2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizlar balkabagi veren var mi hic.nasil yapacagim. Seker kullansam olmaz kullanmasam olmaz. Azcik katsam mi acaba
Ben bazen corbasına katıyorum ama bizimki hiçbi şekilde corba sevmiyor..
balkabağını ve elmayı azcık haşlıyorum eziyorum çatalla istersen tarçın atabilirsin cok güzel oluyor oğlum cok seviyor

Bizde genel olarak kaşığı görünce ağız kapama var. İlaç vericem sanıyor. Şehriyeyi nasıl yapıyorsun sadece tavuksuyu ve şehriye mi?
Canim benim doktor domates yasak ama tuzsuz Salça koyabilirsin dedi. Pişmiş domates alerjik etki göstermez genelde dedi. Kızım.alerjik bir bünye olmasına rağmen cidden sıkıntı olmadı. Babannesi tuzsuz domates kaynatti geçen hafta küçük kavanozlara . Bir kaşık ondan koydum birde.

Yemek vakti hazırlıyorum canım onun yemeğinide, hep birlikte oturuyoruz masaya, kaşıkda veriyorum eline, önceden yiyordu son birkaç gündür yemiyor kusuyor,

Braz gec cevapladım kusura bakkma canm oğlum oyun isteyince.. ben şöyle yapıyorum bizimki iki dilim yiyo bende hepsini haşlayıp ikiser üçer dilimlerde vakumlu poşetlerle dondurucuya atıyorum tek seferde çıkarıp püreye katıyorum tabi fazladan poşet kullanıyorum onuda ufaklık için mecbur hepsini tek poşete koyuncada çıkar mak zor olur bu sefer bakteri oluşur..

Ek olarak çiğden atmadım hiç haşlayıpta attım çiğden tadından tereddüt ettim bende ama onuda deniycem buzluktakiler bitince..

Elmali olan cocuk bisküvisi. bebe biskuvisi ayri tatlim. aksam ustu civil e gittik aldik. ordan biliyorum.

Tarhanamiz beyaz evet.

Kızlar ben oğluma fincanla su içmeyi alıştırayım dedim bugün fincanı dişlerinin arasnda sıkıştırdı bizim dişler 6 tane olunca ödün koptu kırılcak diye nasıl alıştırcam yaa

Kızlar ben oğluma fincanla su içmeyi alıştırayım dedim bugün fincanı dişlerinin arasnda sıkıştırdı bizim dişler 6 tane olunca ödün koptu kırılcak diye nasıl alıştırcam yaa
Bizim dis yok . ben alistirdim :) cay bbardagidan fincandan içiyor .

Bizim de 3 aydir disimiz kaşınıyor . bugun gelir yarin gelir derke ln dissiz kaldik iyi mi :)

Balkabagini ben firinda yaptim . püre olarak verdik gayet guzel yedi. cumartesi avakoda verdik onu da yedi.

Üç ay biz iki ayda 6 diş çıkardık nabeeer :)) balkabağı ve avokado tarifini verirmisin canm bu hafta bende avokado deniycem..

Herkese hayirli geceler.
Himmm balkabagi bayiliriz ailece corbasina:))
Ben soyle yapiyorum kizlar.1 dilim balkabagi 1 sogan sarimsak birde patates ve princ bisiriyorum tuzsuz en son zeytin yag birazda oyle pisiyor 5 dk.tahmini yigitin hakkkini ayiriyorum kalana tuz misss misss ailece yiyoruz.Bebek ekmegiyle veriyorum corbalarini daha doyurucu oluyor sanki.

Artik ozel corba yapmiyorum bben biz ne yersek ondan genelde salcasiz yada az salcali tuzsuz pisiriyorum hep beraber yiyoruz.
Gecen gun zeytinyagli kereviz yaptim onada yedirdim bayila bayila yedi sipacim.
Arada degisik tarifler paylasalimda fikir olsun kizlar.

Sizin ufaklık larda suratinizi ciziyormu bizimkinin iki günde bi tırnağını vs kesiyorum ama gene jilet gibi çiziyor özelikle babasını iş yerine her gün bi çizikler gidiyor adam :)bayılıyor cizmeyede A after_before bizde de aynı durum daha bi düzen kuramadik ek gıda bi gün yiyor bi gün yeniyor bende hazır değil sanırım diye zorlamiyorum yavaş yavaş alışırlar herhalde

Bal kabağı ve patates doğranmış mi canim nasıl olacak yoksa blendir fln mi

Ben yarın yatmadan ilk defa mama yediricem. Şu hipp fln. Ne varsa bilgim de yok? Yok deliricem suan saat 5 ve kızım en az 10 defa kalktı . Uyumayi bilmiyo yada aç. Gerçi 2 aydır böyle ama bi denemek istiyorum. Zaten kontrol e de gidelim direk uyku eğitimi. Bozuldu iyice sinirlerim 20 dk da bir meme tüm gece :///////

Allah hepimizin yardımcısı olsun canım.Hem çok güzel hem çok zor bir süreç .Biz de 4.aydan sonra gece gündüz uyku nedir bilmiyoruz.Gece çok şık uyanıyor.Gündüz hem uyumuyor hem sürekli peşindeyim.Aç değil hasta değil ... Bakalım elbet düzene girecek.Sabırla bekliyorum

Balkabagini da avokadoyu da normal ezip verdim. ozel hic bisi yapmadim.

Ama bi kac gun sonra avokado ve muzu karıştırıp vermeyi planlıyorum .
Ben avokadoyu şöyle veriyorum iki üç kaşık yogurt yarım avokado 1tatlı kaşıgı bugdayruseymi istersenizde bi iki damla limon oğlum cok seviyor ama sık vermiyorum ruseymden dolayı.

Ben ikeadan alistirma bardagi almıştım.onunla guzel içiyor kendi kendine..istersen onun ust kismini cikartip verebilirsin mesela.

Balkabagini da avokadoyu da normal ezip verdim. ozel hic bisi yapmadim.

Ama bi kac gun sonra avokado ve muzu karıştırıp vermeyi planlıyorum .
Ben avakadoyu olgunlastiramadim ya.olgunlasmis almam lazim.gecen markette vardi.gittim yine olgunlasmamis aldim.onu da bozdum mu ne.bi tane daha var dolapta.kaldi o da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…