2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bizim kulagiyla oynadigi 10 gun sonra dis gorundu.

1nisan dogumlu ama hantal bizimki. Desteksiz kisa sureli oturuyor ama saga sola devrilince toparlanamiyor. Surunerek 360 donse de emekleme sifir. Ayakta duruyor bu ara ama adim atmayı beceremiyor. Her gun yeni bi eglence:)

1nisan dogumluyuz biz de aktivite masasi aldiniz mi ayakta durmak icin cesaretlendiriyormus galiba.
Biz zaten kolundan tutup yürütüyoruz bazen başlarda hiç yapamıyordu şimdi bakıyorum adım atmaya çalışıyor ayakta durmayı cok seviyor etrafını baya izliyor öyle.. aktivite masası cok baktık az daha ayakta hareket etmeyi öğrensin öyle alalım dedik..masanın yararından bahseden cok oldu

Canm tamda üstüne yazmışsın yarın 3 dolgum var 1 tanede dişim çekilecek malesef gebelikte yarım kalann kanal tedavisini tamamlamadım ve diş kurtarılamıyo.. hem kadın doğumcu hem oğlumun doktoru hemde dişçi süte gecmez yapabilirsin dedi istersen sende doktoruna sor siz biraz daha hassassınız malüm benim yarın randevum var komple diş yapım bakım onarım var :))))
Canım bizim dişci sütünü sağ ve çöpe at sonra ver ilk 4 saat falan dedi yani etkisi geçiyormuş sözde yaptırmam lazım benimde bi tane dişim ama korkuyorum can yakıyormu bu kanal tedavisi ve dolgu bide diş taşı temizliği olacaktı :KK43:

Canım bizim dişci sütünü sağ ve çöpe at sonra ver ilk 4 saat falan dedi yani etkisi geçiyormuş sözde yaptırmam lazım benimde bi tane dişim ama korkuyorum can yakıyormu bu kanal tedavisi ve dolgu bide diş taşı temizliği olacaktı :KK43:
Buhün üçü bir arada bana yapılacak canm tekrar sorarım emzirme işini.. kanal tedavisi braz ağrılı ama dayanılmayackkadar değil kız biz doğum gibi mucize bi olay yaşadık bu vız gelir :KK66: hamilelikte çok çektim dişlerden bütün bakımı yapılacak inşallah bugün.. çürük mürük ağrı sızı kalmycak

Buhün üçü bir arada bana yapılacak canm tekrar sorarım emzirme işini.. kanal tedavisi braz ağrılı ama dayanılmayackkadar değil kız biz doğum gibi mucize bi olay yaşadık bu vız gelir :KK66: hamilelikte çok çektim dişlerden bütün bakımı yapılacak inşallah bugün.. çürük mürük ağrı sızı kalmycak
Aynen canım bi sor bklm ne diyecek haklısın doğumun yanında bu çok hafif kalır cesaretimi toplayıp yaptıracağım bende özele mi gidiyorsun devlete mi canım onu merak ettim bide

Ilk oglumda bende sizin gibiydim.
Saatle yediriyordum yemedi diye uzuluyordum hatta israrci oluyordum.

Simdi teklif ediyorum baktim yiyor devam ediyorum.Bakiyorum istemiyor birakiyor o ogunu atliyorum yani o gun istemedigi neyse onu tekrar onune sunmuyorum.
Mesela bir donem yogurt yemedi 3 4 gun hic yogurt vermedim sonra teklif ettim simdi severek yiyor.

Ben zorladim cok suan kasiga asla agzini acmiyor o yüzden onune koyuyorum kendi yemeye calisiyor pek basarili degil ama insallah ogrenir. Bakalim nasıl olacak :)

formul mama+ek gıda alıyoruz...
formul ammayı genelde aksam ve gece uyku donemınde ıcıyor 90 cc yada maksımum 125 cc olarak yapıyorum gece uykusuna 8-9 gıbı daldıgı ıcın sabaha kadar 3 bıberon kesın ıcmıs oluyor... gunduzde dısarı cıkacaksak bır yada ıkı kez falan 100 cc falan ıcıyor.
onun dısında kahvaltısını yapıyor.
hergun ıctıgı kadar corbası , yemek ıstedıgı kadar meyve puresı yıyor, bızım yemeklerdende az mıktarda yıyor aksamları ozellıkle kıymalı yemekler yada balık vs varsa...
kendısı acsa ıstıyor zaten, toksa yemıyor.

Kahvaltida omlet pankek sebzeli ekmek sunuyorum bi iki minciklayip atiyor suan. Ogle sebze mucver falan onu da. Aksam da kofte patates makarna falan yine ayni. Arada meyve yiyor bir se yoğurt kefir iciyor. Ama ek gida pek midesine gitmiyor sonuc olarak simdilik:) Süt ve formül süt Biberonda ben iciriyorum. Ama kilo cok az aldı bu ay.

Biz zaten kolundan tutup yürütüyoruz bazen başlarda hiç yapamıyordu şimdi bakıyorum adım atmaya çalışıyor ayakta durmayı cok seviyor etrafını baya izliyor öyle.. aktivite masası cok baktık az daha ayakta hareket etmeyi öğrensin öyle alalım dedik..masanın yararından bahseden cok oldu

Bizde 8.ayda falan alalim dedik. Ayakta durmayı seviyor ama denge kuramiyor daha. Koltuk altindan tutup uzaga sevdigi bisey koyunca adim atmaya calisiyo heyecanlaniyo bayagi. Ama emekleme yok surunuyor her yana donuyor ama emekleme icin var daha cunku dizlerinin ustune kalkamiyor hic

Ben zorladim cok suan kasiga asla agzini acmiyor o yüzden onune koyuyorum kendi yemeye calisiyor pek basarili degil ama insallah ogrenir. Bakalim nasıl olacak :)

Kahvaltida omlet pankek sebzeli ekmek sunuyorum bi iki minciklayip atiyor suan. Ogle sebze mucver falan onu da. Aksam da kofte patates makarna falan yine ayni. Arada meyve yiyor bir se yoğurt kefir iciyor. Ama ek gida pek midesine gitmiyor sonuc olarak simdilik:) Süt ve formül süt Biberonda ben iciriyorum. Ama kilo cok az aldı bu ay.

Bizde 8.ayda falan alalim dedik. Ayakta durmayı seviyor ama denge kuramiyor daha. Koltuk altindan tutup uzaga sevdigi bisey koyunca adim atmaya calisiyo heyecanlaniyo bayagi. Ama emekleme yok surunuyor her yana donuyor ama emekleme icin var daha cunku dizlerinin ustune kalkamiyor hic
Aynen beklemeyi düşünüyorum. Biz tembeliz sürünmede yok

Arkadaşlar ne yedirip ne kadar yediriyosunuz bana sanki doymuyo muş gibi geliyo ilk adım sütleri nden veren var mı malum süt azalıyor ben ondan veriyorum çok seviyo kaşık maması muhallebi yoğurt meyve çorba bi de yediğimiz yemeklerden de veriyorum kahvaltıda yumurta sarısı biraz da peynir tahin pekmez yediriyorum ama az az yetiyo mudur ki sebze çorbasını sevmedi tatsız tuzsuz ya yemiyo kendi çorbalarımızdan veriyorum sizin nasıl gidiyo ek gıdalar 7 ay olduk biz de çok zor geceleri yine uyumuyo uykusuz işe gidiyorum şu günler bi gecseydi çabucak :anne:sabaha kadar pozisyon bu başta kendim herkese sabırlar diliyorum çok zor
Canim zaten mide buyuklugu kendi yumrugu kadarmis. Ben genelde yarim kahve fincani veriyorum. Daha fazla isterse en fazla bir kahve fincani. Zaten tok bile olsa sut iciyor o yuzden zorlamiyorumki bikmasin
Ek gıda bazılarınızda ne güzel gidiyor ben bugün neredeyse hiçbişey yediremedim ve memelerde hal kalmadı. Nasıl alışacak bilmiyorum yediğinde de doyumluk değil tadımlık yiyor. Ooyy ooyyy
Yemeklerde masaya dahil etmek ve mama sandalyesine oturturmak beni cok rahatlatti. Biz yiyorsak o da yiyor. Bir ara bikti gibi gelmisti iki gun ara verdim. Masallah simdi yiyor yine ama istemiyorsa zorlamiyorum. Dun aksam mesela tavuklu sebzeli bulgur pilavi yapmistim. Biz ailecek pek tuzlu yemiyoruz. Az katarim tuzu hep. O da istedi uzattim. Bizimle beraber yedi masallah. Hatta arada onu aksatiyorum diye bir iki defa kizdi kendisi istedi, oldurdu bizi gulmekten sipa :)

Aynen canım bi sor bklm ne diyecek haklısın doğumun yanında bu çok hafif kalır cesaretimi toplayıp yaptıracağım bende özele mi gidiyorsun devlete mi canım onu merak ettim bide
Devlette üniversite hastanesi canım ege üniversitesi.. tabiki devlette üçü bir arada yapmazlar ama benim doktorumla biz gebelikten beri baya iyi anlaştık oğlumun oldugu falan biliyo ona hediye falan yollamıştı doğmadan :)) hepsini bugüne sığdırcak inşallah hatta yoldayım bende :KK66:

Devlette üniversite hastanesi canım ege üniversitesi.. tabiki devlette üçü bir arada yapmazlar ama benim doktorumla biz gebelikten beri baya iyi anlaştık oğlumun oldugu falan biliyo ona hediye falan yollamıştı doğmadan :)) hepsini bugüne sığdırcak inşallah hatta yoldayım bende :KK66:
Bizim ağız diş sağlığı merkezi uzak baya bebekle gidemiyorum haliyle mecbur özelde yaptırcm ne kadar tutar pek bilgim yok onu sorcktım ama her yer aynı olurmu bilemedim hadi geçmiş olsun şimdiden :)

Arkadaşlr biliyorum her bebegin gelişimi farklıdır da biz hala desteksiz oturamıyoruz sürünemiyoruz onun dılında dönüyoruz uzanıyoruz oldu yerde yön değiştiriyo yatarken bunları yapıyoruz instagramda bazı bebekler çok çok ilerde sizde durumlar be 19 nisan dogumluyuz
Biz 30 mart dogumluyuz yuvarlaniyoruz yani iki tarafa donuyoruz desteksiz oturuyiruz otururken birseyebuzanip geri dogrulabiliyoruz geri emekliyoruz surunuyoruz ileri dogru ama dis yok malesef

Anestezin zararli oldugunu sanmiyorum.
Oyle olsa sezeryandan cikar cikmaz emzirmeye izin vermezlerdi diye dusunuyorum.

Ilk adim sutleri derken pinarin devam sutundenmi bahsediyorsun.Eger oysa o sutler 1 yasindan sonra degilmiydi.

Bizim gunluk beslenme seklimiz soyle.
Sabah kahvaltimiz 1 bebek ekmegi icine 2 cicibebe islatiyorum yaninda tuzsuz peynir 2 gunde birde yumurta sarisi.Aradada ihlamur yapiyorum.

Oglen 1 gibi meyve yarim armut elma yada 1 mandalina.

Saat 3 gibide corba bugun balkabagi corbasi yedi.

Aksam 6 da yogurt arada yaninda pilav.

Gece 9 gibide aptamil gece muhallebisi.
Aralardada emiyoruz tabi.
Bizim yeme duzenimiz boyle.
Evet devam sütü 6-12 ay yazıyo bi de 1 yaş üstü var sizinki güzelmiş maşallah bal kabağı çorbası yaptım yemedi sonra bidaha denerim bebek ekmeğini nerden alıyorsun bizim etmekten yediriyorum ben kahvaltıda hepsini karıştırıyor musun ayrı ayrı mı veriyosun sütlü pirinçli pekmezli peynirli muhallebi var ondan veriyorum bazen kendim yapıyorum pirinç unundan ben saati saatine dikkat etmiyorum sen iyi düzen oturtmuşsun ne güzel

Beraber egzersizler yapin canim cok etkisi oluyor. Plates topunu cok sevdik biz ustunde geri ileri gidiyoruz. Hem yoruluyor uykusuna da faydasi oluyor. Hem muzik ve jimnastik onlara da cok faydaliymis
Çok yapıyorum youtuben açıyorum yapıyoruz pilates topumuzda var kendime almıştım ama oğlum kullanıyor :) dönmeyi top sayesinde öğrendi..

Selam hanimlar.
Yigiti dr.gorurdum bugun,dun gece 4 de uyanip 3 kez kaka yapinca artik yeter dedim dogru dr.
Sukur birsey cikmadi ust disler geliyormus zorda cikarmis ondan oluyormus.Agri yapar dedi uykusu kacinca strese giriyormus hey alllahim ya daha neler duycaz::KK48:
Hic degilse kafami kurcalamaz neden diye sebebi belli olsunda.
Kilomuz 8 olmus boyumuzda 68 :nazar:
Daha emeklemiyor dedim :emir_bebek:acelen ne dedi dr.Valla acelem yok oylesine sordum dedim:duduk:
Ekgida ne alemde dedi.Artik kasma dedi kendine ne pisiriyorsan tuxunu yagini atmadan ayir yedir dedi.
Dr.memnunum benim gibi takintili evhamli biruni iyi sakinlestiriyor relax hersey yolunda:kahve:

Canu
Teşekkürler canım pırasa cidden diş konusunda kurtarıcım oldu. Ama kabızlığına bi çözüm bulamadım. Ek gıdayı iyice azalttım. Sabah kahvaltı vermiyorum sadece ben isteyKen birkaç kasık yiyor. Akşam da kayısı ve incir püresi veriyorum çok az ama hâlâ kabız :KK43: Birden niye böyle oldu anlamıyorum. Diş kabızlık yapar mı acaba?
Hipp yabanmersini meyve püresi kabizliga iyi geliyor birde armut suyu

Arkadaşlr biliyorum her bebegin gelişimi farklıdır da biz hala desteksiz oturamıyoruz sürünemiyoruz onun dılında dönüyoruz uzanıyoruz oldu yerde yön değiştiriyo yatarken bunları yapıyoruz instagramda bazı bebekler çok çok ilerde sizde durumlar be 19 nisan dogumluyuz
Canim aramızda 10 gün var benim kızimda desteksiz oturamiyor dönüyor geri geri sürünüyor ama emekleme felan yok acele etme zamanla yapacaktır herşeyi 29 nisan doğum tarihimiz

Kızlar biliyorum normal vakti gelince yapacak ki eve gelen temizlikci hiç gelişmiyor diyor hareketleri kilosu falan kilomuz 8 kg boyumuz en son 67 idi kız neredeyse anne sütü hep bilemedim bende gerçekten annelik çok zor çokkk şöyle bebegimi alayımda gezeyimler gözümde kaldı buna şükür binlerce kere gözümde kaldı diyorum çünki baska çocuk istemiyorum Rabbim kızıma güzel ömürler yazsın
Temizlikçi kadın neyini beğenmemiş mis gibi 8 kilo bebe boyu gayet güzel daha ne olsun takma kafaya her kafadan bir ses çıkıyor işte duymamazlıktan gel arkadaşım boşuna moralini bozma

X