Herkese hayirli geceler.

Bende bol kosturmaca ugrasi yogunluk yigite disbugdayi yapicam demistim kismetse yarin olacak.
Dis bugdayi yapmak isteyenlere fikir olur belki.Yarinki haxirlik soyle arkadaslar.

Brovni kurabiye
Yapraksarmasi
Sacakli yogurtlu salata
Acma/ patatesli borek
Milfoyden sosisli borek
Bunlar ikramliklarimiz.

Hediyelikler

Suslemeler
Yemek masasinin arka duvarina yigitin ilk gunden ay ay resimlerini cikarttirdim onlari asicam nostalji olsun misafirlere nerdrn nereye:))

ayy ne güzel şeyler yapmışsın annesi bende heveslendim valla. yarın resim bekliyoruz senden. kolay gelsin inşallah sorunsuz atlatırsın. herşey istediğin gibi olur:)

Herkese hayirli geceler.

Brovni kurabiye
Yapraksarmasi
Sacakli yogurtlu salata
Acma/ patatesli borek
Milfoyden sosisli borek
Bunlar ikramliklarimiz.

Hediyelikler

Suslemeler

Masallah diyorum 2 cocukla neler neler yapmissin:nazar:ben okurken yoruldum helal olsun:)

Herkese hayirli geceler.

Brovni kurabiye
Yapraksarmasi
Sacakli yogurtlu salata
Acma/ patatesli borek
Milfoyden sosisli borek
Bunlar ikramliklarimiz.

Hediyelikler

Suslemeler

Masallah size yaptıklarınızı takip ediyorum da çok merak ediyorum bu kadar şeyi nasıl yapıyorsunuz, açıkçası ben tek çeşit yemek yaparken bile çok zorlanıyorum bebek hic durmuyor kendi kendine oyalanmiyor hep kucak istiyor. Bu kadar şeyi ne kadar surede yaptiniz mesela, ve bu arada bebeginiz nasil oyalandi? Gercekten merak ediyorum belki taktik ogrenirim çünkü ben hicbisey yapamıyorum bebisten dolayi, gerci siz ekstra hamaratsiniz ama ben kendimize 2 cesit yemek yapsam arada çamaşır bulasik temizlik vs. sıkıstırsam yeter:))

Gunaydın kızlar anneciğimn sıcacık kollarında evındeyim mersine gldim.. oğluşla keyfimiz yerinde.. mide bulAntıları ara ara yokluyor.. burdakilerin coğu cok kızdı bebek yapmama nasıl oğluna kıydın nasıl iki bebeğe bakıcaksın.. zorlanacağını bılıyorum ama böyle tepki vermeleri hoşuma gitmedi. Bizim oğlanda kim gel gel yapsa gidiyor :)

ayy ne güzel şeyler yapmışsın annesi bende heveslendim valla. yarın resim bekliyoruz senden. kolay gelsin inşallah sorunsuz atlatırsın. herşey istediğin gibi olur:)

Masallah diyorum 2 cocukla neler neler yapmissin:nazar:ben okurken yoruldum helal olsun:)

Masallah size yaptıklarınızı takip ediyorum da çok merak ediyorum bu kadar şeyi nasıl yapıyorsunuz, açıkçası ben tek çeşit yemek yaparken bile çok zorlanıyorum bebek hic durmuyor kendi kendine oyalanmiyor hep kucak istiyor. Bu kadar şeyi ne kadar surede yaptiniz mesela, ve bu arada bebeginiz nasil oyalandi? Gercekten merak ediyorum belki taktik ogrenirim çünkü ben hicbisey yapamıyorum bebisten dolayi, gerci siz ekstra hamaratsiniz ama ben kendimize 2 cesit yemek yapsam arada çamaşır bulasik temizlik vs. sıkıstırsam yeter:))

Ayyyyy nasil mutlu oldum yazdiklarinizla enerjime enerji kattiniz allah razi olsun arkadaslar operim sizi:))

Fazlasiyla hevesli ve merakli biriyim sanirim:))
Buyuk oglumda bende sizin gibiydim butun gun onun basinda soframi bile toplayamazdim.Ama simdi daha gozu karayim.
Yigitin ne yaptigini soranlar o uyurken yaptim uykuda 40 dk.ama.
Cogunuda gece hallettim esim bakti.
Sonuc sabaha kadar bel sirt boyun agrisindan uyuyamadim ustune yigitin uyanmalari tavan yapti:KK43:(

Günaydın kızlar nasılsınız Şükür bu hallerimize ama ben tükendim sanırım hiÇ halim yok 2 gün rüya gibiydi uykumuz oyunumuz herşey düzeldi sandım ama bu hafta başından beri bitik haldeyim hem moral hem beden olarak uykusuz aç yorgun ve mutsuz ikinci diş yeride kabarmış ondan mı acaba birde kime dert yansam hep akıl hep akıl bırak aglasıncılar aglasında tamam bu cocuk kendini parçalıyor nasıl bırakım aglasın hep böyle sürüp gidecek sanırım tövbe tövbe ama kendim ölünce falan rahatlarım artık diyorum :KK53:birde ne kadar nefsime sahip çıksamda canım neler neler istiyor yoruldum bu alerji meselesinden de isyan etmiyorum ama bittim tükendim artık Allah dayanma gücümü sabrımk arttırsın yeter bana iğneyle kuyu kazıyor gibi hissediyorum

Günaydın kızlar nasılsınız Şükür bu hallerimize ama ben tükendim sanırım hiÇ halim yok 2 gün rüya gibiydi uykumuz oyunumuz herşey düzeldi sandım ama bu hafta başından beri bitik haldeyim hem moral hem beden olarak uykusuz aç yorgun ve mutsuz ikinci diş yeride kabarmış ondan mı acaba birde kime dert yansam hep akıl hep akıl bırak aglasıncılar aglasında tamam bu cocuk kendini parçalıyor nasıl bırakım aglasın hep böyle sürüp gidecek sanırım tövbe tövbe ama kendim ölünce falan rahatlarım artık diyorum :KK53:birde ne kadar nefsime sahip çıksamda canım neler neler istiyor yoruldum bu alerji meselesinden de isyan etmiyorum ama bittim tükendim artık Allah dayanma gücümü sabrımk arttırsın yeter bana iğneyle kuyu kazıyor gibi hissediyorum
Herşey yoluna girdi derken tepe taklak oluyor dimi canım. Seni çok iyi anlıyorum. Bir şekilde atlatıcaz napalım.
Benim en büyük sıkıntım gece veya gündüz sürekli uykusundan uyanması ve meme istemesi. Çocuk uyudu diyip bir işin ucundan tutamıyorum. Geceleri de sürekli emme seansları. Bezler dolup taşıyor sürekli

Herşey yoluna girdi derken tepe taklak oluyor dimi canım. Seni çok iyi anlıyorum. Bir şekilde atlatıcaz napalım.
Benim en büyük sıkıntım gece veya gündüz sürekli uykusundan uyanması ve meme istemesi. Çocuk uyudu diyip bir işin ucundan tutamıyorum. Geceleri de sürekli emme seansları. Bezler dolup taşıyor sürekli
Benimde psikolojim bozuk destek olacakları yerde köstek oluyolar bilmiyorum bilerekmi yapıyolar hala bir dişimiz var ve öbürü şiş daha patlamadı yarı desteksiz oturuyoruz ayakları üzerine basabiliyor yarı yatar pozisyondan otururra geçiyor dönüyor ama kıçını kaldırıp sürünmüyor ablamda bu çocuk vitaminsiz sürünemiyor diyor yedirmiyorsun diyor iyi diyorda ben keyfimden yedirmiyorum sanki bilmiyorum 19 nisan dogumluyuz 2 bucuk haftada 100 gr almış annem eşim vermediğine şükret diyolar diş geldi ya bilmiyorum bundan sonrası için Allah yardım etmeli çünkü dayanacak gücüm kalmadı

Gunaydın kızlar anneciğimn sıcacık kollarında evındeyim mersine gldim.. oğluşla keyfimiz yerinde.. mide bulAntıları ara ara yokluyor.. burdakilerin coğu cok kızdı bebek yapmama nasıl oğluna kıydın nasıl iki bebeğe bakıcaksın.. zorlanacağını bılıyorum ama böyle tepki vermeleri hoşuma gitmedi. Bizim oğlanda kim gel gel yapsa gidiyor :)
Tövbe yarabbim ilk cocuguna kıymakla ne alakası var yaa anlamıyorum bu insanları.en iyisi de anlamaya ugrasıp tükenmemek

Uykudan uyandıklarında aglar di mi bebekjer,benimki katıla katıla aglıyo,bezini degiscem koltuga başlim tekrar katılıyo.yanlıs mı yapıyorum yoksa buara böyle mi oluyolar
Gece 2de uyandı,5e kadar uyumadı hep kucak istedi tabi kazanan o,koynumda uyudu.şu poyraz diyo allah belanı versin mümtaz.bazen kendime öyle diyorum cok gerginim

Uykudan uyandıklarında aglar di mi bebekjer,benimki katıla katıla aglıyo,bezini degiscem koltuga başlim tekrar katılıyo.yanlıs mı yapıyorum yoksa buara böyle mi oluyolar
Gece 2de uyandı,5e kadar uyumadı hep kucak istedi tabi kazanan o,koynumda uyudu.şu poyraz diyo allah belanı versin mümtaz.bazen kendime öyle diyorum cok gerginim
Bnmkoi ağlamaz uyaninca çok kucakta istemez alıştırmadim

X