2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Herkes hipp marka mamadan bahsetmiş,dün markette gezinirken mamalar vardı marka marka,daha hiç mama yemedi kızım,alsam mı acaba,denesek mi,ne dersiniz,gerekli mi bu mama işi?

Hassas anne Ebrunun bebe bisküvisi tarifi (netten buldum)
2 çay bardağı tam buğday unu
yarım çay bardağı irmik
2 çay bardağı pirinç unu
3 çorba kaşığı tereyağı
2 çorba kaşığı ev yapımı yoğurt
175 derecelik fırında 20 dakika pişiriniz..

Kkzlar gunaydin dun doktor kontrolumiz vardj doktora nezmn gitsek canimi skiyor 7.ayimiz bitti sekize girdik boyumuz67 cm kilomuz 9500 bas cevrrmiz 43. Cm boyu gerideymis bas cevresi hep kucuktu zaten bingildak ucuncu ayda kapandi gelisim tablosuna gore gelisim %25 siCe normalmi

Kkzlar gunaydin dun doktor kontrolumiz vardj doktora nezmn gitsek canimi skiyor 7.ayimiz bitti sekize girdik boyumuz67 cm kilomuz 9500 bas cevrrmiz 43. Cm boyu gerideymis bas cevresi hep kucuktu zaten bingildak ucuncu ayda kapandi gelisim tablosuna gore gelisim %25 siCe normalmi
Canim kilonuz cok guzel bas cevreside gayet iyi her bebegin boyu uzun olacak diye bir kural mi var... nacizane tavsiyem doktorunuzu degistirin. O zaman benim bebegimi elimden almalari lazim !!

%3-%97 aralığı normal kabul ediliyor.Doktor da sıkıntı görmediğine göre maşallah bebişine.Allah sağlık mutluk versin

Bugun kizim gun kurusunu yerken bir tanidigin kizi da karsisinda hazir kücuk kutuda satilan pipetle icilen meyve suyunu içiyordu.bizimki meyve suyuna yeltendi. Zaten pipetle icmeyi bilmiyor diye.ona da actik verdik.oynasin gevelesin agzinda diye.bizimki pipeti agzina aldigi gibi cekti icti meyve suyunu. Elinden zor aldim.
atales ne kadarlık şu an senin yamyam? ben de pipet alıp deneyesim var, anne sütünü bi de bu şekilde içsin diye, sen yazınca şimdi yeniden ümitlendim

Bogulma tehlikesi ne alaka yahu,kucuk oyuncak mı okadar onlar.uzanamaz benimki de.hmm düşüneyim canım sagol,telefonu elimde görmesin istiyorum,yatıyor bazen ninniyle
Fischer prise eğitici köpekcik uyku arkadaşı var. Benim kızım onunla uyuyo.10 dk kesintisiz çalıyo müzik. Onun dışında bikaç tanede şarkı söylüyor. Önce o şarkıları dinleyip oynuyoruz sonra 10 dk.lık müziği açınca yatırıyorum tabi emerek uyuyor ama ben işe başlayınca emmeden uyumasını kolaylaştıracağını umuyorum. Dönencedense böyle bişey öneririm, ev dışında da kullanabilirsin.

Avakado olgunlastirma tavsiyeler iniz icin cok tesekkurlwr.ve kizim avakado canavariymiy meger..bir sorum daha var.yarim kalan avakadoyu nasil saklayacagim

P pudink daha oncede sordum ama ses cikmadi.
Arada haber alaniniz oldu mu?
Epey azaldik yahu! Yazdir tatil vs dedim ama kış modundada bir avuç kaldik :KK43:

agresifportakal agresifportakal slm canım :) forma bi türlü giremedim sizi çok merak ettim ama vakit bulamadım face de gurup bulmuştum orayı takip edip bişeyler öğreniyorum.bu arada kızımla bir sürü şey yaşadık benimde ilk bebek şaka gibi bir 6 aydı :)))
Hamileliğin son 20 günü yüksek tansiyon çıktı bende kızımın o yüzden kilosu gerilemis 2650 doğdu:) sonra yok kalbi delik dediler tabi ben krizler geçirmeler hastane hastane koşuşturma lar sonra bebek sarılık oldu yine öyle yani lohusalik yaşamadım daha sonra gaz problemi çıktı reflülü doğdu.son 10 15 gündür bişeyler yoluna sokmayı başardım kızımın da gaz problemi bitti yani krizleri yok en azından bitmesede.
Daha detaylara girmiyorum bile anlamışsındır inş beni :)))
:KK200:

Merhaba nisan anneleri..
Bende nisan annesiyim. Pek fırsat bulamıyorum yazmaya ama okuyorum sizi fırsat buldukça .
Bebeğim 12 nisan doğumlu. Doktorumuz 6.ayin bitiminden itibaren ek gıdaya gecmemizi tavsiye etti. Boy ve kilo artisi normal bir bebeğim var. Ancak bu süreçte ev taşıdığımız için 2 hafta gecikmeli ek gıdaya başlamak zorunda kaldım.
1 haftadır ek gıda deniyorum ama moralim çok bozuluyor. Bebeğim kaşığı görünce ağzını açmıyor bile. Acaba bir tavsiyeniz var mı?
Önceden herhangi bir mama vs deneyimimiz yok. Sadece anne sütü ile beslendi.
Acaba kaşığı görünce ağzını bile açmamasinin nedeni geç kalmam mi yoksa farklı mi geliyor?? Bazen kuscak gibi filan ya yapıyor. Yoğurtlarim hep çöp oluyor.
Şimdiye kadar yoğurt elma Yoğurtlu çorba ve cok az yumurta sarısı ve peynir denedim. Hepsi de çöp oldu

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

merhaba canım ,
Öncelikle Yeni evinde huzur sağlık mutluluk sizinle olsun inşallah
Ek gıda olayına çok takılma :)
Benim oğlum önceden kaşık görünce ağzınıa açıp yemek isterdi , ek gıdaya başladık 1-2 gün yedi sonda ağzı kilit ...
hatta geçen hafta yazdım oğlum yemiyor diye...
biz Havuç kabak patates ile başladık sonra yoğurt ve meyve eklendi...
Kabağı sevmiyor onu anladık :)
Yoğurdu kaşıkla yemiyor hafif çırpıp biraz su koyup bardakla veriyorum bayılarak içiyor, biberon almıyor oğlum alıyorsa sen biberonla dene ...
Sonra sabah kahvaltıda yumurtasına 1 tane bisküvi ezip biraz anne sütü ile karıştırıyorum peynir ve zeytini beraberinde afiyetle yiyor, ama sabah kahvaltıdan önce azıcık emziriyorum ,

Öğlen meyvesini yine 1 bisküvi armut yada elma ile eziyorum

Akşam sebzesini patates Havuç dün biraz erişte attım et suyu azıcık tuzsuz salça koydum afiyetle yedi...

Özetle acele etme üzülme panik yapma, deneme yanılma elbet yiyecek, birde tadına bak gerçekten verdiklerinin biraz tadına varmak gerekiyor , o nedenle biraz bağımsız tariflerin olsun :)
geçen bir arkadaş yazmıştı, doktor demiş acele etmeyin elbet yiyecek 30 yaşında anne sütüyle beslenen varmı diye :)

Uzun oldu ama bende bi üzülmüştüm şimdi seni okuyunca yazmak istedim
Sevgiler

Hangi çeşidini kullanıyorsunuz Can'ım biz yulaflı kullanıyoruz ama değişsem mi diyorum farklı tatlara da alışın diye
Sütlü elmalı tahıllıyı kullandık en çok ondan memnun kaldık yani onu begendi şuan yulaflıyı kullanıyoruz bunu pek begenmedi bitsin yine tahıllıya gecicez..

Herkes hipp marka mamadan bahsetmiş,dün markette gezinirken mamalar vardı marka marka,daha hiç mama yemedi kızım,alsam mı acaba,denesek mi,ne dersiniz,gerekli mi bu mama işi?
Mama derken muhallebi kastı canım pirinç unu değilde sindirim kolaylığı için yulaflı yada tahıllıyı önerdik bununda eniyisi hipp bence :KK66:

Çıldırıcam. Bebeği ek gıda yerken Öğürüp kusan var mı?
Peynir yumurta sarısı ekmek ezdim verdim yedi biraz en son lokmada öğürdü ve yediği ne varsa kustu. Küçükte veriyorum lokmaları niye böyle yapıyor anlamıyorum bu çocuğu ben

merhaba canım ,
Öncelikle Yeni evinde huzur sağlık mutluluk sizinle olsun inşallah
Ek gıda olayına çok takılma :)
Benim oğlum önceden kaşık görünce ağzınıa açıp yemek isterdi , ek gıdaya başladık 1-2 gün yedi sonda ağzı kilit ...
hatta geçen hafta yazdım oğlum yemiyor diye...
biz Havuç kabak patates ile başladık sonra yoğurt ve meyve eklendi...
Kabağı sevmiyor onu anladık :)
Yoğurdu kaşıkla yemiyor hafif çırpıp biraz su koyup bardakla veriyorum bayılarak içiyor, biberon almıyor oğlum alıyorsa sen biberonla dene ...
Sonra sabah kahvaltıda yumurtasına 1 tane bisküvi ezip biraz anne sütü ile karıştırıyorum peynir ve zeytini beraberinde afiyetle yiyor, ama sabah kahvaltıdan önce azıcık emziriyorum ,

Öğlen meyvesini yine 1 bisküvi armut yada elma ile eziyorum

Akşam sebzesini patates Havuç dün biraz erişte attım et suyu azıcık tuzsuz salça koydum afiyetle yedi...

Özetle acele etme üzülme panik yapma, deneme yanılma elbet yiyecek, birde tadına bak gerçekten verdiklerinin biraz tadına varmak gerekiyor , o nedenle biraz bağımsız tariflerin olsun :)
geçen bir arkadaş yazmıştı, doktor demiş acele etmeyin elbet yiyecek 30 yaşında anne sütüyle beslenen varmı diye :)

Uzun oldu ama bende bi üzülmüştüm şimdi seni okuyunca yazmak istedim
Sevgiler
Ayy inşallah çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Biraz rahatladım

ben avokado, mango gibi tropik meyveler vermiyorum. onları buyuynce yer. mevsiminde ve mümkünolduğunce bölgesel meyveler veriyorum. ne kadar uzak o kadar kimyasal ilaçlar, yol vs. ben oyle düşünüyorum

ayrıca makarna lütfen diye bir sayfa var ek gıda pektleri çok hoş

atales ne kadarlık şu an senin yamyam? ben de pipet alıp deneyesim var, anne sütünü bi de bu şekilde içsin diye, sen yazınca şimdi yeniden ümitlendim
7 aylik canim. Ben bir ay once bi denemistim pipeti damaklariyla ezdi oynadi sadece.sonra da icemiyor diye denemedim tekrar. Nasil basardi ben de anlamadim.

Sanırım ben hata yapıyorum. Parçalı şeyleri yemeye demekki hazır değil daha ekmekte parçalı geldi.
Bebe bisküvisi ezip koyucam aldığınız bir marka var mı hipp inkine güzel demişler

agresifportakal agresifportakal slm canım :) forma bi türlü giremedim sizi çok merak ettim ama vakit bulamadım face de gurup bulmuştum orayı takip edip bişeyler öğreniyorum.bu arada kızımla bir sürü şey yaşadık benimde ilk bebek şaka gibi bir 6 aydı :)))
Hamileliğin son 20 günü yüksek tansiyon çıktı bende kızımın o yüzden kilosu gerilemis 2650 doğdu:) sonra yok kalbi delik dediler tabi ben krizler geçirmeler hastane hastane koşuşturma lar sonra bebek sarılık oldu yine öyle yani lohusalik yaşamadım daha sonra gaz problemi çıktı reflülü doğdu.son 10 15 gündür bişeyler yoluna sokmayı başardım kızımın da gaz problemi bitti yani krizleri yok en azından bitmesede.
Daha detaylara girmiyorum bile anlamışsındır inş beni :)))
:KK200:
Face kadar buraya girseydin bizi unutmuşsun :) gelmiş geçmiş olsun sevindim iyi olmanıza. Bizde de üfürüm vardı ama geçiyor çok şükür zor insanın evladıyla ilgili kötü bişey duyması.
Arayı uzatma yine gel

Kuzum avokadoyu pişirmiyorsun, olgunlaşınca zaten yumuşacık oluyo. Benim bebede kaşık çok sevmiyo, ben üzerine biraz zeytinyağ gezdirip 2 parmağım arasında ezip elimle yedirdim. Dünde babaannesi muzla püre yapıp yedirmiş onuda yemiş...
Balkabağı havuç gibi pişince daha da tatlanıyor, pekmeZ şart değil ama veriyosan ekle istersen. Balkabağını haşladıktan sonra son 3-4 dk da irmik atıp öyle ezdim verdim dün örneğin...
Bende hiç bardaktan vermedim, bide öyle deniyim...

Haşlamana gerek yok avokadoyu olgunlaşınca yumuşacık oluyor tekde verebilirsin muzlada yoğurt ruseymlede verebilirsin bn öyle yapıyorum iki türlüde severek yiyor..çorbayı bende oğluma bi türlü yedireyorum bnde bardakla bi deniyim..
Bi deneyin bakalım bardağı içer inşallah.
Avakadoyu tabağa koydum dışarıda duruyor yanınada elma koydum daha olgunlaşmadı. Bişeye mi sarmak lazımdı :)

Kızlar bir avakodur gıdıyor forumda ama ben başını kaçırdım
Avakodoyu neden bebeklerinize yedirmeye çalışıyorsunuz faydası neymiş merak ettim doğrusu
Benim bildiğim cinsel gücü arttırır avakado ama onun konumuzla alakası yok :)))
Vardır illa faydası hiç bakmadım netten

X