2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
kalonce okudum doktorun söylediklerini.hadi gece beslenmesini kesıcen de gunduz ara ögunlerde meme yok ne demek,yapma öyle derim.cok tuhaf geldi bana.hem de sütün iyice azalır ayrıca emsin ya ne guzel,1yasına kadar yine anne sütünden alabilir cogu ihtiyacını. bi doktora daha mı sorsan saglık ocagna filan
gece beslenmesini de bana öyle derse doktorum yok kesemem dicem,uyku egitimi icin biraz laftan anlar hale gelmesini beklicem minimum 1yaş.ilerde obeziteye,bebekken gece beslenmesi degil,yetiskinlikte yiyecekleri fast food sebep oluyor bikeremöperim bu doktorları hahah

Sünnet içün geç değil tabi yine sen bilirsin.. bizim ilkgün cok kötüydü çok pişman olmuştum ondan sonraki günler oğlum cok rahattı bn yinede dikkat ediyrdum cabucak atlattık.

Bende öyle düşünüyorum canim aralarda emzircem ben yine. Süt um azalır yoksa çünkü gece de emmeyecek

Canik açıklaması şu. Yüklüyorum resmi. Bu yüzden gece acikiyormus.
Ama ek gıdayi bu ay arttirip gece emmesini öyle kesti (sadece anne sütü alanlara da uyguluyorlar gerçi )

Cnm korkma morarmasida normalmis ilk dislerinizmi ustten cikmis cunku bizimki alttan bi tane cikartti digeride yolda...
Huysuzklarina gelince ya bence biz bastan hata yaptik fazla ilgilendik simdide surekli istiolar napicaz bilmiorum ama ne temizlik tam anlamiyla yapamiorum nede yemek evime misafir cagiramiorum ayy cok cok zor ya Rabbim canlarini sag etsinde bi huy alimligide versin insallah bunlara

Baya seviyo yemeyi canım ya bizde fazla kilolu olmasın diye tedirgin oluyoruz. Herkesin bi derdi var :)
Bizimkide baya seviyor ve mamayla beslendiği için kilo almasını istemiyorum oyüzden ben bi haftadır gece beslenmeyi kesiyorum ama oğlum parçalıyor kendini mama için uykusuzuz ikimizde bi haftadır direniyoruz.azalttım biraz bakalım

Günaydın kızlar. Gece kaç kere uyandık bilmiyorum bu kadar sık uyanmazdı dişten oluyor diye düşünüyorum.

kalonce gece beslenmesini nasıl kesicem ki ek gıdayı hala doğru düzgün yemiyor. Canımı sıkıyor çok. Ben mi hata yapıyorum bi yerlerde bilmiyorum. Sürekli emiyor zaten o emzirmeme bizde asla geçerli olamaz.
Gece uyanmalarını kesicez ama diş döneminde napıcaz peki ve gece beslenmesini nasıl kesicez meme almadan durmuyor sallıyorum uyumuyor. Meme istiyor illa :s

Birde kızlar siz ek gıdayı vermeden önce mi sonra mı emziriyorsunuz?

Aynen canım inşallah alışabilirler iyi geceler deyip uyuyacakları günü sabırsızlıkla bekliyorum :)

Aynen çok biliyorlar ama eşimde olmaz yaptırmayacağız deyince artk bşy diyemedim bnde artk geç oldu yaa azcık sesim yükselse dudak yapıp ağlıyo travma etkisi yaratır bide onda diye korkuyorum zorunluluk olmadığı sürece yaptırmaya niyetim yok artık baya biliyorlar herşeyi acıyı falan kıyamıyorum da keşke dinlemeseydim bende kimseyi yaptırsaydım doğunca
Sünnet içün geç değil tabi yine sen bilirsin.. bizim ilkgün cok kötüydü çok pişman olmuştum ondan sonraki günler oğlum cok rahattı bn yinede dikkat ediyrdum cabucak atlattık.

Ek gıdayı mı düzgün yemiyor öyleyse bizimki de yemiyor eline veriyorum bi kaç kere yalıyo sonra hep atıyo yerlere kaşıktan soğudu ilaç yüzünden şmdi böyle oldu mecburen
Evet canım ek gıda. Emmeye gelince üstüne yok hiç daha kafa çevirdiğini görmedim. Ama kaşık verince ağzına imkansız açmıyor ağzını. Çocuk yemeyince benim de bişey hazırlayasım gelmiyor yaptıklarım hep kalıyor. Şimdi patates haşlıcam. Biraz eline vericem birazda püre yapıcam bakalım yicek mi.

Yoğurt yediremiyorum ve nette araştırmalarım alışana kadar hazır meyveli yoğurt yiyebilir demiş doktorlar. (Bizim doktor bu konularda hiçbişey demiyor oda ayrı bi mevzu) A ARTVINLI9876 canım sen babymix yoğurt mu veriyordun nerden bulabilirim

polarisss geçmiş olsun canım. Yedirdiklerinin yanında bol suda içir. Trabzon hurması lifli kabız yapmaz bağırsak çalıştırır bence kabız olması ona denk gelmiş. Çabucak düzelir inşallah. Birde ıkınmaya başladığında anüsünü açtırıp zeytinyağı sür canım yumuşatır çatlamasını engeller

Kızlar ek gıda konusunda bizde karınca hızında gidiyoruz ama üzülmüyorum eninde sonunda yiycek inşaallah o yüzden şimdilik sütte yetiyoken ki her çocuk aynı degil zamanı gelince midesi hazır olunca bagırsaktarı tam hazmedince tamda yiycek zorlamayın bence ki u unutsun bir hafta ara verin olmadı hemen unutuyorlar zaten

Aynı bizimki de dediğin gibi yaa yicek diye güzelce hazırlıyorum bşyler hep çöp oluyor severek yediği tek şey tarhana çorbası Allahtan emiyor yoksa işimiz zor valla

Babymix cok iyi benim icin ,ev yogurdu tutturamıyorum epeydir.bunu cok sevdi hem de bi taneyi bitirdi ilk defa.migrostan almıstım lafa girdim ama memnunum

7 aylık olduk günde tek öğün bile düzgün yemiyor. Çok canımı sıkıyor. Kilosu iyi ama nereye kadar böyle?
Canım, benimki şimdi uyuyor.uyutmadan emzirdim. 1 saat geçti. kalkınca yumurta omlet yapacağım. onu yedirmeye çalışacağım. az da olsa yerse bi yarım saat sonra emziriyorum. eğer çok yerse mesela 1 parmak havuc, 1 parmak kabak yediği oluyor öğle öğünü nde o zaman 1 saat sonra emziriyorum veya mizildarsa.
Sevdiği şeyleri bulmaya çalış. benimki en çok haslama sebze ve avokado seviyor. çorba ve yogurdu bazen zoraki yiyor. çorba da 1 kepce den az. yoğurt 1 yemek kaşığı anca. Zaten amaç doyurmak değil tattırmak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…