2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

adet döneminde azalsa da sık sık emzir, genelde sonra birden artıyor. bence 6 ayındolmasını bekle. ilk başlarda bebek tabii ki hemen herşeyi hazmedemeyecek. neler yediğini kakasından anlayacaksn:)

bana sorarsan pirinç unu hiç verme. sadece boş kalori. bir faydası yok. irmikle bir şeyler hazırlayabilirsn. ama ilk başlarda her 3 günde 1 bir şeye başla ki eğer alerji olursa neye karşiı oldugunu bilirsn

bu bir dönem ve bizde de oldu. ilk başlarda patates bile yemedi düşünsene, çogu bebek sever. aynen benim kızımda ilk başta iyi yedi sonra hiç bir şey. şimdi daha iyi maşallah. onun için bir geçiş süreci ve farklı bir şey. tekrar bildiği anne sütüne yoğunlaşıyor. ben yine de düzenli olarak her gün verdim. sabah kahvaltı, öğlen sebze vs ikindi meyve ve yoğurt. her gün aynı şekilde. ve şimdi yiyor. bir de benim kız haşlanmış sevmedi. ben yemek gibi yaptım tuzu vesalcası eksik olarak.

formul maama benimki de almadı. bir de biz gndüz 3 kere uyuymayı 2ye düşürdük şimdi 9 gibi uyuyor.

Canım şükür atlattık Mantara çevirmiş
Bepanten ve travocort karıştırıp sürdük
Yıkadım her alt almada yazık bayağ köyü olmuştu...

bebeğin popsunu neyle siliyorsun bilmiyorum ama mutlaka kurut. pamukla bir şeyle kurut 1-2 dk havalandır. ben mantarı öyle bitirm. hala daha günde en az iki kere 5dk falan bezsiz bırakıyorum bebeği. hiç pişik olmadı. kzıarıklıklar da öyle geçt,

Kızlar çok kötüyüm ya . elma havuc bunlar bile dokundu . kanlı kaka yapti yine. benim bebeğim hiç birşey yiyemi çek mi. içim aciyo çok kötüyüm cok

herkesin görüşü, yaşama şekli farklı ama bazı şeylerin zararlı olduğunu biliyoruz. hazır/işlenmiş gıda da zararlı. büyüyünce onlar da bizim gibi illa ki biskuvi, hamburger, jelibon yiyecekler ama buna şimdiden başlamak zorunda değiliz bence. bebeğin en azndan okula kadar damak tadı otursun, şekeri ve işlenmiş gıdayı en iyisi hiç ya da çok az tatmış olsun ki, sonra onunla sağlıklı bir bağ kurabilsin. (arada bir yesin/canı çeksince)
geçen misafirlikte bir arkadaş 7 aylık bebegine yediği pastadan verdi mesela ne gerek var?

Ya kizlar bu ne Allah askina gunlerdir gecmio dahada kotuye gidio doktora goturdum ciban tarzi bisi dedi bi krem verdi ama cocuk cok aci cekio yaa

Eklentiler

• 20161114_130921.jpg
    26,4 KB · Görüntüleme: 70
Kızlar çok kötüyüm ya . elma havuc bunlar bile dokundu . kanlı kaka yapti yine. benim bebeğim hiç birşey yiyemi çek mi. içim aciyo çok kötüyüm cok
Cnm dur sakin ol elbette yiyecek bunlar gecici bi surec hep anne sutunden sora ilk defa tanisiolar duzelicek elbetteki yiycek hatta ona ozel yemek yapmaktan bezdirecek seni :)

Yuh yani 7 aylik bebege pastami resmen zehirlio cocugunu ya gecen gorumcem kek yiyo bi baktim kekten verdi cocugun agiza hemen mudahele ettim bidaha sakin verme yasak die bide piskin piskin ne var sanki yedigi mamalardada seker var(mamadan kasti kahvaltilarda verdigim devam sutu)cok bilioya onlarda seker yok bidaha asla butur yiyecek verme dedim butun sinirlerim alt ust oldu insanlar cok dengesiz ve bilincsiz bundan eminim artik

Ayni dert bendede var sanirim bu aylarda tum bebekler bole bende anlam veremiorum doktora goturdum bugun hicbisiyi yok dedi ama gece ve gunduz ciglik atarcasina aglio ben malesef disardada mutlu edemiorum

Kaç kere uyanırsa uyansın. Ben şu an gece emmesini kesemem. gönlüm el vermez. memelerim de siser herhalde...Zaten gündüz ek besinle emme sayısı azalıyor. Gece de emmezse süt üretimi iyice azalır.
Ayni sekilde dusunuyorum. 1 ay sonra ise basliycam. gunduz zaten ememiycek. gece de emzirmezsem sutum azalir iyice. bu yuzden gece emzirmeyi kesmeyi dusunmuyorum. birde sadece beslemek acisindan degil. emzirmek can simidi gibi. mizmizlandiginda disi kasindiginda gazi oldugunda aliyorum memeye hop sakinlesiyo. emmeyi keserse nasil susturup sakinlestiririm bilmiyorum

Anneler merhaba
Lütfen benimle ayni durumu yasayan bir anne icimi rahatlatsin.Kızım11 nisan doğumlu tam 7 aylığız;
68cm 8.5 gr 'z
*desteksiz maksimum 6 sn oturuyor.sevmiyoruz
*sirt ustu birak 10 saat durur donmeden tek sevdigi sey
*sadece canı isterse ve uyurken gerinmek için dönüyor
*oyuncaklara ilgisi cok, herseyi agzina sokuyor goz temasi iletisim var
*ayak yere basiyor ama saniyede dizleri kırıyor
*nesneleri kavriyor hatta suratima firlatiyor
*mammammm falan diye anlamsiz tek heceleri ciglik cigliga soyluyor
*hic disimiz yok
*ek gida sorunumuz yok herseyi yiyoruz istah iyi biberon gorunce dans edecek kadar kendini kaybediyoruz
*uyku tirt maalesef geceleri cok uyanip uyuyoruz

Bu arada her ay doktora kontrole gidiyoruz.kafama bişey takilsa sorun olsun olmasin cocuk norolugundan tutun ortopediye kdr gidiyorum.( kendime psikolog ayarladim etrafim obsesif yapti beni)

Hala asil soruya gelemedim
Sorun şu ki kiyaslamak? Eş dost konu komsu ana baba kayinvalide herkes yere koysana emeklemiyor mu?
Ayagina bastir sagliklidir yoksa degildir
Ya daha bir sürü şey ışte sizde de illa oluyordur lohusa bunalimindan beter durumlar..

Benimki gibi 7 aylik olup oturmayan donmeyen emekleyip surunmeyen dişi cikmayan bebegi olan var mi?
Oh icimi döktüm rahatladim
Sevgiyle kalin tşk..

Duzeltme: başını tutuyor 3 aydan beri ama yuzustu yatmaktan nefret ediyor bi sure sonra yuzunu yere yapistirp ciglik atiyor

Son düzenleme:
Cnm dur sakin ol elbette yiyecek bunlar gecici bi surec hep anne sutunden sora ilk defa tanisiolar duzelicek elbetteki yiycek hatta ona ozel yemek yapmaktan bezdirecek seni :)
çok üzülüyorum. düzelecekmi bilmiyorum. Oysa o kadar güzel yemistiki. çok mutlu olmuştum. 1 sattir agliyorum. Süt alerjisi diyorlar ama nerdeyse herseye tepki veriyor. dün heyecan la alışveriş yaptım ona mama tabağı aldım kaşık aldım. cam rende aldım. ama sonuç kanlı kaka. . . . . . . . . . . . . .

Uzulme canim aglancak bisi yok tabiki duzelecek senin bebis gibi milyonlarca var hepside soralarda bu yiyecekleri yiyebiliolar benim oglanda ne yedirsem alerji yogurt diger yedirdigim tum besinlere tepki verio sabrediorum duzelecek alisacak vicutlari

Benimki 6.5 aylik. emekleme degilde surunme var. surunerek heryere gidiyo. ama emeklemeyi sorun etme arkadasimin oglu 10 aylikken emekledi. 1 ay sonrada siralamaya basladi. su an yuruyor baya baya. oturmayi sevmiyo benimkide. oturturum hemen doner yuzustu. ciglik var. vavava sesler cikariyo konusuyo kendince:)gece 4 kez uyanir emip uyur. iki dis var 3 aylikken cikmisti. baska cikmadi. ayakta tuttugumda dizleri kiriyor benimkide. hazir degil demekki yurumeye. bence bebegin gayet normal. etrafa kulagini tika. bosyere doktorlara tasiyip durma bebisi. sen bilirsin yinede canim annesi sensin en iyisini sen dusunursun beben icin:)

Bizde 10 nisan dogumluyuz desteksiz oturamio emeklemio surunmuo hemen hemen ayni butun bunlari 10 aylikken yapabilegini soledi doktorum hi erken yapan bebekler varmi var ama hepsi ayni olamaz ve saglik acisindan hicbisi yok bebeklerimizin sen kiyaslamalara takilma umruna bile alma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…