2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Regl oldunuz mu sizler,lohusalıktan sonra geçen haftaya kadar hiç bir şey olmadı,geçen hafta biraz geldi ama arkası yok,yani normal zamanda olan adetten çok çok az miktar ve kesildi 1-2 günde...
Aynen benimde aylar sonra 31 ekimde 2 gün geldi.1 ped bile doldurmadı.

philips lumea lazer aldım 550 tl ye. Ama daha başlayamadım. epilasyon yerine lazer alabilirsin. yaaa bir de çok merak ediyorum Aryazin sima ne demek

Ek gıda konusunda ben de yazayım.

Sabah 1 tane hipp bebe bisküvisi anne sütü ile islatiliyor. yanına ufacık tuzu alınmış peynir. 2 günde bir yumurta.2 günde bir mama içine ceviz konuyor. yumurtayı sevmiyor hiç. zoraki yiyor.

Ara öğün elma, armut , üzüm suyu içiyor

Öğlen sebze hasliyorim. kabak, balkabagi, havuç , patates, karnabahar filan. Bazen çatalla eziyorum bazen çorba yapıyorum . corbayi da en fazla 1 kepce içiyor.

Arada yoğurt veriyorum. 1 yemek kasigi.Onu da çok sevmiyor.

En sevdiği şey avokado oldu.

5 ten sonra çok bişi vermiyorum çünkü kusuyor. Gece maması filan da yapmıyorum. 1 buçuk 2 saate bir emmeye kalkıyor.

Şunu anladım sevdiği şey olursa istekli yiyor. istiyor. Sevmediyse ağzını kapıyor. midesi de çok küçük. zorladigimiz anda çıkarıyor.

8 kilo olduk sonunda..emekleme ve tutunup ayağa kalkma var. Ama belini tam tutamadığı için dizlerinin üzerine çöküyor. Kafasını her yere çarpıyor.

aaa ben hic dikkat etmedim 6 12 ay sutlerine.
Marketlerde etinin bebek ekmegi diye aliyorum.Peksiment ekmek pakette.
Ekmek ve cici bebeyi islatiyorum mutlaka bazen icine labne koyuyorum bazende yumurta sarisi ve beyaz peynir cecil yada burgu peynir tek tek yediriyorum.
Ben muhallebiyi sadece aksam uykudan 1 saat once veriyorum tok tutsun gece uyanmasin diye ama bizimki saat basi ayakta sukur pek fayda etmiyor bizde.

Bebeğinin gelişimi için üzülen anneler üzülmeyin. Sizin de dediğiniz gibi her bebek farklı. Benimkiler de ikiz oldukarı halde gelişimleri farklı. Kızım 3 gündür emekliyor, oğlum daha dönmüyor bile. Ama oğlumun 2 aydır 4 tane dişi var, kızımın daha yeni yeni 3 ve4. Çıkıyor. Kızım kaşıkla beslenmekten nefret ediyor, oğlum bayılıyor. Daha bir sürü fark işte.
Siz başka bebeklerle kıyaslanıyorsunuz, ben kendi çocuklarımla. Kız biraz zayıf kalmış oğlana göre demiyorlar mı bi de gıcık oluyorum

Aynen benimde aylar sonra 31 ekimde 2 gün geldi.1 ped bile doldurmadı.

philips lumea lazer aldım 550 tl ye. Ama daha başlayamadım. epilasyon yerine lazer alabilirsin. yaaa bir de çok merak ediyorum Aryazin sima ne demek
Lazer dahamı iyi fiyatıda az değilmiş aklımda olsun..philipsmi braunmu arasında gidip geliyorum..Arya zin yeğenimin ismi nota demek bide bi ırk varmış ordan geliyormuş :) zin ziynet altın sanırım.. simada bnim adım yüz çehre demek.. bukadar

Bende alacağım epilasyon aleti ama lazer olanların fiyatı 1400 civarı falan dı sanki değişmediyse onun yerine lazer epilasyon yaptırıp toptan bitsin gitsin diye de düşünüyorum bu işlere zaman ayırmakta mesele bide çok olunca bu arada adın çok güzelmiş :)

Gunaydin kisçeler,
biz mesaiye yedi bucukta basladik. Simdi zip zip la devam ediyoruz. Foto eklemek istedim ama olmuyo malesef
Günaydın canım bizde 7 buçukta uyanıyoruz max. 8 e kadar uyuyo ayda bir öyle gece uyusunda gündüz pek önemli değil diyorum gece uykusuzluk çok fazla sinir stres yapıyo

Canim aramızda 10 gün var benim kızimda desteksiz oturamiyor dönüyor geri geri sürünüyor ama emekleme felan yok acele etme zamanla yapacaktır herşeyi 29 nisan doğum tarihimiz
benim oğlumla aynıymış doğumgünleri. bizimki de oturamıyo desteksiz. dönme sürünme bişey yok. geçen gün bi iki kez döndü ama bi daha olmadı, beklemedeyiz

Bugun vakit bulursam almaya gidecem.. lazerli olanların fiyatları yüksek dediğin gibi lazer epilasyona gideriz komple kurtuluruzama benim hiç vaktim yok sclkvnc aldığı daha uygun gibi işe yarıyormu acaba azaltırmı . Çok sağol cnm

Aynen canım bende kararsızım ne marka alsam diye braun var bende de kırıyo genelde sert çıkartıyo kırıldığı için batıklar çok oluyo memnun olanlar varsa fikir alabiliriz

Biz 30 mart dogumluyuz yuvarlaniyoruz yani iki tarafa donuyoruz desteksiz oturuyiruz otururken birseyebuzanip geri dogrulabiliyoruz geri emekliyoruz surunuyoruz ileri dogru ama dis yok malesef

Bizde yapiyoruz ama malesef demeyin dis 7 aydan sonra makbuldaha iyi. Beni cok kotu isiriyor 2 disimiz zorla geldi sanciyla. Simdi ustler yolda
Canu

Hipp yabanmersini meyve püresi kabizliga iyi geliyor birde armut suyu

Biz de 2 aydir kabizlik cekiyoruz. Armut denedim ama su pureyi de deneyeyim

Kızlar bebekleriniz basıyor mu ben bastırmaya calşıyorum salıyo hemen kendini basma gayreti yok
Kızım iki haftadır sıralıyor.Bizim için erken gerçekleşti her şey.Bebeğinin henüz basmak istememesi normal canım.
Bebekler temel becerilerini farklı dönemlerde geliştirirler. Bazı bebekler 11 aylıkken basabiliyorken, bazıları henüz 6.5 aylıkken bunu başarabilir. Yapılan araştırmalar bebeklerin yaklaşık %50’sinin 8 aylıkken destekli bir şekilde kendilerini çekerek ayağa kalkabildiklerini göstermektedir. 10 aylık bebeklerin %90’ı ayakları üzerinde basabilmektedir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…