2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
12 yi geçiyodu yattığımda ve saat 4 e çeyrek var şu saate kadar 10 kere kalktı sinirlerim alt üst. Calpol verdim şimdi dişi midir diye. Kaçkere emdi sayamadım. Dünde böyleydi ve Emzirmekten yoruldum artık göğüslerim acıyor. Çok fena Ağlayasım var
Calpol vermek yerine parol surup verin.. cunku calpol yurt dışında bile yasaklandı hatta bi ara bizim ülkede de yasakti

12 yi geçiyodu yattığımda ve saat 4 e çeyrek var şu saate kadar 10 kere kalktı sinirlerim alt üst. Calpol verdim şimdi dişi midir diye. Kaçkere emdi sayamadım. Dünde böyleydi ve Emzirmekten yoruldum artık göğüslerim acıyor. Çok fena Ağlayasım var
Bir süredir oğlum da böyle sürekli kalkıyor ağlıyor meme almadan uyumuyor. Bizim bir diş patladı pazar akşam ondan diyorum ama bakalim

Bizim gündüz emmelerimiz 1 2 aydır bitti gece 1 sabah 1 kere emer o kadar. Zaten dişler kocaman zorlandığında mahvediyor. Ve aç bıraktım 6 7 saat bana misin demedi ek gidada reddediyor. Bende birinden birini yesin dedim. Ek gida blw yapmaya başladım kendi yiyor 3 5 ısırıyor yarısı yere yarısı mideye. Sagip sut veriyorum ve keci sütü takviye ediyorum. 150 gr almis gecen ay korktum ve hemen böyle önlem aldım. İşimiz zor :KK43:

Bizimde öğünler cok küçük. Hemen dikkati dağılıyor emmesi ve süt içmesi bile kisa kısa. Diş dönemi daha da kötü..

Ben de 1 aydir blw yapiyorum. Kasik reddi vardi ve zorlamamaya karar verdim. Simdilik az az yese de ugrasip ogreniyor. İnsallah alışır cabuk. Sut vermesi benden ek gida ondan.
Aynen hasta olduğu zamanda kullandığı ilaç yüzünden. Kaşıktan soğudu artk unuttu gibi korkmuyo kaşık görünce ama alıştı blw ye kendisi yiyo miktarını kendi ayarlıyo doymasa bile ek gıdayla emerek doyuyordur sdece sebzeleri meyveleri tanısın bilsin ellerini kullansın amaç

Zamansız ağlamalar olurmuş artık geceleri kabus görürlermiş büyüme atakları olurmuş .. bizde tedirgin plöultum kontrolde sorduk doktor normal artık olur öyle şeyler dedi ...
Birde bu diş çıkarma döneminde nezle grip gibi belirtiler olabilirmiş ama iyi ayırt etmek gerekiyor diştenmi gerçekten hastamı...
Hmm hastalık değil canım bizim ki babasıyla oynuyorlardı birden iç çeke çeke ağlamaya başladı bez atmaya gittim banyoya o esnada başladı hmm ayırt etmek zor olacak gibi her bebekte olur mu acaba ateştir vs.

Yok canim uykusuzlugu huy sanirim yemek yiyip yattiginda da hemen uyaniyor..ama gerçekten hic aciktim diye aglamiyor bir sinyal vermiyor ben ara ara meyve sebze yogurt vs. Teklif ediyorum tabi hepsinden once meme teklif ediyorum emmiyor ama aciktiysa yemegini yiyor acikmadiysa onu da yemiyor yani ben teklif etmesem aciktigini bilemicem saatlerce oyle duracak cok enteresan birsey.. Ben de mama mi devam sutu mu iste ne vermeliyim onu bilemiyorum doktor birşeye gerek yok demisti ama gunde bir kere emmeye mutlaka gerekir gibi geliyor
Allah sabır versin canım gerçektn zor yemeyen bebek küçücük bebiş günde 1 öğünle durmamalı ek gıda doyurmaz ki onu dediğim gibi başka doktorlara da danış sen en iyisi canım bebeğin bağışıklığı herşeyi için iyi beslenmesi şart umarım bi an önce düzelir bu durum

Kızlar yürütece falan koyuyormsnz nasıl Sizinkiler ? Benim ki erkek günde 10 15 dk dan fazla koymuyorum
Bize akrabamız vermişti ama hafta da 1 kere 5 dk fln anca koyuyorum zararlı bence bu yürüteçler yaa almaya gerek bile duymamıştım ama şmdide evde boş kalabalık yapıyo alınmasa da olur boşuna para veripte bacak arasını çok sıkıştırıyo kanguru gibi aynı pipisi acıyordur diye 5 dk bile tutmuyorum bazen oyuncaklarını sevdi bizim oğlan daha çok onunla oynatıyorum önünde oturuyoruz oynuyoruz fln Öyle

Merhaba hanımlar bizimkisi iki gün içinde 4 diş çıkardı. Alt ikisini bir, üst ikisini de bir.. Ateş,ishal,kusma ve aşırı derecede emme. Uykusuzluk zaten her zaman vardı bu sürede daha da arttı. Simdi biraz iyi dişlerinde az çok gözüküyor. Günden güne buyuyor gibi

Kızlar oğlum birden bire ateşlendi kafası yanıyo vücudu yine öyle 38 derece.. bu sabah kalkarkende hafif bi ates vardı git gide yükseldi ateş düşürücü verdm ama korkmaya başladım ani ateş niye olur uyudu uyansın doktora götüreyim en iyisi içim hiç rahat değil

Kızlar oğlum birden bire ateşlendi kafası yanıyo vücudu yine öyle 38 derece.. bu sabah kalkarkende hafif bi ates vardı git gide yükseldi ateş düşürücü verdm ama korkmaya başladım ani ateş niye olur uyudu uyansın doktora götüreyim en iyisi içim hiç rahat değil
Canım bizde de olmuştu doktora götürdük ama hiç bşyi yok dedi cereyanda kalmştır fln dedi önemli bşy yok demişti ateş düşürücü verdim butun gün yarınki güne geçmişti

Taşındığımız gun olmuştu bide canım bahsetmiştim burda

Slm kızlar doktora gittim bugun hamileliğim kesinleşti :) 6 haftalık herşey yolunda kalp atışlarını duyduk on herşey dahada değişti bizim için kabullendik seviyoruz onuda :) iğne yine kullanıyorum bakalım bu defa nezman kadar kullancam
Allah kolay hamilelik kolay doğum kolay lohusalık nasip etsin canım ağustosta sanırım doğum o zmn dimi hayırlısı olsun canım yaa miniğine arkadaş kardeş geliyor :KK9: Cinsiyetini ne acaba :)

Diş cikariyorsa ani ateş olur

İnşallah canım haber et bize de geçmiş olsun
Canım tesekkür ederiz Allahtan gitmişiz hemen boğazı tahriş olmuş enfeksiyon olmuş dedi doktor yavrumun gözleri kaymıştı atesten ilaç kullandı uyudu şimdi.. inşallah çabucak iyileşir bu arada biz tunceliden dut pekmezi getirttik organik günde kaç kaşık veriyorsun canım sendede vardı..onuda sabahları içireyim şifa olur inşallah yavruma

Allah kolay hamilelik kolay doğum kolay lohusalık nasip etsin canım ağustosta sanırım doğum o zmn dimi hayırlısı olsun canım yaa miniğine arkadaş kardeş geliyor :KK9: Cinsiyetini ne acaba :)
Sağol cnm bakalım iki bebişle nsıl olcak.temmuz ayında doğum.. inş kız olurda bu konuyu kapatırız dahada çocuk mocuk yok :) kız cocuk cok seviyorum inş kız olur sağlıklısından

X