2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Mama sandalyesi joie marka aldım 300 lira şuanda.ikea tarzı olanlara güvenemiyorum cocugu yalnız bırakmaya gelmez onda,anneme öyle aldım orda kullanırım gidince diye,cocuk az büyüyüp kendini bi tarafa cekse devrilir. joie gibi olanlar daha dayanıklı
Yürütec almayacagm.ev kazalarına sebep oluyor,daha cok seyi tutup cekebilir üzerine.emeklesin simdilik:KK66:
Teşekkürler biraz pahalı mı ne.. yurutec zararlı falan deniyor da. Cok durmaz sanırım içinde maksat şu an yerlerde parkelrde yuvarlanan yavrum birazda ayakta bişiler yapabilsin istiyorm. Bakalım araştırıyim biraz

Yürutec kuzenler almış gelmiş. Ben olsam almam.10 dk biniyor. yürümeyi 2 hafta ile 4 hafta arasında geciktirici olduğunu okudum. Çok faydalı bişi değil.

Mama sandalyesinde ikea antilop. 10 numara 5 yıldız
Antilop da sanki kendini öne yana atsa düşecek gibı. Arastiriym biraz canim sagol

Birsürü testler vs yapıldı kesin teşhis ikiside çok başı daha birisi yurt dışıma gidiyor tedavi için
Belirtileri yazıp kimseyi yersiz tedirgin etmek istemem , sadece önlemimizi alalım iyi Takip edip şüpheli durumlarda kontrole götürelim çocuklarımızı diyeceğim budur canım ,
2 yaş sınırlaması yok teşhis için aşağıda bir paragraf paylaşıyorum...

Otizmin, yeni doğan bebeklerde ikinci aydan itibaren göz teması kurmamasıyla teşhis edilebildiğini hatırlatan uzmanlar, özellikle anne-babalara bebeklerini çok iyi gözlemlemeleri uyarısında bulundu.
Belirtileri neymiş otizmin?

kızlar ben dün gene hamile olduğumu öğrendim
akşam sabaha kadar dua ettim
eğer vatana millete hayırlı evlat olmucaksa sağlıksız doğacaksa
rabbim doğmasın diye
birde oğlum uyumadı yer yatağı yaptım yerde birlikte yattık
oda karnıma vurdu
sabah azcık kanamam olmuş
pzt doktordan randevu aldım
bakalım bu kanamalar sonucu ne olucak.

DUA EDİN BANA EMİ
Hakkında hayırlısı olsun..

Butun gun kizimla tek basima ilgileniyorum.bu gece esim gelince kiz da daha uyumayinca duşa gireyim dedim. Eşim almış kızı bırakın banyo kapısını duşa kabinin kapısında beklediler.cikinca kizdim tabi ki. bi de demez mı butun gecemizi mahvettin.omrumuzden bir gun böyle geçirdik diye.allahim sen sabir ver

Butun gun kizimla tek basima ilgileniyorum.bu gece esim gelince kiz da daha uyumayinca duşa gireyim dedim. Eşim almış kızı bırakın banyo kapısını duşa kabinin kapısında beklediler.cikinca kizdim tabi ki. bi de demez mı butun gecemizi mahvettin.omrumuzden bir gun böyle geçirdik diye.allahim sen sabir ver

O ne demek yahu
Bakamadımı iki dk.
Yazık yavruya oynatsa bişey yapsa ömürlük girmedin ya Allahım ya deli oluyorum bunları okudukça sanki tek başımıza yaptık çocuğu

Teşekkürler biraz pahalı mı ne.. yurutec zararlı falan deniyor da. Cok durmaz sanırım içinde maksat şu an yerlerde parkelrde yuvarlanan yavrum birazda ayakta bişiler yapabilsin istiyorm. Bakalım araştırıyim biraz
Ben mama sandalyesi ni 360 a aldım kraftin 3 kademeli on tabla 6 kademe aşağı yukarı inmesi ve 3 kademe yatma pozisyonu çift tablası var

Klasik baba modellerinden bir tane daha...Duşa girerek bütün gecelerini mahvetmişsin yani :)

Otizm nedir?
Sosyal etkileşim, karşısındakini anlama ve kendini ifade etme ihtiyacı yaşamın erken dönemlerinden itibaren ilişkilerimizi şekillendirir.Otizm bu ihtiyacı karşılamak için gerekli sözel ve sözel olmayan becerilerin gelişiminde gecikme ya da sapma ile karakterizedir. Bu duruma sıklıkla kısıtlı ilgi alanları ve tekrarlayıcı hareketler eşlik eder. Belirtiler tipik olarak yaşamın ilk üç yılında ortaya çıkar.
Gelişim basamaklarına dikkat…
İnsan yavrusu iletişim kurma ve sosyalleşme becerisi ve ihtiyacı ile doğar. Yaşamın daha ilk günlerinde bebek ile dış dünya arasında başlayan ilişki sürekli gelişir ve çeşitlenir. Sağlıklı gelişmekte olan 3 aylık bir bebek insan yüzüne ve sesine ilgi gösterir. 6 aylık bebek keyiflendiğini ya da rahatsız olduğunu yüzü ve bedeni ile ifade edebilir. 8-9. aylarda baş-baş yapabilir, el çırpabilir, heceleri tekrar ederek sesler çıkarabilir. 1 yaşında anne-baba diyebilir, işaret parmağı ile bir cisimi gösterebilir, işaret edilen yere bakabilir. 2 yaşındaki bebek 2 kelimeli basit cümleler kurabilir, taklide dayalı oyunlar oynayabilir. Otistik bozuklukta bu gelişim basamaklarında aksama gözlenir. Bebek bu becerilerilerden bazılarını hiç geliştirememiş olabileceği gibi kimi durumlarda kazanılan becerilerde gerileme, kayıp gerçekleşebilir. Bebeğiniz 6 aylık olduğu halde sizi tanımıyor, gülümsemiyorsa; 1 yaşını geçtiği halde işaret ile göstermiyor, ce-e, fışfış kayıkçı gibi oyunları oynamıyor, anlamlı 1-2 kelime söylemiyor, adı ile seslenildiğinde bakmıyor, göz teması kurmuyorsa; 2 yaşını geçtiği halde oyuncaklarla amaca uygun şekilde (oyuncak bebeğe yemek yedirir gibi, uçağı uçurur gibi), taklide ve kurmacaya dayalı oyun oynamıyor, çevresinde olup bitenle ilgisiz görünüyor, bir ilişki ihtiyacı göstermiyorsa gelişim basamaklarında bir sorun yaşandığını düşünmek gerekir. Otistik bozukluğu olan çocuklarda bu gelişimsel aksamaya ek olarak anlamsız el çıpma, sallanma, dönme gibi tekrarlayıcı hareketler de gözlenebilir. Sık rastlanan belirtiler arasında gündelik rutinlerine katı biçimde bağlı olma, değişikliğe aşırı tepki gösterme, dokunma, ses, acı gibi duyusal uyaranlara çok az ya da çok fazla yanıt verme sayılabilir. Bu belirtilerden herhangi birinin çocuklarında bulunduğunu düşünen anne-babaların zaman geçirmeden bir uzmana başvurması önemli. Böylece gelişimdeki sorun ve derecesi belirlenebilir, durumun otistik bozukluğa işaret edip etmediğinin saptanabilir ve uygun tedavi seçenekleri oluşturulabilir

7 aylık olduk çok şükür. Yüzde 95 anne sütü aliyo yüzde 5 ağzına biseyler veriyorum hem emzirmek kolayıma geliyo hemde çok yemiyo . İlk bebeğim de ek gıdayı yok abartmistim devamlı araştırıp tarifler uyguluyor besliyordum sonuç 10 aylık sutten kesildi az emdiği için sütum azaldı. Buda daha sonra beni çok üzdü birşeyler yedirmenin heyecanıyla süt kontrolünü kaybetmiştim. Simdi ise hic acelem yok. SOFRADA biz ne yerden ona tadımlık birşeyler veriyorum . Eline salatalik elma ekmek falan veriyom kemiriyor.

Kahvaltıda ekmek peynir zeytin pekmez salatalik veriyorum ama dediğim gibi tadımlık . Diğer öğünlerde biz ne yersek tadına bakıyo. Yoğurt seviyo . Aksam yemeğinden sonra yatmadan 1 saat önce falan meyve rendeliyorum elma armut ayva muz hangisi varsa ona gore iki meyve karistiriyorum. Bir fincan kadar onu yiyo yatmadan bol bol anne sütü . Günde birkez kaka yapiyo. Kanepeye ayağa kalkıyor geçen hafta 2 diş çıktı. Geceleri çok huysuz hem gazi devam ediyo h diş zorluyo. Gece emmeyi azaltmaya uğraşıyom ama zor oluyo .

X