2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Benim burnumu ceke ceke pinokyoya döndüm :)) bugünde biraz tırnakları gelmiş babamızın suratında kocaman kırmızı bi çizik var söylene söylene işe gitti garibim

Olmus gayet :) ben kendi adima iiyim canim bebisle zamanimin cogu gecior inan bazen bos vakit olmuyor onun icin cogu kisi iptaldir :) sen ve bebisin nasilsiniz?

Yine kaka muhabbetisiyah iplik gibi seyler vardı bugun.muz yedirdim,muhallebisine rendeliyorum iki gündür,bu sebeple olabilir mi?alerji degldir sanırım,vücudunda kızarıklık yok ama tuhaf geldi

Oglan uyurken azcik da ben yazayim kızlar :)

Biz 9 nisan dogumluyuz. ek gidaya duzenli olarak bi bu hafta gectik. ilk hafta tattik. 2. hafta tatilde olunca randımanli yiyecek bulamadik. ne bulduysak uygun onu yedik.

Bu hafta sabah yumurta lor anne sutu yaptik 2 gun . zor zahmet yedi. arada meyve veya meyve suyu icti. öğle tarhana ,yogurt ve sebze corbasi icti. ev yapimi yogurt yedi.
Corbayi fincana koyunca cok guzel iciyor tavsiye ederim.

Yogurdu torku gunluk süt ve ev yogurdu mayasi ile mayaladim guzel oldu.

Kahvalti icin keciboynuzu özü ariyorum. bir de hipp bebek bisküvisi almayi planliyorum.

Haa bu arada 1 haftadir emekliyoruz. sürünme vardi 2 hafta. ama 1 haftadir kollarini kullaniyor. bildigin emekliyor. arkamizdan geliyor. Çok hareketli ne banyoda ne de altini alirken tutabiliyorum .

Kilomuzda ek gida olunca daha iyi oldu gibi toparladi 7700 e ulastik. insallah 7. ay da 8 i görürüz .

O marka bisküvi aldım elmalı güya ama cok tatsızve de cok sert,muhallebi sıcakken kattım icine,ezmek zor oldu.öyle yumusamıyor aklınızda olsun
tarhana beyaz mı sizin?salca filan yasak ya,bendeki tarhanaya cekiniyorum vermeye.
emeklesinler bakalım hergün yer sileriz artık.bizimkinin de eli kulagında

Sebze püresini yemiyor bizim bıdık, varmı yedirebilen veya tavsiyesi olan, elma armut yiyor , sebzede takıldık , püre denedim sulandırdım bardakta verdim yok almıyor kusuyor ... ilk verdiğimde yemişti, 1 hafta önce...
Diş sancımız başladı yine uyku düzeni yok, ondanmı almıyor acaba sebzeyi

Canım bizim ki iştahından mıdır bilmem çorba yaptım sebze çorbası patates havuç kabak 3-5 kaşık yedi versem yerdi de midesini yormak istemedim bende yersem eğer yanında bşyler çok istekli oluyor siz ne zaman yemek yerseniz ona da o zmn versen belki heveslenir siz yemek yerken

Kizlar balkabagi veren var mi hic.nasil yapacagim. Seker kullansam olmaz kullanmasam olmaz. Azcik katsam mi acaba

Kizlar balkabagi veren var mi hic.nasil yapacagim. Seker kullansam olmaz kullanmasam olmaz. Azcik katsam mi acaba
Canm ben oğluma her hafta balkabağı veriyorum iki çeşit halinde biri balkabağını haşlayıp haşlama suyuna bir kaşık irmik katıyorum blendıra cekiyorum ikincisi balkabağı patates havuç 1 tane küçük sarımsak tavuk suyuyla haşlıyorum püre yapıyorum.. her iki püreye bir kaşık zeytinyağı ekliyorum ve asla seker koymadım koymam zaten balkabağı pişince hafif tatlı oluyo benim oğlum severek yiyo.. gerek yok şekere..

Benim oğlumun yediği sebzeler fasulye patates kabak havuç balkabağı ıspanağı sevmesede bikaç kaşık yer bide brokoli.. arada sarımsakla tavuk suyuyla haşlıyorum bi dene tadı çok güzel oluyo ben bile yerim :)) ayrıca bazı sebzeleri elmayla tatlandırıyorum elmada katıyorum püreye bazen pirinç unu katıyorum.. oğlumun yediklerinin tadına bakıyorum ben begeniyorsam oda mutlaka yiyo.. birde genelde aynı saatlerde yemek yiyoruz sofra düzeni kuruyorum bana bakıp oda yiyor

Kızlar agızdan damlatılan aşı bebegini rahatsız eden varmı yoksa bizdemi böyle oldu kakamız bozuldu birtek farklı aşı girdi agzına

TeseKkurler canim.seni bu konuda tecrübeli görerek soruyorum. Ben balkabagini vakumkanmis sekilde aldim migrostan.icinde birkac tane ince ince dilimler var.diyorum ki yarin.bir dilimini dograyip haslayayim suda.digerlerini de dograyip derin dondurucuya atsam.tadi falan degisir mi sence.
Poset şu an vakumlu oldugu icin acinca hepsini yapmam gerekecek.e onu da hemen tuketemez.

kuzu havuç ver tatlı olduğu için sever. bide havuç haşlayınca daha tatlı oluyor çiğ halinden

kızlar bal kabağı mevsimi ekim itibariyle başlıyor. yazın mürdüm erik (siyah) mevsiminde booolca yedirdim. dr listesinde erik yoktu ama o kadar çook sevdi ve yedi ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…