2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Pirinç attım canım onu da beğenmedi. :/ mercimek le deneyeyim birde
ben ilk yarım kabak ile 3 dal maydonozu iki su bardağı su kaynatıp
süzgeçten tahta kaşıkla geçirdim
onu biberona koydum
iki kaşıkta kendim mayaladığım yoğurdu koydum içine öle içti
sonra yoğurtsuz verdim ölede içti
3 gün kabak ve maydonozu denedim
ertesi 3 gün kabak + maydonoz + patates ara öğünde ayran yapıp verdim ve şeftali rendeliyip verdim
ertesi 3 gün sonra kabak+patates+havuç ara öğünde ayran yapıp verdim ve şeftali rendeliyip verdim
ertesi 3 gün sonra kabak+patates+ıspanak ara öğünde ayran yapıp verdim ve kırmızı elma rendeliyip verdim ama elma alerji yaptı. benek benek kaparttı
ertesi 3 gün sonra kabak+patates+karnabahar verdim her gün ayran veriyorum . mandalina suyu sıkıp verdim
sonraki gün küp küp doğradım patates azcık haşladım
brokoliyide haşladım
soğanı unla 2 dakka yağda çevirdim
üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt çırpıp koydum
brokolinin suyunuda ekledim
birde evde yaptığım tavuk suyu vardı onuda ekledim
patateside attım. içine
kaynattım
ince ince kıydığım brokoliyide koydum 2 dakka daha kaynatıp kapadım
çocuğa içirdim kaşıkla bayıldı
bizde içtik içine tuz atıp
yanınada 5 tane kuru inciri haşladım blenderdan geçirdim
1/2 kahve fincanı yulaf ezmesi haşladım.
3 tane cevizi döğdüm.
karıştırdım
afiyetle yedi
ama bunu hergün yapmadım. yaptığım bu karışımı 2 gün yedirdim
ama çorbaları her sabah yapıyorum taze taze
2 güne bir yoğurt mayalıyorum

sade yulaf unuyla yoğurt çorbası yaptım onu yemedi hep tükürdü
dünde bir patates bir soğan bir havuç 1 çay bardağı mercimek ve bir tatlı kaşığı şeker biraz kımyon attım
bir çorba yaptım
blender ile geçirdim
yedi

bizde tuz attık içine yedik
buğünde yulaf ezmesi yazdan yaptığım dondurucuya attığım şeftali püresini koydum içinede 3 tane cevizi döğdüm öğlen eve gidince vericem onu inş

Çorbaları hep biberona mı koyuyorsun canım. Yoğurdu da ayran şeklinde mi veriyorsun hep

Çorbaları hep biberona mı koyuyorsun canım. Yoğurdu da ayran şeklinde mi veriyorsun hep
dışarı çıkçaksam yada birine bırakıcaksam mecbur biberona koyup veriyorum
ama evdeyken işten eve gelince mama sandalyesine oturturuyorum
artık mama sandalyesine vuruyor
anlıyor artık oda sıpa
çorbayı tabağa koyup kaşıkla yediriyorum

Buarada uyku olayına tekrar degineyim.gece 10defa uyanan bebelerdendi.koltukta emzirip gece kendi yatagma kacıyorum demistim ya,dun sabah 5e kadar kalkmadi.sonra emzirip yatırdım 8de uyandı.kendi yatagından ne oldu da sogudu anlayamıyorum

belki üstünden ekmek kırıntısı düşmüştür
o yüzden korkutuyorda olabilirler
yatağının çarşafını falan yıkasan

Mercimek bu ayda verilirmi bizimkide hiç yemiyor corbayı
Tatlım doktorumuz 6. Aydan itibaren sebzeli mercimek içebilir demişti.. çorbayı ben şöyle yapıyorum 1 patates 1 havuç küçük arpacık soğan üç yemek kaşığı mercimek bunları haşlıyorum blendırdan geçiriyorum üstüne 1 tatlı kaşığı z.yağı ekliyorum çok az da tuz mecburen ekliyorum.. seve seve yiyo.

Kızlar bebeklere ceviz veriyomusunuz birde ben eczaneden keçiboynuzu pekmezi alcaktım adam vermedi ya senin bebeğin küçük içirme dedi 6.5 aylık olduk içiren vardı sanırsam topikte.. ne diyosunuz bu duruma..

Kızlar bebeklere ceviz veriyomusunuz birde ben eczaneden keçiboynuzu pekmezi alcaktım adam vermedi ya senin bebeğin küçük içirme dedi 6.5 aylık olduk içiren vardı sanırsam topikte.. ne diyosunuz bu duruma..
Canım braz daha büyüsün oyle vericm ceviz keçi boynuzu değil de şekersiz dut pekmezi veriyorum oda yarım çay kaşığı kadar doktor verebilirsin demişti pekmezi ama şekersiz olacak

Canım braz daha büyüsün oyle vericm ceviz keçi boynuzu değil de şekersiz dut pekmezi veriyorum oda yarım çay kaşığı kadar doktor verebilirsin demişti pekmezi ama şekersiz olacak
Keçiboynuzu özü dediğim pekmezde çok mu ağır gelir acaba bide bende bikere içmiştim kansızken yakıyodu boğazı.. sulandırsamda olur aslında ama dediğim gibi eczacı vermedi yaşında ver dedi.. bende dut pekmezi yada üzüm pekmezi bakayım bari şekersiz bulabilirsem tabi..

Ben hiç yemedim keçi boynuzu pekmezi ama yakıyorsa dediğin gibi verme bence hiç babaannem yapmş gönderdi bana da şekersiz boğazına iyi gelir hem kan yapar dedi küçük bi kavanoz var fazla olsa gönderirdim valla canım sana da yaa pazarlarda satanlarda var ama tbi güvenilirmidir bilmem ki üzüm bulursan aslında daha güzel olur kan yapma açısından

Allah razı olsun canm benim düşünmen yeterli bakalım civarda köyler var araştırıp bulcaz bişekilde.. kış kapıda iyi korur pekmezde bünyeyi..

Allah razı olsun canm benim düşünmen yeterli bakalım civarda köyler var araştırıp bulcaz bişekilde.. kış kapıda iyi korur pekmezde bünyeyi..
Aynen öyle canım aç karnına bi kaşık içebilirse bile iyi bizim ki suratını ekşite ekşite yiyo en az emmeyle 1 saat arası olması lazımmış demir emilimi için galiba kan damlası gibi aynı uyanır uyanmaz veriyorum ben inşallah bulursun köylerde yaparlar mutlaka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…