2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizlar bi de uzun zaman oldu gerci yapiyor ama mesela istemedigi bir durum olursa sevmedigi kisi gelirse elif dudaklarini uzatiyor burnuna dogru kaldiriyor.gozlerini kisiyor. cok komik oluyor.onu yapinca heh diyorum.memnuniyetsizlik basladi. eger sevdigi biri onunla ilgilenmezse de basini teee omzuna kadar yatiriyor.guluyor. cok sevimliler yaaa.bu aylar gercekten tatli

Aynı canım,
Baba beklerken çocuk anne demeye başladı :) tarifsiz bir duygu gerçekten ...

Canim sie masallah ek gıda niz gayet iyi gidiyormuş masallah. biz hicbirsey veremiyoruz. elma patates havuc hepsine kanlı kaka olarak tepki verdi ne yazikki. çok merak ediyorum inş. Bizde bir baslayabilsek hayirlisiyla

Canim sie masallah ek gıda niz gayet iyi gidiyormuş masallah. biz hicbirsey veremiyoruz. elma patates havuc hepsine kanlı kaka olarak tepki verdi ne yazikki. çok merak ediyorum inş. Bizde bir baslayabilsek hayirlisiyla
Geçmiş olsun canmm ya. Bi doktora da götür hepsine böyle reaksiyon vermesi üzücü. Benim bebek anne baba daha bişedemiyor ya. Anke diye ses geliyor sanirim anne diyor

Kahvaltımızı yapicazz :))) Şubat anneleri whatsapp grubu var oraya eklediler çok gzl tarifler paylasiyorlar bi bizim whatsapp grubumuz yok ya.

Mm anladm canım bizimkinin de çenesi bazen sivilce gibi nokta nokta oluyor ama salyası çok akıyor ıslaklıktan oluyor sanıyorum acaba alerjiden mi ki bi mercimeğe var test ettiklerim arasında ama maşallah maşallah erken konuşacak galiba şmdiden konuşmaların arasına girdiğine göre bende burdayım diyor onu bilmiyorum canm ya vardır burda kullanan mutlaka kurutma makinesi yazın iyi de kışın kurutmak mesele oluyor

Günaydın kızlar gece oğlum 3 te bi uyandı ilk kez böyle oluyor aralıksız uyurdu aslında sabaha kadar ama eşimin katkısı da büyük uyanmasında canım bi wc ye gidecek bütün apartman uyanıyor tak tuk kapı sesi kapıyı tam kapatmadan ışık açıyor bebekte bu hareketliliği duyunca açtı gözleri tbi ee sonuç uykusuz anne yorgun anne ah bu erkekler 2. Bebek muhabbeti açınca da diyorum bakacaksan yapalım bakmıcaksan hiç düşünmeye gerek yok

Bakacaksan yapalım diye bişey yok canm bakamazlar basıp ise gidiyo eee gündüz sen bakacaksin gene sen kendine guveniyorsan yap

Bakacaksan yapalım diye bişey yok canm bakamazlar basıp ise gidiyo eee gündüz sen bakacaksin gene sen kendine guveniyorsan yap
Yok kız ne yapması ona güvenip bebek yapar mıyım hiç korunuyoruz buna rağmen kalırsa bilemem ama uzun bi süre bende oda düşünmüyoruz erkekler dediğin gibi işte devamlı i yine yıpranan kadınlar oluyor

Atales ben seni instagramda baskasiylam karistirdim acaba
Ben yuzunde hic bir sey farketmedim elif kuzunun

Gece parmak ucunda hareket ediyorum aynen anlattıgn gibi oluyor ,eşim wc ye gidince bebek uyanacak diye bana dert oluyor malesef

BENİMKİDE BABABABABA DİYE AĞLIYOR EŞİM TAMAM BABACIM GELİYORUM DİYİP ALIYOR ÇOCUĞU KUCAĞINA

canım zaten fazlasıyla veriyorsun gibi. benim ek gıda vermediğim günler bile oluyor. bazen de sadece meyve günü, sebze günü vs yapıyorum. hem bıkmıyor, hem de doya doya emiyor. kahvaltılarda karışım yapmıyorum. bazen haşlanmış yumurta sarısı, bazı gün evimde yaptığım peynir, bugün annemin hazırladığı pekmeze köy fındığı çekip karşıtırıcam tatlı çeşidi olarak yarına hazırlicam. Bebe bisküvisi kesinlikle almıyorum ve tavsiye etmiyorum. Evde kendim yaptım bir kere. Tadı çok az oldu eşim yedi :) tekrar denicem fırsat bulunca. arada çorba çeşitleri yapıyorum. özellikle dışarı çıkacaksak sebzeli çorba yapıyorum. veya kıymalı. bu hafta köy tavuğum gelicek. onu yaparım. böyle geçiyor günler. sütün varsa çok yüklenme. çünkü sütünde onun ihtiyacı olan herşey var.
Canım dört aylıkken ben de yaşadım bu durumu. çok zor emiyordu. sonra bir baktım pozisyon değişikliği istiyor. yatakta yan yatırıp başının altına ince yastık koydum. bir süre sadece ve sadece böyle emdi. şimdi de sadece sırt üstü emiyor. yani dışarı çıktığımda hala zorlanıyorum. birçok pozisyon dene belki böyle bir şekilde kaptırırsın memeyi. şu an dışarıda mecbur kalırsa azıcık emiyor, eve geliyorum ellerimi yıkarken bile zor bekliyor. o yüzden uzun süreli bir yere gidemiyorum.

muhallebiyi tam buğday unu, az yulaf atıp yapıyorum. tarifinde arpa unu da vardı bulamadım. pişince yarım muz atıyorum. en çok sevdiği ve akşam saatlerinde verip de gece karnını ağrıtmayan tek şey. diğer herşey karın ağrısı yapıyor gece.

Reklamları bile izlemesi yanlış. Zaten ona göre hiçbirşey yok. İlk aylarda bebek arabalarının öne doğru bakması, kanguruda çocuğun öne doğru durmasını uzmanlar kesnlikle önermiyordu. Bebeğin çok hızlı geçişleri olan uyaranları görmesi otizmi tetikliyormuş.
Ben maalesef çok nadir de olsa izletiyorum. kare takımı ve çook erken kalkarsak sabaha karşı nam nam var. onları az da olsa izliyor. eğer aktivite yaparsak müzik açıyorum. daha iyi konsantre oluyor ve müziği çok seviyoruz. d smart olan varsa evinde baby tv yi çok beğenmiştim. şimdi olmasa bile ilerleyen dönemde başlangıç olarak aklınızda bulunsun

Muz neden vermiyosun canım. kabızlık sorunu mu var. normal şartlarda ilk önerilen meyvelerden
Anneler bebeklerinize yürutec ve mama Sandalyesi aldınız mı . Foto atar misiz . Ben de netten sipariş vercem .ne alsam bilemedim.
Yürüteç almayı düşünmüyoruz. Mama sandalyesi english home dan aldım. plastik. kullanımı çok rahat. altına yastık koyuyorum. letgoda ikinci el mama sandalyeleri ve yürüteçler oluyor kızlar çok para vermek istemezseniz bakın derim. bir de arkadaşım yürüteç alırsan çok hafif olmasına dikkat et demişti. bilginiz olsun
kızlar bebeklere balkabağı çorbası yapan var mı?
çok besleyici ve faydalıymış. erken mi acaba siz veriyo musunuz
Balkabağı fırında da yağlı kağıtın üstüne koyup pişirebilirsin canım.
Kesinlikle.benim esim saniyor ki cocugun yaninda ben olmazsam cocuk uzulcek. o yuzden pesimde dolandiriyor.aynen benim es de kayincvalide de ikinci olsun diyor.heh tamam bunu yaptiniz basardiniz.tüy dikersiniz ikincisinde dedim.
Geçenlerde benim kv de bir cümlemin üstüne ikinci çocuk yapmicakmısınız dedi. Hayır dedim. oğlum da istemiyormu dedi. Kendisi bakacaksa yapsın dedim... konu kapandı
Bazı erkekler bunu yapıyor canım. Onunla konuştunmu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…