2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ceşit olarak az değil canm gayet güzel yedikleeri inşallah hiçbir besinde alerjisi çıkmaz gecer hersey.. çok takma üzme kendini tabiki de kötünün kötüsü iyininde iyisi var Allahın verdiği bu hayata bu evlada bin şükür . Ayrıca biliyor musun hamileliğimin . Ayına kadar bende açıktım üstelik çokta süslüydüm ama kapanmak geldi içimden ve kapandım hiçte zorluk yasamadım eşimede yine süsleniyorum evin içinde baska dışarda başkayım sana duacı olucam inşallah eşnle aranızdaki hersey düzelir eşin ve çocugunla çok mutlu olacağın günlerde görürsün inşallah canım
Canım benim beni çok duygulandırdın Allah razı olsun inşallah Allah niyetlerimi gerçeğe dönüştürmeye yardım eder bu dünya da hiç birşey gözümde degil bende kapanacagım inşallah herşey boş gelip geçici en büyük üzüntüm Kuran ı Kerim i bilmemem ama kızım büyüsün onuda ögrenicem inşallah bugun hepimiz saglıklıyız ama yarın ne olacak Rabbim den başkası bilemez Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın bizide hayırlı anne baba yapsın amin

Canım üzülme burda çoğu arkadaşın eşi öyledir eminim dün evde misafir vardı biyandan çay ikram et biyandan eymenle uğraş eşime diyorum çocukla sen ilgilen bari ben misafirlere ikram yaparken aldı kucağına bir iki defa güldürdü hoopp al annesi bak sana bakıyo seni istiyo diyo heyy Allahım yatarkende dedim ikinci çocuğu istiyomusun evet aşkım hemen yapalım dedi rüyanda görürsün böyle davrandıkça dedim zaten spiralde var çok bekler.. bütün gün bende tekim çocukla ev işi yemek misafir valla insan delircek gibi oluyo bzen
Kesinlikle.benim esim saniyor ki cocugun yaninda ben olmazsam cocuk uzulcek. o yuzden pesimde dolandiriyor.aynen benim es de kayincvalide de ikinci olsun diyor.heh tamam bunu yaptiniz basardiniz.tüy dikersiniz ikincisinde dedim.

Canım benim beni çok duygulandırdın Allah razı olsun inşallah Allah niyetlerimi gerçeğe dönüştürmeye yardım eder bu dünya da hiç birşey gözümde degil bende kapanacagım inşallah herşey boş gelip geçici en büyük üzüntüm Kuran ı Kerim i bilmemem ama kızım büyüsün onuda ögrenicem inşallah bugun hepimiz saglıklıyız ama yarın ne olacak Rabbim den başkası bilemez Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın bizide hayırlı anne baba yapsın amin
Amin canım senin niyetin halis olduktan sonra Alah yardım eder emin ol.. burda yazdıklarından yola çıkarak sen aslında çok saf düşünceli temiz kalpli birisin eşinde kıymetini bilemiyo ama inşallah birbirinizin gözlerine tekrar aşkla bakacağınız günlerde gelir canm seninde dediğin gibi hersey boş hayat geçici yinede elimizdekilerin degerini bilelim..

Kesinlikle.benim esim saniyor ki cocugun yaninda ben olmazsam cocuk uzulcek. o yuzden pesimde dolandiriyor.aynen benim es de kayincvalide de ikinci olsun diyor.heh tamam bunu yaptiniz basardiniz.tüy dikersiniz ikincisinde dedim.
Valla evlat harika bir duygu çok şükür Allaha yasattı bizede ama tek bakınca çok yıpratıcı ben ikinciyi oğlum emmeyi bırakınca yapcam hemen diyodum ama şimdi zor gibi.. Allah erkeklere akıl düşünce birazda merhamet versin ne diyim halimizden ancak öyle anlarlar

Amin canım senin niyetin halis olduktan sonra Alah yardım eder emin ol.. burda yazdıklarından yola çıkarak sen aslında çok saf düşünceli temiz kalpli birisin eşinde kıymetini bilemiyo ama inşallah birbirinizin gözlerine tekrar aşkla bakacağınız günlerde gelir canm seninde dediğin gibi hersey boş hayat geçici yinede elimizdekilerin degerini bilelim..
Güzel sözlerin için Allah razı olsun canım hayat bize çok güzel davranmadı ben 3 yaşında babamı kaybettim annem hiç evlenmeden ablalarımı beni büyüttü evlendirdi üstüne hasta yegenime bakıyor 9 aylıkken abimi kaybetmiş kızım dogdugunda ağlaya ağlaya anlattı bana hiç bilmiyordum abimin öldüğünü biliyodum ama nasıl oldugunu bilmiyodum Allah anamızı babamızı başımızdan eksik etmesin biz böyle zorluklarla büyüdük şükür Rabbime şimdi herşeyim var 8 sene çalıştım evlendim eşim sayesinde arabam oldu kötü bir insan degil ama iş çocuk bakmak olunca canavar oluyor bu dünyada herşey bizim için gördüğümüz duydugumuz herşeyi yaşayabiliriz Rabbim kaldıramıyacagımız yükler yüklemesin omzumuza cümlemizin evladını hayırlı etsin amin

Güzel sözlerin için Allah razı olsun canım hayat bize çok güzel davranmadı ben 3 yaşında babamı kaybettim annem hiç evlenmeden ablalarımı beni büyüttü evlendirdi üstüne hasta yegenime bakıyor 9 aylıkken abimi kaybetmiş kızım dogdugunda ağlaya ağlaya anlattı bana hiç bilmiyordum abimin öldüğünü biliyodum ama nasıl oldugunu bilmiyodum Allah anamızı babamızı başımızdan eksik etmesin biz böyle zorluklarla büyüdük şükür Rabbime şimdi herşeyim var 8 sene çalıştım evlendim eşim sayesinde arabam oldu kötü bir insan degil ama iş çocuk bakmak olunca canavar oluyor bu dünyada herşey bizim için gördüğümüz duydugumuz herşeyi yaşayabiliriz Rabbim kaldıramıyacagımız yükler yüklemesin omzumuza cümlemizin evladını hayırlı etsin amin
Canım sana Msj atmak istedim ama atamadım . Msj kısmı kapalı . İyi ki ayaktasin

Canım babana Allah rahmet eylesin annenede helal olsun annelik böyle bişi işte birde evlat acısı yasamış kıyamam bizde çok zorluklarla büyüdük ben küçükken soba için odun toplamaya gittiğim günleri bilirim ama şükür bin şükür şimdiki halimize.. eşine gelincede yanlış anlama canm ama çok takılma bizimkilerde bakmıyo eşim hiç el atmıyo ama ben büyütmüyorum artık napim büyütsem olay büyücek olan yine huzurumuza olacak bilşyorum ki odun yine odun değişmez

Canım sana Msj atmak istedim ama atamadım . Msj kısmı kapalı . İyi ki ayaktasin
Açtım canım şükür bu günümüze bin kere şükürbüzden daha kötü olanlarda var Allah yardımcıları olsun
Canım babana Allah rahmet eylesin annenede helal olsun annelik böyle bişi işte birde evlat acısı yasamış kıyamam bizde çok zorluklarla büyüdük ben küçükken soba için odun toplamaya gittiğim günleri bilirim ama şükür bin şükür şimdiki halimize.. eşine gelincede yanlış anlama canm ama çok takılma bizimkilerde bakmıyo eşim hiç el atmıyo ama ben büyütmüyorum artık napim büyütsem olay büyücek olan yine huzurumuza olacak bilşyorum ki odun yine odun değişmez

Aynen öyle canım beni iyi anlarsın ozaman şükür herşeyim zorlukla oldu ama en güzeli oldu Rabbim kıymetini bilim diye sıkıntıylada olsa veriyor şükürler olsun

Bebek Evleri Ne Kadar Temiz Olmalı?

Yazar: Sevgili Bebek

Yeni ayaklanmış bebeğiniz süpermarkette yere düşüyor ve düştüğü yerden kalktıktan sonraki saniye içinde siz herhangi bir müdahalede bulunamadan bir elini ağzına sokuveriyor. Eyvah, yerdeki mikroplar ağza bulaştı bile. Bu durumda tepkiniz ne olur? “Aman olur o kadar” mı, yoksa “Eyvah ne yapacağım?” mı?

Daha önce temizlik konusunda çok kesin çizgileri olmayan yetişkinler bile anne baba olduktan sonra çok daha katı bir hijyen algısına sahip olabiliyorlar. Yerde emekleme devresindeki ufaklık açısından yerler ne kadar temiz olmalı? Yeni doğan döneminde ebeveynler ne sıklıkta ellerini yıkmalı? Biberonlar ne sıklıkta dezenfekte edilmeli?

Süpermarket rafları bin bir çeşit temizlik malzemeleri ile dolu ve günümüzde artık temizlik malzemelerinin temizlemesi de yetmiyor. Ürünün toplum algısına uyabilmesi için tüm bakteri ve mikroplardan arındırması gerekiyor.

Ama ne yazık ki bu tüm mikrop ve bakterilerden arındırma, her şeyi dezenfekte etme tutkusu iyi ve yararlı bakterileri de yok etmektedir. Öte yandan yapılan bir çok kapsamlı araştırma aşırı hijyenik ortamlarda, bakteriden ve mikroplardan arındırılmış biçimde büyüyen bebeklerin alerjik olma risklerinin diğer bebeklere oranla çok daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır. Uzmanlar bebeklerin dünyasında az da olsa kirin var olmasını, zira bu kirin içinde barınan mikrop ve bakterinin onların bağışıklık sistemlerini güçlendirebilmeleri ve alerjilerle baş edebilmeleri adına gerekli olduğunu savunuyorlar. Bunun yanı sıra bu tip temizlik maddelerinin çok az miktarlarının bile bebek cildine zarar verdiği ve egzama türü deri hastalıklarına yol açabildiği bilinmelidir.

Ayrıca bu denli steril ortamlar yalnız bebeklerin değil yetişkinlerin de vücutlarında bu iyi huylu bakteri ve mikro organizmaların yok olmasına ve bu nedenle de vücudun bağışıklığının zayıflamasına yol açmaktadır. Hem bebekler hem de yetişkinler için antibiyotiklerden dezenfektanlara kadar tüm kimyasallarınkullanımına dikkat edilmelidir.

Temizlik malzemeleri az miktarlarda kullanılmalıdır.

Bulaşıklar için bir bulaşık deterjanı, meyve ve sebze gibi gıdaları yıkamak için sirkeli su ve diğer tüm ıslak zeminler için bir sabun bazlı (örneğin sıvı Arap sabunu) yeterli hijyeni sağlayacaktır.

Özellikle çamaşır suyu gibi sert temizleyicilerin bebekli ortamlarda, yer, mutfak temizliklerinde kullanılmaması çok daha yararlı olacaktır.

Doktor beni çok korkutmuştu bu d vitamini için dogru söyle veriyon mu diye o günden beri aksatmamaya çalışıyorum adam gözümün içine bakarak dogru söyle bak çok önemli veriyomusun diye diretmişti

Doktor beni çok korkutmuştu bu d vitamini için dogru söyle veriyon mu diye o günden beri aksatmamaya çalışıyorum adam gözümün içine bakarak dogru söyle bak çok önemli veriyomusun diye diretmişti
Okadar da korkmayın ben yeni basladım:KK66:doktorum kesmemi söylemisti bıngıldakla alakalı bi durumdan dolayı.zaten hepimizin bebesi yaz cocugu oldu,aldılar d vitaminlerini

Kitaplarımızda geldi
Okuyalım öğrenelim :)
IMG_0345.JPG

IMG_0344.JPG

Hayirli aksamlar herkese.
Nasilsiniz arkadaslar kuzularda iyidir insallah ,soyle biraz gecmisi okudum sorun yok gibi sukur:anne:

Bizde durumlar yigit halen hasta burnumuz akiyor gece oksurugude var sanirim geniz akintimiz var.:işsiz:
Bugun babacigimin mevludunu okuttum.
Rabbim haberdar etsin insallah.:KK61:

Tostikdana Tostikdana cnm rabbim niyetini gerceklestirsin insallah hakkinda hayirlisi olsun.Insallah yakin zamanda ogrenirsin kurani kerim okumayi.
Sana nacizane tavsiyem gun icinde bakara suresini ac netten evde dinle.bakara suresi kari koca muhabbetini artirirmis butun eve yayilsin hikmeti insallah:dua:
Sen okumayi bilmesende dinlersin bak nasil rahatlatacak seni allahin izniyle:dua:

Esler demisken hangisi farkliki arkadaslar benim esim kadar anlayislisi olmax derken bir bakmisim cileden cikariyor beni:63:
Bugun evde mevlut okundu evde var 70 kisi mutfakta ikramliklari hazirliyorum.
Tlf ariyor beyim benim isim var cikicam gelde yigiti al.Dedim allah alllah anneler 24 saat bakar babalar surda 2 saate pelt :63:
Almadim tabi siz siz olun kavga etmeyin evdeki huzur kacarda heee heee diyin ama kendinizide kullandirmayin:KK50:
Hadi optummm hepinizi :KK15:

X