2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Slm arkadaslar.
Ek gidadan bahsedilmis.
Ben daha muz avokado vermedim hic muz versemmiki yagizda gec baslamisti dr.muza.
Avakado yemeleri sartmi yaa ne gibi faydasi varki.

Kuzum ben dayanamıyorum valla birde bu beslenmek için emmiyor ki 20 dk da bir kalkıyor. 4 ay sonra ise baslicam nasıl olacak ozaman. Çok aglayarak olmaz inş ://

Slm arkadaslar.
Ek gidadan bahsedilmis.
Ben daha muz avokado vermedim hic muz versemmiki yagizda gec baslamisti dr.muza.
Avakado yemeleri sartmi yaa ne gibi faydasi varki.
Canm illa vercen diye bişi yok faydalı diye öneriyoruz avokadoyu değişik tat hemde.. muzu ben bikere verdim bidahada vermedim oğlum 1 hafta ağlayarak yaptı kabızlıktan dahada vermedim ama doktorumuz verebilirsin demişti..

Aynen oyle yaptim.ama olmadi. Cekirdegi hop kesildi hatta.oyle mi olmali ki.ya ben bugune kadar hic avakado yemedim ki. Nasil olmali onu da bilmiyorum.
Ben ilk aldigimda hicbisey bilmiyodum. internetten avokado nasil kesilir diye aratip videosunu izlemistim. birde manav bana kesekagidinda vermisti. bunun icinde 2 gun beklesin yumusar demisti. dedigi de oldu.

Canım iyi vermişsin aslında, niye durdu ki... verirsin inşallah yine. Ben sonradan kilomu kontrol altına aldım hamileyken. 18-19 kilo ile girdim doğuma. Doğumda giden kilodan başka kilo veremedim Başta ama sonra eşimin sağlık sorunları nedeniyle evde hep sebze bulgur pilavı çorba yaptık yedik, şimdide bebeğin besin alerjisi nedeniyle sıkı diyetteyim 4 kilom kaldı. Diyet yapmadığın sürece evde dikkat edilemiyor benim anladığım kadarıyla, bütün gün evde girip çıkarken kaçırıyomuşum demekki...

Selam kızlar dün sabah 6.ay doktor kontrolüne gittik nutrigen ferromixine başladık demir takviyesine multitab ı bıraktık bu yüzden çnki nutrigenin içinde de A C demir folik asit ve çinko varmış d vitamini de sağlık ocağının verdiğine devam edicm. Doktor oğlumda geniz akıntısı var dedi köye gitmiştik hastalık kaptı hastalar vardı çnki gitmek istemiyordum ama eşim ısrar edince 1 aydır gitmiyoruz die gittik hafif burnuda akıyor doktor bricanly die bi şurup verdi sabah öğle akşam vermem için veriyorum ama tadını hiç sevmedi bizimki veriyorum öğürüyor kusuyor sonra da vermesem mi diyorum ama ya ilerlerse die de korkuyorum burnunu da xlear ile temizliyorum böyle işte 2 günde başımıza gelenler

Ek gıda artk düzene sokmaya çalışıyorum bizimki istekli yemeye ama yediğni 5dk snra kusuyor anlamadım sabah me güzel çeyrek yumurta sarısı pekmez bide limonlu ıhlamur verdim azcık damlattım limon suyu içine severek yedi içti yavrum ama bi baktım kustu 5 dk geçince neden böyle oluyor anlamadım yaa midesi alışık olmadığı için mi ki

Kesinlikle kaçamaklar oluyo tabi canm o yüzden bi diyetisyen şart.. masallah çok güzel vermişsin darısı başıma çok rahatsızım çok ama napayım işte vercem bigün mutlaka diye avunuyorum..

Çok geçmiş olsun aslıcım tamda mevsim geçişinde tabiki herkes hasta havada iyice soğudu bebişinde şifayı kaptı desene.. dikkat ediyorsundur zaten olacağı varmış inşallah iyileşir hemen oğlun.. neden kustuğuna anlam veremedim doktora sordunmu canım..

Çok yiyince gaz çıkartırken bizimki de az az kusuyor. Dün çorba icti. yarım saat sonra emzirdim. Süt ve çorba karıştı tabi emeklerken halıya çıkarmış.

Ihlamuru Benim oğlumda kustu, limon suyu da rahatsız etmiş olabilir, bir arada verip kusunca yiyecekleri farklı zamanlarda tek tek veriyorum , kusmuyor ozaman,

Aynen canım kaptı şifayı azcık ama neşesi iyi çok şükür sadece biraz burnu akıyor gecede Bi kaç kere öksürdu geçecek gibi zar zor veriyorum ilacını atlatacak inşallah sordum sözde kusmalar 6. Aydan snra geçiyormuş 6 ayını 5 gun geçti geçmedi geçecek diye umut ediyorum

Çok yiyince gaz çıkartırken bizimki de az az kusuyor. Dün çorba icti. yarım saat sonra emzirdim. Süt ve çorba karıştı tabi emeklerken halıya çıkarmış.
Hmm ben emmeyle aralarına 1 saat fln koyuyorum ama gazda yapabilir yemekten sonra yapıyo hep boşken oynarken bşy yok
Ihlamuru Benim oğlumda kustu, limon suyu da rahatsız etmiş olabilir, bir arada verip kusunca yiyecekleri farklı zamanlarda tek tek veriyorum , kusmuyor ozaman,
Olabilir canım boğazına iyi gelir diye oyle yaptım ama bizim oğlan beğensede beğenmese de şapur şupur götürüyor ne verirsem snra da kusuyor anlamadım :)

Canım yaa valla çok iyi yapmışsın ne zamandır giremiyorum mesajınıda yeni gördüm bebekler büyüdükçe yazı işleride zorlaşıyo maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…