2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Günaydınlar.
İlk dişimiz 29 ekimde çıktı :) çok şükür patlattık devamıda gelir artık.
Balgamlı öksürük hala var. Hasta olduğundan yoğun emzirdiğim için aç kalmıyor ve bu yüzden ek gıda randımanlı gitmiyor. Bugün çorba vericem ama şüphelerim var kaşığı görünce alır mı bilemiyorum :)
Bu hafta sabah çorba akşam meyve ve yoğurt olarak gitmeyi düşünüyorum.
Kahvaltıyada başlıcam. Peyniri lor peynir diyorlar tuzsuz olması için siz peynir ne veriyorsunuz kızlar

Hadi bakalım gözünüz aydın...
ben keçi peyniri başladım, dün başladı kahvaltıya peynir-zeytin-yumurta ama birisi alerji yaptı, bugün sadece yumurta verdim görcez bakalım ...

Sütçüden aldığınız süt daha ekşi oluyor günlük süt yoğurduna göre değil mi? Yoğurdu yediremiyorum sütçünün sütüyle hazır sütten yapıcam tekrar

Hadi bakalım gözünüz aydın...
ben keçi peyniri başladım, dün başladı kahvaltıya peynir-zeytin-yumurta ama birisi alerji yaptı, bugün sadece yumurta verdim görcez bakalım ...
Zeytin verme dediler bana tuzsuz olmıyacağı için böbreklerini yorarmış. O yüzden peynirinde ya tuzunu almalıymışım yada lor olmalıymış

Ben daha yeni mastit geçirdim canım ve büyük ihtimal mastit. Antibiyotik kullandım 10 gün. İhmal etmeden genel cerrahi uzmanına gitmen gerek. Apse yaparsa kötü. Şu an bende yine başladı. Sağ göğsüm taş gibi ve dokununca acıyor. Dün gece acile gittim çünkü bende ateşte eşlik etti. Yine antibiyotik kullanıyorum

Geçmiş olsun :/
Emiyor da anlamadım neden böyle oldu, Yeni doğduğunda ateşli olmuştu bende, sabah doktoru aradım sevinmelisin 2 yaşa kadar yeter o süt ufaklığa dedi :)
Ama ağrı acı sıkıntı,
Sıcak duş, masaj ve çekmemi tavsiye etti, geçmezse gel dedi bakalım 2 gün deniycem, Ateş yapmadi bu sefer

Zeytin verme dediler bana tuzsuz olmıyacağı için böbreklerini yorarmış. O yüzden peynirinde ya tuzunu almalıymışım yada lor olmalıymış

Net birşey yokki hepsi ayrı söylüyor :)
En güzeli anne içgüdüsü bebişleri çok yormadan azar azar tattırarak deneme yanılma yoluyla ilerleteceğiz yemek olayını ...

Kızlar bizim oğlumuz kim ayağa kalkıp odadan çıkarsa deli gibi ağlıyo benide götür diye babası işe gitti az önce zor susturduk bende çamaşır asayım dedim kardeşimin eline verdim ben çıkıncada ağladı zor susturdum yine :))) hem çok tatlı hemde zor oluyo bizim için gündüz hiç yanından ayrılamıyorum artk ağlıyo benide götür diye 1 haftadr böyleyiz bu da yeni huyumuz hayırlı olsun :)))
Canım 30.haftada uzaklaşmayı ve mesafeleri öğreniyormuş bebekler o yüzden ağlarmış 2 haftaya geçermiş muhtemelen geçmezse zor valla :)

İyi geceler arkadaşlar
Dün sağ göğsümün üst kısmında bugün sol göğsün üst kısmında sabun kalıbı kadar sertlik oldu,
Bugün akşama doğru sağdaki geçti solda oluştu sonra, dokununca acıyor,
Varmı bir fikriniz ...
Geçmiş olsun canım mastit galiba maşalla sütünün olması güzel mastit olmak kötü başlarda bende olmuştum çok kotuydu bayılmalar fln hatırlamak bile kötü inşallah çabk geçer

Allah yardımcın olsun,
Güle güle huzurlu mutlu otur Yen'i evinde inşallah
Bizim 5 ay geçti taşınalı, O taşınma dönemini hatırlamak bile istemiyorum :)
Sağ olasın amin hepimiz inşallah Allah herkese nasip etsin
Canim o markayi b ilmiyorum ama hava üflemesi firinin ust tarafindan mi geliyor.yani ocakla arasindaki mesafeden mi.bizim arcelik ordan geliyor hava.yanma ihtimaline karsi.sogutuyor orayi.
Yok canım kapağı açınca geliyor
canım ufurmelı ayarı var ona getırdıysen pısısrırkende soguturken de hava ufluyor.... duz kısma getırırsen hava ufurmeden sogutuyor...
bızmde lanova ben cok memnunum..
Hmm memnun olmana sevindim canım valla ilk kez ankastre kullancam ondan değişik geldi fırın 3 tane ayar düğmesi var bi kek yapayım deneyeyim nasıl pişirecek kek güzel pişerse herşey güzel olur gibime geliyo :)
Yok canim benimki lenova degil.bizimkinin bahaettigim sey sogutucu kismi.ayar fark etmiyor.

Yerleştim canım benim pek bi eşyam yoktu ama baya çıktı yinede bşyler yalnızdım ama iyi hakkından geldim herşeyin üstesinden şükürler olsun bi gun bi oda Bi gün bi odayı topladım bitti tabi bebek uyudukça yaptım yoksa ne mümkün polarisss polarisss

Ben de yalnızdım bi de hafta içi çalışınca çok zor oldu yerleşmek. Şimdi bi kitaplığım kaldı şükür. Ben de kızım uyuyunca gece 2 3 e kadar yerleştirme yaptım ona rağmen bitmedi.

Kızlar keçiboynuzu pekmezi ile ilgili soru sormuştum sanırım kullanan yok henüz. E bebekte grünn diye bi marka gördüm sanırım onu alacağım.

2 gündürkahvaltıya başladık. Siz ne veriyorsunuz? Ben yarım yumurta sarısı yarım ceviz bi tane tussuz zeytin biraz peynir bi tane de bebe biskuvisi koyuyorum. Suyla bulamac yapıyorum. Peyniri her seferinde suya koyup tuzunu almak sıkıntı bugün unuttum mesela. Lor demiş biri bir de labne kullan diyenler var ama besleyici mi ki acaba öylesi. En olmadı peyniri de kendim yapacağım.

Kızlar bebeklere ceviz veriyomusunuz birde ben eczaneden keçiboynuzu pekmezi alcaktım adam vermedi ya senin bebeğin küçük içirme dedi 6.5 aylık olduk içiren vardı sanırsam topikte.. ne diyosunuz bu duruma..
ben yulaf ezmesini haşlıyorum
incir yada şeftali yada erik püresi dondurucudan ne bulursam atıyorum eriyor
üzerine 3 ceviz dövüyorum
yiyor

Ya kızlar bu çocuk yemiyor ek gıdayı. Sebze çorbası yaptım havuç patates kabak bir mama kaşığı anca yedi. Ne olacak böyle :KK43: aç bıraktım verdim biraz yedirmeye çalışınca sinirlendi ağladı aldım emzirdim. Stres oldum iyice ya ilk denemelerde yiyen çocuk şimdi yemiyor :KK43:

Kızlar keçiboynuzu pekmezi ile ilgili soru sormuştum sanırım kullanan yok henüz. E bebekte grünn diye bi marka gördüm sanırım onu alacağım.

2 gündürkahvaltıya başladık. Siz ne veriyorsunuz? Ben yarım yumurta sarısı yarım ceviz bi tane tussuz zeytin biraz peynir bi tane de bebe biskuvisi koyuyorum. Suyla bulamac yapıyorum. Peyniri her seferinde suya koyup tuzunu almak sıkıntı bugün unuttum mesela. Lor demiş biri bir de labne kullan diyenler var ama besleyici mi ki acaba öylesi. En olmadı peyniri de kendim yapacağım.
peynir işine bende giricem
annemde bir tarif var onu yapıcam...:KK70:

Ya kızlar bu çocuk yemiyor ek gıdayı. Sebze çorbası yaptım havuç patates kabak bir mama kaşığı anca yedi. Ne olacak böyle :KK43: aç bıraktım verdim biraz yedirmeye çalışınca sinirlendi ağladı aldım emzirdim. Stres oldum iyice ya ilk denemelerde yiyen çocuk şimdi yemiyor :KK43:
Sebze corbasini bizimkide yemedi. Yap bi tuzsuz tarhana bi az tavuksulu Şehriye bak nasıl yiyor:)))

Ben de yalnızdım bi de hafta içi çalışınca çok zor oldu yerleşmek. Şimdi bi kitaplığım kaldı şükür. Ben de kızım uyuyunca gece 2 3 e kadar yerleştirme yaptım ona rağmen bitmedi.
Allah yardımcın olsun canım bide çalışıyomuşsun ben devamlı evdeyim ondan çabuk oldu yine iyi yapmışsın valla

X