2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım çok sağol,
Evet ankaradalar ama yaşlılar ..
Migrosda var sanırım bulamazsam yazarım sana sağol..
Gün kurusundan hoşaf yapmıştım bende oda ağır geldi bende vermiyorum,
Aynen armut elma patates havuç devam
Yoğurt severek yiyor ,
Pirinci çorbasına eklerim büyük ihtimalle,
Akşam sordum siyez bulguru ve unu varmış ama ırmik yokmuş. Pirinç de tosya pirinci var dedi ondan aldım bakalım. Kıymayı da çukurambar tarafına bakmayı düşünüyorum
Yine yardım edebileceğim bisey olursa ederim:)

Kıyamam ya :KK43: seni o kadar iyi anlıyorum ki alerjik bebe bende de var. Gerçekten yaşamayan anlamiyor ne yazikki. insan bir destekci istiyor yanında. zaten yemiyorum icmiyoruz güç kuvveti mız kalmıyor üzerine birde bebeklerin alerji stresi. Rabbim tez zamanda ferah a kavuştursun ne diyim. ah ah bir geçse hayirlisiyla şu alerjilerimiz. . . Erkekler maalesef bizim kadar duyarlı değil bu konuda :kızgın:
Cnm cocugunun alerji oldugunda fotograf cektın mi hiç nasıl görünüyor merak ediyorum

A after_before bak simdi yine kizdim :) yahu o hazir yogurdu niye aliyorsunuz.bebos yogurt yemezse yemesin.ne olacak.onu yemesi daha mi iyi. sen yogurt yiyorsun.senden gecer proteinler. tamamen aktariliyor nerdeyse cocuga.soyle dusun.bebegin sut alerjisi olsaydi sen de sut urunleri tuketemezdin.cunku direkt geciyor.ama mesela bizim kizin patatese alerhisi olmasina ragmen.ben yiyebiliyorum.cunku sut urunu gibi hemen gecmiyor. ki peynir yeaon.ilerde kasar yer.alir proteinleri.

Uyku egitimi falan vermeyi dusunmuyorum ama sirf ne yapacak diye besigine koyup basinda bekledim. kendi kendine konustu.ayaklarini oynatti.elleriyle oynadi.bana bakti.yuzume dokunmaya calisti.güldü ve oylece alacagim zamani bekledi.kendii kendine vakit gecirdi.kesinlikle aglamadi. uyku egitimi vermeyi dusunsem.cok sorun olmayacak sanirim.
Hahah güldüm kendimg hayal edip:KK66:bi ara uyumuyodu ben de nasılsa uykum kactı deyip bırakmıstım yatagna.aynen öyle oyalandı,döndu,dis kasıycısıyla oynadı amaa uyku basınca yaygara,hemen emzirmistim ah işte hayal bendeki.
Zaten buara 5e kadar uyanmıyor nasıl olduysa duzeldi(simdilik)ama uyanınca cok aglıyor katıla katıla.bisey mi korkutuyo diyorum yatagnda yasin var,baska öneriniz var mı,bi dua daha yazıp koyabilirim ama fikrim yok

Hahah güldüm kendimg hayal edip:KK66:bi ara uyumuyodu ben de nasılsa uykum kactı deyip bırakmıstım yatagna.aynen öyle oyalandı,döndu,dis kasıycısıyla oynadı amaa uyku basınca yaygara,hemen emzirmistim ah işte hayal bendeki.
Zaten buara 5e kadar uyanmıyor nasıl olduysa duzeldi(simdilik)ama uyanınca cok aglıyor katıla katıla.bisey mi korkutuyo diyorum yatagnda yasin var,baska öneriniz var mı,bi dua daha yazıp koyabilirim ama fikrim yok
Hicbilmiyorum canim.bizim de yasin kitabi var sadece. ruya goruyodur belki.

Kızlar bebisleriniz kaç öğün yiyorlar .neler yediriyorsnz artık bugün ne yapsam diye düşünmekten kriz geçiriyorum. Bide kan ilacını kestik çocuk kabız olmaktan helak oldu mahvoldu. 3 gün titreyerek kakasini yapmaya çalıştı. Sindirim sistemini çökertti mazallah

Elem nesrah demişti anneannem. Bunu oku demişti istersen mealine bir bak

Sabah hergün yumurta yemesin düşüncesiyle peynir avakado ceviz üçlüsünü verdim ama yemedi. Bende beğenmedim avakado tadı bi değişik yapmış :)

Başka alternatif tarifleriniz var mı kızlar kahvaltı için

bugün patates köftesi yaptım oğluma. ben de her gün yumurta yemesin düşüncesindeyim çünkü.

bir dilim buharda pişmiş patates, bir dilim buharda pişmiş havuç, bi yemek kaşığı peynir altı suyu, yarım paket(selvanın tekli paketleri) buğday ruşeymi, 1 yemek kaşığı un... hepsini karıştırdım bebeğimin avuç içi kadar 3 tane minik köfte oldu. zeytinyağlı yapışmaz tavada önlü arkalı pişirdim.

Bebeklerin öğün miktarları avuç içleri kadar olduğu için bir buçuk köfte verdim eline. yarısı yere kalanı da mideye gitmiştir umarım:)Ayrıca bizimki silikon kaşıklarına aşık olduğu için yanında da arada boğazını temizlesin diye bi kaç kaşık anne sütü verdim. Bilmem bitirdi mi köftelerini, ben çıkarken hala yicem diye uğraşıyordu:)

Ben tam sarı veriyorum
Ek gida isi ne zor yav. itiraf edeyim cogu zaman kolaya kacip dayiyorum memeyi. sabah kendim kahvalti ederken lorlu yumurtali sutlu karisim yediriyorum. oglen kabak havuc haslama veriyorum. aralarda yogurt aksamada elma veya armut puresi. sizin yazdiklarinizi okuyunca supheye dusuyorum kendimden acaba eksik mi besliyorum diye. cesidi mi arttirsam ogun sayisinimi?toplasan zaten 1 corba kasigi bisey yiyor benim oglan. sikinti geliyor mama sandalyesini fazla sevmiyor. zorlamiyorum bende

Benim bebegim emmiyor sadece ek gidayla geciriyor gunlerini:KK43: sutum var 6. Aya kadar emdi oyle sürekli cani sikildikca emen bir bebek degildi ama aciktiginda emiyordu.. Mama vs. Hicbisey almadi baska zaten. Ama 6 aydan beri emzirmeye calistikca agliyor iskence yapiyormusum gibi, doktra götürdüm hicbir saglik problemi yok, o zamanlar sadece gece 2 ya da 3 kez emiyordu doktor o yeter ona zaten artikek gida alıyor gunduz dedi, ama don gunlerde gece de direnmeye başladı sadece 1 kere zorla emiyor gece:KK43: gunduz zaten mumkun degil emmiyor, doktor birak ne zaman isterse o zaman emsin diyor ama buyuk insan gibi böyle sadece ek gida ve gecede bir kere emmekle olur mu:KK43: doktor da cok güvendiğim bir doktor ama cok üzülüyorum:KK43:

Benim bebegim emmiyor sadece ek gidayla geciriyor gunlerini:KK43: sutum var 6. Aya kadar emdi oyle sürekli cani sikildikca emen bir bebek degildi ama aciktiginda emiyordu.. Mama vs. Hicbisey almadi baska zaten. Ama 6 aydan beri emzirmeye calistikca agliyor iskence yapiyormusum gibi, doktra götürdüm hicbir saglik problemi yok, o zamanlar sadece gece 2 ya da 3 kez emiyordu doktor o yeter ona zaten artikek gida alıyor gunduz dedi, ama don gunlerde gece de direnmeye başladı sadece 1 kere zorla emiyor gece:KK43: gunduz zaten mumkun degil emmiyor, doktor birak ne zaman isterse o zaman emsin diyor ama buyuk insan gibi böyle sadece ek gida ve gecede bir kere emmekle olur mu:KK43: doktor da cok güvendiğim bir doktor ama cok üzülüyorum:KK43:
Sütüm var diyorsun ek gıdayı kes canım acıktıkca meme teklif et kısacası braz aç bırak vicda n meselesi diyceksin ama onun iyiliği için dene.. 1 hafta uğraş emerse yavaş yavaş ek gıdayı ver tam doyurma baktın yine emmiyo o zaman sütten kesilcek mecbur yavaş yavaş.. ama biraz diren daha küçük bari yaşına kadar emsin

Ben kaç gündür düzeni şaşmıştım ama iki güne toparladım yine
Sabah 9 da beraber kahvaltı bazen bulamaç anne sütüne lor ceviz yumurta bazen elimle tek tek yediriyorum.
Öğlen 1 gibi yoğurt veriyorum inek sütünden
Akşama doğru meyve püresi
Akşam 7 de biz yemek yerken ona uygun çorba varsa veriyorum yoksa kendim sebzeli kkıymalı püre yapıyorum veya irmikle taze fasulye, balkabağı, gece yatarkende hipp mama

Verdiklerim fazla gibi göründede oğlum bir fincan kadar yemiyor sadece yoğurdu yiyor severek

Ben kaç gündür düzeni şaşmıştım ama iki güne toparladım yine
Sabah 9 da beraber kahvaltı bazen bulamaç anne sütüne lor ceviz yumurta bazen elimle tek tek yediriyorum.
Öğlen 1 gibi yoğurt veriyorum inek sütünden
Akşama doğru meyve püresi
Akşam 7 de biz yemek yerken ona uygun çorba varsa veriyorum yoksa kendim sebzeli kkıymalı püre yapıyorum veya irmikle taze fasulye, balkabağı, gece yatarkende hipp mama

Verdiklerim fazla gibi göründede oğlum bir fincan kadar yemiyor sadece yoğurdu yiyor severek
Guzel bence planli besleniyor bebisin ne guzel. emmeyi nasil yapiyorsun peki?veya emzirmiyorsan mamayi?

X