2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
kızlarr yardım edinnnn!!!
kızımın yeteri kadar uyumadığını düşünüyorum.
kesinlikle bi uyku düzenimiz yok. gece uykusu hiç yok sabaha karşı 4 gibi dalıyo uykuya. oynasam sorun yok uyutmaya çalışınca basıyo çığlığı. sabah 8den sonrada neredeyse saat başı uyanıp emip tekrar uyumak istiyo. yataktan kalkması 11i buluyo. napıcam bilemedim artık uykusuz dolanıyorum. diştendir diyodum ama 1ay oldu artık diş değil sanırım çünkü çıkıcakmış belirtisi yok

D vitamini konusunda yardım istiyorum. Sağlık ocağındaki verilen bize dokundu mukuslu kakamiz ondanmis. Sizler ne kullanıyorsunuz
Canim yoğun araştırmalarım sonucu biz d Vit. bulduk inş. Dokunma z bu sefer. sana da öneririm. wellcare d3 mavi kutu. sadece içinde zeytin yagi var. carlons içinde Hindistan cevizi varmış. benim bebe aşırı alerjik o yüzden risk almak istemedim. zeytin yağını duyunca çok sevindim. Bu zaman a kadar d Vit. alamadı inş. Bu iyi gelir de alır kuzum

D vitamini bende merak ediyordum. haftasonu alayım dedim her yerde devit3 veriyorlar. nutrigen d vitamini aradık bulamadım. Olmadı dediklerinizi isterim.

Bizim gibi hala daha dışı çıkmayan var mi
Biiiizzzz. hic gelesi yokkk. bu arada organik kismina cok katilmiyorum ben niyeyse. bilmedik bir yerden alacagimiz organik seyler ne kadar organik tartisilir. Ozellikle pirinc icin soyledigi cok dogru cok fazla işlemden geciyor.marketten alinan pirincle sutlac bile guzel olmuyor. tabi ki dikkat edicez . ben bizzat babamin yetistirdigi pirincleri kullaniyorum.ama .tam organik olmasi imkansiz.ayni sekilde yumurta sut fasulye bezelye pirasa mercimek kıyma et seker yag aklina gelebilecek her seyi annem babam getiriyor. kendi mahsulleri. guzel bir durum.icim rahat ama yine de super organik mi.

Merhabalaaar... kızlar ben işi başladım inanın artıkhiç vakit kalmıyor kendime. Forumu okuyabilsem bile yazmaya vakit yok. Çok çabuk geçti zaman, hamilemiyiz değil miyiz derken bizimle oyun oynar hale geldiler çok fena oynatıyor bizi benim kız. Bi dişimiz patlayalı 3 hafta oldu başka yok, patlayanda minicik daha çok çıkmadı... çok hareketli sürünmeler dönmelerde emeklemeye geçti, tutunup kalkıyo. Kendisine verdiğimiz besinler hiç alerji yapmadı neredeyse diye ve de kaçağa tepkisi olmamasına dayanarak diyeti açtık ama yine kızardı kaşındı çocuk. Şimdi de yattık emerek uyuyo, yanından kalkınca uyanıyo hiç bir iş yapamıyorum evde. Herkese sevgiler, bebeleri öptüm

Kızlar ya bu diş ne zaman tam çıkar ikinci ne zaman patlar görmemişin dişi olmuş falan filan
Bizde 10gun icinde 2.dis gelmisti,ardarda gelir sanırım.buarada eşini de alıp evlilik terapisine götür şeker.madem cocuk bakmaya gelince beri duruyor duzelir yani ama önce sinirlenmemeli ki

Ben de 7.ay kontrolumuzu paylasayım.boy 74 olmus.yarım kilo almışız yedikleri yaramıs9kiloyuz. demir ilacı kilosu kadar ver ,kabız olursa care bakarız dedi ama hic icimden gelmiyor
Bıngıldak kapanmis ama bası buyudugu icin sıkıntı yokmus
Menenjit asısını sordum meger 1 yasından sonraymı
Kuzu kıyması alıp verebilirmişim dedim icimden ben kendime kuzu alamıyorumbulursam alcam inş. hazmı kolay sanırım ondan
Tropikal meyve vermiyoruz
Bi de gece emmesini kescekmiyiz diye sordum,anne sutu alıyorsa devam ama gece mama vermiyoruz dedi

KardelenRuzgar markette ki Princ olmayacak demişsin canım peki bu organik Princ nereden temin edicez. yazdiysan kaçırmış olabilirim kusura bakma. gecmisi yeni okumaya başladım. birde dr un ismini yazabilir misin

Canım yazmamıştım pirinç için detay
Migrosda var organik pirinç ona Bakıcam bende henüz almadım, birde makarnalütfen diye bir site var orayada bakacağım.
Dr. Ömer SALTAN
http://www.omersaltan.com/

Kızlar ben uyku eğitimini tamamladı.söyle anlatayim size.
ESKİDEN :gece de ortalama 10 defa emmeye kalkardi. Emmeden uykuya dalamazdi. Sağında soluna donse uyanır ağladı buyuzden. En gec 8 de yatard i gunduz uyumadigi icin.Gündüz uykular 15-20 ser dakika idi.

ŞİMDİ : Hepsi düzene girdi:) yatağa giriyoruz (beraber yatıyoruz biz ) 3-5 dakika içinde kendi kendine dalıyor. Sabah 5 gibi bir kez uyanıyor (ağlıyor ) acikiyor artık sanırım . Sabah 7 de tam Uyanış.

İlk Gece yanına uzandım ve sadece pis piss yaptım. Yarım saat ağladı ve uyudu. Gece boyu yine eskisi kadar uyandı sadece pis pis dedim 1 ser dk fln ağladı en fazla. 2. Gece misafir gelmişti çok geç 10.30 da yattığı için aglayamada n uyudu ve sadece 1 kez uyandı gece .3. Gün yatağa koydum 3 dk içinde sessizce uyudu.gece yine 5 de uyandı bir kez. Katı gidasini gün içinde yeterli yemeDigi için gece yatmadan şimdilik hipp yulafli iyi geceler maması yediriyorum tok tutsun diye. Onu da daha güzel yemek yediginde kesicem

Doktor verme demesine rağmen sanırım gece 5 de uyandığında emziricem eğer düzeni bozmaz sadece 1 kez bu şekil emerse devam edicem. Ama emerek uyumaya geri dönmek ister ve uyanmak devam ederse onu da birakicam.

Gündüz de emerek uyumamasi için uykusu çok gelene kadar bekliyorum ve omzumda agirlasinca yatağa koyuyorum (bunu da düzene sokucam ama gündüz direniyor aglamasjn diye biraz esnek davraniyorjm. ) ama emerken uyumasina izin vermiyorum hicbirzamsn.

Bu tabiki bir tercih meselesi. Ben gece beslenmesinin faydası değil zararı olduğunu 3 tane çok guvendigim çocuk doktoru Prof. Dan duydum. Biri benim doktorum diğer ikisi bir şekilde takip ettiğim hocalar. Ana yüreği tabi zor dayanıyor ama dedigim gibi ben doğruluğuna inanıyorum ve yaptım.

Yapacak olan arkadaşlar kendilerinde n çok emin oldukları zaman .aglasada yorulsamda dayanicam dediği zama n başlasın (ki ben hiç korktuğu m kadar yasamadim cok sukur ) ilk gecehatta babayi evden yolladım annesine çünkü o dayanamaz aglamasina beni caydırır diye.

Uzun oldu ama merak eden arkadaşlar vardı. Fikir versin diye yazdım. Sevgiler :)

Canım çok sağol,
Evet ankaradalar ama yaşlılar ..
Migrosda var sanırım bulamazsam yazarım sana sağol..
Gün kurusundan hoşaf yapmıştım bende oda ağır geldi bende vermiyorum,
Aynen armut elma patates havuç devam
Yoğurt severek yiyor ,
Pirinci çorbasına eklerim büyük ihtimalle,

Uyku egitimi falan vermeyi dusunmuyorum ama sirf ne yapacak diye besigine koyup basinda bekledim. kendi kendine konustu.ayaklarini oynatti.elleriyle oynadi.bana bakti.yuzume dokunmaya calisti.güldü ve oylece alacagim zamani bekledi.kendii kendine vakit gecirdi.kesinlikle aglamadi. uyku egitimi vermeyi dusunsem.cok sorun olmayacak sanirim.

Hadi geçmiş olsun canim . Senin adina sevindim. ben o dedigin uyku egitimini vermemeyi tercih edenlerdenim. niye bilmiyorum aslinda.bu konuda doktorumuzla hic konusmadik.prof lara falan da hic danismadim okumadim arastirmadim.gerek duymadim. bir turlu yararli ve gerekli gelmiyor bana niyeyse.ki uyumlu bir kizim var aslinda.ama ne biliyim iste.neyse senin adina sevindim.cabalarin istedigin sonuca ulasti.

Hadi geçmiş olsun canim . Senin adina sevindim. ben o dedigin uyku egitimini vermemeyi tercih edenlerdenim. niye bilmiyorum aslinda.bu konuda doktorumuzla hic konusmadik.prof lara falan da hic danismadim okumadim arastirmadim.gerek duymadim. bir turlu yararli ve gerekli gelmiyor bana niyeyse.ki uyumlu bir kizim var aslinda.ama ne biliyim iste.neyse senin adina sevindim.cabalarin istedigin sonuca ulasti.

Kalabalık ortam durumu bizdede var, gitmiyorum biryere, kalabalık misafirde almıyorum artık,
Canım eskidenmiş o tadsın alışsınlar yapmamak gerekiyor , yavaş yavaş, yaşından sonra yiyecek nasılsa herşeyi, kırılan kırılsın alınan alınsın bebeğin sağlığı rahatı önemli olan,,,

Bende ikilemdeyim o konuda , geçen hafta bi acaba dedim ama bu hafta öğlen uyku süreleri kendiliğinden uzamaya başladı gecesi toparlanmaya başladı, doktorumuz gece beslenmesi için de aynen devam dedi, hatta gece 3 defa kalkıyor yapacak birşey yokmu hocam dedim kalkacak ve emecek dedi :)
Birde geceleri sebepsiz ağlamalar bağırmalar normal artık panik olmayın dedi, askıya aldım şimdilik bende ...

Ben de bu kıyma işini merak ediyordum bu ay kontrole götürmedim henüz. Nasıl vereceğiz kıyma et suyu. Çorbalara mi katicaz

A after_before

Kızlar ekmek için doğal hakiki ekşi maya ekmeği veya siyez ekmeği dedi doktor bize, kıyma kuzu kıyması..
Bende henüz yapmadım ama patates havuç kıyma suda haşlayıp can rendede pütürlü ezip vermeyi düşünüyorum
Kıymayı hafif kavurup suya önceden atarım biraz kaynayınca da patates ve havucu atarım ,
Ekmeği sabahları vermeyi düşünüyorum ..

dilaraokan

Kızlar ben başından beri bunu veriyorum sorun yaşamadık,
prensseess alerjik durumu için bilemem Canım birşey diyemem içeriğine bakarsın,
Biz Amerika'dan getirttik Ama yaklaşık 2 aydır Türkiye'de satışı başladı eczaneden alabilirsiniz

Gece emmesini zaten asla kesmeyi dusunmuyorum. gun icinde iki kez gayet guzel uyuyor. gece de gunduz de dogdugundan beri sebepsiz aglama hic olmadi. gece tamamen hic uyanmiyor. emip tekrar uykuya devam. sabah 6 bucukra kalkiyordu.simdi 7 bucuk 8 gibi kalkmaya basladi. ben de acaba mi diyordum ama artik kesin kararimi verdim.uyku egitimi yok gece emmeye devam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…